From Wikipedia, the free encyclopedia
Украјина је на Светском првенству у атлетици на отвореном 2013. одржаном у Москви од 10. до 18. августа, учествовала једанаести пут, односно учествовала је под данашњим именом на свим првенствима од 1993. до данас. Репрезентацију Украјине требало је представљати 61 такмичар у 33 дисциплине (15 мушких и 18 женских), а наступило је 58 (26 мушкараца и 32 жене).[1],[2]
Украјина на Светском првенству у атлетици на отвореном 2013. | |
---|---|
ИААФ код | UKR |
Национална федерација | Атлетски савез Украјине |
Веб-сајт | |
у Москви | |
Такмичара | 61 (28 м и 33 ж) |
Медаље |
|
ИААФ је 20. септембра 2013. објавила резултате допинг тестова. Конастатовано је да је 7 такмичара користило недозвољена средства, међу њима су била и два представника Украјине Јелисавета Бризгина и Роман Авраменко, који су суспендовани, а њихови резултати и пласмани су поништени.
На овом првенству Украјина је делила 8 место по броју освојених медаља са 3 медаље, две златне и једном бронзаном.[3] Поред тога два пута су оборени национални рекорди и 4 лична рекорда. У табели успешности према броју и пласману такмичара који су учествовали у финалним такмичењима (првих 8 такмичара) Украјина је била осма са 51. бодом и 12 учесника у финалу.[4]
Плас. | Земља | 1. место | 2. место | 3. место | 4. место | 5. место | 6. место | 7. место | 8. место | Бр. финал. | Бод. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8. | Украјина | 2 | 0 | 1 | 2 | 1 | 1 | 4 | 0 | 12 | 51 |
Дисциплина | Мушкарци | Жене |
---|---|---|
100 м | - | Наталија Погребњак Олесија Повх |
200 м | Сергеј Смелик | Јелисавета Бризгина Марија Рјемјењ Христина Стуј |
400 м | — | Наталија Пигида |
800 м | Тарас Бибик | Олга Љахова Наталија Лупу |
Маратон | Васиљ Матвијчук | Катерина Кармањенко |
100 м препоне | — | Хана Плотицина |
400 м препоне | — | Хана Титимец Хана Јарошчук |
3.000 м препреке | Вадим Слободењук | Валентина Жудина |
20 км ходање | Руслан Дмитренко Иван Лосев Андриј Ковенко |
Олга Јаковенко Људмила Ољановска Олена Шумкина |
50 км ходање | Иван Бензерук Сергеј Будза Игор Главан |
— |
4 x 100 м | Игор Бодров Емил Ибрахимов Виталиј Корж Руслан Перестјук Сергеј Смелик |
Олесја Повх Наталија Погребњак Марија Рјемјењ Јелисавета Бризгина Викторија Пјатаченко |
4 x 400 м | Владимир Бураков Виталиј Бутрим Јевген Гуцол Михајло Книш |
Олга Љахова Алина Логвиненко Наталија Пигида Дарина Приступа Олга Земљак |
Скок увис | Богдан Бондаренко Андриј Проценко Јуриј Кримаренко |
Оксана Окуњева |
Скок мотком | Александар Корчмид Владислав Ревенко Иван Јеромин |
— |
Скок удаљ | — | Марина Бех Хана Корнута |
Троскок | Виктор Кузњецов | Олга Саладуха Руслана Цихоцка |
Бацање кугле | — | Олга Голодна Галина Облешчук |
Бацање диска | — | Наталија Семенова |
Бацање кладива | Јевгениј Виноградов | Ирина Секачова |
Бацање копља | Роман Авраменко | Маргарита Дорожон Хана Гацко Вера Ребрик |
Седмобој | — | Хана Мељниченко |
Десетобој | Алексеј Касјанов | — |
Атлетичар | Дисциплина | Лични рекорд | Квалификације | Полуфинале | Финале | Детаљи | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Резултат | Место | Резултат | Место | Резултат | Место | ||||
Сергеј Смелик | 200 м | 20,58 | 20,52 ЛР | 3 у гр. 1 КВ | 20,42 ЛР | 4 у гр. 3 | Није се квалификовао | 10 / 55 (56) | Архивирано на сајту (30. октобар 2013) |
Тарас Бибик | 800 м | 1:46,20 | 1:49,39 | 8 у гр. 1 | Није се квалификовао | 38 / 47 (49) | [мртва веза] | ||
Васиљ Матвијчук | Маратон | 2:10:36 | 2:26:21 | 41 / 51 (70) | |||||
Вадим Слободењук | 3.000 м препреке | 8:19,50 | 8:33,60 | 9 у гр. 1 | Није се квалификовао | 27 / 35 (41) | |||
Руслан Дмитренко | 20 км ходање | 1:20:17 | 1:22:14 ЛР | 7 / 53 (64) | |||||
Иван Лосев | 1:20:48 | 1:26:32 | 30 / 53 (64) | ||||||
Андриј Ковенко | 1:20:22 | 1:23:46 | 15 / 53 (64) | ||||||
Иван Бензерук | 50 км ходање | 3:47:35 | Није завршио трку | ||||||
Сергеј Будза | 3:49:24 | 3:47:36 ЛР | 13 / 46 (61) | ||||||
Игор Главан | 3:46:09 | 3:40:39 НР | 4 / 46 (61) | ||||||
Руслан Перестјук2 Сергеј Смелик2 Игор Бодров Виталиј Корж |
4 х 100 м | 38,53 НР | 38,57 | 3. у гр 2 | Нису се квалификовли | 12 / 22 (23) | |||
Виталиј Бутрим Михајло Книш Јевген Гуцол Владимир Бураков |
4 х 400 м | 3:02,35 НР | 3:04,98 НРС | 6. у гр. 2 | Нису се квалификовли | 21 / 24 | Архивирано на сајту (6. јануар 2014) | ||
Богдан Бондаренко | Скок увис | 2,41 НР | 2,29 | 1 у гр. Б кв | 2,41 =НР | ||||
Андриј Проценко | 2,31 | 2,22 | 11 у гр. А | Није се квалификовао | =23 / 32 (34) | Архивирано на сајту (1. новембар 2013) | |||
Јуриј Кримаренко | 2,34д | 2,22 | 10 у гр. Б | Није се квалификовао | =19 / 32 (34) | ||||
Александар Корчмид | Скок мотком | 5,81 | 5,40 | 10. у гр А. | Није се квалификовао | =14 / 33 (40) | |||
Владислав Ревенко | 5,80 | 5,40 | 8 у гр Б | Није се квалификовао | =21 / 33 (40) | ||||
Иван Јеромин | 5,60 | 5,40 | 6 у гр. Б | Није се квалификовао | =19 / 33 (40) | ||||
Виктор Кузњецов | Троскок | 17,29 | 16,60 | 8 у гр Б | Није се квалификовао | 14 / 20 (22) | |||
Јевгениј Виноградов | Бацање кладива | 80,58 | 72,90 | 8 у гр. А | Није се квалификовао | 18 /27 (29) | |||
Роман Авраменко | Бацање копља | 84,48 |
Дисциплина | Алексеј Касјанов | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Лич. рек. | Резултат | Бод. | Плас. | Укупно | Плас. | |
100 м | 10,50 | 10,99 ЛРС | 863 | 17 | ||
Скок удаљ | 7,97 | 7,27 | 878 | 21 | 1.741 | 18 |
Бацање кугле | 15,72 | 14,05 | 731 | 18 | 2.472 | 20 |
Скок увис | 2,05 | 1,90 ЛРС | 714 | 26 | 3.186 | 24 |
400 м | 47,46 | 49,75 ЛРС | 826 | 20 | 4.012 | 22 |
110 м препоне | 14,09 | НЗ | 0 | 4.012 | 28 | |
Бацање диска | 51,95 | БП | 0 | 4.012 | 28 | |
Скок мотком | 4,82 | НС | ||||
Бацање копља | 55,84 | НС | ||||
1.500 м | 4:22,27 | НС | ||||
Десетобој | 8.479 | НЗ | БП |
Атлетичарка | Дисциплина | Лични рекорд | Квалификације | Полуфинале | Финале | Детаљи | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Резултат | Место | Резултат | Место | Резултат | Место | ||||
Наталија Погребњак | 100 м | 11,17 | 11,28 | 4. у гр. 4 кв | 11,36 | 18 / 45 (46) | Није се квалификовала | 29 / 48 (50) | |
Олесја Повх | 11,08 | 11.41 | 5. у гр. 1 кв | 11,41 | 8. у гр 1 | Није се квалификовала | 22 / 45 (46) | ||
Марија Рјемјењ | 200 м | 22,58 | 22,63 | 1. у гр. 5 КВ | 22,70 | 2 у пф. 3 | 22,84 | 7 / 48 (50) | |
Христина Стуј | 22,66 | 22,86 ЛРС | 2. у гр. 7 КВ | 22,98 | 4. у пф 2 | Није се квалификовала | 13 / 48 (50) | ||
Јелисавета Бризгина | 22,44 | Није се квалификовала | Диск.[6],[7] | ||||||
Наталија Пигида | 400 м | 51,09 | 51,17 ЛРС | 3. у гр 4 КВ | 51,02 ЛР | 4. у гр. 3 | Није се квалификовала | 11 / 35 (36) | |
Олга Љахова | 800 м | 2:00,55 | 2:00,98 | 7.у гр 3 | Није се квалификовала | 19 / 32 | |||
Наталија Лупу | 1:58,46 | 1:59,59 ЛРС | 2. у гр 2 КВ | 1:59,43 ЛРС | 3. у пф 1 КВ | 1:59,79 | 7 / 32 | ||
Хана Плотицина | 100 м препоне | 13,03 | 13,30 | 6. у гр. 3 | Није се квалификовала | 27 / 36 (37) | |||
Хана Титимец | 400 м препоне | 54,64 | 55,50 | 2 у гр. 2 КВ | 54,63 ЛР | 3 у пф. 2 | 54,72 | 4 / 29 (32) | |
Хана Јарошчук | 54,35 | 55,45 | 4 у гр. 4 кв | 54,92 | 4. у пф. 1 кв | 55,01 | 6 / 29 (32) | ||
Валентина Жудина | 3.000 м препреке | 9:27,26 НР | 9:37,79 | 4 у гр 1 КВ | 9:33,73 | 7 / 27 (29) | |||
Катерина Кармањенко | Маратон | 2:41:09 | 2:48:18 ЛРС | 31 / 46 (72) | |||||
Олга Јаковенко | 20 км ходање | 1:30:38 | 1:39:58 | 55 / 56 (62) | |||||
Људмила Ољановска | 1:30,26 | 1:30:48 | 12 / 56 (62) | ||||||
Олена Шумкина | 1:25:32 | 1:31:54 ЛРС | 19 / 56 (62) | ||||||
Олесја Повх2 Наталија Погребњак2 Марија Рјемјењ2 Јелисавета Бризгина2 |
4 х 100 м | 42,04 НР | Није се квалификовала | Диск.[6],[7] | |||||
Дарина Приступа Олга Земљак Алина Логвиненко Наталија Пигида2 Олга Љахова2* |
4 х 400 м | 3:21,94 НР | 3:29,63 | 1 у гр. 3 кв | 3:27,38 НРС | 5 / 15 (16) | |||
Оксана Окуњева | Скок увис | 1,94 | 1,88 | 10. у гр. А | Није се квалификовала | 15 / 27 | |||
Марина Бех | Скок удаљ | 6,78 | 6,31 | 13. у гр. А | Није се квалификовала | 25 / 29 (31) | |||
Хана Корнута | 6,72 | 6,53 | 6. у гр. Б | Није се квалификовала | 14 / 29 (31) | ||||
Олга Саладуха | Троскок | 14,99 | 14,69 | 1. у гр. А КВ | 14,65 | ||||
Руслана Цихоцка | 14,53 | 13,51 | 8. у гр. Б | Није се квалификовала | 16 / 21 | ||||
Олга Голодна | Бацање кугле | 18,72 | 17,21 | 12. у гр. А | Није се квалификовала | 21 / 29 (30) | |||
Галина Облешчук | 19,23 | 18,04 | 6. у гр. Б кв | 18,08 | 9 / 29 (30) | ||||
Наталија Семенова | Бацање диска | 64,70 | 55,79 | 7 у гр А | Није се квалификовала | 23 / 24 (26) | |||
Ирина Секачова | Бацање кладива | 74,52 | Није стартовала | ||||||
Маргарита Дорожон | Бацање копља | 62,01 | 58,23 | 10. у гр. Б | Није се квалификовала | 19 / 27 | |||
Хана Гацко | 61,46 | 58,63 | 9. у гр. А | Није се квалификовала | 18 / 27 | ||||
Вера Ребрик | 66,86 НР | 61,70 | 5 у гр. А КВ | 58,33 | 11 / 27 |
Дисциплина | Хана Мељниченко | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Лични рекорд | Резултат | Бод. | Плас. | Укупно | Плас. | |
100 м препоне | 13,26 | 13,29 | 1.081 | 2 | ||
Скок увис | 1,86 | 1,86 =ЛР | 1.054 | 5 | 2.135 | 1 |
Бацање кугле | 14,09 | 13,85 | 784 | 8 | 2.919 | 1 |
200 м | 23,85 | 23,87 ЛРС | 993 | 4 | 3.912 | 1 |
Скок удаљ | 6,74 | 6,49 | 1.004 | 3 | 4.916 | 1 |
Бацање копља | 45,11 | 41,87 ЛРС | 703 | 16 | 5.619 | 1 |
800 м | 2:12,54 | 2:09,85 ЛР | 967 | 7 | ||
Седмобој | 6.445 | 6.586 ЛР |
Seamless Wikipedia browsing. On steroids.
Every time you click a link to Wikipedia, Wiktionary or Wikiquote in your browser's search results, it will show the modern Wikiwand interface.
Wikiwand extension is a five stars, simple, with minimum permission required to keep your browsing private, safe and transparent.