From Wikipedia, the free encyclopedia
Verdenscup nummer 2 i sesongen 2020/21 i hurtigløp på skøyter blir arrangert i Thialf i Heerenveen, Nederland fredag 29., lørdag 30. og søndag den 31. januar 2021 med Koninklijke Nederlandsche Schaatsenrijders Bond (KNSB) og den lokale organisasjonskomitéen House of Sports som arrangører.[2]
Verdenscupen i hurtigløp på skøyter 2020/21 – Verdenscup 2 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Hurtigløp på skøyter | ||
Vertsby | Heerenveen | ||
Vertsland | Nederland | ||
Arena(er) | Thialf | ||
Dato | 29.–31. januar 2021 | ||
Deltakere | 191 løpere inkl. reserver 78 kvinner[1] og 113 menn[1] fra 26 nasjoner med 16 nasjoner for kvinner[1] og 24 nasjoner for menn[1] | ||
Nettsted | Offisielt nettsted (nl) · Offisielt nettsted (en) |
Verdenscupen i hurtigløp på skøyter 2020/21 Verdenscup 2 – Heerenveen (NED) | ||||
---|---|---|---|---|
2×500 m | menn | kvinner | ||
1 000 m | menn | kvinner | ||
1 500 m | menn | kvinner | ||
3 000 m | kvinner | |||
5 000 m | menn | |||
Fellesstart | menn | kvinner | ||
Lagtempo | menn | kvinner |
Alle tider er lokaltider UTC+01.00 (Sentraleuropeisk tid – CET).
Torsdag 28. januar 2021[2] | Fredag 29. januar 2021[3][4] | Lørdag 30. januar 2021[5][4] | Søndag 31. januar 2021[6][4] | ||||
Tid | Arrangement | Tid | Øvelse | Tid | Øvelse | Tid | Øvelse |
11.25 11.51 12.20 | 500 meter menn (gruppe B) 1 500 meter kvinner (gruppe B) 1 500 meter menn (gruppe B) | 08.50 09.11 09.38 10.14 10.51 | 500 meter menn (gruppe B) 1 000 meter kvinner (gruppe B) 1 000 meter menn (gruppe B) 3 000 meter kvinner kvs (gruppe B) 5 000 meter menn kvs (gruppe B) | ||||
14.30 | Åpningsseremoni | ||||||
17.30 | Offisielt online lagledermøte på MS Teams[2] Offisiell online trekning på MS Teams[2] for 1. dags parsammensetninger | 14.50 15.30 | Lagtempo menn Lagtempo kvinner | 14.10 15.00 15.49 16.38 17.17 17.33 | 1 500 meter kvinner (gruppe A) 1 500 meter menn (gruppe A) 500 meter kvinner (gruppe A) 500 meter menn (gruppe A) Fellesstart kvinner (finale) Fellesstart menn (finale) | 13.00 13.40 14.16 15.12 16.40 17.20 | 500 meter kvinner (gruppe A) 500 meter menn (gruppe A) 3 000 meter kvinner (gruppe A) 5 000 meter menn (gruppe A) 1 000 meter kvinner (gruppe A) 1 000 meter menn (gruppe A) |
16.29 16.42 | Fellesstart menn (semifinale 1) Fellesstart menn (semifinale 2) |
Øvelse: | 1.-plass: | Tid / poeng | 2.-plass: | Tid / poeng | 3.-plass: | Tid / poeng |
[8] Detaljer… (lørdag) |
500 mFemke Kok Nederland | 37,23(3) | Angelina Golikova Russland | 37,29(0) | Vanessa Herzog Østerrike | 37,40(9) |
[9] Detaljer… (søndag) |
500 mFemke Kok Nederland | 37,33(3) | Angelina Golikova Russland | 37,37(2) | Darja Katsjanova Russland | 37,63(7) |
1 000 m[10] Detaljer… (søndag) |
Brittany Bowe USA | 1.13,96(0) | Angelina Golikova Russland | 1.14,05(4) | Femke Kok Nederland | 1.14,47(5) |
1 500 m[11] Detaljer… (lørdag) |
Brittany Bowe USA | 1.53,45(5) | Antoinette de Jong Nederland | 1.53,81(3) | Ireen Wüst Nederland | 1.54,22(8) |
3 000 m[12] Detaljer… (søndag) |
Natalja Voronina Russland | 3.56,85(3) BR | Antoinette de Jong Nederland | 3.58,90(8) | Irene Schouten Nederland | 4.00,15(3) |
Fellesstart[13] Detaljer… (lørdag) |
Irene Schouten Nederland | 60 p 8.21,75 |
Ivanie Blondin Canada | 41 p 8.21,77 |
Jelizaveta Golubeva Russland | 10 p 8.22,03 |
Lagtempo[14] Detaljer… (fredag) |
Canada | 2.54,64(0) BR | Nederland | 2.55,58(5) | Norge | 2.58,22(9) NR |
Øvelse: | 1.-plass: | Tid / poeng | 2.-plass: | Tid / poeng | 3.-plass: | Tid / poeng |
[15] Detaljer… (lørdag) |
500 mPavel Kulizjnikov Russland | 34,47(5) | Laurent Dubreuil Canada | 34,52(0) | Dai Dai N'tab Nederland | 34,58(8) |
Artjom Arefjev Russland | 34,58(8) | |||||
[16] Detaljer… (søndag) |
500 mRonald Mulder Nederland | 34,55(5) | Hein Otterspeer Nederland | 34,59(0) | Laurent Dubreuil Canada | 34,59(4) |
1 000 m[17] Detaljer… (søndag) |
Kai Verbij Nederland | 1.07,35(5) | Thomas Krol Nederland | 1.07,58(1) | Laurent Dubreuil Canada | 1.08,18(5) |
1 500 m[18] Detaljer… (lørdag) |
Thomas Krol Nederland | 1.43,42(8) | Kjeld Nuis Nederland | 1.44,22(2) | Patrick Roest Nederland | 1.44,75(8) |
5 000 m[19] Detaljer… (søndag) |
Patrick Roest Nederland | 6.05,95(9) | Nils van der Poel Sverige | 6.08,39(3) NR | Sergej Trofimov Russland | 6.10,86(4) |
Fellesstart[20] Detaljer… (fredag–lørdag) |
Jorrit Bergsma Nederland | 63 p 7.43,47 |
Bart Swings Belgia | 40 p 7.45,08 |
Livio Wenger Sveits | 22 p 7.45,21 |
Lagtempo[21] Detaljer… (fredag) |
Norge | 3.39,08(0) BR | Canada | 3.39,94(3) | Russland | 3.41,40(0) |
I tillegg til disse var det også andre funksjonærer og andre delansvarlige for arrangementet.[22]
Verdenscupstevnet vil bli overført på Viasats TV-kanaler: V sport + (tidligere Viasat sport +), kun lagtempo-øvelsene på fredagen, Viaplay og V4 tidligere Viasat 4.[23] I TV-sendingen ledet av Even Wetten med Mikael Flygind Larsen og Hege Bøkko ble det også gjort intervjuer per bildetelefon med de norske løperne og den norske landslagstreneren Bjarne Rykkje fra skøytehallen.
Seamless Wikipedia browsing. On steroids.
Every time you click a link to Wikipedia, Wiktionary or Wikiquote in your browser's search results, it will show the modern Wikiwand interface.
Wikiwand extension is a five stars, simple, with minimum permission required to keep your browsing private, safe and transparent.