From Wikipedia, the free encyclopedia
Dirka po Italiji 2022 (italijansko Giro d'Italia 2022) je 105. izvedba dirke po Italiji, tritedenske moške cestne kolesarske etapne dirke. Začela se je 6. maja v Budimpešti in končala 29. maja v Veroni.[1] Sodelovalo je 176 kolesarjev iz 22-ih ekip. Rožnato majico je prvič osvojil Jai Hindley (Bora–Hansgrohe), drugo mesto Richard Carapaz (Ineos Grenadiers), tretje pa Mikel Landa (Team Bahrain Victorious). Vijolično majico je osvojil Arnaud Démare (Groupama–FDJ), modro majico Koen Bouwman (Team Jumbo–Visma), belo majico pa Juan Pedro López Pérez (Trek–Segafredo).[2]
UCI WorldTeams
UCI ProTeams
Etapa | Datum | Štart/Cilj | Razdalja | Tip | Zmagovalec | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 6. maj | Budimpešta (Madžarska) — Višegrad (Madžarska) | 195 km | ravninska etapa | Mathieu van der Poel | ||
2 | 7. maj | Budimpešta (Madžarska) | 9,2 km | posamični kronometer | Simon Yates | ||
3 | 8. maj | Kaposvár (Madžarska) — Balatonfüred (Madžarska) | 201 km | ravninska etapa | Mark Cavendish | ||
9. maj | Avola | dan počitka | |||||
4 | 10. maj | Avola — Etna | 172 km | gorska etapa | Lennard Kämna | ||
5 | 11. maj | Catania — Messina | 174 km | ravninska etapa | Arnaud Démare | ||
6 | 12. maj | Palmi — Scalea | 192 km | ravninska etapa | Arnaud Démare | ||
7 | 13. maj | Diamante — Potenza | 196 km | hribovito-gorska etapa | Koen Bouwman | ||
8 | 14. maj | Neapelj — Neapelj | 153 km | hribovita etapa | Thomas De Gendt | ||
9 | 15. maj | Isernia — Blockhaus | 191 km | gorska etapa | Jai Hindley | ||
16. maj | Pescara | dan počitka | |||||
10 | 17. maj | Pescara — Jesi | 196 km | hribovita etapa | Biniam Girmay | ||
11 | 18. maj | Santarcangelo di Romagna — Reggio Emilia | 203 km | ravninska etapa | Alberto Dainese | ||
12 | 19. maj | Parma — Genova | 204 km | hribovito-gorska etapa | Stefano Oldani | ||
13 | 20. maj | Sanremo — Cuneo | 150 km | ravninska etapa | Arnaud Démare | ||
14 | 21. maj | Santena — Torino | 147 km | gorska etapa | Simon Yates | ||
15 | 22. maj | Rivarolo Canavese — Cogne | 178 km | gorska etapa | Giulio Ciccone | ||
23. maj | Salò | dan počitka | |||||
16 | 24. maj | Salò — Aprica | 202 km | gorska etapa | Jan Hirt | ||
17 | 25. maj | Ponte di Legno — Lavarone | 168 km | gorska etapa | Santiago Buitrago | ||
18 | 26. maj | Borgo Valsugana — Treviso | 156 km | ravninska etapa | Dries De Bondt | ||
19 | 27. maj | Marano Lagunare — Santuario di Castelmonte | 177 km | gorska etapa | Koen Bouwman | ||
20 | 28. maj | Belluno — Marmolada | 168 km | gorska etapa | Alessandro Covi | ||
21 | 29. maj | Verona | 17.4 km | posamični kronometer | Matteo Sobrero | ||
Skupaj | 3449,6 km |
Etapa | Zmagovalec | Rožnata majica |
Vijolična majica |
Modra majica |
Bela majica |
Ekipno | Vmesni šprinti | Borbenost |
Begi | Športnost |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Mathieu van der Poel | Mathieu van der Poel | Mathieu van der Poel | Mathieu van der Poel | Biniam Girmay | Ineos Grenadiers | Filippo Tagliani | Lennard Kämna | Mattia Bais | Alpecin–Fenix |
2 | Simon Yates | Matteo Sobrero | Team Jumbo–Visma | Mattia Bais | Rick Zabel | |||||
3 | Mark Cavendish | Rick Zabel | Filippo Tagliani | Mattia Bais | ||||||
4 | Lennard Kämna | Juan Pedro López | Lennard Kämna | Juan Pedro López | Bora–Hansgrohe | Stefano Oldani | Trek–Segafredo | |||
5 | Arnaud Démare | Arnaud Démare | Mattia Bais | |||||||
6 | Arnaud Démare | Diego Rosa | ||||||||
7 | Koen Bouwman | Koen Bouwman | Trek–Segafredo | Tom Dumoulin | ||||||
8 | Thomas De Gendt | Intermarché–Wanty–Gobert Matériaux | Thomas De Gendt | Bora–Hansgrohe | ||||||
9 | Jai Hindley | Diego Rosa | Bora–Hansgrohe | João Almeida | Team DSM | |||||
10 | Biniam Girmay | Alessandro De Marchi | ||||||||
11 | Alberto Dainese | Dries De Bondt | ||||||||
12 | Stefano Oldani | Intermarché–Wanty–Gobert Matériaux | Lorenzo Rota | |||||||
13 | Arnaud Démare | Pascal Eenkhoorn | Bora–Hansgrohe | |||||||
14 | Simon Yates | Richard Carapaz | João Almeida | Bora–Hansgrohe | Richard Carapaz | Team Bahrain Victorious | ||||
15 | Giulio Ciccone | Koen Bouwman | Giulio Ciccone | |||||||
16 | Jan Hirt | Thymen Arensman | ||||||||
17 | Santiago Buitrago | Team Bahrain Victorious | Mathieu van der Poel | |||||||
18 | Dries De Bondt | Juan Pedro López | Edoardo Affini | |||||||
19 | Koen Bouwman | Andrea Vendrame | ||||||||
20 | Alessandro Covi | Jai Hindley | Alessandro Covi | |||||||
21 | Matteo Sobrero | Mathieu van der Poel | ||||||||
Skupaj | Jai Hindley | Arnaud Démare | Koen Bouwman | Juan Pedro López | Team Bahrain Victorious | Filippo Tagliani | Mathieu van der Poel | Mattia Bais | Team Bahrain Victorious |
Legenda | |||
---|---|---|---|
Predstavlja vodilnega v skupnem seštevku | Predstavlja najboljšega mladega kolesarja | ||
Predstavlja vodilnega po točkah | Predstavlja vodilnega v gorski razvrstitvi | ||
Predstavlja najbolj borbenega kolesarja | |||
Poz. | Kolesar | Ekipa | Čas |
---|---|---|---|
1 | Jai Hindley | Bora–Hansgrohe | 86h 31' 14" |
2 | Richard Carapaz | Ineos Grenadiers | + 1' 18" |
3 | Mikel Landa | Team Bahrain Victorious | + 3' 24" |
4 | Vincenzo Nibali | Astana Qazaqstan Team | + 9' 02" |
5 | Pello Bilbao | Team Bahrain Victorious | + 9' 14" |
6 | Jan Hirt | Intermarché–Wanty–Gobert Matériaux | + 9' 28" |
7 | Emanuel Buchmann | Bora–Hansgrohe | + 13' 19" |
8 | Domenico Pozzovivo | Intermarché–Wanty–Gobert Matériaux | + 17' 29" |
9 | Hugh Carthy | EF Education–EasyPost | + 17' 54" |
10 | Juan Pedro López | Trek–Segafredo | + 18' 40" |
Poz. | Kolesar | Ekipa | Čas |
---|---|---|---|
11 | Alejandro Valverde | Movistar Team | + 23' 24" |
12 | Santiago Buitrago | Team Bahrain Victorious | + 24' 23" |
13 | Lucas Hamilton | Team BikeExchange–Jayco | + 28' 02" |
14 | Guillaume Martin | Cofidis | + 28' 37" |
15 | Lorenzo Fortunato | Eolo–Kometa | + 33' 15" |
16 | Pavel Sivakov | Ineos Grenadiers | + 41' 43" |
17 | Wilco Kelderman | Bora–Hansgrohe | + 41' 45" |
18 | Thymen Arensman | Team DSM | + 42' 31" |
19 | Lennard Kämna | Bora–Hansgrohe | + 43' 58" |
20 | Sam Oomen | Team Jumbo–Visma | + 1h 04' 22" |
21 | Koen Bouwman | Team Jumbo–Visma | + 1h 06' 03" |
22 | Joe Dombrowski | Astana Qazaqstan Team | + 1h 12' 21" |
23 | Mikaël Cherel | AG2R Citroën Team | + 1h 22' 20" |
24 | Luca Covili | Bardiani–CSF–Faizanè | + 1h 30' 24" |
25 | Giulio Ciccone | Trek–Segafredo | + 1h 32' 25" |
26 | Bauke Mollema | Trek–Segafredo | + 1h 39' 47" |
27 | Antonio Pedrero | Movistar Team | + 1h 50' 13" |
28 | Gijs Leemreize | Team Jumbo–Visma | + 1h 59' 40" |
29 | Vadim Pronski | Astana Qazaqstan Team | + 2h 03' 10" |
30 | Mauri Vansevenant | Quick-Step Alpha Vinyl Team | + 2h 03' 44" |
31 | Domen Novak | Team Bahrain Victorious | + 2h 08' 46" |
32 | Lorenzo Rota | Intermarché–Wanty–Gobert Matériaux | + 2h 09' 53" |
33 | Damien Howson | Team BikeExchange–Jayco | + 2h 14' 31" |
34 | Wout Poels | Team Bahrain Victorious | + 2h 15' 18" |
35 | Attila Valter | Groupama–FDJ | + 2h 15' 53" |
36 | Davide Formolo | UAE Team Emirates | + 2h 20' 58" |
37 | Diego Ulissi | UAE Team Emirates | + 2h 26' 30" |
38 | Ben Tulett | Ineos Grenadiers | + 2h 27' 26" |
39 | Chris Hamilton | Team DSM | + 2h 29' 45" |
40 | Mattias Skjelmose Jensen | Trek–Segafredo | + 2h 33' 10" |
41 | Fabio Felline | Astana Qazaqstan Team | + 2h 36' 40" |
42 | Jhonatan Narváez | Ineos Grenadiers | + 2h 37' 05" |
43 | Martijn Tusveld | Team DSM | + 2h 38' 00" |
44 | Rui Costa | UAE Team Emirates | + 2h 38' 11" |
45 | Alessandro Covi | UAE Team Emirates | + 2h 50' 07" |
46 | Rein Taaramäe | Intermarché–Wanty–Gobert Matériaux | + 2h 51' 22" |
47 | Filippo Zana | Bardiani–CSF–Faizanè | + 2h 53' 56" |
48 | Sylvain Moniquet | Lotto–Soudal | + 2h 54' 15" |
49 | Iván Ramiro Sosa | Movistar Team | + 2h 55' 35" |
50 | Felix Gall | AG2R Citroën Team | + 2h 58' 05" |
51 | Ben Zwiehoff | Bora–Hansgrohe | + 2h 59' 37" |
52 | Alessandro Tonelli | Bardiani–CSF–Faizanè | + 3h 04' 45" |
53 | Davide Gabburo | Bardiani–CSF–Faizanè | + 3h 09' 09" |
54 | Tobias Foss | Team Jumbo–Visma | + 3h 09' 19" |
55 | Andrea Vendrame | AG2R Citroën Team | + 3h 10' 26" |
56 | Harold Tejada | Astana Qazaqstan Team | + 3h 12' 38" |
57 | Mathieu van der Poel | Alpecin–Fenix | + 3h 14' 39" |
58 | Nans Peters | AG2R Citroën Team | + 3h 16' 00" |
59 | Will Barta | Movistar Team | + 3h 16' 57" |
60 | Jorge Arcas | Movistar Team | + 3h 18' 44" |
61 | Merhawi Kudus | EF Education–EasyPost | + 3h 19' 16" |
62 | Pascal Eenkhoorn | Team Jumbo–Visma | + 3h 21' 01" |
63 | Davide Villella | Cofidis | + 3h 23' 54" |
64 | Jonathan Castroviejo | Ineos Grenadiers | + 3h 24' 18" |
65 | Nicolas Prodhomme | AG2R Citroën Team | + 3h 27' 00" |
66 | Ben Swift | Ineos Grenadiers | + 3h 27' 26" |
67 | Francesco Gavazzi | Eolo–Kometa | + 3h 35' 13" |
68 | Vincenzo Albanese | Eolo–Kometa | + 3h 35' 53" |
69 | José Joaquín Rojas | Movistar Team | + 3h 37' 21" |
70 | Matteo Sobrero | Team BikeExchange–Jayco | + 3h 44' 44" |
71 | Rémy Rochas | Cofidis | + 3h 46' 28" |
72 | Giovanni Aleotti | Bora–Hansgrohe | + 3h 48' 32" |
73 | Dario Cataldo | Trek–Segafredo | + 3h 49' 24" |
74 | Thomas De Gendt | Lotto–Soudal | + 3h 49' 52" |
75 | Mauro Schmid | Quick-Step Alpha Vinyl Team | + 3h 52' 22" |
76 | Eduardo Sepúlveda | Drone Hopper–Androni Giocattoli | + 3h 54' 40" |
77 | Diego Rosa | Eolo–Kometa | + 3h 58' 26" |
78 | Edoardo Zardini | Drone Hopper–Androni Giocattoli | + 4h 03' 18" |
79 | Diego Andrés Camargo | EF Education–EasyPost | + 4h 05' 46" |
80 | Callum Scotson | Team BikeExchange–Jayco | + 4h 05' 51" |
81 | James Knox | Quick-Step Alpha Vinyl Team | + 4h 09' 18" |
82 | Mattia Bais | Drone Hopper–Androni Giocattoli | + 4h 12' 26" |
83 | Erik Fetter | Eolo–Kometa | + 4h 12' 51" |
84 | Stefano Oldani | Alpecin–Fenix | + 4h 13' 50" |
85 | Salvatore Puccio | Ineos Grenadiers | + 4h 14' 36" |
86 | Lilian Calmejane | AG2R Citroën Team | + 4h 17' 30" |
87 | Jasha Sütterlin | Team Bahrain Victorious | + 4h 23' 10" |
88 | Anthony Perez | Cofidis | + 4h 26' 42" |
89 | Jos van Emden | Team Jumbo–Visma | + 4h 31' 35" |
90 | Jaakko Hänninen | AG2R Citroën Team | + 4h 32' 32" |
91 | Simone Ravanelli | Drone Hopper–Androni Giocattoli | + 4h 32' 42" |
92 | Alessandro De Marchi | Israel–Premier Tech | + 4h 34' 50" |
93 | Christopher Juul-Jensen | Team BikeExchange–Jayco | + 4h 41' 31" |
94 | Pierre-Luc Périchon | Cofidis | + 4h 43' 35" |
95 | Magnus Cort | EF Education–EasyPost | + 4h 44' 51" |
96 | Mirco Maestri | Eolo–Kometa | + 4h 45' 59" |
97 | Edoardo Affini | Team Jumbo–Visma | + 4h 48' 11" |
98 | Oier Lazkano | Movistar Team | + 4h 52' 44" |
99 | Davide Ballerini | Quick-Step Alpha Vinyl Team | + 4h 56' 56" |
100 | Tobias Bayer | Alpecin–Fenix | + 4h 57' 16" |
101 | Alexander Cataford | Israel–Premier Tech | + 5h 01' 44" |
102 | Tobias Ludvigsson | Groupama–FDJ | + 5h 02' 16" |
103 | Jacopo Mosca | Trek–Segafredo | + 5h 03' 07" |
104 | Romain Combaud | Team DSM | + 5h 03' 35" |
105 | Aimé De Gendt | Intermarché–Wanty–Gobert Matériaux | + 5h 03' 53" |
106 | Luca Rastelli | Bardiani–CSF–Faizanè | + 5h 12' 56" |
107 | Lawson Craddock | Team BikeExchange–Jayco | + 5h 13' 16" |
108 | Patrick Gamper | Bora–Hansgrohe | + 5h 13' 44" |
109 | Dries De Bondt | Alpecin–Fenix | + 5h 17' 20" |
110 | Barnabás Peák | Intermarché–Wanty–Gobert Matériaux | + 5h 19' 47" |
111 | Nico Denz | Team DSM | + 5h 24' 09" |
112 | Michael Hepburn | Team BikeExchange–Jayco | + 5h 26' 35" |
113 | Oscar Riesebeek | Alpecin–Fenix | + 5h 27' 57" |
114 | Sacha Modolo | Bardiani–CSF–Faizanè | + 5h 28' 00" |
115 | Ignatas Konovalovas | Groupama–FDJ | + 5h 30' 15" |
116 | Matthew Holmes | Lotto–Soudal | + 5h 33' 05" |
117 | Andrij Ponomar | Drone Hopper–Androni Giocattoli | + 5h 33' 47" |
118 | Senne Leysen | Alpecin–Fenix | + 5h 38' 59" |
119 | Otto Vergaerde | Trek–Segafredo | + 5h 39' 05" |
120 | Cesare Benedetti | Bora–Hansgrohe | + 5h 41' 28" |
121 | Simone Consonni | Cofidis | + 5h 41' 36" |
122 | Alberto Dainese | Team DSM | + 5h 41' 37" |
123 | Jenthe Biermans | Israel–Premier Tech | + 5h 42' 24" |
124 | Lawrence Naesen | AG2R Citroën Team | + 5h 45' 54" |
125 | Davide Bais | Eolo–Kometa | + 5h 47' 49" |
126 | Samuele Rivi | Eolo–Kometa | + 5h 48' 28" |
127 | Miles Scotson | Groupama–FDJ | + 5h 48' 32" |
128 | Fernando Gaviria | UAE Team Emirates | + 5h 50' 24" |
129 | Reto Hollenstein | Israel–Premier Tech | + 5h 51' 25" |
130 | Arnaud Démare | Groupama–FDJ | + 5h 54' 06" |
131 | Edward Theuns | Trek–Segafredo | + 5h 58' 13" |
132 | Ramon Sinkeldam | Groupama–FDJ | + 6h 01' 25" |
133 | Michael Schwarzmann | Lotto–Soudal | + 6h 08' 22" |
134 | Alex Dowsett | Israel–Premier Tech | + 6h 10' 38" |
135 | Davide Cimolai | Cofidis | + 6h 16' 34" |
136 | Jacopo Guarnieri | Groupama–FDJ | + 6h 16' 35" |
137 | Rick Zabel | Israel–Premier Tech | + 6h 19' 48" |
138 | Phil Bauhaus | Team Bahrain Victorious | + 6h 20' 13" |
139 | Wesley Kreder | Cofidis | + 6h 22' 10" |
140 | Julius van den Berg | EF Education–EasyPost | + 6h 24' 30" |
141 | Rui Oliveira | UAE Team Emirates | + 6h 27' 39" |
142 | Maximiliano Richeze | UAE Team Emirates | + 6h 27' 58" |
143 | Filippo Tagliani | Drone Hopper–Androni Giocattoli | + 6h 29' 04" |
144 | Clément Davy | Groupama–FDJ | + 6h 34' 20" |
145 | Mark Cavendish | Quick-Step Alpha Vinyl Team | + 6h 46' 38" |
146 | Bert Van Lerberghe | Quick-Step Alpha Vinyl Team | + 6h 48' 50" |
147 | Matthias Brändle | Israel–Premier Tech | + 6h 52' 52" |
148 | Pieter Serry | Quick-Step Alpha Vinyl Team | + 6h 57' 02" |
149 | Roger Kluge | Lotto–Soudal | + 7h 13' 57" |
Poz. | Kolesar | Ekipa | Točke |
---|---|---|---|
1 | Arnaud Démare | Groupama–FDJ | 254 |
2 | Fernando Gaviria | UAE Team Emirates | 136 |
3 | Mark Cavendish | Quick-Step Alpha Vinyl Team | 132 |
4 | Mathieu van der Poel | Alpecin–Fenix | 105 |
5 | Alberto Dainese | Team DSM | 95 |
6 | Dries De Bondt | Alpecin–Fenix | 83 |
7 | Simone Consonni | Cofidis | 73 |
8 | Phil Bauhaus | Team Bahrain Victorious | 72 |
9 | Koen Bouwman | Team Jumbo–Visma | 71 |
10 | Filippo Tagliani | Drone Hopper–Androni Giocattoli | 70 |
Poz. | Kolesar | Ekipa | Točke |
---|---|---|---|
1 | Koen Bouwman | Team Jumbo–Visma | 294 |
2 | Giulio Ciccone | Trek–Segafredo | 163 |
3 | Alessandro Covi | UAE Team Emirates | 102 |
4 | Diego Rosa | Eolo–Kometa | 94 |
5 | Davide Formolo | UAE Team Emirates | 87 |
6 | Jai Hindley | Bora–Hansgrohe | 78 |
7 | Lennard Kämna | Bora–Hansgrohe | 78 |
8 | Santiago Buitrago | Team Bahrain Victorious | 71 |
9 | Richard Carapaz | Ineos Grenadiers | 65 |
10 | Jan Hirt | Intermarché–Wanty–Gobert Matériaux | 57 |
Poz. | Kolesar | Ekipa | Čas |
---|---|---|---|
1 | Juan Pedro López | Trek–Segafredo | 86h 49' 54" |
2 | Santiago Buitrago | Team Bahrain Victorious | + 5' 43" |
3 | Pavel Sivakov | Ineos Grenadiers | + 23' 03" |
4 | Thymen Arensman | Team DSM | + 23' 51" |
5 | Luca Covili | Bardiani–CSF–Faizanè | + 1h 11' 44" |
6 | Gijs Leemreize | Team Jumbo–Visma | + 1h 41' 00" |
7 | Vadim Pronski | Astana Qazaqstan Team | + 1h 44' 30" |
8 | Mauri Vansevenant | Quick-Step Alpha Vinyl Team | + 1h 45' 04" |
9 | Attila Valter | Groupama–FDJ | + 1h 57' 13" |
10 | Ben Tulett | Ineos Grenadiers | + 2h 08' 46" |
Poz. | Ekipa | Čas |
---|---|---|
1 | Team Bahrain Victorious | 259h 48' 12" |
2 | Bora–Hansgrohe | + 4' 07" |
3 | Ineos Grenadiers | + 1h 22' 29" |
4 | Intermarché–Wanty–Gobert Matériaux | + 1h 23' 57" |
5 | Astana Qazaqstan Team | + 2h 18' 46" |
6 | Trek–Segafredo | + 2h 21' 10" |
7 | Team Jumbo–Visma | + 2h 40' 16" |
8 | UAE Team Emirates | + 3h 21' 02" |
9 | Team BikeExchange–Jayco | + 3h 29' 58" |
10 | Movistar Team | + 3h 39' 45" |
Poz. | Kolesar | Ekipa | Točke |
---|---|---|---|
1 | Filippo Tagliani | Drone Hopper–Androni Giocattoli | 78 |
2 | Mattia Bais | Drone Hopper–Androni Giocattoli | 45 |
3 | Koen Bouwman | Team Jumbo–Visma | 32 |
4 | Stefano Oldani | Alpecin–Fenix | 29 |
5 | Diego Rosa | Eolo–Kometa | 28 |
6 | Dries De Bondt | Alpecin–Fenix | 25 |
7 | Julius van den Berg | EF Education–EasyPost | 22 |
8 | Richard Carapaz | Ineos Grenadiers | 19 |
9 | Giulio Ciccone | Trek–Segafredo | 19 |
10 | Bauke Mollema | Trek–Segafredo | 19 |
Poz. | Kolesar | Ekipa | Km |
---|---|---|---|
1 | Mattia Bais | Drone Hopper–Androni Giocattoli | 617 |
2 | Filippo Tagliani | Drone Hopper–Androni Giocattoli | 581 |
3 | Diego Rosa | Eolo–Kometa | 301 |
4 | Koen Bouwman | Team Jumbo–Visma | 293 |
5 | Mirco Maestri | Eolo–Kometa | 247 |
6 | Dries De Bondt | Alpecin–Fenix | 207 |
7 | Davide Gabburo | Bardiani–CSF–Faizanè | 192 |
8 | Alessandro Tonelli | Bardiani–CSF–Faizanè | 188 |
9 | Pascal Eenkhoorn | Team Jumbo–Visma | 182 |
10 | Samuele Rivi | Eolo–Kometa | 172 |
Poz. | Ekipa | Točke |
---|---|---|
1 | Team Bahrain Victorious | 0 |
2 | Cofidis | 0 |
3 | Team DSM | 0 |
4 | Trek–Segafredo | 20 |
5 | Bora–Hansgrohe | 30 |
6 | Quick-Step Alpha Vinyl Team | 30 |
7 | Intermarché–Wanty–Gobert Matériaux | 50 |
8 | Eolo–Kometa | 50 |
9 | Bardiani–CSF–Faizanè | 60 |
10 | Astana Qazaqstan Team | 70 |
Seamless Wikipedia browsing. On steroids.
Every time you click a link to Wikipedia, Wiktionary or Wikiquote in your browser's search results, it will show the modern Wikiwand interface.
Wikiwand extension is a five stars, simple, with minimum permission required to keep your browsing private, safe and transparent.