nemzeti eredmények a XV. nyári olimpiai játékokon From Wikipedia, the free encyclopedia
Az Amerikai Egyesült Államok a finnországi Helsinkiben megrendezett 1952. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 18 sportágban 286 sportoló képviselte, akik összesen 76 érmet szereztek.
Az Amerikai Egyesült Államok az olimpiai játékokon | |||||
Az Amerikai Egyesült Államok zászlaja | |||||
NOB-országkód: USA | |||||
OOB | Az Amerikai Egyesült Államok Olimpiai Bizottsága | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
1952. évi nyári olimpiai játékok Helsinki | |||||
Versenyzők | 286 fő 18 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Norman Cohn-Armitage | ||||
Záróünnepség | Bob Kurland | ||||
Érmek 1. helyezés |
| ||||
Az Amerikai Egyesült Államok az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Nem hivatalos olimpiai játékok:
|
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
Arany | Lindy Remigino | Atlétika | Férfi 100 m |
Arany | Andy Stanfield | Atlétika | Férfi 200 m |
Arany | Mal Whitfield | Atlétika | Férfi 800 m |
Arany | Harrison Dillard | Atlétika | Férfi 110 m gát |
Arany | Charles Moore | Atlétika | Férfi 400 m gát |
Arany | Horace Ashenfelter | Atlétika | Férfi 3000 m akadály |
Arany | Dean Smith Harrison Dillard Lindy Remigino Andy Stanfield | Atlétika | Férfi 4 × 100 m váltó |
Arany | Buddy Davis | Atlétika | Férfi magasugrás |
Arany | Bob Richards | Atlétika | Férfi rúdugrás |
Arany | Jerome Biffle | Atlétika | Férfi távolugrás |
Arany | Parry O'Brien | Atlétika | Férfi súlylökés |
Arany | Sim Iness | Atlétika | Férfi diszkoszvetés |
Arany | Cy Young | Atlétika | Férfi gerelyhajítás |
Arany | Bob Mathias | Atlétika | Férfi tízpróba |
Arany | Mae Faggs Barbara Jones Janet Moreau Cathy Hardy | Atlétika | Női 4 × 100 m váltó |
Arany | William Smith | Birkózás | Férfi szabadfogás, 73 kg |
Arany | Charlie Logg Tom Price | Evezés | Kormányos nélküli kettes |
Arany | Frank Shakespeare Bill Fields Jim Dunbar Dick Murphy Bob Detweiler Henry Proctor Wayne Frye Ed Stevens Charley Manring | Evezés | Nyolcas |
Arany | Frank Havens | Kajak-kenu | Férfi kenu egyes 10 000 m |
Arany | Nemzeti válogatott Charlie Hoag Bill Hougland Dean Kelley Bob Kenney Clyde Lovelette Marc Freiberger Wayne Glasgow Frank McCabe Dan Pippin Howie Williams Ron Bontemps Bob Kurland Bill Lienhard John Keller | Kosárlabda | Férfi |
Arany | Skippy Browning | Műugrás | Férfi egyéni műugrás |
Arany | Sammy Lee | Műugrás | Férfi egyéni toronyugrás |
Arany | Pat McCormick | Műugrás | Női egyéni műugrás |
Arany | Pat McCormick | Műugrás | Női egyéni toronyugrás |
Arany | Nate Brooks | Ökölvívás | Légsúly |
Arany | Chuck Adkins | Ökölvívás | Kisváltósúly |
Arany | Floyd Patterson | Ökölvívás | Középsúly |
Arany | Norvel Lee | Ökölvívás | Félnehézsúly |
Arany | Ed Sanders | Ökölvívás | Nehézsúly |
Arany | Joe Benner | Sportlövészet | Szabadpisztoly |
Arany | Tommy Kono | Súlyemelés | 67,5 kg |
Arany | Pete George | Súlyemelés | 75 kg |
Arany | Norbert Schemansky | Súlyemelés | 90 kg |
Arany | John Davis | Súlyemelés | +90 kg |
Arany | Ford Konno | Úszás | Férfi 1500 m gyors |
Arany | Yoshi Oyakawa | Úszás | Férfi 100 m hát |
Arany | Clarke Scholes | Úszás | Férfi 100 m gyors |
Arany | Wayne Moore Bill Woolsey Ford Konno Jimmy McLane Wally Wolf Don Sheff Frank Dooley Burwell Jones | Úszás | Férfi 4 × 200 m gyorsváltó |
Arany | Britton Chance Ed White Michael Schoettle Sumner White | Vitorlázás | 5,5 méter |
Arany | Emelyn Whiton Eric Ridder Everard Endt Herman Whiton John Morgan Julian Roosevelt | Vitorlázás | 6 méter |
Ezüst | Thane Baker | Atlétika | Férfi 200 m |
Ezüst | Bob McMillen | Atlétika | Férfi 1500 m |
Ezüst | Jack Davis | Atlétika | Férfi 110 m gát |
Ezüst | Ollie Matson Gene Cole Charles Moore Mal Whitfield | Atlétika | Férfi 4 × 400 m váltó |
Ezüst | Ken Wiesner | Atlétika | Férfi magasugrás |
Ezüst | Don Laz | Atlétika | Férfi rúdugrás |
Ezüst | Meredith Gourdine | Atlétika | Férfi távolugrás |
Ezüst | Darrow Hooper | Atlétika | Férfi súlylökés |
Ezüst | William Miller | Atlétika | Férfi gerelyhajítás |
Ezüst | Milt Campbell | Atlétika | Férfi tízpróba |
Ezüst | Tommy Evans | Birkózás | Férfi szabadfogás, 67 kg |
Ezüst | Henry Wittenberg | Birkózás | Férfi szabadfogás, 87 kg |
Ezüst | Miller Anderson | Műugrás | Férfi egyéni műugrás |
Ezüst | Paula Jean Myers-Pope | Műugrás | Női egyéni toronyugrás |
Ezüst | Stanley Stanczyk | Súlyemelés | 82,5 kg |
Ezüst | James Bradford | Súlyemelés | +90 kg |
Ezüst | Ford Konno | Úszás | Férfi 400 m gyors |
Ezüst | Bowen Stassforth | Úszás | Férfi 200 m mell |
Ezüst | John Price John Reid | Vitorlázás | Csillaghajó |
Bronz | Jimmy Gathers | Atlétika | Férfi 200 m |
Bronz | Ollie Matson | Atlétika | Férfi 400 m |
Bronz | Art Barnard | Atlétika | Férfi 110 m gát |
Bronz | Jim Fuchs | Atlétika | Férfi súlylökés |
Bronz | Jim Dillion | Atlétika | Férfi diszkoszvetés |
Bronz | Floyd Simmons | Atlétika | Férfi tízpróba |
Bronz | Joe Henson | Birkózás | Férfi szabadfogás, 62 kg |
Bronz | Carl Lovsted Al Ulbrickson Richard Wahlstrom Matt Leanderson Al Rossi | Evezés | Kormányos négyes |
Bronz | Bill Steinkraus Arthur McCashin John Russell | Lovaglás | Díjugratás, csapat |
Bronz | Champ Hough Walter Staley John Wofford | Lovaglás | Lovastusa, csapat |
Bronz | Bob Clotworthy | Műugrás | Férfi egyéni műugrás |
Bronz | Zoe Ann Olsen-Jensen | Műugrás | Női egyéni műugrás |
Bronz | Juno Stover-Irwin | Műugrás | Női egyéni toronyugrás |
Bronz | Art Jackson | Sportlövészet | Sportpuska, fekvő |
Bronz | Jack Taylor | Úszás | Férfi 100 m hát |
Bronz | Evelyn Kawamoto | Úszás | Női 400 m gyors |
Bronz | Jackie LaVine Marilee Stepan Jody Alderson Evelyn Kawamoto | Úszás | Női 4 × 100 m gyorsváltó |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Art Bragg | 100 m | 10,73 | 1. | 2.* | 10,75 | 2. | 5. | 11,43 | 6. | 12. | kiesett | |
Lindy Remigino | 10,73 | 1. | 2.* | 10,68 | 1. | 1. | 10,74 | 2. | 1.** | 10,79 | ||
Dean Smith | 10,90 | 1. | 5. | 10,69 | 1. | 2. | 10,78 | 2. | 5. | 10,84 | 4. | |
Thane Baker | 200 m | 21,62 | 1. | 2. | 21,64 | 1. | 3.* | 21,50 | 2. | 3. | 20,97 | |
Jimmy Gathers | 21,42 | 1. | 1. | 21,64 | 1. | 3.* | 21,58 | 2. | 4. | 21,08 | ||
Andy Stanfield | 22,00 | 1. | 10. | 21,21 | 1. | 1. | 21,23 | 1. | 1. | 20,81 | ||
Gene Cole | 400 m | 48,44 | 1. | 13. | 47,88 | 2. | 10. | 46,94 | 4. | 6. | kiesett | |
Ollie Matson | 48,17 | 1. | 8. | 47,53 | 2. | 3. | 46,99 | 3. | 7. | 46,94 | ||
Mal Whitfield | 400 m | 48,68 | 1. | 19. | 47,74 | 1. | 7. | 46,64 | 3. | 5. | 47,30 | 6. |
800 m | 1:52,5 | 1. | 7. | 1:50,15 | 2. | 2. | 1:49,34 | |||||
John Barnes | 800 m | 1:54,5 | 2. | 24.*** | 1:53,54 | 4. | 15. | kiesett | ||||
Reggie Pearman | 1:51,6 | 1. | 2. | 1:52,70 | 3. | 8. | 1:52,31 | 7. | ||||
Warren Druetzler | 1500 m | 3:51,66 | 1. | 3. | 3:51,16 | 4. | 9. | 3:56,0 | 12. | |||
Bob McMillen | 3:55,82 | 2. | 22. | 3:50,84 | 4. | 7. | 3:45,39 | |||||
Javier Montez | 3:58,10 | 6. | 37. | kiesett | ||||||||
Charlie Capozzoli | 5000 m | 14:39,0 | 7. | 21.* | kiesett | |||||||
Wes Santee | 15:10,4 | 13. | 38. | kiesett | ||||||||
Curt Stone | 5000 m | 14:42,8 | 8. | 23. | kiesett | |||||||
10 000 m | 31:02,6 | 20. | ||||||||||
Fred Wilt | 10 000 m | 31:04,0 | 21. | |||||||||
Art Barnard | 110 m gát | 14,61 | 1. | 3. | 14,44 | 2. | 2. | 14,40 | ||||
Jack Davis | 14,23 | 1. | 2. | 14,62 | 1. | 3. | 14,00 | |||||
Harrison Dillard | 14,03 | 1. | 1. | 14,15 | 1. | 1. | 13,91 | |||||
Roland Blackman | 400 m gát | 54,8 | 3. | 19.* | 52,88 | 2. | 6. | 52,86 | 5. | 6. | kiesett | |
Charles Moore | 51,92 | 1. | 1. | 50,98 | 1. | 1. | 52,08 | 1. | 2. | 51,06 | ||
Lee Yoder | 55,2 | 2. | 23.* | 53,40 | 2. | 13. | 53,08 | 4. | 9. | kiesett | ||
Bill Ashenfelter | 3000 m akadály | nem ért célba | kiesett | |||||||||
Horace Ashenfelter | 8:51,17 | 1. | 1. | 8:45,68 | ||||||||
Browning Ross | 9:44,0 | 12. | 32. | kiesett | ||||||||
Ted Corbitt | Maraton | 2:51:09,0 | 44. | |||||||||
Vic Dyrgall | 2:32:52,4 | 13. | ||||||||||
Tom Jones | 2:42:50,0 | 36. | ||||||||||
Price King | 10 km gyaloglás | 51:08,6 | 9. | 18. | kiesett | |||||||
Henry Laskau | kizárták | kiesett | ||||||||||
John Deni | 50 km gyaloglás | nem ért célba | ||||||||||
Leo Sjogren | nem ért célba | |||||||||||
Adolf Weinacker | 5:01:00,4 | 22. | ||||||||||
Dean Smith Harrison Dillard Lindy Remigino Andy Stanfield | 4 × 100 m váltó | 40,34 | 1. | 1. | 40,51 | 1. | 1. | 40,26 | ||||
Ollie Matson Gene Cole Charles Moore Mal Whitfield | 4 × 400 m váltó | 3:11,67 | 1. | 3. | 3:04,21 |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Arnie Betton | Magasugrás | 187 cm | 1.** | 195 cm | 7. |
Buddy Davis | 187 cm | 1.** | 204 cm | ||
Ken Wiesner | 187 cm | 4.**** | 201 cm | ||
Don Laz | Rúdugrás | 400 cm | 6.**** | 450 cm | |
George Mattos | 400 cm | 6.**** | 420 cm | 9. | |
Bob Richards | 400 cm | 6.**** | 455 cm | ||
Jerome Biffle | Távolugrás | 740 cm | 2. | 757 cm | |
George Brown | 732 cm | 4. | érvényes ugrás nélkül | ||
Meredith Gourdine | 741 cm | 1. | 753 cm | ||
Walt Ashbaugh | Hármasugrás | 14,59 m | 14.* | 15,39 m | 4. |
Jim Gerhardt | 14,98 m | 4. | 14,69 m | 11. | |
George Shaw | 14,39 m | 21. | kiesett | ||
Jim Fuchs | Súlylökés | 15,29 m | 5.* | 17,06 m | |
Darrow Hooper | 15,48 m | 4. | 17,39 m | ||
Parry O'Brien | 16,05 m | 1. | 17,41 m | ||
Jim Dillion | Diszkoszvetés | 47,92 m | 5. | 53,28 m | |
Fortune Gordien | 50,34 m | 2. | 52,66 m | 4. | |
Sim Iness | 48,90 m | 4. | 55,03 m | ||
Bob Backus | Kalapácsvetés | 49,39 m | 23. | 52,11 m | 13. |
Marty Engel | 50,00 m | 20. | érvényes dobás nélkül | ||
Sam Felton | 50,89 m | 15. | 53,32 m | 11. | |
Bud Held | Gerelyhajítás | 68,62 m | 4. | 68,42 m | 9. |
William Miller | 64,81 m | 13. | 72,46 m | ||
Cy Young | 67,26 m | 6. | 73,78 m |
Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Mae Faggs | 100 m | 12,44 | 1. | 19.* | 12,22 | 3. | 4.* | 12,16 | 3. | 3.* | 12,27 | 6. |
200 m | 24,71 | 3. | 5. | kiesett | ||||||||
Cathy Hardy | 100 m | 12,18 | 1. | 3.** | 12,31 | 4. | 13. | kiesett | ||||
200 m | 24,91 | 2. | 8. | 24,93 | 4. | 7. | kiesett | |||||
Janet Moreau | 100 m | 12,68 | 2. | 26. | 12,67 | 5. | 22. | kiesett | ||||
Dolores Dwyer | 200 m | nem ért célba | kiesett | |||||||||
Constance Darnowski | 80 m gát | 12,29 | 5. | 24. | kiesett | |||||||
Mae Faggs Barbara Jones Janet Moreau Cathy Hardy | 4 × 100 m váltó | 46,77 | 1. | 3. | 46,14 |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Mabel Landry | Távolugrás | 588 cm | 2. | 575 cm | 7. |
Janet Dicks | Súlylökés | 11,44 m | 18. | kiesett | |
Marjorie Larney | Gerelyhajítás | 41,44 m | 8. | 40,58 m | 13. |
* - egy másik versenyzővel azonos időt/eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos időt/eredményt ért el
*** - három másik versenyzővel azonos időt ért el
**** - négy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | 5. forduló | 6. forduló | 7. forduló | 8. forduló | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény | |||
Hugh Peery | 52 kg | Mohamed Abdel Hamid El-Ward (EGY) 3-0 | Rolf Johansson (SWE) 3-0 | Georgy Sayadov (URS) 0-3 | kiesett | 7. | ||||
Bill Borders | 57 kg | Paul Hänni (SUI) 3-0 | Mohamed Mehdi Yaghoubi (IRI) 0-3 | Rəşid Məmmədbəyov (URS) 10:40 | kiesett | 8. | ||||
Joe Henson | 62 kg | Antonio Randi (ITA) 4:52 | John Elliott (AUS) 1:52 | Hoffmann Géza (HUN) 3:30 | Ibrahim Dadashov (URS) 2-1 | Keshav Mangave (IND) 3-0 | Bayram Şit (TUR) 9:20 | Nászer Givehcsi (IRI) 1-2 | ||
Tommy Evans | 67 kg | Mohamed Badr (EGY) 3-0 | Jack Vard (IRL) 7:29 | Osvaldo Blasi (ARG) 3-0 | Jan Cools (BEL) 9:25 | Risto Talosela (FIN) 4:59 | Olle Anderberg (SWE) 1-2 | Tofigh Jahanbakht (IRI) 3-0 | ||
William Smith | 73 kg | Antonio Rosado (MEX) 4:50 | Nick Mohammed (CAN) 3-0 | Alberto Longarella (ARG) 3-0 | Mohamed Hassan Moussa (EGY) 3:45 | Per Berlin (SWE) 0-3 | Abdollah Mojtabavi (IRI) 3-0 | |||
Danny Hodge | 79 kg | Mohamed Abdul Ramada Hussain (EGY) 9:01 | Davit Tsimak'uridze (URS) 5:58 | Bengt Lindblad (SWE) 1-2 | kiesett | 8. | ||||
Henry Wittenberg | 87 kg | Rodolfo Padron (VEN) 1:28 | Willy Lardon (SUI) 0:53 | Viking Palm (SWE) 0-3 | August Englas (URS) 3-0 | Adil Atan (TUR) 9:14 | ||||
William Kerslake | 120 kg | İrfan Atan (TUR) 10:11 | Auguste Baarendse (BEL) 10:23 | Taisto Kangasniemi (FIN) 2:38 | Bertil Antonsson (SWE) 1-2 | kiesett | 5. |
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Vigaszág | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | ||
Jack Kelly | Egypárevezős | 7:58,4 | 1. | 7:57,3 | 2. | 7:42,0 | 2. | kiesett | |||
Pat Costello Walter Hoover | Kétpárevezős | 7:01,9 | 2. | 7:24,3 | 2. | 7:03,6 | 2. | kiesett | |||
Charlie Logg Tom Price | Kormányos nélküli kettes | 7:50,7 | 4. | 7:28,4 | 1. | 7:36,2 | 1. | 8:20,7 | |||
Jim Fifer Duvall Hecht James Beggs | Kormányos kettes | 8:02,1 | 1. | 8:13,0 | 4. | 7:55,5 | 2. | kiesett | |||
Louis McMillan Dempster Jackson John Davis James Welsh | Kormányos nélküli négyes | 6:40,9 | 1. | 7:08,8 | 2. | 6:57,8 | 3. | kiesett | |||
Carl Lovsted Al Ulbrickson Richard Wahlstrom Matt Leanderson Al Rossi | Kormányos négyes | 7:17,9 | 1. | 7:07,6 | 1. | 7:37,0 | |||||
Frank Shakespeare Bill Fields Jim Dunbar Dick Murphy Bob Detweiler Henry Proctor Wayne Frye Ed Stevens Charley Manring | Nyolcas | 6:09,0 | 1. | 6:32,1 | 1. | 6:25,9 |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Michael Budrock | Kajak egyes 1000 m | 4:39,5 | 5. | 17. | kiesett | |
Frank Havens | Kenu egyes 1000 m | 5:09,3 | 3. | 4. | 5:13,7 | 4. |
Kenu egyes 10 000 m | 57:41,1 | |||||
William Schuette | Kajak egyes 10 000 m | 52:44,6 | 14. | |||
Thomas Horton John Eiseman | Kajak kettes 1000 m | 4:02,9 | 5. | 14. | kiesett | |
John Anderson Paul Bochnewich | Kajak kettes 10 000 m | 48:30,7 | 14. | |||
John Haas Frank Krick | Kenu kettes 1000 m | 4:43,3 | 3. | 4.* | 4:59,0 | 7. |
Kenu kettes 10 000 m | 54:42,5 | 5. |
* - egy másik csapattal azonos időt ért el
Versenyző | Versenyszám | Eredmény | Helyezés |
---|---|---|---|
Tom O'Rourke | Egyéni | 5:22:33,7 (+16:30,3) | 36. |
David Rhoads | kizárták | ||
Ronald Rhoads | nem ért célba | ||
Donald Sheldon | 5:22:33,3 (+16:29,9) | 32. | |
Donald Sheldon Tom O'Rourke David Rhoads Ronald Rhoads | Csapat | nem ért célba |
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | Vigaszág | Negyeddöntő | Vigaszág | Elődöntő | Vigaszág | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfelek Győztes idő |
Hely. | Ellenfelek Győztes idő |
Hely. | Ellenfelek Győztes idő |
Hely. | Ellenfelek Győztes idő |
Hely. | Ellenfelek Győztes idő |
Hely. | Ellenfelek Győztes idő |
Hely. | Ellenfelek Győztes idő |
Hely. | ||
Steve Hromjak | Egyéni sprint | Jan Hijzelendoorn (NED) Ray Robinson (RSA) Luis Toro (VEN) 12,1 | 3. | Werner Potzernheim (GER) Otar Dadunashvili (URS) Luis Toro (VEN) Helge Törn (FIN) 11,7 | 4. | kiesett | |||||||||
Frank Brilando Dick Cortright | Tandem sprint | Olaszország (ITA) Antonio Maspes Cesare Pinarello 10,8 | 2. | Magyarország (HUN) Schillerwein István Furmen Imre Japán (JPN) Tomioka Kihei Csikanari Tamocu 11,3 | 3. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | Eredmény | Helyezés |
---|---|---|---|
Frank Brilando | 1000 m időfutam | 1:17,8 | 23. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Idő |
Saját idő | Ellenfél Idő |
Saját idő | Ellenfél Idő |
Saját idő | |||
Steve Hromjak James Lauf Tom Montemage Donald Sheldon | Csapat üldözőverseny | 5:11,6 | 18. | kiesett | 18. |
A csoport
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
Csapat | JM | GY | V | DP | KP | +/- | PT |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Egyesült Államok | 3 | 3 | 0 | 195 | 139 | +56 | 6 |
Uruguay | 3 | 2 | 1 | 167 | 164 | +3 | 5 |
Csehszlovákia | 3 | 1 | 2 | 161 | 164 | -3 | 4 |
Magyarország | 3 | 0 | 3 | 143 | 199 | -56 | 3 |
1952. július 25. | Egyesült Államok (USA) | 66–48 | Magyarország | |
(37–23) |
1952. július 26. | Egyesült Államok (USA) | 72–47 | Csehszlovákia | |
(72–47) |
1952. július 27. | Egyesült Államok (USA) | 57–44 | Uruguay | |
(32–27) |
Negyeddöntő
E csoport
Bejutott a elődöntőbe | |
Az 5–8. helyért játszott |
Csapat | JM | GY | V | DP | KP | +/- | PT |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Egyesült Államok | 3 | 3 | 0 | 246 | 166 | +80 | 6 |
Szovjetunió | 3 | 2 | 1 | 190 | 195 | -5 | 5 |
Brazília | 3 | 1 | 2 | 138 | 136 | +2 | 4 |
Chile | 3 | 0 | 3 | 140 | 217 | -77 | 3 |
1952. július 28. | Egyesült Államok (USA) | 86–58 | Szovjetunió | |
(36–22) |
1952. július 29. | Egyesült Államok (USA) | 103–55 | Chile | |
(47–32) |
1952. július 30. | Egyesült Államok (USA) | 57–53 | Brazília | |
(24–26) |
Elődöntő
1952. július 31. | Egyesült Államok (USA) | 85–76 | Argentína | |
(43–39) |
Döntő
1952. augusztus 2. | Egyesült Államok (USA) | 36–25 | Szovjetunió | |
(17–15) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Egyesült Államok |
Selejtező
Egyesült Államok (USA) | 0–8 | Olaszország |
---|---|---|
(0–3) Jegyzőkönyv |
Gimona 3' 51' 75' Pandolfini 16' 62' Venturi 27' Fontanesi 52' Mariani 87' |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Egyesült Államok | 17. |
Díjlovaglás
Versenyző | Ló | Versenyszám | Pont | Helyezés |
---|---|---|---|---|
Bob Borg | Bill Biddle | Egyéni | 492,00 | 11. |
Marjorie Haines | The Flying Dutchman | 446,00 | 17. | |
Hartmann Pauly | Reno Overdo | 315,50 | 27. | |
Bob Borg Marjorie Haines Hartmann Pauly | Bill Biddle The Flying Dutchman Reno Overdo | Csapat | 1253,50 | 6. |
Díjugratás
Versenyző | Ló | Versenyszám | 1. kör | 2. kör | Végeredmény | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Bünt. | Hely. | Idő | Bünt. | Hely. | Idő | Bünt. | Helyezés | |||
Arthur McCashin | Miss Budweiser | Egyéni | 1:54,2 | 12 | 21. | 1:54,0 | 4 | 4. | 3:48,2 | 16 | 12.* |
John Russell | Democrat | 1:53,0 | 7 | 11. | 1:43,0 | 16 | 33. | 3:36,0 | 23 | 24. | |
Bill Steinkraus | Hollandia | 1:50,5 | 4 | 2. | 2:01,8 | 9,25 | 24. | 3:52,3 | 13,25 | 11. | |
Bill Steinkraus Arthur McCashin John Russell | Hollandia Miss Budweiser Democrat | Csapat | 23 | 1. | 29,25 | 8. | 52,25 |
Lovastusa
* - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Miller Anderson | Egyéni műugrás | 88,00 | 2. | 199,84 | |
Skippy Browning | 89,59 | 1. | 205,29 | ||
Bob Clotworthy | 80,64 | 3. | 184,92 | ||
John Calhoun | Egyéni toronyugrás | 70,22 | 9. | kiesett | |
Sammy Lee | 86,38 | 1. | 156,28 | ||
John McCormack | 75,26 | 4. | 138,74 | 4. |
Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény | |||
Nate Brooks | Légsúly | Risto Luukkonen (FIN) 3-0 | Alfred Zima (AUT) 3-0 | Mircea Dobrescu (ROU) 2-1 | Willie Toweel (RSA) 3-0 | Edgar Basel (GER) 3-0 | |
Davey Moore | Harmatsúly | Egon Schidan (GER) 3-0 | Kang Dzsunho ( ) (KOR) 1-2 | kiesett | 5. | ||
Edson Brown | Pehelysúly | Benoy Bose (IND) 3-0 | Gheorghe Ilie (ROU) 3-0 | Joseph Ventaja (FRA) 0-3 | kiesett | 5. | |
Bobby Bickle | Könnyűsúly | Basil Henricus (SRI) TKO | Aureliano Bolognesi (ITA) 1-2 | kiesett | 9. | ||
Chuck Adkins | Kisváltósúly | Leif Hansen (NOR) TKO | Salomon Carrizales (VEN) 3-0 | Alexander Webster (RSA) 3-0 | Bruno Visintin (ITA) 3-0 | Viktor Mednov (URS) 2-1 | |
Lou Gage | Váltósúly | Ali Belkacem (FRA) KO | Július Torma (TCH) 1-2 | kiesett | 9. | ||
Spider Webb | Nagyváltósúly | Papp László (HUN) KO | kiesett | 17. | |||
Floyd Patterson | Középsúly | Omar Tebakka (FRA) 3-0 | Leen Jansen (NED) KO | Stig Sjölin (SWE) DISQ | Vasile Tiţă (ROU) KO | ||
Norvel Lee | Félnehézsúly | Claude Arnaiz (FRA) 3-0 | Tadeusz Grzelak (POL) 3-0 | Harry Siljander (FIN) 3-0 | Antonio Pacenza (ARG) 3-0 | ||
Ed Sanders | Nehézsúly | Hans Jost (SUI) KO | Giacomo Di Segni (ITA) KO | Dries Nieman (RSA) TKO | Ingemar Johansson (SWE) DISQ |
Versenyző | Versenyszám | Lovaglás | Vívás | Lövészet | Úszás | Futás | Összesen | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Hely. | Győzelem | Döntetlen | Hely. | Pontszám | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Összes pont | Helyezés | ||
Frederick Denman | Egyéni | 9:51,3 | 100 | 9. | 28 | 5 | 11. | 186 | 6. | 4:36,9 | 17. | 15:53,5 | 19. | 62 | 6. |
Thad McArthur | 10:09,8 | 100 | 12. | 23 | 6 | 23. | 175 | 29. | 4:13,6 | 3. | 14:20,4 | 1. | 68 | 8. | |
Guy Troy | 9:34,3 | 100 | 6. | 25 | 2 | 17. | 185 | 8. | 5:10,9 | 34. | 16:19,1 | 30. | 95 | 14. |
Versenyző | Versenyszám | Lovaglás | Vívás | Lövészet | Úszás | Futás | Összesen | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Összes pont | Helyezés | ||
Frederick Denman Thad McArthur Guy Troy | Csapat | 27 | 3. | 50 | 5. | 41 | 2. | 49 | 6. | 48 | 4. | 215 | 4. |
Versenyző | Versenyszám | Nyomás | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Tommy Kono | 67,5 kg | 105,0 | 1.**** | 117,5 | 1. | 140,0 | 2.** | 362,5 | |
Pete George | 75 kg | 115,0 | 3.** | 127,5 | 1. | 157,5 | 1. | 400,0 | |
Clyde Emrich | 82,5 kg | 120,0 | 5.** | 115,0 | 7.**** | 145,0 | 11.** | 380,0 | 8. |
Stanley Stanczyk | 127,5 | 1.* | 127,5 | 1.** | 160,0 | 2.*** | 415,0 | ||
Norbert Schemansky | 90 kg | 127,5 | 2. | 140,0 | 1. | 177,5 | 1. | 445,0 | |
James Bradford | +90 kg | 140,0 | 4.* | 132,5 | 2. | 165,0 | 1.* | 437,5 | |
John Davis | 150,0 | 1.* | 145,0 | 1. | 165,0 | 1.* | 460,0 |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
**** - négy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Eredmény | Helyezés |
---|---|---|---|
Jack Beckner | Talaj | 17,40 | 84.*** |
Ugrás | 18,05 | 87.******* | |
Korlát | 17,85 | 81.**** | |
Nyújtó | 18,00 | 59. | |
Gyűrű | 15,10 | 160. | |
Lólengés | 17,00 | 88.* | |
Egyéni összetett | 103,40 | 81. | |
Walter Blattmann | Talaj | 16,30 | 129.** |
Ugrás | 18,35 | 54.******** | |
Korlát | 17,60 | 100.***** | |
Nyújtó | 16,70 | 112.* | |
Gyűrű | 15,90 | 137.**** | |
Lólengés | 17,50 | 73.*** | |
Egyéni összetett | 102,35 | 90.* | |
Vincent D'Autorio | Talaj | 17,20 | 94.* |
Ugrás | 16,25 | 160. | |
Korlát | 17,90 | 74.****** | |
Nyújtó | 16,75 | 109.** | |
Gyűrű | 15,20 | 157.* | |
Lólengés | 17,90 | 51.* | |
Egyéni összetett | 101,20 | 100. | |
Don Holder | Talaj | 16,20 | 134.** |
Ugrás | 18,00 | 95.** | |
Korlát | 17,05 | 118.* | |
Nyújtó | 17,05 | 97. | |
Gyűrű | 16,90 | 109.* | |
Lólengés | 18,30 | 32.*** | |
Egyéni összetett | 103,50 | 80. | |
Bill Roetzheim | Talaj | 17,95 | 53.* |
Ugrás | 17,60 | 114.*** | |
Korlát | 18,10 | 60.**** | |
Nyújtó | 18,95 | 17.* | |
Gyűrű | 15,85 | 142.* | |
Lólengés | 18,60 | 22.** | |
Egyéni összetett | 107,05 | 59. | |
Ed Scrobe | Talaj | 17,85 | 59.** |
Ugrás | 18,35 | 54.******** | |
Korlát | 18,80 | 21.* | |
Nyújtó | 18,90 | 19.*** | |
Gyűrű | 18,40 | 45.**** | |
Lólengés | 18,10 | 40.** | |
Egyéni összetett | 110,40 | 30. | |
Charles Simms | Talaj | 16,65 | 117.* |
Ugrás | 18,45 | 40.*** | |
Korlát | 16,05 | 142.* | |
Nyújtó | 19,00 | 16. | |
Gyűrű | 16,15 | 127.** | |
Lólengés | 16,10 | 106.* | |
Egyéni összetett | 102,40 | 89. | |
Bob Stout | Talaj | 18,90 | 8.** |
Ugrás | 18,20 | 73.***** | |
Korlát | 18,55 | 35.** | |
Nyújtó | 18,55 | 35.** | |
Gyűrű | 18,40 | 45.**** | |
Lólengés | 17,55 | 69.*** | |
Egyéni összetett | 110,15 | 34. | |
Ed Scrobe Bob Stout Bill Roetzheim Don Holder Jack Beckner Charles Simms Walter Blattmann Vincent D'Autorio | Csapat összetett | 543,15 | 8. |
Női
Versenyző | Versenyszám | Eredmény | Helyezés |
---|---|---|---|
Marian Barone | Talaj | 16,76 | 103.***** |
Ugrás | 17,76 | 65.**** | |
Felemás korlát | 17,69 | 43.* | |
Gerenda | 17,09 | 73.* | |
Egyéni összetett | 69,30 | 64. | |
Dorothy Dalton | Talaj | 16,76 | 103.***** |
Ugrás | 17,06 | 101.* | |
Felemás korlát | 16,42 | 94. | |
Gerenda | 15,43 | 117. | |
Egyéni összetett | 65,67 | 103.* | |
Meta Elste | Talaj | 17,42 | 76. |
Ugrás | 8,66 | 131. | |
Felemás korlát | 17,43 | 53.* | |
Gerenda | 17,16 | 69.** | |
Egyéni összetett | 60,67 | 129. | |
Ruth Grulkowski | Talaj | 17,59 | 59.* |
Ugrás | 17,20 | 97. | |
Felemás korlát | 17,03 | 74. | |
Gerenda | 17,46 | 48. | |
Egyéni összetett | 69,28 | 65.* | |
Marie Hoesly | Talaj | 16,90 | 96. |
Ugrás | 16,33 | 114. | |
Felemás korlát | 17,39 | 56.* | |
Gerenda | 14,70 | 126. | |
Egyéni összetett | 65,32 | 107. | |
Doris Kirkman | Talaj | 7,96 | 134. |
Ugrás | 7,10 | 134. | |
Felemás korlát | 8,40 | 134. | |
Gerenda | 8,10 | 134. | |
Egyéni összetett | 31,56 | 134. | |
Clara Schroth-Lomady | Talaj | 18,06 | 26.* |
Ugrás | 17,46 | 81.* | |
Felemás korlát | 17,50 | 49. | |
Gerenda | 15,36 | 118. | |
Egyéni összetett | 68,38 | 73. | |
Ruth Topalian | Talaj | 16,66 | 109. |
Ugrás | 17,92 | 58.** | |
Felemás korlát | 16,90 | 79. | |
Gerenda | 16,33 | 100. | |
Egyéni összetett | 67,81 | 83. | |
Marian Barone Ruth Grulkowski Clara Schroth-Lomady Ruth Topalian Dorothy Dalton Marie Hoesly Meta Elste Doris Kirkman | Kéziszer csapat | 61,60 | 16. |
Csapat összetett | 467,36 | 15. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
**** - négy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
***** - öt másik versenyzővel azonos eredményt ért el
****** - hat másik versenyzővel azonos eredményt ért el
******* - hét másik versenyzővel azonos eredményt ért el
******** - tíz másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Dick Cleveland | 100 m gyors | 57,8 | 1. | 2. | 58,6 | 3. | 10. | kiesett | |
Ronald Gora | 100 m gyors | 58,0 | 1. | 3.** | 57,7 | 1. | 2. | 58,8 | 8. |
Jerry Holan | 200 m mell | 2:36,8 | 1. | 1. | 2:39,2 | 4. | 9. | kiesett | |
Ford Konno | 400 m gyors | 4:47,9 | 2. | 12. | 4:38,6 | 1. | 3. | 4:31,3 | |
1500 m gyors | 18:53,7 | 1. | 2. | 18:30,3 | |||||
Jimmy McLane | 400 m gyors | 4:46,5 | 1. | 10. | 4:42,2 | 4. | 7. | 4:40,3 | 7. |
1500 m gyors | 19:09,3 | 1. | 7. | 18:51,5 | 4. | ||||
Wayne Moore | 400 m gyors | 4:43,2 | 1. | 2. | 4:42,0 | 1. | 6. | 4:40,1 | 6. |
Monty Nitzkowski | 200 m mell | 2:40,6 | 1. | 9. | 2:41,4 | 5. | 11. | kiesett | |
Yoshi Oyakawa | 100 m hát | 1:06,0 | 1. | 1. | 1:05,7 | 1. | 1. | 1:05,4 | |
Clarke Scholes | 100 m gyors | 58,3 | 2. | 8.* | 57,1 | 1. | 1. | 57,4 | |
Allen Stack | 100 m hát | 1:08,9 | 2. | 9. | 1:08,0 | 4. | 7. | 1:07,6 | 4. |
Bowen Stassforth | 200 m mell | 2:39,3 | 1. | 4. | 2:38,7 | 3. | 4. | 2:34,7 | |
Jack Taylor | 100 m hát | 1:07,2 | 1. | 2. | 1:07,0 | 2. | 3. | 1:06,4 | |
Bill Woolsey | 1500 m gyors | 19:24,6 | 2. | 13. | kiesett | ||||
Wayne Moore Bill Woolsey Ford Konno Jimmy McLane Wally Wolf Don Sheff Frank Dooley Burwell Jones | 4 × 200 m gyors | 8:50,9 | 1. | 2. | 8:31,1 |
Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Jody Alderson | 100 m gyors | 1:07,4 | 2. | 6.* | 1:06,6 | 1. | 1. | 1:07,1 | 5. |
Julia Cornell | 200 m mell | 3:17,7 | 5. | 29. | kiesett | ||||
Mary Freeman | 100 m hát | 1:18,0 | 3. | 9. | kiesett | ||||
Carolyn Green | 400 m gyors | 5:23,8 | 2. | 11. | 5:18,3 | 2. | 2. | 5:16,5 | 4. |
Evelyn Kawamoto | 400 m gyors | 5:16,6 | 1. | 1.* | 5:21,2 | 1. | 5. | 5:14,6 | |
Delia Meulenkamp | 400 m gyors | 5:21,4 | 4. | 8. | 5:27,9 | 6. | 12. | kiesett | |
Coralie O'Connor | 100 m hát | 1:19,7 | 5. | 12. | kiesett | ||||
Gail Peters | 200 m mell | 3:13,3 | 6. | 25. | kiesett | ||||
Judy Roberts | 100 m gyors | 1:08,2 | 3. | 14. | 1:08,2 | 7. | 12.** | kiesett | |
Della Sehorn | 200 m mell | 3:13,7 | 6. | 27. | kiesett | ||||
Barbara Stark | 100 m hát | 1:17,9 | 4. | 8. | 1:16,2 | 5. | |||
Marilee Stepan | 100 m gyors | 1:07,7 | 1. | 9.* | 1:07,4 | 4. | 7.* | 1:08,0 | 7. |
Jackie LaVine Marilee Stepan Jody Alderson Evelyn Kawamoto | 4 × 100 m gyors | 4:28,1 | 1. | 1. | 4:30,1 |
* - egy másik versenyzővel azonos időt ért el
** - két másik versenyzővel azonos időt ért el
DNF - nem ért célba
Férfi
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | Elődöntő | Döntő | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfelek Eredmény |
Hely. | Ellenfelek Eredmény |
Hely. | Ellenfelek Eredmény |
Hely. | Ellenfelek Eredmény |
Hely. | ||
Albie Axelrod | Tőr, egyéni | Gustave Ballister (BEL) Kurt Lindeman (FIN) Andrei Vîlcea (ROU) José Rodríguez (ARG) Edward Brooke (CAN) Eduardo López (GUA) 5-0 (10) | 1.* | Giancarlo Bergamini (ITA) Mahmoud Younes (EGY) Jerzy Pawłowski (POL) Kurt Lindeman (FIN) Félix Galimi (ARG) Sergio Iesi (URU) 4-2 (21) | 3. | Edoardo Mangiarotti (ITA) Jacques Lataste (FRA) Salah Dessouki (EGY) Maszlay Lajos (HUN) Nils Rydström (SWE) 1-4 (22) | 5. | kiesett | |
Daniel Bukantz | Tőr, egyéni | Paul Valcke (BEL) Yulen Uralov (URS) Jerzy Pawłowski (POL) Heikki Raitio (FIN) Günther Knödler (SAA) Abelardo Menéndez (CUB) 4-1 (16) | 3. | Jacques Lataste (FRA) Palócz Endre (HUN) André Verhalle (BEL) German Bokun (URS) Leif Klette (NOR) Andrei Vîlcea (ROU) 3-3 (23) | 4. | kiesett | |||
Nate Lubell | Tőr, egyéni | Vasile Chelaru (ROU) Benito Ramos (MEX) Mark Midler (URS) Karl Bach (SAA) Ricardo Rimini (URU) Augusto Gutiérrez (VEN) 4-1 (14) | 2. | Jéhan de Buhan (FRA) Maszlay Lajos (HUN) Rolf Magnusson (SWE) Vasile Chelaru (ROU) John Fethers (AUS) 2-3 (20) | 3. | Jéhan de Buhan (FRA) Giancarlo Bergamini (ITA) Tilli Endre (HUN) André Verhalle (BEL) Mohamed Ali Riad (EGY) 1-4 (24) | 5. | kiesett | |
Paul Makler | Párbajtőr, egyéni | Nicolae Marinescu (ROU) Egill Knutzen (NOR) Carlos Dias (POR) John Fethers (AUS) René Paul (GBR) Antonio Chocano (GUA) Roland Asselin (CAN) 3-4 (14) | 5. | kiesett | |||||
Alfred Skrobisch | Párbajtőr, egyéni | Berzsenyi Barnabás (HUN) Rolf Wiik (FIN) Benito Ramos (MEX) René Bougnol (FRA) Juan Camous (VEN) Erwin Kroggel (GER) Maki Sinicsi (JPN) 3-4 (15) | 6. | kiesett | |||||
Ed Vebell | Párbajtőr, egyéni | Mogens Lüchow (DEN) Jean-Baptiste Maquet (BEL) Andrzej Przeździecki (POL) Edward Brooke (CAN) Santiago Massini (ARG) Zoltan Uray (ROU) Charles Stanmore (AUS) 4-2 (12) | 3. | Edoardo Mangiarotti (ITA) Allan Jay (GBR) Álvaro Mário Mourão (POR) Emilio Meraz (MEX) Claude Nigon (FRA) Rerrich Béla (HUN) Paul Meister (SUI) 4-3 (13) | 3. | Mogens Lüchow (DEN) Per Carleson (SWE) Dario Mangiarotti (ITA) Sákovics József (HUN) Léon Buck (LUX) Allan Jay (GBR) Fathallah Abdel Rahman (EGY) Rolf Wiik (FIN) René Bougnol (FRA) 3-6 (21) | 9. | kiesett | |
Joe de Capriles | Kard, egyéni | Vincenzo Pinton (ITA) Jean Levavasseur (FRA) Daniel Sande (ARG) Marcel Van Der Auwera (BEL) William Beatley (GBR) Ion Santo (ROU) Willy Fascher (GER) 5-1 (17) | 3. | Gerevich Aladár (HUN) Gastone Darè (ITA) Heinz Lechner (AUT) Daniel Sande (ARG) Ivan Manayenko (URS) Ilie Tudor (ROU) 2-4 (24) | 4.** | kiesett | |||
Allan Kwartler | Kard, egyéni | Gerevich Aladár (HUN) Leszek Suski (POL) Ivan Manayenko (URS) Renzo Nostini (ITA) Palle Frey (DEN) Antonio Haro (MEX) José D'Andrea (ARG) 1-6 (34) | 8. | kiesett | |||||
George Worth | Kard, egyéni | Kovács Pál (HUN) Werner Plattner (AUT) Gustave Ballister (BEL) Adalbert Gurath (ROU) Lev Kuznetsov (URS) Wojciech Zabłocki (POL) Edgardo Pomini (ARG) 3-4 (27) | 5. | kiesett | |||||
Silvio Giolito Albie Axelrod Nate Lubell Byron Krieger Daniel Bukantz Harold Goldsmith | Tőr, csapat | Románia (ROU) 9-7 | 2. | Magyarország (HUN) 6-10 Argentína (ARG) 9-7 Németország (GER) 10-6 | 3. | kiesett | |||
Ed Vebell Paul Makler Alfred Skrobisch Joe de Capriles James Strauch Albert Wolff | Párbajtőr, csapat | Szovjetunió (URS) 8-8 | 2. | Svédország (SWE) 5-9 Dánia (DEN) 6-9 Nagy-Britannia (GBR) 9-7 | 4. | kiesett | |||
Norman Cohn-Armitage Joe de Capriles Tibor Nyilas Alex Treves George Worth Allan Kwartler | Kard, csapat | Svájc (SUI) 9-2 | 1. | Németország (GER) 11-5 | 1. | Nagy-Britannia (GBR) 9-5 Lengyelország (POL) 10-6 | 2. | Magyarország (HUN) 3-13 Olaszország (ITA) 4-12 Franciaország (FRA) 6-8 | 4. |
Női
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | Elődöntő | Döntő | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfelek Eredmény |
Hely. | Ellenfelek Eredmény |
Hely. | Ellenfelek Eredmény |
Hely. | Ellenfelek Eredmény |
Hely. | ||
Polly Craus | Tőr, egyéni | Irena Nawrocka (POL) Silvia Strukel (ITA) Mary Glen-Haig (GBR) Hedwig Rieder (SUI) Kate Mahaut (DEN) 3-2 (14) | 4. | Elek Ilona (HUN) Irene Camber-Corno (ITA) Grete Kunz (AUT) Nadezhda Shitikova (URS) Gillian Sheen (GBR) 2-3 (17) | 3. | Karen Lachmann (DEN) Lylian Malherbaud-Lecomte-Guyonneau (FRA) Jan York-Romary (USA) Nyári Magda (HUN) Silvia Strukel (ITA) Ellen Müller-Preis (AUT) Grete Kunz (AUT) 1-6 (25) | 7. | kiesett | |
Maxine Mitchell | Tőr, egyéni | Grete Kunz (AUT) Anna Ponomaryova (URS) Nyári Magda (HUN) Ulla Barding-Poulsen (DEN) Patricia Norford (AUS) 2-3 (15) | 4. | Karen Lachmann (DEN) Fritzi Wenisch-Filz (AUT) Lylian Malherbaud-Lecomte-Guyonneau (FRA) Elek Margit (HUN) Anna Ponomaryova (URS) 3-2 (12) | 2. | Elek Ilona (HUN) Renée Garilhe (FRA) Irene Camber-Corno (ITA) Mary Glen-Haig (GBR) Lilo Allgayer (GER) Fritzi Wenisch-Filz (AUT) Appolinariya Plekhanova (URS) 5-1 (9) | 2.* | Irene Camber-Corno (ITA) Elek Ilona (HUN) Karen Lachmann (DEN) Jan York-Romary (USA) Renée Garilhe (FRA) Lylian Malherbaud-Lecomte-Guyonneau (FRA) Nyári Magda (HUN) 4-3 (23) | 5. |
Jan York-Romary | Tőr, egyéni | Lylian Malherbaud-Lecomte-Guyonneau (FRA) Ellen Müller-Preis (AUT) Appolinariya Plekhanova (URS) Catherine Pym (AUS) Taimi Mattsson (FIN) 4-0 (5) | 1. | Renée Garilhe (FRA) Ellen Müller-Preis (AUT) Mary Glen-Haig (GBR) Irena Nawrocka (POL) Elsa Irigoyen (ARG) 4-1 (12) | 1.* | Karen Lachmann (DEN) Lylian Malherbaud-Lecomte-Guyonneau (FRA) Nyári Magda (HUN) Silvia Strukel (ITA) Ellen Müller-Preis (AUT) Polly Craus (USA) Grete Kunz (AUT) 4-3 (19) | 3. | Irene Camber-Corno (ITA) Elek Ilona (HUN) Karen Lachmann (DEN) Maxine Mitchell (USA) Renée Garilhe (FRA) Lylian Malherbaud-Lecomte-Guyonneau (FRA) Nyári Magda (HUN) 4-3 (25) | 4. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
1. forduló
1952. július 25. | Svédország (SWE) | 5 – 1 | Egyesült Államok | |
(2 – 1) | ||||
2. forduló
1952. július 26. | Egyesült Államok (USA) | 6 – 3 | Románia | |
(2 – 1) | ||||
A csoport
Bejutott a középdöntőbe | |
Kiesett |
Csapat | JM | GY | D | V | LG | KG | GK | PT |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Olaszország | 3 | 3 | 0 | 0 | 17 | 8 | +9 | 6 |
Egyesült Államok | 3 | 2 | 0 | 1 | 16 | 9 | +7 | 4 |
Nagy-Britannia | 3 | 0 | 1 | 2 | 9 | 15 | -6 | 1 |
Ausztria | 3 | 0 | 1 | 2 | 5 | 15 | -10 | 1 |
1952. július 27. | Egyesült Államok (USA) | 8 – 3 | Nagy-Britannia | |
(3 – 2) | ||||
1952. július 28. | Olaszország (ITA) | 5 – 4 | Egyesült Államok | |
(3 – 2) | ||||
1952. július 29. | Egyesült Államok (USA) | 4 – 1 | Ausztria | |
(2 – 1) | ||||
Középdöntő
E csoport
Bejutott a négyes döntőbe | |
Az 5-8. helyig játszott |
Csapat | JM | GY | D | V | LG | KG | GK | PT |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Olaszország | 3 | 3 | 0 | 0 | 13 | 6 | +7 | 6 |
Egyesült Államok | 3 | 2 | 0 | 1 | 14 | 11 | +3 | 4 |
Belgium | 3 | 1 | 0 | 2 | 8 | 13 | -5 | 2 |
Spanyolország | 3 | 0 | 0 | 3 | 9 | 14 | -5 | 0 |
1952. július 30. | Egyesült Államok (USA) | 4 – 2 | Belgium | |
(4 – 1) | ||||
1952. július 31. | Egyesült Államok (USA) | 6 – 4 | Spanyolország | |
(2 – 2) | ||||
Négyes döntő
Csapat | JM | GY | D | V | LG | KG | GK | PT |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Magyarország | 3 | 2 | 1 | 0 | 13 | 4 | +9 | 5 |
Jugoszlávia | 3 | 2 | 1 | 0 | 9 | 5 | +4 | 5 |
Olaszország | 3 | 1 | 0 | 2 | 8 | 14 | -6 | 2 |
Egyesült Államok | 3 | 0 | 0 | 3 | 6 | 13 | -7 | 0 |
1952. augusztus 1. | Jugoszlávia (YUG) | 4 – 2 | Egyesült Államok | |
(2 – 1) | ||||
1952. augusztus 2. | Magyarország (HUN) | 4 – 0 | Egyesült Államok | |
(3 – 0) | ||||
Csapat | Helyezés |
---|---|
Egyesült Államok | 4. |
Seamless Wikipedia browsing. On steroids.
Every time you click a link to Wikipedia, Wiktionary or Wikiquote in your browser's search results, it will show the modern Wikiwand interface.
Wikiwand extension is a five stars, simple, with minimum permission required to keep your browsing private, safe and transparent.