Loading AI tools
Vikipedi'den, özgür ansiklopediden
Erkekler serbest 58 kg müsabakaları 2000 Yaz Olimpiyatları'nda güreş müsabakaları kapsamında 29 Eylül-1 Ekim 2000 tarihlerinde Sidney Kongre ve Sergi Sarayı'nda yapıldı. Her havuzda üç veya dört güreşçiden oluşan bir eleme sistemi ile düzenlenen yarışma, kazananlar doğrudan eleme yoluyla çeyrek finallere, yarı finallere ve finallere katılmaya hak kazandı.[1]
2000 Yaz Olimpiyatları'nda erkekler serbest 58 kg | ||||||||||
Yer | Sidney Kongre ve Sergi Sarayı | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tarih | 29 Eylül-1 Ekim 2000 | |||||||||
Ülke sayısı | 20 | |||||||||
Sporcu sayısı | 20 | |||||||||
Madalya kazananlar | ||||||||||
| ||||||||||
← 1996 | 2004 → |
Tüm zamanlar Avustralya Yaz Saati (UTC+11.00)
Tarih | Saat | Etkinlik |
---|---|---|
29 Eylül 2000 | 09:30 | 1. Tur |
17:00 | 2. Tur | |
30 Eylül 2000 | 09:30 | 3. Tur |
1 Ekim 2000 | 09:00 | Çeyrek finaller |
09:00 | Yarı finaller | |
14:30 | Final |
Sonuç | SP | ||
---|---|---|---|
Alireza Dabir (IRI) | 10–0 | Talata Embalo (GBS) | 4–0 ST |
Guivi Sissaouri (CAN) | 0–3 | Alireza Dabir (IRI) | 0–3 PO |
Talata Embalo (GBS) | HG | Guivi Sissaouri (CAN) | 0–4 EF |
Sonuç | SP | ||
---|---|---|---|
Cory O'Brien (AUS) | 0–9 | | 0–3 PO |
Aleksandr Guzov (BLR) | 14–4 | Cory O'Brien (AUS) | 4–1 SP |
| 6–1 | Aleksandr Guzov (BLR) | 3–1 PP |
Sonuç | SP | ||
---|---|---|---|
Ri Yong-sam (PRK) | 1–2 | David Pogosian (GEO) | 1–3 PP |
Andrej Fašánek (SVK) | 1–5 | Ri Yong-sam (PRK) | 1–3 PP |
David Pogosian (GEO) | 5–1 | Andrej Fašánek (SVK) | 3–1 PP |
Sonuç | SP | ||
---|---|---|---|
Abil Ibragimov (KAZ) | 6–5 Tuş | Chvitsa Polychronidis (GRE) | 0–4 TO |
Terry Brands (USA) | 6–0 Tuş | Abil Ibragimov (KAZ) | 4–0 TO |
Chvitsa Polychronidis (GRE) | 1–8 | Terry Brands (USA) | 1–3 PP |
Sonuç | SP | ||
---|---|---|---|
Octavian Cuciuc (MDA) | 2–6 | Harun Doğan (TUR) | 1–3 PP |
Murad Ramazanov (RUS) | 4–1 | Damir Zakhartdinov (UZB) | 3–1 PP |
Octavian Cuciuc (MDA) | 3–0 | Murad Ramazanov (RUS) | 3–0 PO |
Harun Doğan (TUR) | 0–3 | Damir Zakhartdinov (UZB) | 0–3 PO |
Octavian Cuciuc (MDA) | 0–5 Tuş | Damir Zakhartdinov (UZB) | 0–4 TO |
Harun Doğan (TUR) | HG | Murad Ramazanov (RUS) | 0–4 EF |
Sonuç | SP | ||
---|---|---|---|
Othmar Kuhner (GER) | 5–8 | Arif Abdullayev (AZE) | 1–3 PP |
Martin Berberyan (ARM) | 1–5 | Yevhen Buslovych (UKR) | 1–3 PP |
Othmar Kuhner (GER) | 2–14 | Martin Berberyan (ARM) | 1–4 SP |
Arif Abdullayev (AZE) | 5–7 | Yevhen Buslovych (UKR) | 1–3 PP |
Othmar Kuhner (GER) | 1–4 | Yevhen Buslovych (UKR) | 1–3 PP |
Arif Abdullayev (AZE) | 1–11 | Martin Berberyan (ARM) | 1–4 SP |
Çeyrek finaller | Yarı finaller | Altın madalya maçı | |||||||||||
Alireza Dabir (IRI) | 5 | ||||||||||||
|
2 | Alireza Dabir (IRI) | 6 | ||||||||||
David Pogosian (GEO) | 2 | Terry Brands (USA) | 4 | ||||||||||
Terry Brands (USA) | 4 | Alireza Dabir (IRI) | 3 | ||||||||||
Yevhen Buslovych (UKR) | 0 | ||||||||||||
Damir Zakhartdinov (UZB) | 0 | ||||||||||||
Yevhen Buslovych (UKR) | 2 | Bronz madalya maçı | |||||||||||
Terry Brands (USA) | 3 | ||||||||||||
Damir Zakhartdinov (UZB) | 2 |
Sıralama turu 5-6 | |||
| 6 | ||
David Pogosian (GEO) | 0 |
Sıra | Güreşçi |
---|---|
Alireza Dabir (IRI) | |
Yevhen Buslovych (UKR) | |
Terry Brands (USA) | |
4 | Damir Zakhartdinov (UZB) |
5 | David Pogosian (GEO) |
6 | Martin Berberyan (ARM) |
7 | Murad Ramazanov (RUS) |
8 | Aleksandr Guzov (BLR) |
9 | Arif Abdullayev (AZE) |
10 | Chvitsa Polychronidis (GRE) |
11 | Ri Yong-sam (PRK) |
12 | Octavian Cuciuc (MDA) |
13 | Guivi Sissaouri (CAN) |
14 | Othmar Kuhner (GER) |
15 | Harun Doğan (TUR) |
16 | Andrej Fašánek (SVK) |
17 | Cory O'Brien (AUS) |
18 | Abil Ibragimov (KAZ) |
19 | Talata Embalo (GBS) |
DQ | Oyuunbilegiin Pürevbaatar (MGL) |