nemzeti eredmények a XX. nyári olimpiai játékokon From Wikipedia, the free encyclopedia
Az Amerikai Egyesült Államok az NSZK-beli Münchenben megrendezett 1972. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 21 sportágban 400 sportoló képviselte, akik összesen 94 érmet szereztek.
Az Amerikai Egyesült Államok az olimpiai játékokon | |||||
Az Amerikai Egyesült Államok zászlaja | |||||
NOB-országkód: USA | |||||
OOB | Az Amerikai Egyesült Államok Olimpiai Bizottsága | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
1972. évi nyári olimpiai játékok München | |||||
Versenyzők | 400 fő 21 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Olga Fikotová-Connolly | ||||
Záróünnepség | Mike Burton | ||||
Érmek 2. helyezés |
| ||||
Az Amerikai Egyesült Államok az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Nem hivatalos olimpiai játékok:
|
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
Arany | Vincent Matthews | Atlétika | Férfi 400 m |
Arany | Dave Wottle | Atlétika | Férfi 800 m |
Arany | Rodney Milburn | Atlétika | Férfi 110 m gát |
Arany | Frank Shorter | Atlétika | Férfi maraton |
Arany | Larry Black Eddie Hart Robert Taylor Gerald Tinker | Atlétika | Férfi 4 × 100 m váltó |
Arany | Randy Williams | Atlétika | Férfi távolugrás |
Arany | Dan Gable | Birkózás | Szabadfogás, 68 kg |
Arany | Wayne Wells | Birkózás | Szabadfogás, 74 kg |
Arany | Ben Peterson | Birkózás | Szabadfogás, 90 kg |
Arany | John Williams | Íjászat | Férfi egyéni |
Arany | Doreen Wilber | Íjászat | Női egyéni |
Arany | Micki King | Műugrás | Női egyéni műugrás |
Arany | Ray Seales | Ökölvívás | Kisváltósúly |
Arany | John Writer | Sportlövészet | Sportpuska összetett |
Arany | Lones Wigger | Sportlövészet | Szabadpuska, összetett (300 m) |
Arany | Mark Spitz | Úszás | Férfi 100 m gyors |
Arany | Mark Spitz | Úszás | Férfi 200 m gyors |
Arany | Mike Burton | Úszás | Férfi 1500 m gyors |
Arany | John Hencken | Úszás | Férfi 200 m mell |
Arany | Mark Spitz | Úszás | Férfi 100 m pillangó |
Arany | Mark Spitz | Úszás | Férfi 200 m pillangó |
Arany | Gary Conelly David Edgar David Fairbank Jerry Heidenreich John Murphy Mark Spitz | Úszás | Férfi 4 × 100 m gyorsváltó |
Arany | Mike Burton Gary Conelly Steve Genter John Kinsella Tom McBreen Mark Spitz Fred Tyler | Úszás | Férfi 4 × 200 m gyorsváltó |
Arany | Tom Bruce David Fairbank Gary Hall Jerry Heidenreich John Hencken Mitchell Ivey Mark Spitz Mike Stamm | Úszás | Férfi 4 × 100 m vegyes váltó |
Arany | Sandra Neilson | Úszás | Női 100 m gyors |
Arany | Keena Rothhammer | Úszás | Női 800 m gyors |
Arany | Melissa Belote | Úszás | Női 100 m hát |
Arany | Melissa Belote | Úszás | Női 200 m hát |
Arany | Catherine Carr | Úszás | Női 100 m mell |
Arany | Karen Moe | Úszás | Női 200 m pillangó |
Arany | Shirley Babashoff Jane Barkman Jennifer Kemp Ann Marshall Sandra Neilson Kim Peyton Lynn Skrifvars | Úszás | Női 4 × 100 m gyorsváltó |
Arany | Susanne Atwood Shirley Babashoff Melissa Belote Catherine Carr Deena Deardurff Judy Melick Sandra Neilson Dana Shrader | Úszás | Női 4 × 100 m vegyes váltó |
Arany | William Allen William Bentsen Harry Melges | Vitorlázás | Soling |
Ezüst | Robert Taylor | Atlétika | Férfi 100 m |
Ezüst | Larry Black | Atlétika | Férfi 200 m |
Ezüst | Wayne Collett | Atlétika | Férfi 400 m |
Ezüst | Ralph Mann | Atlétika | Férfi 400 m gát |
Ezüst | Robert Seagren | Atlétika | Férfi rúdugrás |
Ezüst | George Woods | Atlétika | Férfi súlylökés |
Ezüst | Jay Silvester | Atlétika | Férfi diszkoszvetés |
Ezüst | Mable Fergerson Kathy Hammond Madeline Manning Cheryl Toussaint | Atlétika | Női 4 × 400 m váltó |
Ezüst | Richard Sanders | Birkózás | Szabadfogás, 57 kg |
Ezüst | John Peterson | Birkózás | Szabadfogás, 82 kg |
Ezüst | Eugene Clapp Franklin Hobbs William Hobbs Paul Hoffman Cleve Livingston Michael Livingston Tim Mickelson Peter Raymond Lawrence Terry | Evezés | Férfi nyolcas |
Ezüst | Nemzeti válogatott Mike Bantom Jim Brewer Tommy Burleson Doug Collins Kenneth Davis James Forbes Tom Henderson Bobby Jones Dwight Jones Kevin Joyce Tom McMillen Ed Ratleff | Kosárlabda | Férfi |
Ezüst | Frank Chapot Kathryn Kusner Neal Shapiro William Steinkraus | Lovaglás | Csapat díjugratás |
Ezüst | Bruce Davidson Kevin Freeman Michael Plumb James C. Wofford | Lovaglás | Csapat lovastusa |
Ezüst | Richard Rydze | Műugrás | Férfi egyéni toronyugrás |
Ezüst | Victor Auer | Sportlövészet | Sportpuska fekvő |
Ezüst | Lanny Bassham | Sportlövészet | Sportpuska összetett |
Ezüst | Jerry Heidenreich | Úszás | Férfi 100 m gyors |
Ezüst | Steve Genter | Úszás | Férfi 200 m gyors |
Ezüst | Steve Genter | Úszás | Férfi 400 m gyors |
Ezüst | Mike Stamm | Úszás | Férfi 100 m hát |
Ezüst | Mike Stamm | Úszás | Férfi 200 m hát |
Ezüst | Tom Bruce | Úszás | Férfi 100 m mell |
Ezüst | Gary Hall | Úszás | Férfi 200 m pillangó |
Ezüst | Tim McKee | Úszás | Férfi 200 m vegyes |
Ezüst | Tim McKee | Úszás | Férfi 400 m vegyes |
Ezüst | Shirley Babashoff | Úszás | Női 100 m gyors |
Ezüst | Shirley Babashoff | Úszás | Női 200 m gyors |
Ezüst | Susanne Atwood | Úszás | Női 200 m hát |
Ezüst | Dana Schoenfield | Úszás | Női 200 m mell |
Ezüst | Lynn Colella | Úszás | Női 200 m pillangó |
Bronz | Thomas Hill | Atlétika | Férfi 110 m gát |
Bronz | Larry Young | Atlétika | Férfi 50 km gyaloglás |
Bronz | Dwight Stones | Atlétika | Férfi magasugrás |
Bronz | Jan Johnson | Atlétika | Férfi rúdugrás |
Bronz | Arnie Robinson | Atlétika | Férfi távolugrás |
Bronz | William Schmidt | Atlétika | Férfi gerelyhajítás |
Bronz | Kathy Hammond | Atlétika | Női 400 m |
Bronz | Kate Schmidt | Atlétika | Női gerelyhajítás |
Bronz | Christopher Taylor | Birkózás | Szabadfogás, +100 kg |
Bronz | James McEwan | Kajak-kenu | Férfi szlalom kenu egyes |
Bronz | Neal Shapiro | Lovaglás | Egyéni díjugratás |
Bronz | Craig Lincoln | Műugrás | Férfi egyéni műugrás |
Bronz | Ricardo Carreras | Ökölvívás | Harmatsúly |
Bronz | Jesse Valdez | Ökölvívás | Váltósúly |
Bronz | Marvin Johnson | Ökölvívás | Középsúly |
Bronz | Tom McBreen | Úszás | Férfi 400 m gyors |
Bronz | Douglas Northway | Úszás | Férfi 1500 m gyors |
Bronz | John Murphy | Úszás | Férfi 100 m hát |
Bronz | Mitchell Ivey | Úszás | Férfi 200 m hát |
Bronz | John Hencken | Úszás | Férfi 100 m mell |
Bronz | Jerry Heidenreich | Úszás | Férfi 100 m pillangó |
Bronz | Robin Backhaus | Úszás | Férfi 200 m pillangó |
Bronz | Steve Furniss | Úszás | Férfi 200 m vegyes |
Bronz | Keena Rothhammer | Úszás | Női 200 m gyors |
Bronz | Susanne Atwood | Úszás | Női 100 m hát |
Bronz | Ellie Daniel | Úszás | Női 200 m pillangó |
Bronz | Lynn Vidali | Úszás | Női 200 m vegyes |
Bronz | Peter Dean Glen Foster | Vitorlázás | Tempest |
Bronz | Donald Cohan Charles Horter John Marshall | Vitorlázás | Sárkányhajó |
Bronz | Nemzeti válogatott Peter Asch Steven Barnett Bruce Bradley Stanley Cole James Ferguson Eric Lindroth John Parker Gary Sheerer James Slatton Russell Webb Barry Weitzenberg | Vízilabda | Férfi |
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Eddie Hart | 100 m | 10,47 | 1. | 12.** | nem állt rajthoz | kiesett | ||||||
Rey Robinson | 10,56 | 1. | 25.* | nem állt rajthoz | kiesett | |||||||
Robert Taylor | 10,32 | 1. | 4. | 10,16 | 2. | 2. | 10,30 | 1. | 2. | 10,24 | ||
Larry Black | 200 m | 20,79 | 1. | 5.** | 20,28 | 1. | 1. | 20,36 | 1. | 1. | 20,19 | |
Larry Burton | 20,80 | 1. | 8.* | 20,68 | 1. | 10.* | 20,78 | 2. | 6. | 20,37 | 4. | |
Charles Smith | 20,79 | 1. | 5.** | 20,66 | 2. | 9. | 20,86 | 3. | 7. | 20,55 | 5. | |
Wayne Collett | 400 m | 46,00 | 2. | 10.* | 45,80 | 1. | 3. | 45,77 | 3. | 7. | 44,80 | |
Vincent Matthews | 45,94 | 2. | 8.* | 45,62 | 2. | 2. | 44,94 | 1. | 1. | 44,66 | ||
John Smith | 46,00 | 2. | 10.* | 46,04 | 2. | 10.* | 45,46 | 3. | 4. | nem ért célba | ||
Ken Swenson | 800 m | 1:51,1 | 2. | 41. | kizárták | kiesett | ||||||
Richard Wohlhuter | 1:49,4 | 4. | 31. | kiesett | ||||||||
Dave Wottle | 1:47,64 | 2. | 11.* | 1:48,7 | 1. | 10. | 1:45,86 | |||||
1500 m | 3:40,60 | 2. | 6. | 3:41,6 | 4. | 10.*** | kiesett | |||||
James Ryun | 3:51,5 | 9. | 55. | kiesett | ||||||||
Bob Wheeler | 3:41,34 | 3. | 12. | 3:40,36 | 6. | 6. | kiesett | |||||
Len Hilton | 5000 m | 14:07,2 | 8. | 41. | kiesett | |||||||
Steve Prefontaine | 13:32,6 | 2. | 2. | 13:28,25 | 4. | |||||||
George Young | 13:41,2 | 4. | 15. | kiesett | ||||||||
Jon Anderson | 10 000 m | 28:34,2 | 8. | 20. | kiesett | |||||||
Jeff Galloway | 29:35,0 | 11. | 36. | kiesett | ||||||||
Frank Shorter | 27:58,23 | 3. | 5. | 27:51,32 | 5. | |||||||
Maraton | 2:12:19 | |||||||||||
Jack Bacheler | 2:17:38 | 9. | ||||||||||
Kenny Moore | 2:15:39 | 4. | ||||||||||
Willie Davenport | 110 m gát | 13,97 | 2. | 9. | 13,73 | 3. | 5. | 13,50 | 4. | |||
Thomas Hill | 13,62 | 1. | 2. | 13,47 | 1. | 2. | 13,48 | |||||
Rodney Milburn | 13,57 | 1. | 1. | 13,44 | 1. | 1. | 13,24 | |||||
Dick Bruggeman | 400 m gát | 54,36 | 6. | 34. | kiesett | |||||||
Ralph Mann | 50,18 | 2. | 10. | 49,53 | 2. | 4. | 48,51 | |||||
Jim Seymour | 49,81 | 2. | 4. | 49,33 | 1. | 2. | 48,64 | 4. | ||||
Doug Brown | 3000 m akadály | 8:41,2 | 9. | 29.* | kiesett | |||||||
Mike Manley | 8:50,4 | 10. | 40.* | kiesett | ||||||||
Steve Savage | 8:39,0 | 7. | 24. | kiesett | ||||||||
Tom Dooley | 20 km gyaloglás | 1:34:58 | 15. | |||||||||
Goetz Klopfer | 1:38:33 | 19. | ||||||||||
Larry Young | 1:32:53 | 10. | ||||||||||
50 km gyaloglás | 4:00:46 | |||||||||||
Steve Hayden | 4:36:07 | 27. | ||||||||||
William Weigle | 4:22:52 | 17. | ||||||||||
Larry Black Robert Taylor Gerald Tinker Eddie Hart | 4 × 100 m váltó | 38,96 | 1. | 1. | 38,54 | 1. | 1. | 38,19 |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Chris Dunn | Magasugrás | 212 cm | 20. | kiesett | |
Ron Jourdan | 212 cm | 22. | kiesett | ||
Dwight Stones | 215 cm | 1.* | 221 cm | ||
Jan Johnson | Rúdugrás | 510 cm | 10. | 535 cm | |
Robert Seagren | 510 cm | 6.* | 540 cm | ||
Steve Smith | 480 cm | 18. | kiesett | ||
Preston Carrington | Távolugrás | 822 cm | 2. | 799 cm | 5. |
Arnie Robinson | 799 cm | 4. | 803 cm | ||
Randy Williams | 834 cm | 1. | 824 cm | ||
John Craft | Hármasugrás | 16,32 m | 10. | 16,83 m | 5. |
Dave Smith | 14,55 m | 32. | kiesett | ||
Art Walker | 15,29 m | 29. | kiesett | ||
Al Feuerbach | Súlylökés | 19,94 m | 6.* | 21,01 m | 5. |
Brian Oldfield | 19,95 m | 5. | 20,91 m | 6. | |
George Woods | 19,96 m | 4. | 21,17 m | ||
John Powell | Diszkoszvetés | 59,30 m | 13. | 62,82 m | 4. |
Jay Silvester | 61,20 m | 6. | 63,50 m | ||
Tim Vollmer | 59,60 m | 10. | 60,24 m | 8. | |
George Frenn | Kalapácsvetés | 62,14 m | 27. | kiesett | |
Tom Gage | 69,40 m | 7. | 69,50 m | 12. | |
Al Schoterman | 65,18 m | 22. | kiesett | ||
Fred Luke | Gerelyhajítás | 81,34 m | 5. | 80,06 m | 8. |
William Schmidt | 78,96 m | 10. | 84,42 m | ||
Milt Sonsky | 79,96 m | 8. | 77,94 m | 10. |
Versenyző | Versenyszám | 100 m | Távolugrás | Súlylökés | Magasugrás | 400 m | 110 m gát | Diszkoszvetés | Rúdugrás | Gerelyhajítás | 1500 m | Végeredmény | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Jeff Bannister | Tízpróba | 11,09 | 783 | 720 cm | 861 | 14,21 m | 741 | 186 cm | 734 | 46,79 | 958 | kizárták | 42,00 m | 724 | 400 cm | 807 | 56,98 m | 724 | 4:15,8 | 690 | 7022 | 21. | |
Jeff Bennett | 10,73 | 872 | 726 cm | 873 | 12,82 m | 653 | 186 cm | 734 | 46,25 | 984 | 15,58 | 789 | 36,58 m | 616 | 480 cm | 1005 | 57,48 m | 730 | 4:12,2 | 718 | 7974 | 4. | |
Bruce Jenner | 11,35 | 721 | 653 cm | 721 | 13,56 m | 700 | 192 cm | 788 | 49,49 | 829 | 15,59 | 788 | 42,24 m | 729 | 455 cm | 945 | 66,02 m | 833 | 4:18,9 | 668 | 7722 | 10. |
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Iris Davis | 100 m | 11,34 | 1. | 6. | 11,27 | 1. | 2.* | 11,36 | 2. | 4. | 11,32 | 4. |
Mattiline Render | 11,60 | 5. | 23. | 11,67 | 6. | 25. | kiesett | |||||
Barbara Ferrell | 11,47 | 3. | 13. | 11,38 | 3. | 6. | 11,49 | 4. | 8.** | 11,45 | 7. | |
200 m | 23,38 | 2. | 5. | 23,30 | 4. | 11. | 23,39 | 7. | 13. | kiesett | ||
Pam Greene | 23,96 | 2. | 17. | 23,85 | 5. | 20. | kiesett | |||||
Jackie Thompson | 23,67 | 3. | 13. | 23,22 | 3. | 7.** | 23,18 | 6. | 8. | kiesett | ||
Debra Edwards-Armstrong | 400 m | 54,43 | 5. | 35. | kiesett | |||||||
Mable Fergerson | 52,05 | 3. | 3. | 52,93 | 3. | 17. | 51,91 | 4. | 7. | 51,96 | 5. | |
Kathy Hammond | 53,45 | 1. | 22. | 52,44 | 4. | 10. | 51,92 | 4. | 8. | 51,64 | ||
Wendy Koenig-Knudson | 800 m | 2:08,71 | 6. | 29. | kiesett | |||||||
Madeline Manning | 2:02,63 | 2. | 13. | 2:02,39 | 5. | 10. | kiesett | |||||
Cheryl Toussaint | 2:08,90 | 6. | 30. | kiesett | ||||||||
Francie Kraker | 1500 m | 4:14,73 | 4. | 19. | 4:12,76 | 8. | 15. | kiesett | ||||
Francie Larrieu-Smith | 4:11,18 | 3. | 9. | 4:15,26 | 8. | 17. | kiesett | |||||
Lacey O'Neal | 100 m gát | 13,78 | 4. | 19. | 13,89 | 7. | 14. | kiesett | ||||
Mamie Rallins | 13,51 | 3. | 15. | 13,76 | 7. | 13. | kiesett | |||||
Patty van Wolvelaere-Johnson | 13,28 | 2. | 8. | 13,26 | 5. | 9. | kiesett | |||||
Martha Rae Watson Mattiline Render Mildrette Netter Iris Davis | 4 × 100 m váltó | 43,07 | 3. | 3. | 43,39 | 4. | ||||||
Mable Fergerson Madeline Manning Cheryl Toussaint Kathy Hammond | 4 × 400 m váltó | 3:28,63 | 2. | 2. | 3:25,15 |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Cindy Gilbert | Magasugrás | 170 cm | 32. | kiesett | |
Sandi Goldsberry | 160 cm | 38. | kiesett | ||
Deanne Wilson | 170 cm | 30.* | kiesett | ||
Kim Attlesey | Távolugrás | 580 cm | 29. | kiesett | |
Martha Rae Watson | 609 cm | 23. | kiesett | ||
Willye White | 639 cm | 5. | 627 cm | 11. | |
Maren Seidler | Súlylökés | 16,18 m | 14. | kiesett | |
Jan Svendsen | 14,96 m | 16. | kiesett | ||
Olga Fikotová-Connolly | Diszkoszvetés | 51,58 m | 16. | kiesett | |
Roberta Brown | Gerelyhajítás | 47,88 m | 19. | kiesett | |
Sherry Calvert | 51,38 m | 15. | kiesett | ||
Kate Schmidt | 58,84 m | 3. | 59,94 m |
Versenyző | Versenyszám | 100 m gát | Súlylökés | Magasugrás | Távolugrás | 200 m | Végeredmény | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Gale Fitzgerald | Ötpróba | 14,47 | 809 | 11,25 m | 672 | 165 cm | 885 | 597 cm | 900 | 23,97 | 940 | 4206 | 19. |
Jane Frederick | 14,60 | 793 | 12,92 m | 775 | 174 cm | 974 | 560 cm | 817 | 25,45 | 808 | 4167 | 21. |
* - egy másik versenyzővel azonos időt/eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos időt ért el
*** - három másik versenyzővel azonos időt ért el
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | 5. forduló | 6. forduló | 7. forduló | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény | |||
Wayne Holmes | 48 kg | Bernd Drechsel (GDR) kétvállas | Hızır Sarı (TUR) 3-1 | kiesett | kiesett | helyezetlen | ||||
James Steiger | 52 kg | Jamsrangiin Mönkh–Ochir (MGL) visszalépett | kiesett | kiesett | helyezetlen | |||||
David Hazewinkel | 57 kg | An Cshonjong ( ) (KOR) 3-1 | Risto Björlin (FIN) 3-1 | kiesett | helyezetlen | |||||
James Hazewinkel | 62 kg | Slavko Koletić (YUG) kétvállas | Ion Păun (ROU) 3-1 | kiesett | kiesett | helyezetlen | ||||
Robert Buzzard | 68 kg | Gian Matteo Ranzi (ITA) kétvállas | Seyyit Hışırlı (TUR) kétvállas | kiesett | kiesett | helyezetlen | ||||
Gary Neist | 74 kg | Momir Kecman (YUG) 3-1 | Jan Karlsson (SWE) 3-1 | kiesett | kiesett | helyezetlen | ||||
Jay Robinson | 82 kg | Adam Ostrowski (POL) 3-1 | Jesús Blanco (ARG) kétvállas | Ali Yağmur (TUR) kétvállas | kiesett | kiesett | helyezetlen | |||
Wayne Baughman | 90 kg | Roland Andersson (SWE) 1-3 | Günter Kowalewski (FRG) kétvállas | Pércsi József (HUN) 3.5-0.5 | kiesett | kiesett | helyezetlen | |||
Buck Deadrich | 100 kg | Nyikolaj Jakovenko (URS) kétvállas | Andrzej Skrzydlewski (POL) kétvállas | kiesett | kiesett | helyezetlen | ||||
Christopher Taylor | +100 kg | Wilfried Dietrich (FRG) kétvállas | Petr Kment (TCH) kizárták | kiesett | kiesett | helyezetlen |
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | 5. forduló | 6. forduló | 7. forduló | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény | |||
Sergio Gonzalez | 48 kg | Ebrahim Javadi (IRI) 2-2 | Rolf Lacour (FRG) 2-2 | Jürgen Möbius (GDR) 2-2 | kiesett | kiesett | helyezetlen | |||
James Carr | 52 kg | Kim Jongdzsun ( ) (KOR) kétvállas | Javier León (PER) kétvállas | Gordon Bertie (CAN) kétvállas | kiesett | kiesett | helyezetlen | |||
Richard Sanders | 57 kg | Jeórjiosz Hadziioanídisz (GRE) kétvállas | Nicolae Dumitru (ROU) kétvállas | Eduardo Maggiolo (ARG) kétvállas | Janagida Hideaki (JPN) 3-1 | Prem Nath (IND) kétvállas | Ivan Shavov (BUL) 1-3 | Klinga László (HUN) kétvállas | Hozott eredmény Janagida Hideaki (JPN) 3-1 Hozott eredmény Klinga László (HUN) kétvállas | |
Gene Davis | 62 kg | Zeveg Ojdov (MGL) kétvállas | Abe Kijosi (JPN) 3.5-0.5 | Zagalav Abdulbekov (URS) kétvállas | kiesett | kiesett | helyezetlen | |||
Dan Gable | 68 kg | Safer Sali (YUG) kétvállas | Klaus Rost (FRG) 0.5-3.5 | Sztéfanosz Joanídisz (GRE) kétvállas | Vada Kikuo (JPN) 1-3 | Włodzimierz Cieślak (POL) kétvállas | 2. mérkőzés Ruszlan Asuralijev (URS) 1-3 Hozott eredmény Vada Kikuo (JPN) 1-3 | |||
Wayne Wells | 74 kg | Mehmet Ali Demirtaş (TUR) kétvállas | Danzandarjaa Sereeter (MGL) kétvállas | Miroslav Musil (TCH) kétvállas | Wolfgang Nitschke (GDR) 1-3 | Daniel Robin (FRA) 1-3 | Yancho Pavlov (BUL) kétvállas | 1. mérkőzés Jan Karlsson (SWE) 1-3 2. mérkőzés Adolf Seger (FRG) 1-3 | ||
John Peterson | 82 kg | Richard Barraclough (GBR) kétvállas | Peter Neumair (FRG) 1-3 | Jan Wypiorczyk (POL) kétvállas | Levan Tediasvili (URS) 3-1 | Vasile Iorga (ROU) 1-3 | Horst Stottmeister (GDR) 1-3 | Hozott eredmény Levan Tediasvili (URS) 3-1 Hozott eredmény Vasile Iorga (ROU) 1-3 | ||
Ben Peterson | 90 kg | Paweł Kurczewski (POL) 1-3 | Raúl García (MEX) kétvállas | Gennagyij Sztrahov (URS) 2-2 | Reza Khorrami (IRI) 1-3 | Bárbaro Morgan (CUB) kétvállas | Rusi Petrov (BUL) kétvállas | Hozott eredmény Gennagyij Sztrahov (URS) 2-2 | ||
Henk Schenk | 100 kg | Csatári József (HUN) 3-1 | Alfons Hecher (FRG) 3-1 | kiesett | kiesett | helyezetlen | ||||
Christopher Taylor | +100 kg | Alekszandr Medvegy (URS) 3-1 | Moslem Eskandar-Filabi (IRI) 1-3 | Iszogai Jorihide (JPN) kétvállas | Wilfried Dietrich (FRG) 1-3 | Oszman Duraliev (BUL) 3-1 | Hozott eredmény Alekszandr Medvegy (URS) 3-1 Hozott eredmény Oszman Duraliev (BUL) 3-1 |
Versenyző | Versenyszám | Csoport | Selejtező | 1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | Vigaszág 1. forduló |
Vigaszág 2. forduló |
Vigaszág 3. forduló |
Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény | ||||
Kenneth Okada | Könnyűsúly | A | Bakhvain Buyadaa (MGL) V | kiesett | 19. | ||||||||
Patrick Burris | Váltósúly | A | Engelbert Dörbrandt (FRG) V | kiesett | 18. | ||||||||
Irwin Cohen | Középsúly | A | erőnyerő | Guram Gogolauri (URS) V | kiesett | 19. | |||||||
James Wooley | Félnehézsúly | A | Juan Marin (PUR) GY | Kim Ithe ( ) (KOR) GY | Jan Bosman (NED) GY | David Starbrook (GBR) V | Sota Csocsisvili (URS) V | kiesett | 5. | ||||
Douglas Nelson | Nehézsúly | B | erőnyerő | Nicola Tempesta (ITA) visszalépett | Wim Ruska (NED) V | Tijini Ben Kassou (MAR) GY | Klaus Glahn (FRG) V | kiesett | 5. | ||||
Johnny Watts | Nyílt | A | Abdoulaye Djiba (SEN) GY | Pavle Bajčetić (YUG) GY | Angelo Parisi (GBR) V | kiesett | 11. |
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
James Dietz | Egypárevezős | 7:57,85 | 4. | 7:59,13 | 1. | 8:21,54 | 2. | A | 7:24,81 | 5. | 5. |
Thomas McKibbon John Van Blom | Kétpárevezős | 7:08,91 | 4. | 7:19,63 | 3. | kiesett | helyezetlen | ||||
Lawrence Hugh Richard Lyon | Kormányos nélküli kettes | 7:33,16 | 4. | 7:37,34 | 2. | 7:50,26 | 4. | B | 7:38,64 | 3. | 9. |
Michael Staines Luther Jones Aaron Herman (kormányos) | Kormányos kettes | 7:50,00 | 1. | erőnyerő | 8:25,40 | 5. | B | 7:04,80 | 5. | 11. | |
Charles Hewitt William Miller Richard Dreissigacker James Moroney | Kormányos nélküli négyes | 6:57,05 | 4. | 7:13,95 | 4. | kiesett | helyezetlen | ||||
David Sawyer Charles Ruthford Chad Rudolph Michael Vespoli Stewart MacDonald (kormányos) | Kormányos négyes | 6:56,01 | 4. | 7:02,68 | 1. | 7:18,59 | 3. | A | 6:41,86 | 5. | 5. |
Lawrence Terry Franklin Hobbs Peter Raymond Tim Mickelson Eugene Clapp William Hobbs Cleve Livingston Michael Livingston Paul Hoffman (kormányos) | Nyolcas | 6:06,01 | 1. | erőnyerő | 6:27,53 | 3. | A | 6:11,61 | 2. |
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Robert Mitchell | Kajak egyes 1000 m | 4:15,76 | 7. | 19. | 4:02,43 | 4. | 6. | kiesett | ||||
Jack Brosius Alan Whitney | Kajak kettes 1000 m | 3:55,38 | 7. | 18. | 3:47,91 | 2. | 12. | 3:46,43 | 6. | 18. | kiesett | |
John van Dyke Jerry Welbourn Philip Rogosheske Stephen Kelly | Kajak négyes 1000 m | 3:32,94 | 7. | 18. | 3:22,89 | 4. | 9. | kiesett | ||||
Törő András | Kenu egyes 1000 m | 4:39,92 | 5. | 7. | 4:25,23 | 6. | 6. | kiesett | ||||
Roland Muhlen Andreas Weigand | Kenu kettes 1000 m | 4:16,50 | 6. | 10. | 4:02,01 | 2. | 6. | 3:52,25 | 2. | 3. | 4:01,28 | 6. |
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Marcia Jones Smoke | Kajak egyes 500 m | 2:12,43 | 4. | 4. | 2:06,19 | 1. | 1. | 2:09,13 | 2. | 9. | 2:07,98 | 9. |
Nancy Purvis Linda Murray-Dragan | Kajak kettes 500 m | 2:11,50 | 6. | 12. | 2:01,27 | 4. | 4. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. futam | 2. futam | Jobb eredmény | |||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | |||
Lyn Ashton | Kajak egyes | 481,43 | 6. | 476,41 | 8. | 476,41 | 9. |
Cindy Goodwin | 576,80 | 15. | 528,50 | 11. | 528,50 | 14. | |
Louise Holcombe | 697,20 | 19. | 532,30 | 12. | 532,30 | 15. |
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
John Allis | Mezőnyverseny | 4:17:09 (+2:32) | 63. |
John Howard | 4:17:09 (+2:32) | 61. | |
Robert Schneider | nem ért célba | ||
Emile Waldteufel | nem ért célba | ||
Richard Ball John Howard Ronald Skarin Wayne Stetina | Csapat időfutam | 2:17:06 (+5:49) | 15. |
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | Vigaszág | 2. forduló | Vigaszág | Nyolcaddöntő | Vigaszág selejtező | Vigaszág döntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfelek Győztes idő |
Hely. | Ellenfél Győztes idő |
Hely. | Ellenfelek Győztes idő |
Hely. | Ellenfél Győztes idő |
Hely. | Ellenfelek Győztes idő |
Hely. | Ellenfelek Győztes idő |
Hely. | Ellenfél Győztes idő |
Hely. | Ellenfél Győztes idő |
Ellenfél Győztes idő |
Ellenfél Győztes idő | |||
Jeffrey Spencer | Férfi egyéni | Gérard Quintyn (FRA) Csó Josikazu (JPN) 11,40 | 3. | Hector Edwards (BAR) 12,46 | 1. | Serhiy Kravtsov (URS) Geoffrey Cooke (GBR) 11,35 | 3. | Ivan Kučírek (TCH) 12,27 | 2. | kiesett | helyezetlen | ||||||||
Roger Young | Massimo Marino (ITA) Geoffery Burnside (BAH) 11,83 | 2. | Kensley Reece (BAR) 11,99 | 1. | Leslie King (TRI) Ivan Kučírek (TCH) 11,77 | 3. | Ezio Cardi (ITA) 11,93 | 2. | kiesett | helyezetlen |
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Stephen Woznick | Férfi egyéni | 1:08,56 | 12. |
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | Vigaszág selejtező | Vigaszág döntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Győztes idő |
Ellenfél Győztes idő |
Hely. | Ellenfelek Győztes idő |
Hely. | Ellenfél Győztes idő |
Ellenfél Győztes idő |
Ellenfél Győztes idő | |||
Jeffrey Spencer Ralph Therrio | Férfi kétüléses | Szovjetunió (URS) Vlagyimir Szemenec Igor Celovalnyikov 10,37 | Belgium (BEL) Manu Snellinx Noël Soetaert Kolumbia (COL) Rafael Narváez Jairo Díaz 10,97 | 2. | kiesett | helyezetlen |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Idő |
Saját idő | Hely. | Ellenfél Idő |
Saját idő | Hely. | Ellenfél Idő |
Saját idő | |||
John Vande Velde | Férfi egyéni | 5:01,75 | 12. | kiesett | 12. | |||||||
David Chauner David Mulica James Ochowicz John Vande Velde | Férfi csapat | 4:38,19 | 17. | kiesett | 17. |
Amerikai férfi kézilabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Bejutott a középdöntőbe | |
Helyosztó a 9–12. helyért | |
Helyosztó a 13–16. helyért |
1972. augusztus 30. | Magyarország (HUN) | 28 – 15 | Egyesült Államok (USA) | |
Varga 13 | (16–8) | Rogers, Schlesinger 4 | ||
1972. szeptember 1. | Jugoszlávia (YUG) | 25 – 15 | Egyesült Államok (USA) | |
Pribanić, Horvat 7 | (11–9) | Abrahamson 6 | ||
1972. szeptember 3. | Japán (JPN) | 20 – 16 | Egyesült Államok (USA) | |
Iida 7 | (9–9) | Abrahamson, Rogers 4 | ||
1972. szeptember 7. | Spanyolország (ESP) | 20 – 22 | Egyesült Államok (USA) | |
Morera 7 | (11–8) | Abrahamson 7 | ||
1972. szeptember 9. | Dánia (DEN) | 19 – 18 | Egyesült Államok (USA) | |
Hansen 8 | (12–6) | Abrahamson, Rogers 5 | ||
Csapat | Helyezés |
---|---|
Egyesült Államok (USA) | 14. |
Amerikai férfi kosárlabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Bejutott az elődöntőbe | |
Helyosztó az 5–8. helyért | |
Helyosztó a 9–12. helyért | |
Helyosztó a 13–16. helyért |
Csapat | M | Gy | V | P+ | P– | Pk |
---|---|---|---|---|---|---|
Egyesült Államok (USA) | 7 | 7 | 0 | 542 | 312 | +230 |
Kuba (CUB) | 7 | 6 | 1 | 560 | 445 | +115 |
Brazília (BRA) | 7 | 4 | 3 | 561 | 490 | +71 |
Csehszlovákia (TCH) | 7 | 4 | 3 | 493 | 489 | +4 |
Spanyolország (ESP) | 7 | 3 | 4 | 486 | 500 | –14 |
Ausztrália (AUS) | 7 | 3 | 4 | 523 | 524 | –1 |
Japán (JPN) | 7 | 1 | 6 | 442 | 643 | –201 |
Egyiptom (EGY) | 7 | 0 | 7 | 440 | 644 | –204 |
1972. augusztus 27. 9:00 |
Egyesült Államok (USA) | 66 – 35 | Csehszlovákia (TCH) | |
(34–12) |
1972. augusztus 28. 14:30 |
Egyesült Államok (USA) | 81 – 55 | Ausztrália (AUS) | |
(36–24) |
1972. augusztus 29. 18:30 |
Egyesült Államok (USA) | 67 – 48 | Kuba (CUB) | |
(33–21) |
1972. augusztus 30. 18:30 |
Brazília (BRA) | 54 – 61 | Egyesült Államok (USA) | |
(26–26) |
1972. szeptember 1. 14:30 |
Egyiptom (EGY) | 31 – 96 | Egyesült Államok (USA) | |
(17–48) |
1972. szeptember 2. 18:30 |
Spanyolország (ESP) | 56 – 72 | Egyesült Államok (USA) | |
(30–31) |
1972. szeptember 3. 9:00 |
Japán (JPN) | 33 – 99 | Egyesült Államok (USA) | |
(18–51) |
1972. szeptember 7. 20:00 |
Olaszország (ITA) | 38 – 68 | Egyesült Államok (USA) | |
(16–33) |
1972. szeptember 9. 21:00 |
Szovjetunió (URS) | 51 – 50 | Egyesült Államok (USA) | |
(26–21) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Egyesült Államok (USA) |
Amerikai labdarúgócsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Bejutott a középdöntőbe | |
Kiesett |
Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
NSZK | 3 | 3 | 0 | 0 | 13 | 0 | +13 | 6 |
Marokkó | 3 | 1 | 1 | 1 | 6 | 3 | +3 | 3 |
Malajzia | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | 9 | –6 | 2 |
Egyesült Államok | 3 | 0 | 1 | 2 | 0 | 10 | –10 | 1 |
Marokkó (MAR) | 0–0 | Egyesült Államok |
---|---|---|
Jegyzőkönyv |
1972. augusztus 27. 12:00 |
Malajzia (MAS) | 3–0 | Egyesült Államok |
---|---|---|
S. Abdullah 14' Salleh 67' Zawawi 77' |
(1–0) Jegyzőkönyv |
NSZK (FRG) | 7–0 | Egyesült Államok |
---|---|---|
Nickel 17' 43' 70' 86' Hitzfeld 47' Seliger 62' Bitz 79' |
(2–0) Jegyzőkönyv |
1972. augusztus 31. 12:00 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Egyesült Államok (USA) | 14. |
Versenyző | Ló | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Helyezés | |||
Edith Master | Dahlwitz | Egyéni | 1480 | 19. | kiesett | |
Lois Stephens | Fasching | 1345 | 31. | kiesett | ||
John Winnett | Reinald | 1458 | 22. | kiesett | ||
Edith Master Lois Stephens John Winnett | Dahlwitz Fasching Reinald | Csapat | 4,283 | 9. |
Versenyző | Ló | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | Összesen | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | |||
Kathryn Kusner | Fleet Apple | Egyéni | 4,00 | 4. | 16,00 | 13. | 20,00 | 10.* |
Neal Shapiro | Sloopy | 4,00 | 4. | 4,00 | 1. | 8,00 | ||
William Steinkraus | Snowbound | 12,00 | 22. | kiesett | 12,00 | 22. | ||
Frank Chapot Kathryn Kusner Neal Shapiro William Steinkraus | White Lightning Fleet Apple Sloopy Main Spring | Csapat | 16,25 | 2. | 16,00 | 1. | 32,25 |
* - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény | |||
Davey Armstrong | Papírsúly | Arif Doğru (TUR) 4-1 | Enrique Rodríguez (ESP) 0-5 | kiesett | 9. | |||
Timothy Dement | Légsúly | erőnyerő | Ali Gharbi (TUN) 5-0 | Calixto Pérez (COL) 0-5 | kiesett | 9. | ||
Ricardo Carreras | Harmatsúly | erőnyerő | Michael O’Brien (AUS) RSC | Buyangiin Ganbat (MGL) 3-2 | Vaszilij Szolomin (URS) 3-2 | Alfonso Zamora (MEX) 1-4 | kiesett | |
Louis Self | Pehelysúly | Maurice Apeang (FRA) 5-0 | Ángelosz Theotokátosz (GRE) 5-0 | Botos András (HUN) 2-3 | kiesett | 9. | ||
James Busceme | Könnyűsúly | erőnyerő | Vichit Praianan (THA) 5-0 | Jan Szczepański (POL) 0-5 | kiesett | 9. | ||
Ray Seales | Kisváltósúly | Ulrich Beyer (GDR) 3-2 | James Montague (IRL) 5-0 | Andrés Molina (CUB) 3-2 | Zvonimir Vujin (YUG) 5-0 | Angel Angelov (BUL) 3-2 | ||
Jesse Valdez | Váltósúly | Komlan Kalipe (TOG) 5-0 | Carlos Burga (PER) 4-1 | David Jackson (UGA) 4-1 | Anatoly Khokhlov (URS) 5-0 | Emilio Correa (CUB) 2-3 | kiesett | |
Reginald Jones | Nagyváltósúly | erőnyerő | Valery Tregubov (URS) 2-3 | kiesett | 17. | |||
Marvin Johnson | Középsúly | erőnyerő | Ewald Jarmer (FRG) 5-0 | Alejandro Montoya (CUB) 5-0 | Vjacseszlav Lemesev (URS) RSC | kiesett | ||
Raymond Russell | Félnehézsúly | Stephen Thega (KEN) RSC | Janusz Gortat (POL) 2-3 | kiesett | 9. | |||
Duane Bobick | Nehézsúly | Yury Nesterov (URS) 5-0 | Teófilo Stevenson (CUB) RSC | kiesett | 5. |
Versenyző | Versenyszám | Lovaglás | Vívás | Lövészet | Úszás | Futás | Összesen | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Hely. | Eredmény | Pont | Hely. | Pontszám | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Összes pont | Helyezés | ||
John Fitzgerald | Egyéni | 2:12,9 | 1090 | 7. | 33–25 | 848 | 14. | 188 | 868 | 25. | 3:28,5 | 1204 | 4. | 13:55,6 | 1060 | 32. | 5070 | 11. |
Chuck Richards | 2:18,3 | 1060 | 15. | 28–30 | 753 | 31. | 192 | 956 | 8. | 3:21,7 | 1260 | 1. | 14:00,7 | 1045 | 35. | 5074 | 9. | |
Scott Taylor | 2:37,2 | 965 | 35. | 24–34 | 677 | 42. | 177 | 626 | 55. | 3:41,9 | 1100 | 17. | 12:39,1 | 1288 | 2. | 4656 | 29. | |
John Fitzgerald Chuck Richards Scott Taylor | Csapat | 3115 | 3. | 2280 | 10. | 2450 | 10. | 3564 | 1. | 3393 | 5. | 14802 | 4. |
Versenyző | Versenyszám | Pont | Helyezés |
---|---|---|---|
William McMillan | Gyorstüzelő pisztoly | 572 | 45. |
Jim McNally | 589 | 10. | |
Hershel Anderson | Szabadpisztoly | 540 | 34. |
Jimmie Dorsey | 544 | 28. | |
Charles Davis | Futócéllövészet | 540 | 19. |
Edmund Moeller | 550 | 9. | |
Victor Auer | Sportpuska, fekvő | 598 | |
Lones Wigger | 597 | 7. | |
Szabadpuska, összetett (300 m) | 1155 | ||
Lanny Bassham | 1144 | 7. | |
Sportpuska, összetett | 1157 | ||
John Writer | 1166 | ||
Donald Haldeman | Trap | 187 | 17. |
Jim Poindexter | 192 | 6. | |
Jack Johnson | Skeet | 192 | 9. |
Tony Rosetti | 186 | 34. |
Versenyző | Versenyszám | Nyomás | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Dan Cantore | 67,5 kg | 140,0 | 9. | 117,5 | 13. | 162,5 | 8. | 420,0 | 9. |
Russell Knipp | 75 kg | 160,0 | 4. | 127,5 | 11. | 170,0 | 7. | 457,5 | 8. |
Frederick Lowe | 147,5 | 11. | 135,0 | 9. | 175,0 | 4. | 457,5 | 9. | |
Michael Karchut | 82,5 kg | 160,0 | 6. | 145,0 | 3. | érvényes kísérlet nélkül | kiesett | ||
Philip Grippaldi | 90 kg | 170,0 | 6. | 140,0 | 8. | 195,0 | 2. | 505,0 | 4. |
Patrick Holbrook | 162,5 | 9. | 145,0 | 4. | 197,5 | 1. | 505,0 | 5. | |
Alan Ball | 110 kg | 167,5 | 19. | 162,5 | 6. | 185,0 | 14. | 515,0 | 11. |
Frank Capsouras | 170,0 | 15. | 150,0 | 9. | 200,0 | 6. | 520,0 | 10. | |
Kenneth Patera | +110 kg | 212,5 | 3. | érvényes kísérlet nélkül | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Marshall Avener | Talaj | 17,40 | 63. | kiesett | |
Ugrás | 18,10 | 47. | kiesett | ||
Korlát | 17,25 | 85. | kiesett | ||
Nyújtó | 17,05 | 82. | kiesett | ||
Gyűrű | 18,30 | 28. | kiesett | ||
Lólengés | 18,25 | 19. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 106,35 | 50.* | kiesett | ||
John Crosby, Jr. | Talaj | 18,25 | 29. | kiesett | |
Ugrás | 18,15 | 45. | kiesett | ||
Korlát | 17,90 | 58. | kiesett | ||
Nyújtó | 15,55 | 102. | kiesett | ||
Gyűrű | 16,85 | 85. | kiesett | ||
Lólengés | 16,60 | 77. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 103,30 | 77.* | kiesett | ||
Jim Culhane, Jr. | Talaj | 17,00 | 83. | kiesett | |
Ugrás | 18,00 | 54. | kiesett | ||
Korlát | 17,65 | 72. | kiesett | ||
Nyújtó | 16,55 | 89. | kiesett | ||
Gyűrű | 17,30 | 64. | kiesett | ||
Lólengés | 17,25 | 63. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 103,75 | 72.* | kiesett | ||
George Greenfield | Talaj | 17,05 | 80. | kiesett | |
Ugrás | 17,40 | 95. | kiesett | ||
Korlát | 16,80 | 99. | kiesett | ||
Nyújtó | 18,15 | 35. | kiesett | ||
Gyűrű | 17,75 | 47. | kiesett | ||
Lólengés | 15,05 | 97. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 102,20 | 83.* | kiesett | ||
Steve Hug | Talaj | 17,70 | 50. | kiesett | |
Ugrás | 18,30 | 30. | kiesett | ||
Korlát | 18,40 | 29. | kiesett | ||
Nyújtó | 18,45 | 21. | kiesett | ||
Gyűrű | 18,05 | 37. | kiesett | ||
Lólengés | 18,55 | 11. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 109,45 | 26.* | 108,875 | 31. | |
Makoto Sakamoto | Talaj | 17,95 | 38. | kiesett | |
Ugrás | 18,35 | 28. | kiesett | ||
Korlát | 18,60 | 17. | kiesett | ||
Nyújtó | 18,05 | 39. | kiesett | ||
Gyűrű | 18,65 | 19. | kiesett | ||
Lólengés | 14,10 | 105. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 105,70 | 56. | kiesett | ||
Marshall Avener John Crosby, Jr. Jim Culhane, Jr. George Greenfield Steve Hug Makoto Sakamoto | Csapat összetett | 533,85 | 10. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Kimberly Chace | Talaj | 18,35 | 23. | kiesett | |
Ugrás | 18,20 | 26. | kiesett | ||
Felemás korlát | 18,30 | 36. | kiesett | ||
Gerenda | 18,20 | 14. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 73,05 | 18.* | 75,875 | 14. | |
Linda Metheny | Talaj | 18,50 | 13. | kiesett | |
Ugrás | 18,15 | 28. | kiesett | ||
Felemás korlát | 18,35 | 35. | kiesett | ||
Gerenda | 17,50 | 35. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 72,50 | 26.** | 36,250 | 36. | |
Joan Moore | Talaj | 18,55 | 11. | kiesett | |
Ugrás | 18,00 | 37. | kiesett | ||
Felemás korlát | 18,10 | 46. | kiesett | ||
Gerenda | 17,85 | 25. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 72,50 | 26.** | 73,450 | 21. | |
Roxanne Pierce | Talaj | 17,90 | 45. | kiesett | |
Ugrás | 18,15 | 28. | kiesett | ||
Felemás korlát | 18,50 | 22. | kiesett | ||
Gerenda | 18,00 | 17. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 72,55 | 25. | 72,475 | 33. | |
Cathy Rigby | Talaj | 18,80 | 9. | kiesett | |
Ugrás | 18,25 | 22. | kiesett | ||
Felemás korlát | 18,60 | 18. | kiesett | ||
Gerenda | 18,60 | 6. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 74,25 | 10. | 74,925 | 10. | |
Nancy Thies | Talaj | 18,00 | 38. | kiesett | |
Ugrás | 18,15 | 28. | kiesett | ||
Felemás korlát | 18,00 | 49. | kiesett | ||
Gerenda | 17,80 | 27. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 71,95 | 35.*** | kiesett | ||
Kimberly Chace Linda Metheny Joan Moore Roxanne Pierce Cathy Rigby Nancy Thies | Csapat összetett | 365,90 | 4. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - négy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Jerry Heidenreich | 100 m gyors | 52,38 | 1. | 2. | 52,31 | 1. | 1. | 51,65 | |
100 m pillangó | 56,86 | 1. | 3. | 56,18 | 2. | 2. | 55,74 | ||
Mark Spitz | 56,45 | 1. | 1.* | 55,98 | 1. | 1. | 54,27 | ||
200 m pillangó | 2:02,11 | 1. | 1. | 2:00,70 | |||||
200 m gyors | 1:55,29 | 1. | 1. | 1:52,78 | |||||
100 m gyors | 52,46 | 2. | 3. | 52,43 | 2. | 3. | 51,22 | ||
John Murphy | 53,07 | 1. | 7. | 53,17 | 4. | 8. | 52,08 | 4. | |
100 m hát | 59,93 | 1. | 3. | 58,64 | 2. | 3. | 58,35 | ||
Mitchell Ivey | 58,15 | 1. | 1. | 57,99 | 1. | 1. | 58,48 | 4. | |
200 m hát | 2:09,32 | 1. | 6. | 2:04,33 | |||||
Mike Stamm | 2:07,51 | 1. | 2. | 2:04,09 | |||||
100 m hát | 58,63 | 1. | 2. | 58,74 | 2. | 4. | 57,70 | ||
Fred Tyler | 200 m gyors | 1:56,04 | 1. | 5. | 1:54,96 | 5. | |||
Steve Genter | 1:55,42 | 1. | 2. | 1:53,73 | |||||
400 m gyors | 4:05,89 | 1. | 3. | 4:01,94 | |||||
Tom McBreen | 4:06,09 | 1. | 5. | 4:02,64 | |||||
Rick DeMont | kizárták | kizárták | |||||||
1500 m gyors | kizárták | kizárták | |||||||
Mike Burton | 16:09,56 | 1. | 2. | 15:52,58 | |||||
Douglas Northway | 16:15,30 | 1. | 4. | 16:09,25 | |||||
Tim McKee | 200 m hát | 2:08,19 | 2. | 4. | 2:07,29 | 5. | |||
400 m vegyes | 4:40,78 | 1. | 6. | 4:31,98 | |||||
200 m vegyes | 2:10,44 | 1. | 4. | 2:08,37 | |||||
Steve Furniss | 2:09,97 | 1. | 3. | 2:08,45 | |||||
400 m vegyes | 4:39,33 | 1. | 5. | 4:35,44 | 4. | ||||
Gary Hall | 4:38,95 | 2. | 4. | 4:37,38 | 5. | ||||
200 m vegyes | 2:09,85 | 1. | 2. | 2:08,49 | 4. | ||||
200 m pillangó | 2:03,70 | 1. | 3. | 2:02,86 | |||||
Robin Backhaus | 2:03,11 | 1. | 2. | 2:03,23 | |||||
David Edgar | 100 m pillangó | 57,30 | 1. | 5. | 56,88 | 3. | 5. | 56,11 | 5. |
Tom Bruce | 100 m mell | 1:06,45 | 2. | 6. | 1:06,05 | 3. | 5. | 1:05,43 | |
Mark Chatfield | 1:05,89 | 1. | 1. | 1:06,08 | 4. | 7. | 1:06,01 | 4. | |
John Hencken | 1:05,96 | 1. | 2. | 1:05,68 | 1. | 2. | 1:05,61 | ||
200 m mell | 2:24,88 | 1. | 3. | 2:21,55 | |||||
Richard Colella | 2:25,40 | 1. | 4. | 2:24,28 | 4. | ||||
Brian Job | 2:26,91 | 2. | 11. | kiesett | |||||
David Edgar John Murphy Jerry Heidenreich Mark Spitz David Fairbank Gary Conelly | 4 × 100 m gyorsváltó | 3:28,84 | 1. | 1. | 3:26,42 | ||||
John Kinsella Fred Tyler Steve Genter Mark Spitz Gary Conelly Tom McBreen Mike Burton | 4 × 200 m gyorsváltó | 7:46,42 | 1. | 1. | 7:35,78 | ||||
Mike Stamm Tom Bruce Mark Spitz Jerry Heidenreich Mitchell Ivey John Hencken Gary Hall David Fairbank | 4 × 100 m vegyes váltó | 3:51,98 | 1. | 1. | 3:48,16 |
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Jennifer Kemp | 100 m gyors | 1:00,42 | 2. | 10. | 59,93 | 5. | 10. | kiesett | |
Sandra Neilson | 59,51 | 2. | 3.* | 59,41 | 2. | 3. | 58,59 | ||
Shirley Babashoff | 59,51 | 1. | 3.* | 59,05 | 1. | 1. | 59,02 | ||
400 m gyors | 4:31,98 | 1. | 8. | 4:23,59 | 4. | ||||
200 m gyors | 2:08,48 | 2. | 5. | 2:04,33 | |||||
Ann Marshall | 2:08,12 | 1. | 4. | 2:05,45 | 4. | ||||
Keena Rothhammer | 2:07,48 | 1. | 2. | 2:04,92 | |||||
800 m gyors | 8:59,69 | 1. | 1. | 8:53,68 | |||||
400 m gyors | 4:24,82 | 2. | 2. | 4:24,22 | 6. | ||||
Jenny Wylie | 4:27,53 | 1. | 4. | 4:24,07 | 5. | ||||
Jo Harshbarger | 800 m gyors | 9:14,46 | 1. | 6. | 9:01,21 | 6. | |||
Ann Simmons | 9:11,94 | 1. | 5. | 8:57,62 | 4. | ||||
Susanne Atwood | 100 m hát | 1:08,30 | 2. | 12. | 1:06,26 | 2. | 2. | 1:06,34 | |
200 m hát | 2:22,13 | 1. | 2. | 2:20,38 | |||||
Lynn Skrifvars | 2:26,40 | 3. | 13. | kiesett | |||||
Melissa Belote | 2:20,58 | 1. | 1. | 2:19,19 | |||||
100 m hát | 1:06,60 | 1. | 2. | 1:06,08 | 1. | 1. | 1:05,78 | ||
Karen Moe | 1:07,69 | 2. | 6. | 1:06,27 | 3. | 3. | 1:06,69 | 4. | |
200 m pillangó | 2:18,15 | 1. | 2. | 2:15,57 | |||||
Lynn Colella | 2:18,80 | 1. | 4. | 2:16,34 | |||||
Ellie Daniel | 2:17,18 | 1. | 1. | 2:16,74 | |||||
100 m pillangó | 1:04,33 | 2. | 3. | 1:04,25 | 3. | 4. | 1:04,08 | 6. | |
Deena Deardurff | 1:04,80 | 1. | 5. | 1:03,97 | 1. | 2. | 1:03,95 | 4. | |
Dana Shrader | 1:05,09 | 1. | 8. | 1:04,54 | 3. | 8. | 1:03,98 | 5. | |
Claudia Clevenger | 200 m mell | 2:44,74 | 2. | 7. | 2:42,88 | 4. | |||
Barbara Mitchell | 2:47,05 | 2. | 13. | kiesett | |||||
Dana Schoenfield | 2:43,97 | 1. | 4. | 2:42,05 | |||||
Catherine Carr | 100 m mell | 1:16,01 | 1. | 1. | 1:15,00 | 1. | 1. | 1:13,58 | |
Judy Melick | 1:16,75 | 1. | 3. | 1:16,22 | 2. | 3. | 1:16,34 | 5. | |
Lynn Vidali | 1:18,80 | 3. | 21.* | kiesett | |||||
400 m vegyes | 5:09,67 | 1. | 4. | 5:13,06 | 7. | ||||
200 m vegyes | 2:24,92 | 1. | 1. | 2:24,06 | |||||
Carolyn Woods | 2:26,98 | 2. | 8. | 2:27,42 | 8. | ||||
Jenny Bartz | 2:25,83 | 1. | 5. | 2:24,55 | 4. | ||||
400 m vegyes | 5:07,31 | 2. | 2. | 5:05,56 | 4. | ||||
Mary Montgomery | 5:13,62 | 2. | 8. | 5:09,98 | 6. | ||||
Sandra Neilson Jennifer Kemp Jane Barkman Shirley Babashoff Kim Peyton Lynn Skrifvars Ann Marshall | 4 × 100 m gyorsváltó | 3:58,93 | 1. | 2. | 3:55,19 | ||||
Melissa Belote Catherine Carr Deena Deardurff Sandra Neilson Susanne Atwood Judy Melick Dana Shrader Shirley Babashoff | 4 × 100 m vegyes váltó | 4:27,57 | 1. | 1. | 4:20,75 |
* - egy másik versenyzővel azonos időt ért el
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | |||||||||||
Ellenfél Eredmény |
Hely. | Ellenfél Eredmény |
Hely. | Ellenfél Eredmény |
Hely. | Ellenfél Eredmény |
Hely. | Ellenfél Eredmény |
Hely. | |||
Carl Borack | Tőr, egyéni | 8. csoport Mihai Ţiu (ROU) |
5. | kiesett | helyezetlen | |||||||
Joseph Freeman | 7. csoport Daniel Revenu (FRA) |
2. | 6. csoport Vaszil Sztankovics (URS) |
5. | kiesett | helyezetlen | ||||||
John Nonna | 2. csoport Graham Paul (GBR) |
6. | kiesett | helyezetlen | ||||||||
George Masin | Párbajtőr, egyéni | 5. csoport Szergej Paramonov (URS) |
4. | 1. csoport Rolf Edling (SWE) |
4. | kiesett | helyezetlen | |||||
James Melcher | 9. csoport Panajótisz Durákosz (GRE) |
5. | kiesett | helyezetlen | ||||||||
Stephen Netburn | 10. csoport Kulcsár Győző (HUN) |
4. | 4. csoport Schmitt Pál (HUN) |
5. | kiesett | helyezetlen | ||||||
Paul Apostol | Kard, egyéni | 3. csoport Viktor Szigyak (URS) |
4. | 5. csoport Viktor Szigyak (URS) |
2. | 1. csoport Vlagyimir Nazlimov (URS) |
3. | 2. csoport Viktor Szigyak (URS) |
4. | kiesett | helyezetlen | |
Alfonso Morales | 9. csoport Marót Péter (HUN) |
3. | 1. csoport Kovács Tamás (HUN) |
4. | 1. csoport Vlagyimir Nazlimov (URS) |
5. | kiesett | helyezetlen | ||||
Alex Orban | 1. csoport Michele Maffei (ITA) |
2. | 3. csoport Jerzy Pawłowski (POL) |
4. | 3. csoport Viktor Szigyak (URS) |
5. | kiesett | helyezetlen | ||||
Carl Borack Martin Davis Joseph Freeman John Nonna Tyrone Simmons |
Tőr, csapat | 3. csoport Japán (JPN) |
3. | kiesett | helyezetlen | |||||||
Edward Bozek Todd Makler George Masin James Melcher Stephen Netburn |
Párbajtőr, csapat | 5. csoport NDK (GDR) |
2. | Svédország (SWE) 2-9 |
kiesett | 9. | ||||||
Paul Apostol Robert Dow Alfonso Morales Alex Orban |
Kard, csapat | 2. csoport Kuba (CUB) |
3. | kiesett | helyezetlen |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény |
Hely. | Ellenfél Eredmény |
Hely. | Ellenfél Eredmény |
Hely. | Ellenfél Eredmény |
Hely. | |||
Harriet King | Tőr, egyéni | 1. csoport Alekszandra Zabelina (URS) |
5. | kiesett | helyezetlen | |||||
Ann O'Donnell | 7. csoport Halina Balon (POL) |
6. | kiesett | helyezetlen | ||||||
Ruth White | 6. csoport Kerstin Palm (SWE) |
3. | 4. csoport Cathérine Rousselet-Ceretti (FRA) |
5. | kiesett | helyezetlen | ||||
Tatyana Adamovich Natalia Clovis Harriet King Ann O'Donnell Ruth White |
Tőr, csapat | 2. csoport Lengyelország (POL) |
4. | kiesett | helyezetlen |
Amerikai férfi vízilabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Bejutott a döntő csoportkörbe | |
Helyosztó a 7–12. helyért | |
Kiesett |
1972. augusztus 27. 18:00 |
Románia (ROU) | 3 – 4 | Egyesült Államok (USA) | |
(0–1, 1–2, 1–0, 1–1) | ||||
három játékos 1 | Bradley 2 |
1972. augusztus 28. 12:00 |
Egyesült Államok (USA) | 7 – 6 | Kuba (CUB) | |
(1–1, 1–0, 2–1, 3–4) | ||||
Bradley 3 | Sánchez 3 |
1972. augusztus 29. 11:00 |
Egyesült Államok (USA) | 8 – 1 | Kanada (CAN) | |
(2–0, 3–0, 1–0, 2–1) | ||||
három játékos 2 | Packer 1 |
1972. augusztus 30. 15:00 |
Mexikó (MEX) | 5 – 7 | Egyesült Államok (USA) | |
(1–1, 1–4, 1–1, 2–1) | ||||
Fernández 2 | Bradley, Sheerer 2 |
1972. augusztus 31. 13:00 |
Jugoszlávia (YUG) | 3 – 5 | Egyesült Államok (USA) | |
(0–1, 1–1, 1–2, 1–1) | ||||
három játékos 1 | Ferguson 2 |
1972. szeptember 1. 15:30 |
Egyesült Államok (USA) | 4 – 4 | NSZK (FRG) | |
(3–1, 1–1, 0–0, 0–2) | ||||
Sheerer 2 | Teicher 2 |
1972. szeptember 2. 19:30 |
Egyesült Államok (USA) | 3 – 5 | Magyarország (HUN) | |
(0–0, 1–2, 2–2, 0–1) | ||||
három játékos 1 | Sárosi 2 |
1972. szeptember 3. 19:30 |
Egyesült Államok (USA) | 6 – 6 | Szovjetunió (URS) | |
(0–1, 3–1, 2–2, 1–2) | ||||
Bradley 3 | Oszipov, Akimov 2 |
1972. szeptember 4. 15:00 |
Egyesült Államok (USA) | 6 – 5 | Olaszország (ITA) | |
(2–1, 1–1, 2–1, 1–2) | ||||
Bradley, Sheerer 2 | Ghibellini 2 |
A táblázat tartalmazza az A csoportban lejátszott Jugoszlávia – Egyesült Államok 3–5-ös eredményt.
Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Szovjetunió (URS) | 5 | 3 | 2 | 0 | 22 | 16 | +6 | 8 |
Magyarország (HUN) | 5 | 3 | 2 | 0 | 23 | 18 | +5 | 8 |
Egyesült Államok (USA) | 5 | 2 | 2 | 1 | 24 | 23 | +1 | 6 |
NSZK (FRG) | 5 | 0 | 3 | 2 | 15 | 18 | –3 | 3 |
Jugoszlávia (YUG) | 5 | 1 | 1 | 3 | 20 | 24 | –4 | 3 |
Olaszország (ITA) | 5 | 0 | 2 | 3 | 21 | 26 | –5 | 2 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Egyesült Államok (USA) |
Seamless Wikipedia browsing. On steroids.
Every time you click a link to Wikipedia, Wiktionary or Wikiquote in your browser's search results, it will show the modern Wikiwand interface.
Wikiwand extension is a five stars, simple, with minimum permission required to keep your browsing private, safe and transparent.