dau
From Wiktionary, the free dictionary
![]() |
![]() |
Acest articol are nevoie de ajutorul dumneavoastră! Puteți contribui la dezvoltarea și îmbunătățirea lui apăsând butonul „modifică pagina” și rezolvând următoarele probleme: Dezvoltare în alte limbi |
română
Etimologie
Din da.
Pronunție
- AFI: /ˈdaw/
Verb
- forma de persoana a I-a singular la prezent pentru da.
- forma de persoana a I-a singular la conjunctiv prezent pentru da.
- forma de persoana a III-a plural la prezent pentru da.
aromână
Etimologie
Pronunție
Pronunție lipsă. (Modifică pagina)
Verb
dau
- a da
Cuvinte derivate
Referințe
Wikiwand - on
Seamless Wikipedia browsing. On steroids.