From Wikipedia, the free encyclopedia
2023 m. pasaulio lengvosios atletikos čempionatas – 19-as tarptautinis lengvosios atletikos čempionatas, kuris vyko Vengrijos sostinėje Budapešte.
XIX pasaulio lengvosios atletikos čempionatas | |
---|---|
Data | 2023 m. rugpjūčio 19 d. – rugpjūčio 27 d. |
Vieta | Budapeštas ( Vengrija) |
Stadionas | Budapešto nacionalinis atletikos centras |
Lietuvos delegacija | 16[1] |
Lygis | Profesionalai suaugusieji |
Prieš | 2022 Judžinas |
Po | 2025 Tokijas |
Čempionatui specialiai pastatytas naujas stadionas – Budpešto nacionalinis atletikos centras.[2]
* Šeimininkai (Vengrija)
Vieta | Šalys | Auksas | Sidabras | Bronza | Iš viso |
---|---|---|---|---|---|
1 | Jungtinės Amerikos Valstijos | 12 | 8 | 9 | 29 |
2 | Kanada | 4 | 2 | 0 | 6 |
3 | Ispanija | 4 | 1 | 0 | 5 |
4 | Jamaika | 3 | 5 | 4 | 12 |
5 | Kenija | 3 | 3 | 4 | 10 |
6 | Etiopija | 2 | 4 | 3 | 9 |
7 | Didžioji Britanija | 2 | 3 | 5 | 10 |
8 | Nyderlandai | 2 | 1 | 2 | 5 |
9 | Norvegija | 2 | 1 | 1 | 4 |
10 | Švedija | 2 | 1 | 0 | 3 |
11 | Uganda | 2 | 0 | 0 | 2 |
12 | Australija | 1 | 2 | 3 | 6 |
13 | Italija | 1 | 2 | 1 | 4 |
14 | Ukraina | 1 | 1 | 0 | 2 |
15 | Graikija | 1 | 0 | 1 | 2 |
Japonija | 1 | 0 | 1 | 2 | |
Marokas | 1 | 0 | 1 | 2 | |
18 | Bahreinas | 1 | 0 | 0 | 1 |
Burkina Fasas | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Dominikos Respublika | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Indija | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Serbija | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Venesuela | 1 | 0 | 0 | 1 | |
24 | Lenkija | 0 | 2 | 0 | 2 |
25 | Kuba | 0 | 1 | 2 | 3 |
26 | Botsvana | 0 | 1 | 1 | 2 |
27 | Ekvadoras | 0 | 1 | 0 | 1 |
Filipinai | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Izraelis | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Kolumbija | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Mergelių Salos (Didžioji Britanija) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Pakistanas | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Peru | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Prancūzija | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Puerto Rikas | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Slovėnija | 0 | 1 | 0 | 1 | |
37 | Kinija | 0 | 0 | 2 | 2 |
Čekija | 0 | 0 | 2 | 2 | |
39 | Barbadosas | 0 | 0 | 1 | 1 |
Brazilija | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Grenada | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Kataras | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Lietuva | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Rumunija | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Suomija | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Vengrija* | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Iš viso (šalių skaičius: 46) | 50 | 48 | 50 | 148 |
Rungtis | Auksas | Sidabras | Bronza | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 m | Noah Lyles (USA) | 9.83 =PL | Letsile Tebogo (BOT) | 9.88 NR | Zharnel Hughes (GBR) | 9.88 |
200 m | Noah Lyles (USA) | 19.52 | Erriyon Knighton (USA) | 19.75 | Letsile Tebogo (BOT) | 19.81 |
400 m | Antonio Watson (JAM) | 44.22 | Matthew Hudson-Smith (GBR) | 44.31 | Quincy Hall (USA) | 44.37 |
800 m | Marco Arop (CAN) | 1:44.24 | Emmanuel Wanyonyi (KEN) | 1:44.53 | Ben Pattison (GBR) | 1:44.83 |
1500 m | Josh Kerr (GBR) | 3:29.38 | Jakob Ingebrigtsen (NOR) | 3:29.65 | Narve Gilje Nordås (NOR) | 3:29.68 |
5000 m | Jakob Ingebrigtsen (NOR) | 13:11.30 | Mohamed Katir (ESP) | 13:11.44 | Jacob Krop (KEN) | 13:12.28 |
10000 m | Joshua Cheptegei (UGA) | 27:51.42 | Daniel Ebenyo (KEN) | 27:52.60 | Selemon Barega (ETH) | 27:52.72 |
Maratonas | Victor Kiplangat (UGA) | 2:08.53 | Maru Teferi (ISR) | 2:09.12 | Leul Gebresilase (ETH) | 2:09.19 |
110 m barjerinis | Grant Holloway (USA) | 12.96 | Hansle Parchment (JAM) | 13.07 | Daniel Roberts (USA) | 13.09 |
400 m barjerinis | Karsten Warholm (NOR) | 46.89 | Kyron McMaster (IVB) | 47.34 | Rai Benjamin (USA) | 47.56 |
3000 m kliūtinis | Soufiane El Bakkali (MAR) | 8:03.53 | Lamecha Girma (ETH) | 8:05.44 | Abraham Kibiwot (KEN) | 8:11.98 |
20 km ėjimas | Álvaro Martín (ESP) | 1:17:32 PL | Perseus Karlström (SWE) | 1:17:32 NR | Caio Bonfim (BRA) | 1:17:47 NR |
35 km ėjimas | Álvaro Martín (ESP) | 2:24:30 NR | Brian Daniel Pintado (ECU) | 2:24:34 RR | Masatora Kawano (JPN) | 2:25:12 |
4x100 m estafetė | Jungtinės Amerikos Valstijos Christian Coleman Fred Kerley Brandon Carnes Noah Lyles J.T. Smith | 37.38 PL | Italija Roberto Rigali Marcell Jacobs Lorenzo Patta Filippo Tortu | 37.62 | Jamaika Ackeem Blake Oblique Seville Ryiem Forde Rohan Watson | 37.76 |
4x400 m estafetė | Jungtinės Amerikos Valstijos Quincy Hall Vernon Norwood Justin Robinson Rai Benjamin Trevor Bassitt* Matthew Boling* Christopher Bailey* | 2:57.31 P; | Prancūzija Ludvy Vaillant Gilles Biron David Sombé Téo Andant Loïc Prévot* | 2:58.45 NR | Jungtinė Karalystė Alex Haydock-Wilson Charlie Dobson Lewis Davey Rio Mitcham | 2:58.71 |
PR pasaulio rekordas|RR regiono rekordas|ČR čempionato rekordas|NR nacionalinis rekordas|PL pasaulio sezono lyderis|AR asmeninis rekordas|SG asm. sezono geriausias
|
Rungtis | Auksas | Sidabras | Bronza | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Šuolis į aukštį | Gianmarco Tamberi (ITA) | 2,36 m =PL | JuVaughn Harrison (USA) | 2,36 m =PL | Mutaz Essa Barshim (QAT) | 2,33 m |
Šuolis su kartimi | Armand Duplantis (SWE) | 6,10 m | EJ Obiena (PHI) | 6,00 m =RR | Kurtis Marschall (AUS) Chris Nilsen (USA) | 5,95 m 5,95 m |
Šuolis į tolį | Miltiadis Tentoglou (GRE) | 8,52 m | Wayne Pinnock (JAM) | 8,50 m | Tajay Gayle (JAM) | 8,27 |
Trišuolis | Hugues Fabrice Zango (BUR) | 17,64 m | Lázaro Martínez (CUB) | 17,41 m | Cristian Nápoles (CUB) | 17,40 m |
Rutulio stūmimas | Ryan Crouser (USA) | 23,51 m ČR | Leonardo Fabbri (ITA) | 22,34 m | Joe Kovacs (USA) | 22,12 m |
Disko metimas | Daniel Ståhl (SWE) | 71,46 m ČR | Kristjan Čeh (SLO) | 70,02 m | Mykolas Alekna (LTU) | 68,85 m |
Ieties metimas | Neeraj Chopra (IND) | 88,17 m | Arshad Nadeem (PAK) | 87,82 m | Jakub Vadlejch (CZE) | 86,67 m |
Kūjo metimas | Ethan Katzberg (CAN) | 81,25 NR | Wojciech Nowicki (POL) | 81,02 | Bence Halász (HUN) | 80,82 |
PR pasaulio rekordas|RR regiono rekordas|ČR čempionato rekordas|NR nacionalinis rekordas|PL pasaulio sezono lyderis|AR asmeninis rekordas|SG asm. sezono geriausias |
Rungtis | Auksas | Sidabras | Bronza | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 m | Sha'Carri Richardson (USA) | 10.65 ČR | Shericka Jackson (JAM) | 10.72 | Shelly-Ann Fraser-Pryce (JAM) | 10.77 |
200 m | Shericka Jackson (JAM) | 21.41 ČR | Gabrielle Thomas (USA) | 21.81 | Sha'Carri Richardson (USA) | 21.92 |
400 m | Marileidy Paulino (DOM) | 48.76 NR | Natalia Kaczmarek (POL) | 49.57 | Sada Williams (BAR) | 49.60 |
800 m | Mary Moraa (KEN) | 1:56.03 | Keely Hodgkinson (GBR) | 1:56.34 | Athing Mu (USA) | 1:56.61 |
1500 m | Faith Kipyegon (KEN) | 3:54.87 | Diribe Welteji (ETH) | 3:55.69 | Sifan Hassan (NED) | 3:56.00 |
5000 m | Faith Kipyegon (KEN) | 14:53.88 | Sifan Hassan (NED) | 14:54.11 | Beatrice Chebet (KEN) | 14:54.33 |
10000 m | Gudaf Tsegay (ETH) | 31:27.18 | Letesenbet Gidey (ETH) | 31:28.16 | Ejgayehu Taye (ETH) | 31:28.31 |
Maratonas | Amane Beriso (ETH) | 2:24:23 | Gotytom Gebreslase (ETH) | 2:24:34 | Fatima Ezzahra Gardadi (MAR) | 2:25:17 |
100 m barjerinis | Danielle Williams (JAM) | 12.43 | Jasmine Camacho-Quinn (PUR) | 12.44 | Kendra Harrison (USA) | 12.46 |
400 m barjerinis | Femke Bol (NED) | 51.70 | Shamier Little (USA) | 52.80 | Rushell Clayton (JAM) | 52.81 |
3000 m kliūtinis | Winfred Yavi (BHR) | 8:54.29 PL | Beatrice Chepkoech (KEN) | 8:58.98 | Faith Cherotich (KEN) | 9:00.69 |
20 km ėjimas | María Pérez (ESP) | 1:26.51 | Jemima Montag (AUS) | 1:27.16 RR | Antonella Palmisano (ITA) | 1:27.26 |
35 km ėjimas | María Pérez (ESP) | 2:38.40 ČR | Kimberly García León (PER) | 2.40:52 | Antigoni Drisbioti (GRE) | 2.43:22 |
4x100 m estafetė | Jungtinės Amerikos Valstijos Tamari Davis Twanisha Terry Gabrielle Thomas Sha'Carri Richardson Tamara Clark* Melissa Jefferson* | 41.03 ČR | Jamaika Natasha Morrison Shelly-Ann Fraser-Pryce Shashalee Forbes Shericka Jackson Briana Williams* Elaine Thompson-Herah* | 41.21 | Jungtinė Karalystė Asha Philip Imani Lansiquot Bianca Williams Daryll Neita Annie Tagoe* | 41.98 |
4x400 m estafetė | Nyderlandai Eveline Saalberg Lieke Klaver Cathelijn Peeters Femke Bol Lisanne de Witte* | 3:20.72 PL | Jamaika Candice McLeod Janieve Russell Nickisha Pryce Stacey-Ann Williams Charokee Young* Shiann Salmon* | 3:20.88 | Jungtinė Karalystė Laviai Nielsen Amber Anning Ama Pipi Nicole Yeargin Yemi Mary John* | 3:21.04 |
PR pasaulio rekordas|RR regiono rekordas|ČR čempionato rekordas|NR nacionalinis rekordas|PL pasaulio sezono lyderis|AR asmeninis rekordas|SG asm. sezono geriausias
|
Rungtis | Auksas | Sidabras | Bronza | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Šuoliai į aukštį | Yaroslava Mahuchikh (UKR) | 2.01 | Eleanor Patterson (AUS) | 1.99 | Nicola Olyslagers (AUS) | 1.99 |
Šuoliai su kartimi | Nina Kennedy (AUS) Katie Moon (USA) | 4.90 =PL | Neskirta | Wilma Murto (FIN) | 4.80 | |
Šuoliai į tolį | Ivana Vuleta (SRB) | 7,14 PL | Tara Davis-Woodhall (USA) | 6,91 | Alina Rotaru-Kottmann (ROU) | 6,88 |
Trišuolis | Yulimar Rojas (VEN) | 15.08 | Maryna Bekh-Romanchuk (UKR) | 15.00 | Leyanis Pérez (CUB) | 14.96 |
Rutulio stūmimas | Chase Ealey (USA) | 20.43 | Sarah Mitton (CAN) | 20.08 | Gong Lijiao (CHN) | 19.69 |
Disko metimas | Laulauga Tausaga (USA) | 69,49 | Valarie Allman (USA) | 69,23 | Feng Bin (CHN) | 68,20 |
Kūjo metimas | Camryn Rogers (CAN) | 77.22 | Janee' Kassanavoid (USA) | 76.36 | DeAnna Price (USA) | 75.41 |
Ieties metimas | Haruka Kitaguchi (JPN) | 66.73 | Flor Ruiz (COL) | 65.47 RR | Mackenzie Little (AUS) | 63.38 |
PR pasaulio rekordas|RR regiono rekordas|ČR čempionato rekordas|NR nacionalinis rekordas|PL pasaulio sezono lyderis|AR asmeninis rekordas|SG asm. sezono geriausias |
Rungtis | Auksas | Sidabras | Bronza | |||
---|---|---|---|---|---|---|
4x400 m estafetė | Jungtinės Amerikos Valstijos Justin Robinson Rosey Effiong Matthew Boling Alexis Holmes Ryan Willie* | 3:09.82 PR | Jungtinė Karalystė Lewis Davey Laviai Nielsen Rio Mitcham Yemi Mary John Joseph Brier* | 3:11.06 NR | Čekija Matěj Krsek Tereza Petržilková Patrik Šorm Lada Vondrová | 3:11.98 NR |
PR pasaulio rekordas|RR regiono rekordas|ČR čempionato rekordas|NR nacionalinis rekordas|PL pasaulio sezono lyderis|AR asmeninis rekordas|SG asm. sezono geriausias |
2022 m. rugpjūtį World Athletics patvirtinto kvalifikacijos į 2023 m. čempionato sistemą, pagal kurią į čempionatą galima patekti pagal pasaulio reitinga, specialiuosius pakvietimus arba įvykdžius čempionato normatyvą.[3]
Čempionato normatyvai:
Rungtis | Vyrai | Kvota | Moterys | Kvota |
---|---|---|---|---|
100 m | 10.00 | 48 | 11.08 | 48 |
200 m | 20.16 | 48 | 22.60 | 48 |
400 m | 45.00 | 48 | 51.00 | 48 |
800 m | 1:44.70 | 56 | 1:59.80 | 56 |
1500 m / Mylia | 3:34.20 / 3:51.00 | 56 | 4:03.50 / 4:22.00 | 56 |
5000 m | 13:07.00 | 42 | 14:57.00 | 42 |
10000 m / 10 km plentu | 27:10.00 | 27 | 30:40.00 | 27 |
Maratonas | 2:09:00 | 100 | 2:28:00 | 100 |
3000 m kliūtinis | 8:15.00 | 36 | 9:23.00 | 36 |
110/100 m barjerinis | 13.28 | 40 | 12.78 | 40 |
400 m barjerinis | 48.70 | 40 | 54.90 | 40 |
Šuolis į aukštė | 2.32 | 36 | 1.97 | 36 |
Šuolis su kartimi | 5.81 | 36 | 4.71 | 36 |
Šuolis į tolį | 8.25 | 36 | 6.85 | 36 |
Trišuolis | 17.20 | 36 | 14.52 | 36 |
Rutulio stūmimas | 21.40 | 36 | 18.80 | 36 |
Disko metimas | 67.00 | 36 | 64.20 | 36 |
Kūjo metimas | 78.00 | 36 | 73.60 | 36 |
Ieties metimas | 85.20 | 36 | 63.80 | 36 |
Daugiakovė | 8460 | 24 | 6480 | 24 |
20 km ėjimas | 1:20:10 | 50 | 1:29:20 | 50 |
35 km ėjimas | 2:29:40 | 50 | 2:51:30 | 50 |
4 × 100 m estafetė | Top 10 2023 m. estafečių čempionate + 6 pasaulio reitingas | 16 | Top 10 2023 m. estafečių čempionate + 6 pasaulio reitingas | 16 |
4 × 400 m estafetė | Top 10 2023 m. estafečių čempionate + 6 pasaulio reitingas | 16 | Top 10 2023 m. estafečių čempionate + 6 pasaulio reitingas | 16 |
4 × 400 m estafetė (mišri) | Top 12 2023 m. estafečių čempionate + 4 pasaulio reitingas | 16 | Top 12 2023 m. estafečių čempionate + 4 pasaulio reitingas | 16 |
Kiekvienai rungčiai paskirtas atitinkamas kvotų kiekis. Tuo atveju kuomet nebus pakankamai sportininkų įvykdžiusių pasaulio čempionatų kvalifikacinių normatyvų, kvotos bus išdalintos sportininkams pagal pasaulio reitingo taškus.
Sportininkas | Rungtis | Atranka | Pusfinalis | Finalas | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Rezultatas | Vieta | Rezultatas | Vieta | Rezultatas | Vieta | ||
Gediminas Truskauskas | 200 m | 20.90 | 39 | Nepasiekė | |||
Marius Žiūkas | 20 km ėjimas | N/A | DQ | - |
Sportininkas | Rungtis | Kavilifikacija | Finalas | ||
---|---|---|---|---|---|
Rezultatas | Vieta | Rezultatas | Vieta | ||
Mykolas Alekna | Disko metimas | 66,04 m | 2 q | 68,85 m | Bronza |
Andrius Gudžius | Disko metimas | 65,50 m | 6 q | 66,16 m | 6 |
Martynas Alekna | Disko metimas | 62,57 m | 21 | Nepasiekė | |
Edis Matusevičius | Ieties metimas | 82,35 m | 5 q | 82,29 m | 8 |
Sportininkas | Rungtis | Atranka | Pusfinalis | Finalas | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Rezultatas | Vieta | Rezultatas | Vieta | Rezultatas | Vieta | ||
Modesta Justė Morauskaitė | 400 m | 51.06 | 16 q | 52.15 | 24 | Nepasiekė | |
Gabija Galvydytė | 800 m | 2:00.79 | 29 | Nepasiekė | |||
Greta Karinauskaitė | 3000 m kliūtinis | 9:30.28 | 21 | Nepasiekė | |||
Austėja Kavaliauskaitė | 35 km ėjimas | N/A | 3:08:11 | 33 | |||
Loreta Kančytė | Maratonas | N/A | 2:38:52 | 46 |
Sportininkas | Rungtis | Kavilifikacija | Finalas | ||
---|---|---|---|---|---|
Rezultatas | Vieta | Rezultatas | Vieta | ||
Airinė Palšytė | Šuolis į aukštį | 1,85 m | 20 | Nepasiekė | |
Aina Grikšaitė | Trišuolis | 13,36 m | 33 | Nepasiekė | |
Dovilė Kilty | Trišuolis | 13,87 m | 20 | Nepasiekė | |
Ieva Zarankaitė | Disko metimas | 59,98 m | 14 | Nepasiekė | |
Liveta Jasiūnaitė | Ieties metimas | 59,00 m | 14 | Nepasiekė |
Seamless Wikipedia browsing. On steroids.
Every time you click a link to Wikipedia, Wiktionary or Wikiquote in your browser's search results, it will show the modern Wikiwand interface.
Wikiwand extension is a five stars, simple, with minimum permission required to keep your browsing private, safe and transparent.