Loading AI tools
Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Puchar Narodów Afryki 2021 – 33. edycja turnieju o mistrzostwo Afryki w piłce nożnej. Gospodarzem tego turnieju został wybrany Kamerun. Pierwotnie turniej miał zostać rozegrany latem 2021 roku. 15 stycznia 2020 roku CAF ogłosił, że ze względu na klimat panujący latem w Kamerunie turniej odbędzie się w dniach 9 stycznia - 6 lutego 2021[1]. 30 czerwca 2020 roku CAF ogłosił kolejną zmianę terminu rozegrania turnieju na przełom stycznia i lutego 2022 roku ze względu na epidemię choroby COVID-19[2].
| |||
Dyscyplina | |||
---|---|---|---|
Organizator | |||
Szczegóły turnieju | |||
Gospodarz | |||
Otwarcie | |||
Zamknięcie (finał) | |||
Liczba drużyn |
24 (z 1 konfederacji) | ||
Liczba aren |
6 (w 5 miastach) | ||
I miejsce | |||
II miejsce | |||
III miejsce | |||
Statystyki turnieju | |||
Liczba meczów |
52 | ||
Liczba bramek |
100 (1,92 na mecz) | ||
Król strzelców |
Vincent Aboubakar (8 goli) | ||
Najlepszy zawodnik (MVP) |
Tytułu mistrzowskiego broniła reprezentacja Algierii, która odpadła już w fazie grupowej. W Polsce turniej był transmitowany przez platformę stramingową Viaplay Polska[3].
Puchar Narodów Afryki 2021 zdobyła reprezentacja Senegalu, dla której był to pierwszy triumf w historii. W finale Sengalczycy pokonali reprezentację Egiptu po serii rzutów karnych. Trzecie miejsce zajął Kamerun.
Po spotkaniu Komitetu Wykonawczego CAF w dniu 24 stycznia 2014 r. ogłoszono trzy oficjalne kandydatury na gospodarza Pucharu Narodów Afryki 2021[4]. Odrzucono przy tym trzy inne kandydatury, które były uznane w listopadzie 2013.[5]
20 września 2014 roku Komitet Wykonawczy CAF ogłosił, że gospodarzem turnieju w 2021 roku zostanie Wybrzeże Kości Słoniowej[6][7]. Podczas tego samego spotkania ogłoszono również, gospodarza Pucharu Narodów Afryki 2023, którym została Gwinea.
Kandydatury oficjalne z 24 stycznia 2014r. | Ostatnie goszczone mistrzostwa |
---|---|
Algieria | 1990 |
Gwinea | – |
Wybrzeże Kości Słoniowej | 1984 |
Kandydatury odrzucone | Ostatnie goszczone mistrzostwa |
Demokratyczna Republika Konga | – |
Gabon | 2017 |
Zambia | – |
Z powodu niestabilnej sytuacji politycznej w Kamerunie zarząd CAF postanowił odebrać prawa do organizacji Pucharu Narodów Afryki 2019.[8] Jednakże, prezydent CAF Ahmad Ahmad, przyznał Kamerunowi prawo do organizacji następnego turnieju w 2021 roku. W związku z tym Wybrzeże Kości Słoniowej będzie gospodarzem w 2023, a Gwinea zostanie gospodarzem w 2025. Po przełożeniu turnieju z powodu epidemii COVID-19 na rok 2022 Kamerun pozostał gospodarzem.
Jeżeli zostanie zachowany obecny format rozgrywek, to w stawce znajdą się 24 drużyny. Wśród nich tylko gospodarz ma zapewnione miejsce w turnieju, pozostałe drużyny muszą wziąć udział w kwalifikacjach. Drużyny zostaną rozlosowane na sześć grup, po cztery drużyny każda. Drużyny będą rozgrywać mecze w systemie kołowym ("każdy z każdym"). Po dwie najlepsze drużyny, z każdej grupy, oraz cztery najlepsze z trzecich miejsc, awansują do 1/8 finału. Zwycięzcy awansują do ćwierćfinału, a zwycięzcy ćwierćfinału awansują do półfinału. W finale znajdą się zwycięzcy półfinałów, a ich przegrani zmierzą się w pojedynku o trzecie miejsce.
Drużyna | Grupa
kwalifikacyjna |
Najlepszy wynik | Liczba występów
do tej pory |
Ostatni
występ |
---|---|---|---|---|
Kamerun | gospodarz[9] | Zwycięstwo (1984, 1988, 2000, 2002, 2017) | 19 | 2019 |
Mali | I miejsce Grupa A | II miejsce (1972) | 11 | 2019 |
Gwinea | II miejsce Grupa A | II miejsce (1976) | 11 | 2019 |
Burkina Faso | I miejsce Grupa B | II miejsce (2013) | 11 | 2017 |
Malawi | II miejsce Grupa B | Faza grupowa (1984, 2010) | 2 | 2010 |
Ghana | I miejsce Grupa C | Zwycięstwo (1963, 1965, 1978, 1982) | 22 | 2019 |
Sudan | II miejsce Grupa C | Zwycięstwo (1970) | 8 | 2012 |
Gambia | I miejsce Grupa D | Debiut | 0 | Debiut |
Gabon | II miejsce Grupa D | Ćwierćfinał (1996, 2012) | 7 | 2017 |
Maroko | I miejsce Grupa E | Zwycięstwo (1976) | 17 | 2019 |
Mauretania | II miejsce Grupa E | Faza grupowa (2019) | 1 | 2019 |
Republika Zielonego Przylądka | II miejsce Grupa F | Ćwierćfinał (2013) | 2 | 2015 |
Egipt | I miejsce Grupa G | Zwycięstwo (1957, 1959, 1986, 1998, 2006, 2008, 2010) | 25 | 2019 |
Komory | II miejsce Grupa G | Debiut | 0 | Debiut |
Algieria | I miejsce Grupa H | Zwycięstwo (1990, 2019) | 15 | 2019 |
Zimbabwe | II miejsce Grupa H | Faza grupowa (2004, 2006, 2017, 2019) | 4 | 2019 |
Senegal | I miejsce Grupa I | II miejsce (2002, 2019) | 15 | 2019 |
Gwinea Bissau | II miejsce Grupa I | Faza grupowa (2017, 2019) | 2 | 2019 |
Tunezja | I miejsce Grupa J | Zwycięstwo (2004) | 19 | 2019 |
Gwinea Równikowa | II miejsce Grupa J | IV miejsce (2015) | 2 | 2015 |
Wybrzeże Kości Słoniowej | I miejsce Grupa K | Zwycięstwo (1992, 2015) | 23 | 2019 |
Etiopia | II miejsce Grupa K | Zwycięstwo (1962) | 10 | 2013 |
Nigeria | I miejsce Grupa L | Zwycięstwo (1980, 1994, 2013) | 18 | 2019 |
Sierra Leone | II miejsce Grupa L | Faza grupowa (1994, 1996) | 2 | 1996 |
W związku z rozszerzeniem rozgrywek z 16 do 24 drużyn, zwiększono również liczbę obiektów do sześciu. Mecze PNA 2022 będą odbywać w pięciu kameruńskich miastach, na sześciu stadionach[10].
Mecze otwarcia i zamknięcia (finał) odbędą się na największym obiekcie - Paul Biya Stadium, w stolicy kraju, Jaunde[11].
Duala | Jaunde | |||
---|---|---|---|---|
Japoma Stadium | Paul Biya Stadium | Stade Ahmadou Ahidjo | ||
Pojemność: 50,000 | Pojemność: 60,000 | Pojemność: 42,500 | ||
Garoua | Bafoussam | Limbé | ||
Stade Omnisports Roumdé Adjia | Kouekong Stadium | Limbe Stadium | ||
Pojemność: 30,000 | Pojemność: 20,000 | Pojemność: 20,000 | ||
Losowanie fazy grupowej odbyło się 17 sierpnia 2021[12]. Zespoły podzielono na koszyki następująco:
Koszyk 1 | Koszyk 2 | Koszyk 3 | Koszyk 4 |
---|---|---|---|
Kamerun (gospodarz) Algieria (obrońca trofeum) Senegal Tunezja Nigeria Maroko |
Egipt Ghana Mali Wybrzeże Kości Słoniowej Gwinea Burkina Faso |
Republika Zielonego Przylądka Gabon Mauretania Zimbabwe Gwinea Bissau Sierra Leone |
Sudan Malawi Komory Gwinea Równikowa Etiopia Gambia |
Bezpośredni awans do fazy pucharowej. | |
Odpadnięcie z turnieju. |
Gdy drużyny mają tyle samo punktów, o kolejności w tabeli decyduje:
Zespół | Pkt | M | W | R | P | Br+ | Br− | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kamerun | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 6 | 2 | +4 |
Burkina Faso | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 3 | 3 | 0 |
Republika Zielonego Przylądka | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 0 |
Etiopia | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 2 | 6 | -4 |
9 stycznia 2022 17:00 CET
|
Kamerun |
2:1 (2:1) |
Burkina Faso |
Paul Biya Stadium, Jaunde Sędzia: Mustapha Ghorbal |
9 stycznia 2022 20:00 CET
|
Etiopia | 0:1 (0:1) |
Republika Zielonego Przylądka |
Paul Biya Stadium, Jaunde Sędzia: Hélder Martins de Carvalho |
13 stycznia 2022 17:00 CET
|
Kamerun |
4:1 (1:1) |
Etiopia |
Paul Biya Stadium, Jaunde Sędzia: Jean Jacques Ndala Ngambo |
13 stycznia 2022 20:00 CET
|
Republika Zielonego Przylądka | 0:1 (0:1) |
Burkina Faso |
Paul Biya Stadium, Jaunde Sędzia: Amin Omar |
17 stycznia 2022 17:00 CET
|
Republika Zielonego Przylądka |
1:1 (0:1) |
Kamerun |
Paul Biya Stadium, Jaunde Sędzia: Sadok Selmi |
17 stycznia 2022 17:00 CET
|
Burkina Faso |
1:1 (1:0) |
Etiopia |
Kouekong Stadium, Bafoussam Sędzia: Ahmad Heeralall |
10 stycznia 2022 14:00 CET
|
Senegal |
1:0 (0:0) |
Zimbabwe | Kouekong Stadium, Bafoussam Sędzia: Mario Escobar |
10 stycznia 2022 17:00 CET
|
Gwinea |
1:0 (1:0) |
Malawi | Kouekong Stadium, Bafoussam Sędzia: Daniel Nii Ayi Laryea |
14 stycznia 2022 14:00 CET
|
Senegal | 0:0 (0:0) |
Gwinea | Kouekong Stadium, Bafoussam Sędzia: Bamlak Tessema Weyesa |
14 stycznia 2022 17:00 CET
|
Malawi |
2:1 (1:1) |
Zimbabwe |
Kouekong Stadium, Bafoussam Sędzia: Dahane Beida |
18 stycznia 2022 17:00 CET
|
Malawi | 0:0 (0:0) |
Senegal | Kouekong Stadium, Bafoussam Sędzia: Blaise Yuven Ngwa |
18 stycznia 2022 17:00 CET
|
Zimbabwe |
2:1 (2:0) |
Gwinea |
Stade Ahmadou Ahidjo, Jaunde Sędzia: Salima Mukansanga |
10 stycznia 2022 17:00 CET
|
Maroko |
1:0 (0:0) |
Ghana | Stade Ahmadou Ahidjo, Jaunde Sędzia: Joshua Bondo |
10 stycznia 2022 20:00 CET
|
Komory | 0:1 (0:1) |
Gabon |
Stade Ahmadou Ahidjo, Jaunde Sędzia: Peter Waweru |
14 stycznia 2022 17:00 CET
|
Maroko |
2:0 (1:0) |
Komory | Stade Ahmadou Ahidjo, Jaunde Sędzia: Sadok Selmi |
14 stycznia 2022 20:00 CET
|
Gabon |
1:1 (0:1) |
Ghana |
Stade Ahmadou Ahidjo, Jaunde Sędzia: Lahlou Benbraham |
18 stycznia 2022 20:00 CET
|
Gabon |
2:2 (1:0) |
Maroko |
Stade Ahmadou Ahidjo, Jaunde Sędzia: Dahane Beida |
18 stycznia 2022 20:00 CET
|
Ghana |
2:3 (0:1) |
Komory |
Stade Omnisports Roumdé Adjia, Garoua Sędzia: Boubou Traore |
Zespół | Pkt | M | W | R | P | Br+ | Br− | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nigeria | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 6 | 1 | +5 |
Egipt | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 2 | 1 | +1 |
Sudan | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 1 | 4 | -3 |
Gwinea Bissau | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 0 | 3 | -3 |
11 stycznia 2022 17:00 CET
|
Nigeria |
1:0 (1:0) |
Egipt | Stade Omnisports Roumdé Adjia, Garoua Sędzia: Bakary Gassama |
11 stycznia 2022 20:00 CET
|
Sudan | 0:0 (0:0) |
Gwinea Bissau | Stade Omnisports Roumdé Adjia, Garoua Sędzia: Issa Sy |
15 stycznia 2022 17:00 CET
|
Nigeria |
3:1 (2:0) |
Sudan |
Stade Omnisports Roumdé Adjia, Garoua Sędzia: Victor Gomes |
15 stycznia 2022 20:00 CET
|
Gwinea Bissau | 0:1 (0:0) |
Egipt |
Stade Omnisports Roumdé Adjia, Garoua Sędzia: Pacifique Ndabihawenimana |
19 stycznia 2022 20:00 CET
|
Gwinea Bissau | 0:2 (0:0) |
Nigeria |
Stade Omnisports Roumdé Adjia, Garoua Sędzia: Peter Waweru |
19 stycznia 2022 17:00 CET
|
Egipt |
1:0 (1:0) |
Sudan | Stade Ahmadou Ahidjo, Jaunde Sędzia: Joshua Bondo |
Zespół | Pkt | M | W | R | P | Br+ | Br− | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wybrzeże Kości Słoniowej | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 6 | 3 | +3 |
Gwinea Równikowa | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 2 | 1 | +1 |
Sierra Leone | 2 | 3 | 0 | 2 | 1 | 2 | 3 | -1 |
Algieria | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 1 | 4 | -3 |
11 stycznia 2022 14:00 CET
|
Algieria | 0:0 (0:0) |
Sierra Leone | Japoma Stadium, Duala Sędzia: Ahmad Heeralall |
12 stycznia 2022 20:00 CET
|
Gwinea Równikowa | 0:1 (0:1) |
Wybrzeże Kości Słoniowej |
Japoma Stadium, Duala Sędzia: Jiyed Redouane |
16 stycznia 2022 17:00 CET
|
Wybrzeże Kości Słoniowej |
2:2 (1:0) |
Sierra Leone |
Japoma Stadium, Duala Sędzia: Maguette Ndiaye |
16 stycznia 2022 20:00 CET
|
Algieria | 0:1 (0:0) |
Gwinea Równikowa |
Japoma Stadium, Duala Sędzia: Mario Escobar |
20 stycznia 2022 17:00 CET
|
Wybrzeże Kości Słoniowej |
3:1 (2:0) |
Algieria |
Japoma Stadium, Duala Sędzia: Victor Gomes |
20 stycznia 2022 17:00 CET
|
Sierra Leone | 0:1 (0:1) |
Gwinea Równikowa |
Limbe Stadium, Limbé Sędzia: Mohamed Marouf Eid Mansour |
Zespół | Pkt | M | W | R | P | Br+ | Br− | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Mali | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 4 | 1 | +3 |
Gambia | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 3 | 1 | +2 |
Tunezja | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 4 | 2 | +2 |
Mauretania | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 7 | -7 |
12 stycznia 2022 14:00 CET
|
Tunezja | 0:1 (0:0) |
Mali |
Limbe Stadium, Limbé Sędzia: Janny Sikazwe |
12 stycznia 2022 17:00 CET
|
Mauretania | 0:1 (0:1) |
Gambia |
Limbe Stadium, Limbé Sędzia: Mustapha Ghorbal |
16 stycznia 2022 14:00 CET
|
Gambia |
1:1 (0:0) |
Mali |
Limbe Stadium, Limbé Sędzia: Samir Guezzaz |
16 stycznia 2022 17:00 CET
|
Tunezja |
4:0 (2:0) |
Mauretania | Limbe Stadium, Limbé Sędzia: Mahmoud Elbana |
20 stycznia 2022 20:00 CET
|
Gambia |
1:0 (0:0) |
Tunezja | Limbe Stadium, Limbé Sędzia: Fernando Guerrero Ramírez |
20 stycznia 2022 20:00 CET
|
Mali |
2:0 (1:0) |
Mauretania | Japoma Stadium, Duala Sędzia: Bernard Camille |
Zespół | Grupa | Pkt | M | W | R | P | Br+ | Br− | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Republika Zielonego Przylądka | A | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 0 |
Malawi | B | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 0 |
Tunezja | F | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 4 | 2 | +2 |
Komory | C | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | 5 | -2 |
Sierra Leone | E | 2 | 3 | 0 | 2 | 1 | 2 | 3 | -1 |
Sudan | D | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 1 | 4 | -3 |
Do 1/8 finału awansują cztery najlepsze zespoły z 3. miejsc. Kolejność meczów z tymi drużynami zależy od tego, z której są grupy (żółtym kolorem oznaczono wariant, który stał się faktem):
4 najlepsze zespoły z 3. miejsc | Rywal zwycięzcy grupy A | Rywal zwycięzcy grupy B | Rywal zwycięzcy grupy C | Rywal zwycięzcy grupy D |
---|---|---|---|---|
A B C D | 3. miejsce z grupy C | 3. miejsce z grupy D | 3. miejsce z grupy A | 3. miejsce z grupy B |
A B C E | 3. miejsce z grupy C | 3. miejsce z grupy A | 3. miejsce z grupy B | 3. miejsce z grupy E |
A B C F | 3. miejsce z grupy C | 3. miejsce z grupy A | 3. miejsce z grupy B | 3. miejsce z grupy F |
A B D E | 3. miejsce z grupy D | 3. miejsce z grupy A | 3. miejsce z grupy B | 3. miejsce z grupy E |
A B D F | 3. miejsce z grupy D | 3. miejsce z grupy A | 3. miejsce z grupy B | 3. miejsce z grupy F |
A B E F | 3. miejsce z grupy E | 3. miejsce z grupy A | 3. miejsce z grupy B | 3. miejsce z grupy F |
A C D E | 3. miejsce z grupy C | 3. miejsce z grupy D | 3. miejsce z grupy A | 3. miejsce z grupy E |
A C D F | 3. miejsce z grupy C | 3. miejsce z grupy D | 3. miejsce z grupy A | 3. miejsce z grupy F |
A C E F | 3. miejsce z grupy C | 3. miejsce z grupy A | 3. miejsce z grupy F | 3. miejsce z grupy E |
A D E F | 3. miejsce z grupy D | 3. miejsce z grupy A | 3. miejsce z grupy F | 3. miejsce z grupy E |
B C D E | 3. miejsce z grupy C | 3. miejsce z grupy D | 3. miejsce z grupy B | 3. miejsce z grupy E |
B C D F | 3. miejsce z grupy C | 3. miejsce z grupy D | 3. miejsce z grupy B | 3. miejsce z grupy F |
B C E F | 3. miejsce z grupy E | 3. miejsce z grupy C | 3. miejsce z grupy B | 3. miejsce z grupy F |
B D E F | 3. miejsce z grupy E | 3. miejsce z grupy D | 3. miejsce z grupy B | 3. miejsce z grupy F |
C D E F | 3. miejsce z grupy C | 3. miejsce z grupy D | 3. miejsce z grupy F | 3. miejsce z grupy E |
1/8 finału | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||||||
23 stycznia – Limbé | ||||||||||||||||||
Burkina Faso | 1 (7) | |||||||||||||||||
29 stycznia – Garoua | ||||||||||||||||||
Gabon | 1 (6) | |||||||||||||||||
Burkina Faso | 1 | |||||||||||||||||
23 stycznia – Garoua | ||||||||||||||||||
Tunezja | 0 | |||||||||||||||||
Nigeria | 0 | |||||||||||||||||
2 lutego – Jaunde (Ahidjo) | ||||||||||||||||||
Tunezja | 1 | |||||||||||||||||
Burkina Faso | 1 | |||||||||||||||||
25 stycznia – Bafoussam | ||||||||||||||||||
Senegal | 3 | |||||||||||||||||
Senegal | 2 | |||||||||||||||||
30 stycznia – Jaunde (Ahidjo) | ||||||||||||||||||
Republika Zielonego Przylądka | 0 | |||||||||||||||||
Senegal | 3 | |||||||||||||||||
26 stycznia – Limbé | ||||||||||||||||||
Gwinea Równikowa | 1 | |||||||||||||||||
Mali | 0 (5) | |||||||||||||||||
6 lutego – Jaunde (Biya) | ||||||||||||||||||
Gwinea Równikowa | 0 (6) | |||||||||||||||||
Senegal | 0 (4) | |||||||||||||||||
24 stycznia – Bafoussam | ||||||||||||||||||
Egipt | 0 (2) | |||||||||||||||||
Gwinea | 0 | |||||||||||||||||
29 stycznia – Duala | ||||||||||||||||||
Gambia | 1 | |||||||||||||||||
Gambia | 0 | |||||||||||||||||
24 stycznia – Jaunde (Biya) | ||||||||||||||||||
Kamerun | 2 | |||||||||||||||||
Kamerun | 2 | |||||||||||||||||
3 lutego – Jaunde (Biya) | ||||||||||||||||||
Komory | 1 | |||||||||||||||||
Kamerun | 0 (1) | |||||||||||||||||
26 stycznia – Duala | ||||||||||||||||||
Egipt | 0 (3) | Mecz o 3. miejsce | ||||||||||||||||
Wybrzeże Kości Słoniowej | 0 (4) | |||||||||||||||||
30 stycznia – Jaunde (Ahidjo) | 5 lutego – Jaunde (Ahidjo) | |||||||||||||||||
Egipt | 0 (5) | |||||||||||||||||
Egipt (dogr.) | 2 | Burkina Faso | 3 (3) | |||||||||||||||
25 stycznia – Jaunde (Ahidjo) | ||||||||||||||||||
Maroko | 1 | Kamerun | 3 (5) | |||||||||||||||
Maroko | 2 | |||||||||||||||||
Malawi | 1 | |||||||||||||||||
23 stycznia 2022 17:00 CET
|
Burkina Faso |
1:1 po dogrywce k. 7:6 (1:0, 1:1, 1:1) |
Gabon |
Limbe Stadium, Limbé Sędzia: Rédouane Jiyed |
Rzuty karne | ||||
Kaboré S. Ouattara E. Tapsoba Simporé Yago Guira Konaté A. Tapsoba I. Ouédraogo |
Bouanga Méyé Boupendza Kanga Biyogo Poko Ecuele Manga Ameka N’Gakoutou Palun |
23 stycznia 2022 20:00 CET
|
Nigeria | 0:1 (0:0) |
Tunezja |
Stade Omnisports Roumdé Adjia, Garoua Sędzia: Maguette N'Diaye |
24 stycznia 2022 17:00 CET
|
Gwinea | 0:1 (0:0) |
Gambia |
Kouekong Stadium, Bafoussam Sędzia: Amin Omar |
24 stycznia 2022 20:00 CET
|
Kamerun |
2:1 (1:0) |
Komory |
Paul Biya Stadium, Jaunde Sędzia: Bamlak Tessema Weyesa |
25 stycznia 2022 17:00 CET
|
Senegal |
2:0 (0:0) |
Republika Zielonego Przylądka | Kouekong Stadium, Bafoussam Sędzia: Lahlou Benbraham |
25 stycznia 2022 20:00 CET
|
Maroko |
2:1 (1:1) |
Malawi |
Stade Ahmadou Ahidjo, Jaunde Sędzia: Pacifique Ndabihawenimana |
26 stycznia 2022 17:00 CET
|
Wybrzeże Kości Słoniowej | 0:0 po dogrywce k. 4:5 (0:0, 0:0, 0:0) |
Egipt | Japoma Stadium, Duala Sędzia: Jean Jacques Ndala Ngambo |
Rzuty karne | ||||
Pépé I. Sangaré Bailly Cornet Zaha |
Zizo El Solia Kamal Abdelmonem Salah |
26 stycznia 2022 20:00 CET
|
Mali | 0:0 po dogrywce k. 5:6 (0:0, 0:0, 0:0) |
Gwinea Równikowa | Limbe Stadium, Limbé Sędzia: Bakary Gassama |
Rzuty karne | ||||
A. N. Traoré Djenepo M. Haïdara Hama. Traoré Touré Dieng Camara Sacko |
E. Nsue Belima Akapo Buyla Ganet Coco Salvador Eneme |
29 stycznia 2022 17:00 CET
|
Gambia | 0:2 (0:0) |
Kamerun |
Japoma Stadium, Duala Sędzia: Pacifique Ndabihawenimana |
29 stycznia 2022 20:00 CET
|
Burkina Faso |
1:0 (0:0) |
Tunezja | Stade Omnisports Roumdé Adjia, Garoua Sędzia: Joshua Bondo |
30 stycznia 2022 17:00 CET
|
Egipt |
2:1 po dogrywce (0:1, 1:1, 2:1) |
Maroko |
Stade Ahmadou Ahidjo, Jaunde Sędzia: Maguette N'Diaye |
30 stycznia 2022 20:00 CET
|
Senegal |
3:1 (1:0) |
Gwinea Równikowa |
Stade Ahmadou Ahidjo, Jaunde Sędzia: Victor Gomes |
2 lutego 2022 20:00 CET
|
Burkina Faso |
1:3 (0:0) |
Senegal |
Stade Ahmadou Ahidjo, Jaunde Sędzia: Bamlak Tessema Weyesa |
3 lutego 2022 20:00 CET
|
Kamerun | 0:0 po dogrywce k. 1:3 (0:0, 0:0, 0:0) |
Egipt | Paul Biya Stadium, Jaunde Sędzia: Bakary Gassama |
Rzuty karne | ||||
Aboubakar Moukoudi Léa Siliki N’Jie |
Zizo Abdelmonem Lasheen |
W meczu o trzecie miejsce nie rozgrywano dogrywki. W przepadku remisu przechodzono od razu do serii rzutów karnych.
5 lutego 2022 20:00 CET
|
Burkina Faso |
3:3 k. 3:5 (2:0) |
Kamerun |
Stade Ahmadou Ahidjo, Jaunde Sędzia: Rédouane Jiyed |
Rzuty karne | ||||
Kaboré S. Ouattara Touré Yago |
Aboubakar Ngamaleu Toko Ekambi Kunde Oyongo |
6 lutego 2022 20:00 CET
|
Senegal | 0:0 k. 4:2 (0:0, 0:0, 0:0) |
Egipt | Paul Biya Stadium, Jaunde Sędzia: Victor Gomes |
Rzuty karne | ||||
Koulibaly A. Diallo B. Sarr B. Dieng Mané |
Zizo Abdelmonem Mar. Hamdy Lasheen |
|
|
|
Złota Piłka |
Złoty But |
Złota Rękawica |
Najlepszy Młody Zawodnik |
Nagroda Fair Play |
---|---|---|---|---|
Sadio Mané | Vincent Aboubakar | Édouard Mendy | Issa Kaboré | Senegal |
Najlepszy trener: Aliou Cissé
Bramkarz | Obrońcy | Pomocnicy | Napastnicy |
---|---|---|---|
Édouard Mendy | Saliou Ciss Edmond Tapsoba Mohamed Abdelmonem Achraf Hakimi |
Blati Touré Nampalys Mendy Mohamed Elneny |
Sadio Mané Vincent Aboubakar Mohamed Salah |
Seamless Wikipedia browsing. On steroids.
Every time you click a link to Wikipedia, Wiktionary or Wikiquote in your browser's search results, it will show the modern Wikiwand interface.
Wikiwand extension is a five stars, simple, with minimum permission required to keep your browsing private, safe and transparent.