23rd Street (Broadway Line)
Broadway Line / Uit Wikipedia, de vrije encyclopedia
23rd Street is een station van de Metro van New York aan de Broadway Line.
23rd Street | ||||
---|---|---|---|---|
Opening | 5 januari 1918 | |||
Perronsporen | 2 | |||
Vervoerder(s) | New York City Transit Authority (MTA) | |||
Reizigers | 5,889 miljoen (2008) | |||
Ligging | ||||
Plaats | New York | |||
Coördinaten | 40° 44′ 29″ NB, 73° 59′ 21″ WL | |||
|
Het station wordt bediend door alle treinen op de metrolijn R met uitzonderingen van de treinen 's avonds laat. Op dat moment stoppen wel de treinen van de metrolijn Q die anders het station doorrijden zonder te stoppen. Ook de metrolijn W bedient het station, maar dit enkel op weekdagen. De metrolijn N ten slotte bedient het station laat in de avond en gedurende het weekend.
Van noord naar zuid:
Ditmars Boulevard-Astoria ·
Astoria Boulevard ·
30th Avenue ·
Broadway ·
36th Avenue ·
39th Avenue ·
Queensboro Plaza ·
Lexington Avenue/59th Street ·
5th Avenue ·
57th Street ·
49th Street ·
Times Square-42nd Street ·
34th Street-Herald Square ·
28th Street ·
23rd Street ·
14th Street-Union Square ·
Eighth Street-New York University ·
Prince Street ·
Canal Street ·
City Hall* ·
Cortlandt Street* ·
Rector Street* ·
Whitehall Street-South Ferry* ·
Court Street-Borough Hall* ·
Jay Street-MetroTech* ·
DeKalb Avenue ·
Canal Street ·
Atlantic Avenue - Pacific Street ·
Union Street ·
Ninth Street ·
Prospect Avenue ·
25th Street ·
36th Street ·
45th Street ·
53rd Street ·
59th Street ·
Eighth Avenue ·
Fort Hamilton Parkway ·
New Utrecht Avenue ·
18th Avenue ·
20th Avenue ·
Bay Parkway ·
Kings Highway ·
Avenue U ·
86th Street ·
Coney Island-Stillwell Avenue
* alleen 's nachts als vervanging voor Lijn R
Van noord naar zuid: 96th Street · 86th Street · 72nd Street · Lexington Avenue-63rd Street · 57th Street · (49th Street) · Times Square-42nd Street · 34th Street-Herald Square · (28th Street · 23rd Street) · 14th Street-Union Square · (8th Street · Prince Street) · Canal Street · DeKalb Avenue · Atlantic Avenue - Pacific Street · 7th avenue · Prospect Park · Parkside Avenue · Church Avenue · Beverley Road · Cortelyou Road · Newkirk Avenue · Avenue H · Avenue J · Avenue M · Kings Highway · Avenue U · Neck Road · Sheepshead Bay · Brighton Beach · Ocean Parkway · West Eighth Street-New York Aquarium · Coney Island-Stillwell Avenue
Van noord naar zuid: Forest Hills-71st Avenue · 67th Avenue · 63rd Drive-Rego Park · Woodhaven Boulevard · Grand Avenue-Newtown · Elmhurst Avenue · Jackson Heights-Roosevelt Avenue · 65th Street · Northern Boulevard · 46th Street · Steinway Street · 36th Street · Queens Plaza · Lexington Avenue/59th Street · 5th Avenue · 57th Street · 49th Street · Times Square-42nd Street · 34th Street-Herald Square · 28th Street · 23rd Street · 14th Street-Union Square · Eighth Street-New York University · Prince Street · Canal Street · City Hall · Cortlandt Street · Rector Street · Whitehall Street-South Ferry · Court Street-Borough Hall · Jay Street-MetroTech · DeKalb Avenue · Atlantic Avenue - Pacific Street · Union Street · Ninth Street · Prospect Avenue · 25th Street · 36th Street · 45th Street · 53rd Street · 59th Street · Bay Ridge Avenue · 77th Street · 86th Street · Bay Ridge-95th Street