Loading AI tools
korfbal-vereniging uit Nederland Van Wikipedia, de vrije encyclopedie
KV Drachten/Van der Wiel is een Nederlandse korfbalvereniging uit Drachten in de gemeente Smallingerland (provincie Friesland). De clubkleuren van het tenue zijn een groen shirt met een zwarte broek/rok.
KV Drachten/Van der Wiel | |||||
---|---|---|---|---|---|
Algemeen | |||||
Plaats | Drachten | ||||
Sport | Korfbal | ||||
Geschiedenis | |||||
Opgericht | 13 augustus 1946 | ||||
Structuur | |||||
Voorzitter | Jenneken van der Mark | ||||
Trainer | Marco Zegwaard en Arnold van der Kooij | ||||
Hoofdsponsor | Van der Wiel | ||||
Competities | |||||
Zaalcompetitie | Overgangsklasse | ||||
Veldcompetitie | Overgangsklasse | ||||
Infrastructuur | |||||
Clubhuis | Us Fertier, Sportlaan 10 Drachten | ||||
Sporthal | SNIJ Noord Hal Drachten | ||||
Media | |||||
Website | www.kvdrachten.nl | ||||
| |||||
|
Op 13 augustus 1946 werd door een groep van vijftien enthousiastelingen 'Folgeren Foarút' opgericht. Eerst mochten alleen inwoners van de buurtschap De Folgeren lid worden. Als in de vijftiger jaren opheffing dreigt vanwege in tekort aan leden, wordt ook 'import' uit Drachten toegestaan. Nadat De Folgeren onderdeel wordt van Drachten gaat de vereniging verder onder de naam Door Sport Vereend (1957). Op verzoek van de korfbalbond krijgt DSV in 1959 Korfbalvereniging Drachten als naam. Vandaag de dag telt Drachten/Van der Wiel bijna 400 leden. Daarmee is de Drachtster korfbalclub een van de grotere in Noord-Nederland.
Nr | Naam | Geslacht |
---|---|---|
1 | Meike Broersma | V |
2 | Femke Bouma | V |
3 | Welmoed Bauer | V |
4 | Silke Dijk | V |
5 | Anne van der Ploeg | V |
6 | Lauren Bleeker | V |
7 | Bente de Jong | V |
9 | Anouk de Boer | V |
10 | Janke Buisman | V |
12 | Anniek Ensing | V |
25 | Noa Tilkema | V |
27 | Wenke Dries | V |
27 | Hanneke Venema | V |
13 | Wim Braam | M |
15 | Wijnand Bergsma | M |
16 | Milan Mulder | M |
17 | Mart Middelkamp | M |
18 | Dennis de Haan | M |
19 | Maurits Witte | M |
20 | Arjen Talsma | M |
21 | Redmar Bauer | M |
22 | Jesper de Wit | M |
23 | Jenmar de Graaf | M |
24 | Martijn de Zee | M |
33 | Robbert Leurink | M |
34 | Simme Travaille | M |
- | Marco Zegwaard | Hoofdcoach 1e |
- | Arnold van der Kooij | Assisent coach 1e |
- | Stefan Brinkhuis | Teammanager 1e |
- | Marc Akkerman | Hoofdcoach 2e |
- | Julia Hut | Teammanager 2e |
Startdatum | Einddatum | Naam | Functie |
---|---|---|---|
onbekend | onbekend | Hatte Minkes | trainer |
onbekend | onbekend | Folkert Wels | trainer |
onbekend | onbekend | Gerrit Bakker | trainer |
onbekend | onbekend | Wim Oudshoorn | trainer |
onbekend | onbekend | Jaap Portegies | trainer |
onbekend | onbekend | Piet Dijkstra | trainer |
01-08-1961 | 01-06-1971 | Atze Reidinga | trainer/speler |
01-08-1971 | 01-06-1972 | Diverse trainers | trainer |
01-08-1972 | 01-06-1975 | Wim Beswerda | trainer/coach |
01-08-1975 | 01-06-1976 | Oene van der Meer en Jan Krot | trainer en coach |
01-08-1976 | 01-06-1978 | Meine Bergsma | trainer/coach |
01-08-1978 | 01-06-1982 | Theo Lukkes | trainer |
01-08-1978 | 01-06-1979 | Harm Otter | coach |
01-08-1982 | 01-06-1984 | Meine Bergsma | trainer/coach |
01-08-1984 | 01-06-1987 | Jan Piepers | trainer/coach |
01-08-1987 | 01-06-1989 | Harry Dassen | trainer/coach |
01-08-1989 | 01-06-1990 | Sake Koelma | trainer/coach |
01-08-1990 | 01-01-1991 | Jan Welling en Roelof Bakker | trainers/coaches |
01-01-1991 | 01-04-1994 | Jan Wals | trainer/coach |
01-04-1994 | 01-06-1994 | Jan Piepers | trainer/coach a.i. |
01-08-1994 | 15-01-1996 | Anton Poelstra | trainer/coach |
22-01-1996 | 09-03-1996 | Jan Tiesinga | trainer/coach |
11-03-1996 | 01-06-1996 | Henk Woudstra | trainer/coach |
01-08-1996 | 01-11-1998 | Albert Lucas | trainer/coach |
01-11-1998 | 30-06-2001 | Henk Jan Mulder | trainer/coach |
01-07-2001 | 01-08-2001 | Wil Plantinga | trainer/coach |
01-08-2001 | 30-06-2002 | Roland van Veen | trainer/coach |
01-07-2002 | 30-06-2005 | Jan Tuttel | trainer/coach |
01-07-2005 | 15-08-2006 | Willem van Kalsbeek | trainer/coach |
15-08-2006 | 01-10-2006 | Roland van Veen | trainer/coach a.i. |
01-10-2006 | 30-06-2006 | Jan Piepers | trainer/coach |
01-07-2007 | 30-06-2009 | Henk Jan Mulder | trainer/coach |
01-07-2009 | 30-10-2009 | Douwe de Haan | trainer/coach |
30-10-2009 | 30-06-2012 | Nico Kraan | trainer/coach |
30-06-2012 | 01-08-2012 | Arco Goedkoop | trainer/coach |
01-08-2012 | 28-05-2016 | Jan Tuttel | trainer/coach |
04-06-2016 | 11-06-2016 | Henk Jan Mulder | trainer/coach a.i. |
01-07-2016 | 03-03-2017 | Hillebrand Diever | trainer/coach |
05-09-2016 | 04-11-2016 | Arnold van der Kooij | trainer/coach a.i. |
04-03-2017 | 29-03-2017 | Michel Daling | trainer/coach a.i. |
29-03-2017 | 30-06-2021 | Michel Daling | trainer/coach |
01-07-2021 | 30-06-2023 | Simon Rozendal en Arnold van der Kooij | trainers/coaches |
01-07-2023 | Marco Zegwaard en Arnold van der Kooij | trainers/coaches |
Seizoen | Niveau | Stand | Promotie/degradatie | Opmerkingen |
---|---|---|---|---|
1967-1968 | 1e klasse B | 3 | ||
1968-1969 | 1e klasse A | 1 | promotie | 31 januari 1969: Drachten - OKO (7-5) |
1969-1970 | Overgangsklasse | 7 | degradatie | |
1970-1971 | 1e klasse B | 1 | promotie | 20 februari 1971: Hermes - Drachten (4-11) |
1971-1972 | Overgangsklasse | 8 | degradatie | |
1972-1973 | 1e klasse A | 7 | degradatie | |
1973-1974 | 2e klasse A | 3 | ||
1974-1975 | 2e klasse D | 5 | degradatie | |
1975-1976 | 3e klasse A | 2 | ||
1976-1977 | 3e klasse D | 1 | promotie | 12 februari 1977: niet spelend kampioen |
1977-1978 | 2e klasse A | 2 | ||
1978-1979 | 2e klasse A | 5 | ||
1979-1980 | 2e klasse A | 1 | promotie | 8 februari 1980: Drachten - V en V (9-8) |
1980-1981 | 1e klasse A | 1 | promotie | 14 februari 1981: ODK - Drachten (10-11) |
1981-1982 | Overgangsklasse A | 6 | ||
1982-1983 | Overgangsklasse C | 2 | ||
1983-1984 | Overgangsklasse B | 4 | ||
1984-1985 | Overgangsklasse C | 2 | ||
1985-1986 | Overgangsklasse C | 5 | ||
1986-1987 | Overgangsklasse C | 2 | ||
1987-1988 | Overgangsklasse A | 2 | ||
1988-1989 | Overgangsklasse A | 2 | 16 maart 1989: Verliezer beslissingswedstrijd in Leek tegen Wordt Kwiek (14-11) | |
1989-1990 | Overgangsklasse A | 1 | promotie | 10 maart 1990: Winnaar beslissingswedstrijd in Zwolle tegen DVO (15-14) |
1990-1991 | Hoofdklasse A | 6 | Winnaar driekamp tussen Drachten, SCO en Allen Weerbaar. 6 maart 1991: Drachten - SCO (9-13),
10 maart 2019: SCO - Allen Weerbaar (12-16) en 13 maart 1991: Allen Weerbaar - Drachten (11-16) | |
1991-1992 | Hoofdklasse A | 4 | Beste prestatie in historie! | |
1992-1993 | Hoofdklasse B | 5 | ||
1993-1994 | Hoofdklasse A | 7 | degradatie | 19 maart 1994: Verliezer beslissingswedstrijd in Zwolle tegen Groen Geel (14-16) |
1994-1995 | Overgansklasse B | 1 | promotie | 25 februari 1995: EKCA - Drachten (7-15) |
1995-1996 | Hoofdklasse A | 8 | degradatie | |
1996-1997 | Overgansklasse B | 1 | promotie | 15 maart 1997: Winnaar beslissingswedstrijd in Wolvega tegen Blauw Wit (He) (17-15) |
1997-1998 | Hoofdklasse B | 7 | degradatie | |
1998-1999 | Overgangsklasse A | 5 | ||
1999-2000 | Overgangsklasse A | 3 | ||
2000-2001 | Overgangsklasse A | 3 | ||
2001-2002 | Overgangsklasse A | 5 | ||
2002-2003 | Overgangsklasse D | 4 | ||
2003-2004 | Overgangsklasse A | 6 | ||
2004-2005 | Overgangsklasse A | 2 | promotie | 5 maart 2005: Drachten - Noordenveld (16-13)
Door de nieuwe Korfbal League klasse promoveren nummers twee ook rechtstreeks. |
2005-2006 | Hoofdklasse B | 8 | degradatie | |
2006-2007 | Overgangsklasse A | 1 | promotie | 10 maart 2007: Winnaar beslissingswedstrijd in Gorredijk tegen CSL (14-11) |
2007-2008 | Hoofdklasse A | 4 | ||
2008-2009 | Hoofdklasse A | 8 | degradatie | |
2009-2010 | Overgangsklasse D | 1 | promotie | 6 maart 2010: Hoogkerk - Drachten (22-22) |
2010-2011 | Hoofdklasse A | 8 | degradatie | |
2011-2012 | Overgangsklasse B | 5 | ||
2012-2013 | Overgangsklasse B | 3 | ||
2013-2014 | Overgangsklasse B | 6 | ||
2014-2015 | Overgangsklasse B | 3 | ||
2015-2016 | Overgangsklasse B | 7 | degradatie | 19 maart 2016: Verliezer beslissingswedstrijd in Nijeveen tegen Amicitia (22-19) |
2016-2017 | 1e klasse B | 3 | ||
2017-2018 | 1e klasse B | 2 | ||
2018-2019 | 1e klasse B | 1 | promotie | 30 maart 2019: de Wâlden - Drachten (26-29) |
2019-2020 | Overgangsklasse A | 2 | Competitie voortijdig afgebroken ivm corona | |
2020-2021 | - | - | Geen competitie ivm corona | |
2021-2022 | Overgangsklasse B | 3 | Korte competite ivm corona | |
2022-2023 | Overgangsklasse B | 2 | ||
2023-2024 | Overgangsklasse B | Lopende |
Seizoen | Niveau | Stand | Promotie/degradatie | Opmerkingen |
---|---|---|---|---|
1946 | 3e Klasse FKB | |||
1947 | 3e Klasse FKB | |||
1948 | 3e Klasse FKB | Kampioen? | ||
1949 | 3e Klasse FKB | |||
1950 | 3e Klasse FKB | 1 | promotie | Kampioen |
1951 | 2e Klasse FKB | |||
1952 | 2e Klasse FKB | 1 | promotie | Kampioen |
1953 | 1e Klasse FKB | |||
1954 | 1e Klasse FKB | |||
1955 | 1e Klasse FKB | |||
1956 | 1e Klasse FKB | 1 | kampioen | |
1957 | 1e Klasse FKB | |||
1958 | 1e Klasse FKB | 1 | kampioen | Geen promotie naar KNKB ivm geldgebrek DSV |
1959 | 1e Klasse FKB | 1 | promotie naar KNKB* | 26 september 1959: Stânfries 2 - DSV (3-4) Kampioen van Friesland |
1959-1960 | 3e Klasse B | 1 | promotie | 17 mei 1960: geen details |
1960-1961 | 2e Klasse | |||
1961-1962 | 2e Klasse | |||
1962-1963 | 2e Klasse | |||
1963-1964 | 2e Klasse | |||
1964-1965 | 2e Klasse | |||
1965-1966 | 2e Klasse | |||
1966-1967 | 2e Klasse B | promotie | 15 april 1967: ZKC - Drachten | |
1967-1968 | 1e Klasse | |||
1968-1969 | 1e Klasse | |||
1969-1970 | 1e Klasse | degradatie | ||
1970-1971 | 2e Klasse | |||
1971-1972 | 2e Klasse A | 1 | promotie | Winnaar driekamp tussen Drachten, Friso en Blauw Wit (He) |
1972-1973 | 1e Klasse | 9 | degradatie | |
1973-1974 | 2e Klasse B | 7 | ||
1974-1975 | 2e Klasse A | 8 | ||
1975-1976 | 2e Klasse A | 2 | promotie | 8 mei 1976: Drachten - Lintjo (8-4) |
1976-1977 | 1e Klasse | 4 | ||
1977-1978 | 1e Klasse B | 3 | ||
1978-1979 | 1e Klasse A | 4 | ||
1979-1980 | 1e Klasse A | 1 | promotie | 10 mei 1980: de Driehoek - Drachten (0-5) |
1980-1981 | Promotieklasse A | 5 | ||
1981-1982 | Promotieklasse A | 4 | ||
1982-1983 | Promotieklasse D | 1 | promotie | 30 april 1983: Waterpoort - Drachten (5-8) |
1983-1984 | Overgangsklasse | 7 | degradatie | |
1984-1985 | Promotieklasse A | 1 | promotie | 11 mei 1985: Drachten - Kinderdijk (7-5) |
1985-1986 | Overgansklasse A | 8 | degradatie | |
1986-1987 | Promotieklasse A | 2 | promotie | Door bijzonder promotie/degradatie regeling i.v.m. opheffen van Promotieklasse promoveert Drachten naar Overgangsklasse. |
1987-1988 | Overgansklasse A | 1 | promotie | 17 april 1988: Drachten - LDO (9-7) |
1988-1989 | Hoofdklasse B | 6 | ||
1989-1990 | Hoofdklasse A | 8 | degradatie | |
1990-1991 | Overgansklasse A | 1 | promotie | 27 april 1991: KVS - Drachten (5-12) |
1991-1992 | Hoofdklasse B | 6 | ||
1992-1993 | Hoofdklasse B | 7 | degradatie | |
1993-1994 | Overgangsklasse C | 3 | ||
1994-1995 | Overgangsklasse C | 2 | ||
1995-1996 | Overgangsklasse D | 1 | promotie | 18 mei 1996: Drachten - Trekvogels (17-7) |
1996-1997 | Hoofdklasse B | 8 | degradatie | |
1997-1998 | Overgangsklasse B | 2 | ||
1998-1999 | Overgangsklasse B | 4 | ||
1999-2000 | Overgangsklasse C | 1 | promotie | 6 mei 2000: Drachten - Rodenburg (11-10) |
2000-2001 | Hoofdklasse B
Degradatiepoule D |
8 | degradatie | |
2001-2002 | Overgangsklasse A | 2 | ||
2002-2003 | Overgangsklasse A | 2 | ||
2003-2004 | Overgangsklasse A | 5 | ||
2004-2005 | Overgangsklasse A | 5 | ||
2005-2006 | Overgangsklasse A | 3 | ||
2006-2007 | Overgangsklasse A | 1 | promotie | 19 mei 2007: Drachten - Vriendenschaar (14-11) |
2007-2008 | Najaar: Hoofdklasse D
Voorjaar: Hoofdklasse B |
6 | degradatie | 7 juni 2008: Verliezer beslissingswedstrijd in Drachten tegen SCO (7-12)
14 juni 2008: Beslissingswedstrijd in Oldeholtpade tegen SCO (17-17) |
2008-2009 | Overgangsklasse A | 3 | ||
2009-2010 | Overgangsklasse D | 4 | ||
2010-2011 | Overgangsklasse B | 2 | ||
2011-2012 | Overgangsklasse A | 5 | ||
2012-2013 | Overgangsklasse A | 3 | ||
2013-2014 | Overgangsklasse B | 4 | ||
2014-2015 | Overgangsklasse D | 5 | ||
2015-2016 | Overgangsklasse C | 7 | 4 juni 2016: Verliezer beslissingswedstrijd in Ureterp tegen Heerenveen (18-14)
11 juni 2016: Winnaar beslissingswedstrijd in Zuidlaren tegen Rigtersbleek (22-23) | |
2016-2017 | Overgangsklasse B | 8 | degradatie | |
2017-2018 | 1e Klasse B | 2 | ||
2018-2019 | 1e Klasse B | 1 | promotie | 18 mei 2019: Ritola - Drachten (16-18) |
2019-2020 | Overgangsklasse A | 1 | Competitie voortijdig afgebroken ivm corona | |
2020-2021 | Overgangsklasse A | - | Competitie voortijdig afgebroken ivm corona | |
2021-2022 | Overgangsklasse A | 5 | ||
2022-2023 | Overgangsklasse A | 8 | Geen degradatie door herstructurering veldkorfbalcompetitie | |
2023-2024 | Najaar: Overgangsklasse 01
Voorjaar: Overgansklasse .. |
Najaar: 2
Voorjaar: |
Lopende |
* De FKB-competitie was een zomer gebeuren, terwijl de KNKB competitie in het voor- en najaar plaats vond.
Datum | Locatie | Tegenstander | Uitslag | |
---|---|---|---|---|
27 mei 1993 | Terwispel | Blauw Wit (He) | 12-10 | Winnaar 1e Friese korfbalbeker |
24 mei 1996 | Drachten | Marfûgels | 20-16 | Winnaar Friese korfbalbeker |
13 juni 2001 | Groningen | Nic. | 15-13 | Verliezer |
5 juni 2008 | Drachten | Blauw Wit (He) | 20-15 | Winnaar Jan Mulder Beker |
16 juni 2010 | Sneek | Nic. | 17-12 | Verliezer |
4 juni 2013 | Emmeloord | KIOS | 17-8 | Winnaar Jan Mulder Beker |
Seamless Wikipedia browsing. On steroids.
Every time you click a link to Wikipedia, Wiktionary or Wikiquote in your browser's search results, it will show the modern Wikiwand interface.
Wikiwand extension is a five stars, simple, with minimum permission required to keep your browsing private, safe and transparent.