From Wikipedia, the free encyclopedia
Norgesmesterskapet i stafetter 2016 var en del av NM i friidrett 2016, men ble arrangert som et eget stevne på Øya stadion i Trondheim 21. og 22. mai 2016.[1] Arrangør var Trondheim Friidrett.
Det ble for første gang også arrangert mix-stafett i NM i banestafetter.
Finale:
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
IL Skjalg | Mathias Hove Johansen Simen Tjelta Larsen Lars Jøran Storhaug Matias Sivertsvik |
41,03 | |
IL Tyrving | Hallgeir Martinsen Jonas Halonen Kenneth Guldbrandsen Lars Stølen |
42,05 | |
Ranheim IL | Christian Mensah Erlend Nilsen Martin Gjertsen Marcus Langjordet |
42,82 | |
4. | Osterøy IL | Martin Kåstad Sondre Kåstad Markus Loftås Trygve Feidje Mjelde |
42,86 |
5. | Trondheim Friidrett | Gilbert Ofori Eirik Thorshaug Ingar Kiplesund Bendik Verlo Nes |
43,49 |
x. | IL i BUL | Riquelvis Santiago Simen Kjensli Nivethan Panchalingam Kristoffer Buhagen |
DNF |
x. | IL Norna-Salhus | Sebastian Gullien Perez Josh-Kevin Ramirez Talm Christian Martinussen Salum Ageze Kashafali |
DNF |
x. | FIK Orion | Øystein Klareng Haakon Gaukerud Høye Jonathan Quarcoo Emmanuel Quarcoo |
DNF |
Skjalg IL vant med ny kretsrekord for Rogaland.[2]
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
IL Gular | Vebjørn Borge Torbjørn Lysne Thomas Myklebust Heggøy Sondre Dingsør |
3:15,92 | |
IL Norna-Salhus | Sebastian Gullien Perez Josh-Kevin Ramirez Talm Salum Ageze Kashafali Yeimer Lopez Garcia |
3:17,04 | |
Osterøy IL | Sondre Kåstad Markus Loftås Martin Kåstad Trygve Feidje Mjelde |
3:18,81 | |
4. | IL Tyrving | Hallgeir Martinsen Jonathan Bjerkaas Eivind Drabløs Syver Røinaas |
3:20,02 |
5. | Ullensaker/Kisa IL | Jørgen Opakar Sverre Blom Breivik Jostein Steffensen Sondre Opaker Øines |
3:29,54 |
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
IK Tjalve | Senay Fissehatson Thomas Byrkjeland Okubamichael Fissehatsion Awet Nftalem Kibrab |
15:57,57 | |
Strindheim IL | Nils Jakob Fløystad Erlend Gjerdevik Sørtveit Trond Ørjan Eide Mats Bjørgum |
16:19,69 | |
Ullensaker/Kisa IL | Sverre Blom Breivik Markus Høgne Jostein Steffensen Ole-Martin Evensen Sandness |
17:43,73 | |
4. | Mosvik IL | Ola Berg Fines Tomas Northug Vidar Underbakke Magnus Frodahl |
3:20,02 |
Finale:
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
Sandnes IL | Vilde Aasmo Ida Bakke Hansen Agathe Holtan Wathne Nathalie Ommundsen Johnsen |
45,60 NR | |
IL Tyrving | Christine Gloppestad Helene Rønningen Mari Drabløs Heidi Hessan Næss |
46,95 | |
Sørild FIK | Malin Mønsås Karoline Daland Ingvild Meinseth Sara Dorthea Jensen |
47,72 | |
4. | FIK Orion | Ingrid Storlien Helene Lillebakken Tonje Fjellet Kristiansen Rikke Hauan |
48,23 |
5. | Trondheim Friidrett | Julie Landrø Vigadl Mari Gilde Brubak Julie Haaskjold Mia Sørhøy |
49,75 |
6. | Kristiansands IF | Mari Katrine Breilid Eline Breilid Astrid Spinnangr-Helgeland Emma Natalie Hagen Dhir |
49,77 |
7. | Selsbakk IF | Ingrid Aalberg Jorunn Bjørkli Bakløkk Turid Loe Marth Olsen |
52,61 |
x. | Steinkjer FIK | Emily Nyborg Emily Rose Norum Jenny Nyborg Andrea Pettersen Slørdal |
DNF |
Sandnes slo den 26 år gamle norgesrekorden, som var på 46,16.[3]
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
Larvik Turn | Malin Edland Kaja Rolfsen Synne Frydenlund Josefine Tomine Eriksen |
3:47,81 | |
Sørild FIK | Ingvild Meinseth Karoline Daland Therese Skjølsvik Sara Dorthea Jensen |
3:49,09 | |
Fredrikstad IF | Nora Kollerød Wold Marlen Aakre Katinka Vaag Prestøy Ingrid Linn Nordahl |
3:49,38 | |
4. | Selsbakk IF | Turid Loe Hanna Eid Jorunn Bjørkli Bakløkk Sara Havang |
3:58,01 |
5. | Trondheim Friidrett | Marit Liebe Harneshaug Linn-Kristine Børke Julie Haaskjold Thea Lindam |
3:58,01 |
6. | Strindheim IL | June Bakken Hodt Cathrine Dyrendal Mari Egset Marianne Løken |
4:17,75 |
Larvik Turn og IF vant denne distansen med samme mannskap som ved NM i stafetter 2015.
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
Strindheim IL | Anniken Amos Ruud June Bakken Hodt Asta Susan Rustad Ane Bakken Hodt |
9:22,33 |
Kun ett lag deltok.
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
FIK Orion | Ingrid Storlien Emmanuel Quarcoo Tonje Fjellet Kristiansen Øystein Klareng |
44,41 | |
Trondheim Friidrett | Mari Gilde Brubak Eirik Thorshaug Julie Haaskjold Ingar Kiplesund |
42,26 |
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
IL i BUL | Helena Siltberg Abdirahman Mohamed Guleed Anniken Johansen Håvard Hildeskor |
8:24,34 | |
Strindheim IL | Anne Nevin Håkon Kristoffersen Ragnhild Kløven Stian Norheim |
9:56,09 |
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
IL Tyrving | Kenneth Guldbrandsen Lars Stølen Theo Halvorsen Syver Røinaas |
42,38 | |
IL Skjalg | Stephen Owusu Mathias Hove Johansen Sergej Adjasov Matias Sivertsvik |
42,40 | |
IL i BUL | Magnus Kringstad Luca Thompson Erik Lund Johannes Enli Kalleberg |
43,74 | |
4. | Asker SK | Peter Svoren Ole Marius Strøhm Tobias Dale Magnus Thom |
45,17 |
Steinkjer og Hattfjelldal kom på de neste plassene, mens Ullensaker/Kisa ble diskvalifisert.
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
IL Tyrving | Jonathan Bjerkaas Jørgen Hunsen Didrik Hexeberg Warlo Syver Røinaas |
3:24,05 | |
Ullensaker/Kisa IL | Jørgen Opakek Kristian Tokstad Sondre Opaker Øines Markus Einan |
3:27,29 | |
Fredrikstad IF | Fridtjof Sandberg Didrik Seland Victor Martinsen Jørgen Høiden |
3:29,25 | |
4. | Ranheim IL | Sindre Tømmervik Magnar Fossbakken Lundberg Sigurd Evjen Martin Aune |
3:35,26 |
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
Ullensaker/Kisa IL | Ole-Martin Evensen Sandness Markus Høgne Henrik Hanssen Markus Einan |
17:17,35 | |
IL Tyrving | Carl Valdemar Ebbesen Henrik Koppang Fredrik Grusd Didrik Hexeberg Warlo |
17:45,40 |
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
IL Tyrving | Christine Gloppestad Helene Rønningen Mari Drabløs Celina Lundevik |
47,44 CR | |
FIK Orion | Ingrid Storlien Helene Lillebakken Tonje Fjellet Kristiansen Rikke Hauan |
47,80 | |
Sandnes IL | Stine Jørgensen Hanna Velund Liv Storhaug Nathalie Johnsen |
48,73 | |
4. | Sørild FIK | Malin Mønsås Karoline Daland Ingvild Meinseth Anastasia Lunde |
48,74 |
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
Larvik Turn | Malin Edland Kaja Rolfsen Synne Frydenlund Josefine Tomine Eriksen |
3:47,17 CR, NJR | |
Ullensaker/Kisa IL | Vår Åsheim Emilie Hov Andreassen Birgitte Kjuus Caroline Foss Høistad |
3:50,91 | |
IL Tyrving | Christine Gloppestad Hedda Hauge Hornes Constanse Dahl Mari Drabløs |
3:55,93 | |
4. | IL Norna-Salhus | Elise Sørvik June Søbøe Tveit Elida Røssevold Helene Thorsen |
48,74 |
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
IL Norna-Salhus | June Sæbøe Tveit Silje Lindstad Elida Røssevold Helene Thorsen |
9:45,96 | |
Ullensaker/Kisa IL | Emilie Hov Andreassen Tina Moen Marie Næss Caroline Hølstad |
9:49,75 |
Kun to lag deltok.
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
Overhalla IL | Kaja Skarland Fredrik Øvereng Stine Lysberg Birmeji Wayu |
46,57 | |
Sandnes IL | Hedda Eik Sætren Fredrik Selliken Julie Kvinen Tomasz Siemeniuch |
47,32 | |
Steinkjer FIK | Emily Nyborg Sander Bjørkli Stigum Emilie Hermanstad Julius Ebarle |
48,08 |
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
Fredrikstad IF | Nora Kollerød Wold Didrik Seland Ingrid Linn Nordahl Jørgen Høiden |
3:37,97 |
Kun ett lag deltok.
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
IL Norna-Salhus | June Sæbøe Tveit Silje Lindstad Elida Røssevold Helene Thorsen |
9:45,96 | |
Ullensaker/Kisa IL | Emilie Hov Andreassen Tina Moen Marie Næss Caroline Hølstad |
9:49,75 |
Kun to lag deltok.
Medaljevinnere:
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
IL i BUL | Jonathan Holen Stephan Skogheim Kyeremeh Luca Thompson Per Tinius Fremstad-Waldron |
43,98 | |
Sandnes IL | Hans Magne Aasheim Fredrik Selliken Sindre Espeland Tomasz Siemeniuch |
44,83 | |
Overhalla IL | Bekeret Wayu Kristian Strømhylden Himo Iver Øvereng Trygve Totsås Weglo |
46,78 |
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
Sandnes IL | Hans Magne Aasheim Fredrik Selliken Sindre Espeland Tomasz Siemeniuch |
6:03,14 | |
Ullensaker/Kisa IL | Morgan Øquist Mats Tokstad Ole-Martin Evensen Sandness Kristian Tokstad |
6:06,15 |
Medaljevinnere:
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
Sandnes IL | Stine Jørgensen Julie Kvinen Emma Lund Liv Storhaug |
50,06 | |
IK Tjalve | Josefine Loe Kaitesi Ertzgaard Marie Amlien Line Helland |
50,23 | |
Steinkjer FIK | Maria Rafoncel Storstadmo Emilie Hermanstad Amalie Grande Bjørnstad Oda Sivertsen Stavrum |
52,91 |
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
Steinkjer FIK | Håvard Skjellgrud Petter Spolen Egil Fors Sjur Agdestein |
1:06,73 |
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
Steinkjer FIK | Sjur Agdestein Anders Luther Egil Fors Lars Asbjørn Holmvik |
4:54,72 |
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
Steinkjer FIK | Lars Erik Susegg Per Odd Rygg Henrik Sandstad Eirik Nordvik |
19:06,48 |
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
IL i BUL | Anders Riiber Ole Rydningen Anders Stokstad Asle Offerdal |
4:00,01 |
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
Strindheim IL | Geir Dahlsveen Roar Kollerud Torgeir Hopen Bjørn Slåen |
19:56,17 |
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
Strindheim IL | Morten Warankov Lars Harald Blikra Kjell Hornslien Stig Wemundstad |
53,68 |
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
Strindheim IL | Stig Wemundstad Kjell Hornslien Kristian Steinshylla Morten Warankov |
4:17,81 |
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
Strindheim IL (1) | Håvard Lorange Bjarne Lien Øyvind Langørgen Knut Hegvold |
19:03,45 | |
Strindheim IL (2) | Bjørn Stavnes Lars Harald Blikra Asgeir Bøgeberg Lars Christian Hvidsten |
21:51,36 |
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
IL Norodd | Geir Aaksvik Tron Ivar Kjønnø Ola Mossige Hilstad Stein Gisle Ohr |
1:00,66 |
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
IL Norodd | Geir Aaksvik Tron Ivar Kjønnø Ola Mossige Hilstad Stein Gisle Ohr |
1:00,66 |
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
Strindheim IL | Bård Olav Moen Per Laksfors Nils Jørgen Gåsvik Hagbart Vebostad |
24:20,99 |
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
IL Norodd | Gunnar Arne Eckhoff Torbjørn Garshol Henry Opland Arvid Fjærli |
1:16,99 |
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
IL Norodd | Torbjørn Garshol Gunnar Arne Eckhoff Arvid Fjærli Henry Opland |
7:40,17 |
Seamless Wikipedia browsing. On steroids.
Every time you click a link to Wikipedia, Wiktionary or Wikiquote in your browser's search results, it will show the modern Wikiwand interface.
Wikiwand extension is a five stars, simple, with minimum permission required to keep your browsing private, safe and transparent.