El Trofeu Mancomunitat de la Ribera Alta és un campionat anual d'escala i corda patrocinat per la Mancomunitat de la Ribera Alta i organitzat des de 2003 per Dani Ribera com a trinqueter de Guadassuar i des de 2005, com a soci de ValNet.
Dades ràpides Tipus, Esport ...
Tanca
El disputen quatre equips (trios o parelles), que juguen dos semifinals i una final, totes a partida única, durant una setmana natural. Abans de la inauguració del nou Trinquet d'Alzira (2011), totes les partides tenien lloc al Nou Trinquet de Guadassuar, l'únic de la Ribera Alta que oferix partides professionals.
En la XII edició, Hèctor II jugà en substitució de Monrabal, Raül per Javi i Soro III fon rellevat per Pere Roc II —que llavors encara s'anunciava com a Rodrigo—, el qual guanyà el trofeu:[1]
En la final de la XIV edició, Puchol II i Nacho de Beniparrell guanyaren a Marc de Montserrat i Javi de Massalfassar en partida sabatera.[2]
Més informació #, A. ...
Palmarés històric
# |
A. |
Campions |
Final |
Subcampions |
15 | 2017 | Puchol II i Nacho | 60 × 35 | Marc, Pere i Monrabal |
14 | 2016 | Puchol II i Nacho | 60 × 15 | Marc i Javi |
01 | 2003 | | | |
02 | 2004 | Víctor, Tato i Serrano | 60 × 50 | Sarasol I, Sarasol II i Oñate |
03 | 2005 | | | |
04 | 2006 | Genovés II i Pigat III | 60 × 45 | Colau, Solaz i Salva |
05 | 2007 | Pedro, Fèlix i Oñate | 60 × 25 | Núñez i Dani |
06 | 2008 | Miguel, Sarasol II i Hèctor | 60 × 30 | Pedro, Tato i Canari[3] |
07 | 2009 | Miguel i Dani | 60 × 50 | Genovés II i Sarasol II |
08 | 2010 | Soro III, Sarasol II i Hèctor | 60 × 30 | Miguel, Raül i Herrera |
09 | 2011 | Álvaro i Jesús | 60 × 35 | León i Dani |
10 | 2012 | Puchol II i Dani | 60 × 40 | Colau, Javi i Tomàs II[4] |
11 | 2013 | | | |
12 | 2014 | Pere Roc II, Raül i Tomàs II | 60 × 50 | Genovés II, Hèctor i Carlos |
13 | 2015 | Pere Roc II, Dani i Monrabal | 60 × 50 | Miguel, Pere i Herrera[5] |
Tanca
- 2012[6]
|
Semifinals |
|
Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
Dilluns 5 novembre, Guadassuar |
|
Soro III i Tato |
|
|
|
Miguel i Javi |
|
|
|
|
|
|
Diumenge 11 novembre, Alzira |
|
|
|
Puchol II i Dani |
60 |
|
|
Colau, Javi i Tomàs II |
40 |
|
|
|
|
|
|
|
Dimecres 7 novembre, Guadassuar |
|
|
Genovés II i Félix |
|
|
|
Puchol II i Dani |
|
|
|
|
- 2013[7]
|
Semifinals |
|
Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
Dilluns 4 de novembre, Alzira |
|
Soro III i Javi |
|
|
|
Álvaro, Santi i Carlos |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dimecres 6 novembre, Guadassuar |
|
|
Genovés II i Dani |
|
|
|
Fageca, Félix i Tomàs |
|
|
|
|
- 2014
|
Semifinals |
|
Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 d'octubre (Alzira) |
|
Puchol II/Fèlix |
30 |
|
|
Genovés/Hèctor/Carlos |
60 |
|
|
|
|
|
2 de novembre (Alzira) |
|
|
|
Genovés/Hèctor/Carlos |
50 |
|
|
Rodrigo/Raül/Tomàs II |
60 |
|
|
|
|
|
|
|
29 d'octubre (Guadassuar) |
|
|
Fageca/Santi/Hèctor II |
55 |
|
|
Rodrigo/Raül/Tomàs II |
60 |
|
|
|
- 2015
|
Semifinals |
|
Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 de novembre (Guadassuar) |
|
Miguel/Pere/Herrera |
60 |
|
|
Santi II/Fèlix/Jesús |
40 |
|
|
|
|
|
8 de novembre (Alzira) |
|
|
|
Miguel/Pere/Herrera |
50 |
|
|
Pere Roc/Dani/Monra |
60 |
|
|
|
|
|
|
|
4 de novembre (Guadassuar) |
|
|
Puchol II/Javi |
60 |
|
|
Pere Roc/Dani/Monra |
60 |
|
|
|
- 2016
|
Semifinals |
|
Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 de novembre (Guadassuar) |
|
Marc/Javi |
60 |
|
|
Miguel/Fèlix |
40 |
|
|
|
|
|
9 de novembre (Guadassuar) |
|
|
|
Puchol II/Nacho |
60 |
|
|
Marc/Javi |
15 |
|
|
|
|
|
|
|
6 de novembre (Alzira) |
|
|
Puchol II/Nacho |
60 |
|
|
Pere Roc II/Pere |
45 |
|
|
|
- 2017[8]
|
Semifinals |
|
Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
Guadassuar, dimecres 1 de nov. |
|
Puchol II i Nacho |
60 |
|
|
Francés, Santi i Tomàs II |
20 |
|
|
|
|
|
Guadassuar, dimecres 8, 17 h. |
|
|
|
Puchol II i Nacho |
60 |
|
|
Marc, Pere i Monrabal |
35 |
|
|
|
|
|
|
|
Alzira, diumenge 5 de nov. |
|
|
Pere Roc II i Félix |
45 |
|
|
Marc, Pere i Monrabal |
60 |
|
|
|