ELKNÜ piirkondlikud asutused on loetelu Eestis aastatel 1941–1990 tegutsenud ÜLKNÜ allorganisatsiooni Eestimaa Leninliku Kommunistliku Noorsooühingu piirkondlikest allorganisatsioonidest ja nende juhtidest
- Pikemalt artiklis Eestimaa Leninlik Kommunistlik Noorsooühing,
- Pikemalt artiklis ELKNÜ Keskkomitee ja ELKNÜ Keskkomitee#ELKNÜ Keskkomitee juhtkond
Quick Facts Asutamine, Peakorter ...
Close
Aastatel 1940–1941, territoriaalseid muudatusi Eesti NSV halduspiirkondade jaotuses ei toimunud, säilisid Eesti Vabariigis kehtinud jaotus maakondadeks. Eesti NSV koosseisu jäi veel Petseri maakond.
Pärast 1940. aasta juunipööret, 18. oktoobril 1940 võeti EKNÜ ÜLKNÜ-sse ning kui vastuvõtmisest oli teatatud ajalehes Noorte Hääl, nimetati organisatsioon ELKNÜ-ks.
ELKNÜ tegevust juhtis ELKNÜ Keskkomitee ja piirkondlikke asutusi Eestimaa Leninliku Kommunistliku Noorsooühingu linna- ja maakonnakomiteede esimehed:
- Viktor Piirsoo (7. veebruar 1917–4. september 1941 Kehra), ELKNÜ Tallinna linnakomitee sekretär;
- Voldemar Kivi, ELKNÜ Pärnumaa komitee sekretär;
- Mihkel Paja (1916–1941), ELKNÜ Saaremaa komitee[1] sekretär;
- Feodor Ivanov, ELKNÜ Paldiski linnakomitee sekretär;
- Moissei Sverdlov -11.1940, kt. Aleksander Siivas 1940.12- , Aksel-Ilmar Illisoon, ELKNÜ Tartumaa komitee sekretär;
- Anton Aleksandra, ELKNÜ Tallinna Linna Kopli komitee sekretär;
- Eduard Tamm (Jaani p.), ELKNÜ Võrumaa komitee sekretär;
- Hans Sõber (Hansu p) (11. august 1917–22. oktoober 1941), ELKNÜ Viljandimaa komitee sekretär;
- Viktor Uibo, ELKNÜ Valgamaa komitee sekretär;
- Elmar Saarna, ELKNÜ Harjumaa komitee sekretär;
- Boris Bersin, ELKNÜ Virumaa komitee sekretär;
- Paul Soesoo, ELKNÜ Läänemaa komitee sekretär;
- Arved Vilt, ELKNÜ Järvamaa komitee sekretär;
- Eduard Verhovitš, ELKNÜ Petserimaa komitee sekretär.
1944. aastal liideti suurem osa Petseri maakonnast, Vene NFSV Leningradi oblastisse, hilisemasse Pihkva oblasti Petseri rajooni.
1945. aasta ENSV Ülemnõukogu Presiidiumi seadlusega jaotati Tallinn neljaks rajooniks:
1946. aastal moodustati Hiiu maakond (1946–1950), 1949. aastal moodustati Jõgeva maakond (1949–1950), 1949. aastal jagati Viru maakond kaheks: idapoolsetest valdadest moodustati Jõhvi maakond ja läänepoolsetest valdadest moodustati Viru maakond. Uue jaotuse kohaselt jaotus Eesti NSV territoorium 13 maakonnaks ja 233 vallaks. Maakonnad (1949):
1950. aastal võttis Eesti NSV Ülemnõukogu Presiidium vastu seadluse, millega muudeti endine halduskorraldus ning likvideeriti maakonnad ja vallad. Eesti NSV territoorium jagati 39 maarajooniks, haldusjaotus kujunes järgmiseks: 5 vabariikliku alluvusega linna ning 39 maarajooni (vt. Eesti NSV rajoonid). Algul oli Eesti NSVs 39 rajooni, ent 1953. aastal vähendati neid 30-le, 1957. aastal 15-le, 1960. aastal suurendati 24-le, 1962. aastal vähendati 14-le. 1964. aastast lisandus Kohtla-Järve rajoon ning viimseks rajoonide arvuks jäi 15, mille lisaks oli ka veel 6 vabariikliku alluvusega linna: Tallinn, Tartu, Pärnu, Kohtla-Järve, Narva, Sillamäe.
- Pikemalt artiklis ELKNÜ Tallinna Linnakomitee
- 1940. aasta august, Aleksander Klingberg, EKNÜ Tallinna linnakomitee[2] sekretär
- 1940. aasta detsember – 1941, Viktor Piirsoo, ELKNÜ Tallinna linnakomitee sekretär
- Aleksander Klingberg, EKNÜ Tallinna Komitee sekretär
- 1944–1947, Raoul Viies, ELKNÜ Tallinna Linnakomitee I sekretär
- Rudolf Paul, ELKNÜ Tallinna Linnakomitee II sekretär
- 1946–1947, Vilma Valkonen, ELKNÜ Tallinna Linnakomitee sekretär koolide ja pioneeritööalal
- 1946, Olaf Luhar, ELKNÜ Tallinna Linnakomitee (agitatsiooni ja propaganda)sekretär
- 1948, Heinrich Puusner, ELKNÜ Tallinna Linnakomitee I sekretär
- 1949–1950, Juhan Mandre, ELKNÜ Tallinna Linnakomitee I sekretär
- 1948–1949, Käthe Kits, ELKNÜ Tallinna Linnakomitee sekretär koolide alal
- 1949–1951, Vilma Valkonen, ELKNÜ Tallinna Linnakomitee sekretär
- 1952–1956, Nikolai Johanson (Nikolai Juhanson Otto p.[3]), ELKNÜ Tallinna Linnakomitee I sekretär
- Boriss Bõtškov, ELKNÜ Tallinna Linnakomitee II sekretär
- Vassili Belodedov, ELKNÜ Tallinna Linnakomitee II sekretär
- 1953–1954, Selma Loorberg, ELKNÜ Tallinna Linnakomitee (agitatsiooni ja propaganda)sekretär. 1954. aastal reorganiseeriti agit-prop sekretäri ametikoht, linnakomitee agit-prop osakonna juhataja ametikohaks
- Anton Vask, ELKNÜ Tallinna Linnakomitee sekretär koolide alal
- 1955–1958, Albert Tükk, ELKNÜ Tallinna Linnakomitee sekretär koolide alal
- 1959–1960, Viktor Vaht, ELKNÜ Tallinna Linnakomitee II sekretär[4]
- 1959/1960, Raimund Penu, ELKNÜ Tallinna Linnakomitee sekretär[5]
- 1960–1961[viide?], Viktor Vaht, ELKNÜ Tallinna Linnakomitee I sekretär[4]
- 1970, Helda/Heida Vendeström, ELKNÜ Tallinna Linnakomitee sekretär[6]
- 1980, Nikolai Ivani p. Vasjutin, ELKNÜ Tallinna Linnakomitee teine sekretär[7].
- 1981–1985, Jaak Saarniit, ELKNÜ Tallinna Linnakomitee sekretär;
- Jaan Tanvel (08.07.1950–27.08.2004), ELKNÜ Tallinna Linnakomitee I sekretär[8]
- Rein Tõntson, ELKNÜ Tallinna Linnakomitee I sekretär[8]
- 1988, Tiit Veersalu, ELKNÜ Tallinna Linnakomitee esimene sekretär
ELKNÜ Tallinna Linnakomitee sekretärid: Rudolf Paul, Leonid Kasperovitš, Sergei Susan, Valdur Kask.
ELKNÜ Tallinna rajoonikomiteed moodustati alles pärast 1945. aastat: Kalinini (kuni 1946. aastani Kopli rajoon), Mererajooni ja Keskrajooni komiteed; 1946. aastal Nõmme rajooni komitee.
ELKNÜ Tallinna Linna Kalinini Rajooni Komitee
- Pikemalt artiklites ELKNÜ Tallinna Linna Kopli Rajooni Komitee ja ELKNÜ Tallinna Linna Kalinini Rajooni Komitee
- 1948[9]– , Pjotr Vassikov, ELKNÜ Tallinna Kalinini Rajoonikomitee esimene sekretär
- 1954, Klaus Mikko Artemi p., ELKNÜ Tallinna Linna Kalinini Rajoonikomitee sekretär[10]
- 1988, Tarmo Tank, ELKNÜ Tallinna Linna Kalinini Rajoonikomitee[11] sekretär, õppiva noorsoo osakonna juhataja[12]
- 1988, Roman Trubetskoi, ELKNÜ Tallinna Linna Kalinini Rajoonikomitee teine sekretär[13]
ELKNÜ Tallinna Linna Oktoobri Rajooni Komitee
- Pikemalt artiklis ELKNÜ Tallinna Oktoobri Rajooni Komitee[14]
- Piret Laur, ELKNÜ Tallinna Oktoobri Rajoonikomitee sekretär[13]
ELKNÜ Tallinna Linna Lenini Rajooni Komitee
- Pikemalt artiklis ELKNÜ Tallinna Lenini Rajooni Komitee
- Kalle Isand, ELKNÜ Tallinna Lenini Rajoonikomitee esimene sekretär[12]
- Toomas Masing, EKP Tallinna Lenini Rajoonikomitee sekretär
- 1988, Vitali Zinitšenko, ELKNÜ Tallinna Lenini Rajoonikomitee[15] teine sekretär[16]
ELKNÜ Tallinna Linna Mererajooni Komitee
- Pikemalt artiklis ELKNÜ Tallinna Mererajooni Komitee
- 1948 L. Virunurm, ELKNÜ Tallinna Linna Mererajooni Komitee[17] I sekretär
- 1946. aprill –, Maksim Kauber, ELKNÜ Tallinna Linna Mererajooni Komitee II sekretär
- 1949–1950, Juhan-Kaspar Jürna, ELKNÜ Tallinna Linna Mererajooni Komitee I sekretär
- 1953, Aleksander Suur, ELKNÜ Tallinna Linna Mererajooni Komitee sekretär
- 1953–1958, Vilma Valkonen, ELKNÜ Tallinna Linna Mererajooni Komitee sekretär
- 1954, Elsa Grentsman, ELKNÜ Tallinna Linna Mererajooni Komitee sekretär[18][19]
- 1956[4], Viktor Vaht, ELKNÜ Tallinna Mererajooni komitee I sekretär
- Elsa Gretškina, ELKNÜ Tallinna Linna Mererajooni Komitee I sekretär[19]
- Aivar Rauam, ELKNÜ Tallinna Linna Mererajooni Komitee I sekretär[20]
ELKNÜ Tallinna Linna Keskrajooni Komitee
- 1950 – , Olaf Luhar, ELKNÜ Tallinna Linna Keskrajooni Komitee I sekretär
- 1950– , Lidia Murtazina, ELKNÜ Tallinna Keskrajooni Komitee teine sekretär[21]
- 1954, Vladimir Renser, Johannese p., ELKNÜ Tallinna Linna Keskrajooni Komitee sekretär[22]
- 1967, Heida Vendeström, ELKNÜ Tallinna Linna Keskrajooni Komitee sekretär
ELKNÜ Tallinna Linna Nõmme Rajooni Komitee
- Albert Tükk, ELKNÜ Tallinna Linna Nõmme Rajooni Komitee[23] sekretär
- 1954 Laine Toodu Johannese t., ELKNÜ Tallinna Linna Nõmme Rajoonikomitee sekretär[24]
ELKNÜ Eesti Merelaevanduse Komsomolikomitee
- Pikemalt artiklis ELKNÜ Eesti Merelaevanduse Komsomolikomitee
- Pikemalt artiklis ELKNÜ Kohtla-Järve Linnakomitee (1947–1991)
- Jaan Lüllemets, ELKNÜ Kohtla-Järve Linnakomitee[25] I sekretär
- Alfred Blumberg, ELKNÜ Kohtla-Järve Linnakomitee I sekretär
- Riina Ivanova, ELKNÜ Kohtla-Järve Linnakomitee esimene sekretär [26]
- Pikemalt artiklis ELKNÜ Narva Linnakomitee (1944–1991)
- 1940– , Leonid Valter, Narva Komitee sekretär
- 1945, Aleksander Panksejev Kusma p., ELKNÜ Narva Linnakomitee[27] I sekretär
- 1955–1959, Lev Šišov, ELKNÜ Narva Linnakomitee sekretär
- Pikemalt artiklis ELKNÜ Pärnu Linnakomitee (1945–1989)[28]
ELKNÜ Pärnu linnakomitee alustas tegevust mais 1945. aastal, aastatel 1940–1941 olid Pärnu linna kommunistlikud noored kuulunud Pärnu maakonna organisatsiooni. 1957. aastal likvideeriti Pärnu rajoon ja liideti selle territoorium Pärnu linnaga, 1965. aastal taastati Pärnu rajooni ühtne organisatsioon, Pärnu linnaorganisatsioon hõlmas vaid Pärnu ja Sindi linna algorganisatsioonid.
- ..1978.., Jaak Saarniit, ELKNÜ Pärnu Linnakomitee I sekretär
- ..1984.., Jüri Lebedev, ELKNÜ Pärnu Linnakomitee I sekretär
- 1988, Viivika Огula, ELKNÜ Pärnu Linnakomitee sekretär [29]
- Pikemalt artiklis ELKNÜ Sillamäe Linnakomitee[30]
- 1956–1959, Vladimir Busel, ELKNÜ Sillamäe Linnakomitee sekretär
- Pikemalt artiklis ELKNÜ Tartu Linnakomitee
- 1948, Uri, ELKNÜ Tartu Linnakomitee[31] sekretär
- 1953–1955, Vaino Väljas, ELKNÜ Tartu linnakomitee sekretär
- Asser Murutar, ELKNÜ Tartu linnakomitee sekretär
- 1972, Leili Möldre, ELKNÜ Tartu Linnakomitee esimene sekretär
- 1973–1975, Arno Almann, ELKNÜ Tartu Linnakomitee sekretär;
- Pikemalt artiklites ELKNÜ Läänemaa Komitee ja ELKNÜ Haapsalu Rajoonikomitee[32] (1950–1990)
- 1941, Paul Soesoo, ELKNÜ Läänemaa Komitee sekretär
- 1945, Aring, ELKNÜ Läänemaa Komitee sekretär
- 1950–1951, Elmar Vaiksoo, ELKNÜ Haapsalu Linnakomitee sekretär
- 1988, Margus Müts, ELKNU Haapsalu Rajoonikomitee esimene sekretär[33]
- Pikemalt artiklites ELKNÜ Harjumaa Komitee ja ELKNÜ Harju Rajoonikomitee (1944–1950; 1950–?)
- 1940, Elmar Saarna, ELKNÜ Harjumaa Komitee[34] sekretär
- 1961– , Valjo Koort, ELKNÜ Harju Rajoonikomitee esimene sekretär[35]
- 1969–1977, Lembit Hark, ELKNÜ Harju Rajoonikomitee[36] I sekretär
- 198?, Toivo Sikk, ELKNÜ Harju Rajoonikomitee I sekretär
- ...1984..., Urmas Laanem, ELKNÜ Harju Rajoonikomitee I sekretär[37]
- Pikemalt artiklites ELKNÜ Hiiumaa Komitee ja ELKNÜ Hiiumaa Rajoonikomitee[38] (1946–1950; 1950–1989)
- 1946, Albert Uisk[39]
- 1948–1949, Nikolai Johanson, ELKNÜ Hiiumaa Komitee[40] I sekretär
- 1950—1951, Aleksander Kreitzberg
- Richard Hiis, ELKNÜ Hiiumaa Rajoonikomitee esimene sekretär
- 1953—1955, Eha Kiris, ELKNÜ Hiiumaa Rajoonikomitee I sekretär
- Kalju Rauk,
- Arne Tursk,
- 1964–1970, Hillar Eller ELKNÜ Hiiumaa rajoonikomitee sekretär
- Pille Voole, ELKNÜ Hiiumaa Rajoonikomitee I sekretär
- Tõnu Erk, ELKNÜ Hiiumaa Rajoonikomitee sekretär
- Pikemalt artiklites ELKNÜ Jõgevamaa Komitee ja ELKNÜ Jõgeva Rajoonikomitee[41] (1950–1989)
- Pikemalt artiklis ELKNÜ Järvamaa maakonnakomitee
- 1940.12 - , Arseni Vilt, ELKNÜ Järvamaa maakonnakomitee sekretär
- Pikemalt artiklites ELKNÜ Kuressaare Rajoonikomitee ja ELKNÜ Kingissepa Rajoonikomitee (1952. aastast Kingissepa) (1950–1990)
- Pikemalt artiklis ELKNÜ Kohtla-Järve Rajoonikomitee[43] (1965–1990)
- Pikemalt artiklites ELKNÜ Järvamaa Komitee ja ELKNÜ Paide Rajoonikomitee (1940–1950; 1950–1990)
- Pikemalt artiklis ELKNÜ Põlva Rajoonikomitee[46] (1950–1990)
- Pikemalt artiklites ELKNÜ Pärnumaa Komitee ja ELKNÜ Pärnu Rajoonikomitee (1940–1950; 1950–1989)
- 1988, Helve Mänd, ELKNÜ Pärnu Rajoonikomitee esimene sekretär[47]
- Pikemalt artiklis ELKNÜ Rapla Rajoonikomitee[48] (1950–1990)
- Pikemalt artiklites ELKNÜ Virumaa Komitee ja ELKNÜ Rakvere Rajooni Komitee (1940–1950; 1950–1990)
- -1945-, Feliks Rommot, ELKNÜ Virumaa Komitee[49] sekretär
- 1948, Elmar Vaiksoo, ELKNÜ Virumaa Komitee sekretär
- 1954– , Artur-Bernhard Upsi, ELKNÜ Rakvere Rajoonikomitee sekretär
- –1969, Otto Amer, ELKNÜ Rakvere Rajoonikomitee I sekretär[50]
- Peeter Grass, ELKNÜ Rakvere Rajoonikomitee esimene sekretär
- 1982—1984, Ain Noormägi, ELKNÜ Rakvere Rajoonikomitee esimene sekretär[51]
- Jüri Roos, ELKNÜ Rakvere Rajoonikomitee esimene sekretär
- Pikemalt artiklites ELKNÜ Tartumaa Komitee ja ELKNÜ Tartu Rajoonikomitee[53]
- 1945, August Helemäe, Vidriku p., ELKNÜ Tartumaa komitee[54] II sekretär
- 1946, Siivas, ELKNÜ Tartumaa Komitee sekretär
- 1946, Elmar Vaiksoo, ELKNÜ Tartumaa Komitee II sekretär
- 1988, Aivar Kello, ELKNÜ Tartu Rajoonikomitee esimene sekretär[55]
- Pikemalt artiklites ELKNÜ Valgamaa Komitee ja ELKNÜ Valga Rajoonikomitee
- 1940.12 -, Arseni Kallaste, ELKNÜ Valga maakonnakomitee sekretär
- 1940–1941, Viktor Uibo, ELKNÜ Valgamaa Komitee I sekretär[56]
- 1946, Eelrand, ELKNÜ Valgamaa Komitee[57] I sekretär
- 1988, Roland Põder, ELKNÜ Valga Rajoonikomitee esimene sekretär [58]
- Pikemalt artiklites ELKNÜ Viljandimaa Komitee ja ELKNÜ Viljandi Rajoonikomitee
- 1941, Hans Sõber, ELKNÜ Viljandimaa komitee[59] sekretär
- 1972–1973, Mati Soosaar ELKNÜ Viljandi Rajoonikomitee I sekretär
- 1973–1977, Jaak Kanter ELKNÜ Viljandi Rajoonikomitee I sekretär[60]
- 1977- Jüri Ümarik ELKNÜ Viljandi Rajoonikomitee I sekretär
- 1981, V. Mäe, ELKNÜ Viljandi Rajoonikomitee[61] sekretär
- 1988–1989, Jaak Aab, ELKNÜ Viljandi Rajoonikomitee I sekretär
- Pikemalt artiklites ELKNÜ Võrumaa Komitee ja ELKNÜ Võru Rajoonikomitee (1940–1950; 1950–1989)
- 1941, Eduard Tamm (1911–1941), ELKNÜ Võrumaa Komitee[62] I sekretär
- 1947, Feliks Pärtelpoeg, ELKNÜ Võru Maakonnakomitee sekretär[63]
- 1950- 1951, Andres Ojasoo, ELKNÜ Võru Maakonnakomitee I sekretär
- Hugo Prants, ELKNÜ Võru Rajoonikomitee[64] I sekretär
- 1972, Maia Leosk, ELKNÜ Võru Rajoonikomitee I sekretär
- 1978–1980, Jüri Ginter, ELKNÜ Võru Rajoonikomitee II sekretär
- 1986- 1987, Jaak Kärson, ELKNÜ Võru Rajoonikomitee I sekretär
- 1988, Marge Mürk, ELKNÜ Võru Rajoonikomitee I sekretär
- 1988, Tiit Raag, ELKNÜ Võru Rajoonikomitee II sekretär
- 1989–1991, Peeter Viiard, ELKNÜ Võru Rajoonikomitee I sekretär
- 1989–1991, Andres Visnapuu, ELKNÜ Võru Rajoonikomitee II sekretär
Eesti NSV Teataja, nr 13, 20. oktoober 1954. lk 252
Üliõpilasklubi Tallinnas, TRÜ : Tartu Riiklik Ülikool : EKP TRÜ komitee, TRÜ rektoraadi, ELKNÜ TRÜ komitee ja TRÜ ametiühingukomitee häälekandja, nr. 11, 3 aprill 1970 ÜLEMNÕUKOGU JA VALITSUSE TEATAJA, 31. detsember 1980 Nr. 45 (762). Art. 862 ХХII olümpiamängude purjeregati ettevalmistamisel ja läbiviimisel Tallinnas silmapaistnud töötajate autasustamise kohta Eesti NSV Ülemnõukogu Presiidiumi aukirjaga, lk 1392 Eesti NSV Teataja, nr 13, 20. oktoober 1954. lk 257
EESTI NSV ÜLEMNÕUKOGU PRESIIDIUMI SEADLUS nr 760 NSV Liidu rahvasaadikute valimiste ringkonnakomisjonide moodustamise kohta territoriaalsetes valimisringkondades Eesti NSV-s, EESTI NÕUKOGUDE SОTSIALISTLIКU VABARIIGI ÜLEMNÕUKOGU JA VALITSUSE TEATAJA 30. detsember 1988 Nr. 53 (878), lk 1263
EESTI NSV ÜLEMNÕUKOGU PRESIIDIUMI SEADLUS nr 760 NSV Liidu rahvasaadikute valimiste ringkonnakomisjonide moodustamise kohta territoriaalsetes valimisringkondades Eesti NSV-s, EESTI NÕUKOGUDE SОTSIALISTLIКU VABARIIGI ÜLEMNÕUKOGU JA VALITSUSE TEATAJA 30. detsember 1988 Nr. 53 (878), lk 1267
EESTI NSV ÜLEMNÕUKOGU PRESIIDIUMI SEADLUS nr 760 NSV Liidu rahvasaadikute valimiste ringkonnakomisjonide moodustamise kohta territoriaalsetes valimisringkondades Eesti NSV-s, EESTI NÕUKOGUDE SОTSIALISTLIКU VABARIIGI ÜLEMNÕUKOGU JA VALITSUSE TEATAJA 30. detsember 1988 Nr. 53 (878), lk 1265
EESTI NSV TEATAJA, nr 13, 20. oktoober 1954. lk 252
Eesti NSV Teataja, nr 13, 20. oktoober 1954. lk 260
Eesti NSV Teataja, nr 13, 20. oktoober 1954. lk 262
EESTI NSV ÜLEMNÕUKOGU PRESIIDIUMI SEADLUS nr 760 NSV Liidu rahvasaadikute valimiste ringkonnakomisjonide moodustamise kohta territoriaalsetes valimisringkondades Eesti NSV-s, EESTI NÕUKOGUDE SОTSIALISTLIКU VABARIIGI ÜLEMNÕUKOGU JA VALITSUSE TEATAJA 30. detsember 1988 Nr. 53 (878), lk 1272
EESTI NSV ÜLEMNÕUKOGU PRESIIDIUMI SEADLUS nr 760 NSV Liidu rahvasaadikute valimiste ringkonnakomisjonide moodustamise kohta territoriaalsetes valimisringkondades Eesti NSV-s, EESTI NÕUKOGUDE SОTSIALISTLIКU VABARIIGI ÜLEMNÕUKOGU JA VALITSUSE TEATAJA 30. detsember 1988 Nr. 53 (878), lk 1275
EESTI NSV ÜLEMNÕUKOGU PRESIIDIUMI SEADLUS nr 760 NSV Liidu rahvasaadikute valimiste ringkonnakomisjonide moodustamise kohta territoriaalsetes valimisringkondades Eesti NSV-s, EESTI NÕUKOGUDE SОTSIALISTLIКU VABARIIGI ÜLEMNÕUKOGU JA VALITSUSE TEATAJA 30. detsember 1988 Nr. 53 (878), lk 1280
EESTI NSV ÜLEMNÕUKOGU PRESIIDIUMI SEADLUS nr 760 NSV Liidu rahvasaadikute valimiste ringkonnakomisjonide moodustamise kohta territoriaalsetes valimisringkondades Eesti NSV-s, EESTI NÕUKOGUDE SОTSIALISTLIКU VABARIIGI ÜLEMNÕUKOGU JA VALITSUSE TEATAJA 30. detsember 1988 Nr. 53 (878), lk 1276
Kaks aastat hiljem..., Punane Täht : EKP Rakvere Rajoonikomitee ja Rakvere Rajooni RSN häälekandja, nr. 146, 3 detsember 1986 EESTI NSV ÜLEMNÕUKOGU PRESIIDIUMI SEADLUS nr 760 NSV Liidu rahvasaadikute valimiste ringkonnakomisjonide moodustamise kohta territoriaalsetes valimisringkondades Eesti NSV-s, EESTI NÕUKOGUDE SОTSIALISTLIКU VABARIIGI ÜLEMNÕUKOGU JA VALITSUSE TEATAJA 30. detsember 1988 Nr. 53 (878), lk 1279
EESTI NSV ÜLEMNÕUKOGU PRESIIDIUMI SEADLUS nr 760 NSV Liidu rahvasaadikute valimiste ringkonnakomisjonide moodustamise kohta territoriaalsetes valimisringkondades Eesti NSV-s, EESTI NÕUKOGUDE SОTSIALISTLIКU VABARIIGI ÜLEMNÕUKOGU JA VALITSUSE TEATAJA 30. detsember 1988 Nr. 53 (878), lk 1268