XXI Mistrzostwa Polski Seniorów w Rugby 7 odbyły się w dniach 11–12 lipca 2015 roku w Gnieźnie w formie turnieju finałowego poprzedzonego turniejami półfinałowymi i regionalnymi rozgrywanymi od września 2014 roku.
Szybkie fakty Gospodarz, Termin ...
Zamknij
Zawody zostały rozegrane systemem turniejowym składającym się z trzech etapów. Pierwszy stanowiły rozgrywki eliminacyjne w czterech regionach, na które zostały podzielone uczestniczące drużyny. Czołowe szóstki z każdego regionu awansowały do fazy półfinałowej, w której zaplanowano dwa turnieje w dwunastozespołowej obsadzie. W również dwunastozespołowym turnieju finałowym zmierzyć się miały drużyny, które w swoich półfinałach zajęły miejsca w pierwszej szóstce[1][2]. Jedynie finał został zorganizowany w ciągu dwóch dni, pozostałe zawody były jednodniowe[3].
Turniej finałowy został przeprowadzony na posiadającym sztuczną nawierzchnię Stadionie Miejskim w Gnieźnie[4]. Liczące dziesięciu zawodników zespoły rywalizowały w pierwszej fazie systemem kołowym w ramach dwóch grup, po czym czołowa dwójka z każdej z grup awansowała do półfinałów[5]. W zawodach niepokonana okazała się Lechia Gdańsk zdobywając tym samym szósty z rzędu tytuł mistrza kraju, a najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano przedstawiciela triumfatorów Mateusza Zajkowskiego[6].
Południe
- Budowlani Lublin 52/4
- KS Rugby Ruda Śląska 41/4
- RC Częstochowa 30/4
- Juvenia Kraków 24/3
- AZS Rzeszów 15/3
- Rugby Bielsko 12/3
- Biało-Czarni Nowy Sącz 11/1
- Czarni w Bytomiu 6/2
- RC Sanok 5/3
Północ
- Lechia Gdańsk 52/4
- Arka Gdynia 51/4
- AZS AWFiS Gdańsk 41/4
- RK Unisław 36/4
- Ogniwo Sopot 24/4
- Szarża Grudziądz 22/4
- RK Szczecinek 7/3
- Czarni Pruszcz Gdański 3/1
- Toruński Klub Rugby 2/2
|
Zachód
- Tytan Gniezno 57/4
- Husar Bolesławiec 43/4
- AZS ZUT Szczecin 28/3
- Sparta Jarocin 22/4
- Kaskada Szczecin 20/4
- Miedziowi Lubin 14/4
- Posnania Poznań 11/1
- Chaos Poznań 9/1
- Black Gryffin Świdnica 6/4
- Lokomotywa Wolsztyn 6/2
Centrum
- RC Orkan Sochaczew 37/3
- Legia Warszawa 31/4
- GRC Łódź 30/4
- Rugby Białystok 22/4
- Skra Warszawa 14/1
- AZS Haka Warszawa 12/4
- RK Zduńska Wola 7/1
- Fabrykanci Pabianice 3/3
|
Grupa centralno-południowa (Częstochowa)
- RC Orkan Sochaczew
- Budowlani Lublin
- KS Rugby Ruda Śląska
- RC Częstochowa
- Juvenia Kraków
- Legia Warszawa
- AZS Haka Warszawa
- Gentlemen's RC Łódź
- Rugby Białystok
- Fabrykanci Pabianice
|
Grupa zachodnio-północna (Bolesławiec)
- Lechia Gdańsk
- Arka Gdynia
- Tytan Gniezno
- Husar Bolesławiec
- RK Unisław
- Ogniwo Sopot
- Szarża Grudziądz
- Black Gryffin Świdnica
- Kaskada Szczecin
- Sparta Jarocin
- Miedziowi Lubin
|
Faza grupowa
Grupa A
Więcej informacji Poz., Drużyna ...
Poz. | Drużyna | Mecze | Punkty | Pkt | Status |
M | W | R | P | + | - | +/- |
1. | Lechia Gdańsk | 5 | 5 | 0 | 0 | 262 | 14 | +248 | 10 | Mecze o miejsca 1–4 |
2. | Budowlani Lublin | 5 | 4 | 0 | 1 | 112 | 86 | +26 | 8 | Mecze o miejsca 1–4 |
3. | Husar Bolesławiec | 5 | 3 | 0 | 2 | 136 | 95 | +41 | 6 | Mecze o miejsca 5–8 |
4. | RC Legia Warszawa | 5 | 2 | 0 | 3 | 67 | 120 | -53 | 4 | Mecze o miejsca 5–8 |
5. | RK Unisław | 5 | 1 | 0 | 4 | 63 | 163 | -100 | 2 | Mecze o miejsca 9–11 |
6. | RC Igloo Ruda Śląska | 5 | 0 | 0 | 5 | 52 | 214 | -162 | 0 | Mecze o miejsca 9–11 |
Zamknij
Grupa B
Więcej informacji Poz., Drużyna ...
Poz. | Drużyna | Mecze | Punkty | Pkt | Status |
M | W | R | P | + | - | +/- |
1. | Ogniwo Sopot | 4 | 4 | 0 | 0 | 109 | 42 | +67 | 8 | Mecze o miejsca 1–4 |
2. | Orkan Sochaczew | 4 | 3 | 0 | 1 | 132 | 29 | +103 | 6 | Mecze o miejsca 1–4 |
3. | Tytan Gniezno | 4 | 2 | 0 | 2 | 83 | 58 | +25 | 4 | Mecze o miejsca 5–8 |
4. | Arka Gdynia | 4 | 1 | 0 | 3 | 64 | 112 | -48 | 2 | Mecze o miejsca 5–8 |
5. | RC Częstochowa | 4 | 0 | 0 | 4 | 15 | 162 | -147 | 0 | Mecze o miejsca 9–11 |
Zamknij
Więcej informacji Miejsce, Zespół ...
Zamknij