nemzeti eredmények a XI. téli olimpiai játékokon From Wikipedia, the free encyclopedia
A Szovjetunió a japán Szapporóban megrendezett 1972. évi téli olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 9 sportágban 78 sportoló képviselte, akik összesen 15 érmet szereztek.
A Szovjetunió az olimpiai játékokon | |||||
A Szovjetunió zászlaja | |||||
NOB-országkód: URS | |||||
OOB | Szovjet Olimpiai Bizottság | ||||
1972. évi téli olimpiai játékok Szapporo | |||||
Versenyzők | 78 fő 9 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Vjacseszlav Vegyenyin | ||||
Érmek 1. helyezés |
| ||||
A Szovjetunió az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Más szereplések: Egyesített Csapat (1992), |
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
Arany | Alekszandr Tyihonov Rinnat Szafin Ivan Bjakov Viktor Mamatov | Biatlon | Férfi 4 × 7,5 km váltó |
Arany | Nemzeti válogatott Vlagyiszlav Tretyjak Alekszandr Paskov Vitalij Davidov Viktor Kuzkin Alekszandr Ragulin Gennagyij Cigankov Vlagyimir Lutcsenko Valerij Vasziljev Igor Romisevszkij Jevgenyij Misakov Alekszandr Malcev Alekszandr Jakusev Vlagyimir Vikulov Anatolij Firszov Valerij Harlamov Jurij Blinov Borisz Mihajlov Vlagyimir Petrov Vlagyimir Sadrin Jevgenyij Zimin | Jégkorong | Férfi |
Arany | Irina Rodnyina Alekszej Ulanov | Műkorcsolya | Páros |
Arany | Vlagyimir Voronkov Jurij Szkobov Fjodor Szimasev Vjacseszlav Vegyenyin | Sífutás | Férfi 4 × 10 km váltó |
Arany | Galina Kulakova | Sífutás | Női 5 km |
Arany | Galina Kulakova | Sífutás | Női 10 km |
Arany | Ljubov Muhacsova Alevtyina Oljunyina Galina Kulakova | Sífutás | Női 3 × 5 km váltó |
Ezüst | Vera Krasznova | Gyorskorcsolya | Női 500 m |
Ezüst | Szergej Csetveruhin | Műkorcsolya | Férfi egyéni |
Ezüst | Ljudmila Szmirnova Andrej Szurajkin | Műkorcsolya | Páros |
Ezüst | Fjodor Szimasev | Sífutás | Férfi 15 km |
Ezüst | Alevtyina Oljunyina | Sífutás | Női 10 km |
Bronz | Valerij Muratov | Gyorskorcsolya | Férfi 500 m |
Bronz | Ljudmila Tyitova | Gyorskorcsolya | Női 500 m |
Bronz | Vjacseszlav Vegyenyin | Sífutás | Férfi 50 km |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. futam | 2. futam | Összesítés | |||||||
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Szergej Griscsenko | Lesiklás | 2:03,19 | 46. | ||||||
Műlesiklás | 1:49,64 | 21. | 1:02,97 | 32. | 59,70 | 21. | 2:02,67 | 22. | |
Óriás-műlesiklás | idő nem ismert | 39. | nem ért célba | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | Összesítés | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Szvetlana Iszakova | Lesiklás | 1:44,83 | 39. | ||||
Műlesiklás | nem ért célba | kiesett | |||||
Óriás-műlesiklás | 1:40,20 | 31. | |||||
Nyina Merkulova | Lesiklás | 1:44,48 | 37. | ||||
Műlesiklás | kizárták | kiesett | |||||
Óriás-műlesiklás | 1:41,18 | 33. | |||||
Galina Sihova | Lesiklás | 1:43,88 | 34. | ||||
Műlesiklás | 52,07 | 23. | 53,74 | 18. | 1:45,81 | 19. | |
Óriás-műlesiklás | 1:43,74 | 34. |
Versenyző | Versenyszám | Lövőhiba | Időeredmény | Helyezés |
---|---|---|---|---|
Ivan Bjakov | 20 km egyéni | 3 | 1:20:42,78 | 12. |
Viktor Mamatov | 2 | 1:18:16,26 | 7. | |
Rinnat Szafin | 7 | 1:22:22,59 | 19. | |
Alekszandr Tyihonov | 4 | 1:16:48,65 | 4. | |
Alekszandr Tyihonov Rinnat Szafin Ivan Bjakov Viktor Mamatov |
4 × 7,5 km váltó | 3 | 1:51:44,92 |
Versenyző | Síugrás | Sífutás | Összesítés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | |
Mihail Artyuhov | 183,0 | 14. | 50:57,0 | 197,185 | 12. | 380,185 | 11. |
Vjacseszlav Drjagin | 146,2 | 35. | 50:29,4 | 201,325 | 9. | 347,525 | 29. |
Alekszandr Noszov | 201,3 | 3. | 52:08,7 | 186,430 | 27. | 387,730 | 7. |
Anatolij Zajcev | 158,3 | 26. | 50:10,4 | 204,175 | 8. | 362,475 | 22. |
Versenyző | Versenyszám | Eredmény | Helyezés |
---|---|---|---|
Alla Butova | 500 m | 45,17 | 8. |
Vera Krasznova | 500 m | 44,01 | |
Ljudmila Szavrulina | 1000 m | 1:33,41 | 10. |
1500 m | 2:25,85 | 14. | |
3000 m | 5:06,61 | 8. | |
Kapitolina Szeregina | 1500 m | 2:24,29 | 9. |
3000 m | 5:01,88 | 6. | |
Nyina Sztatkevics | 1000 m | 1:32,21 | 5. |
1500 m | 2:23,19 | 6. | |
3000 m | 5:01,79 | 5. | |
Ljudmila Tyitova | 500 m | 44,45 | |
1000 m | 1:31,85 | 4. |
Amerikai férfi jégkorongcsapat-játékoskeret | ||
---|---|---|
|
|
|
1972. február 5. | Szovjetunió (URS) | 9 – 3 (3–2, 3–1, 3–0) | Finnország | Szapporo |
1972. február 7. | Szovjetunió (URS) | 3 – 3 (1–0, 1–0, 1–3) | Svédország | Szapporo |
1972. február 9. | Szovjetunió (URS) | 7 – 2 (2–0, 3–0, 2–2) | Egyesült Államok | Szapporo |
1972. február 10. | Szovjetunió (URS) | 9 – 3 (4–0, 4–2, 1–1) | Lengyelország | Szapporo |
1972. február 13. | Szovjetunió (URS) | 5 – 2 (2–0, 2–1, 1–1) | Csehszlovákia | Szapporo |
Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Szovjetunió | 5 | 4 | 1 | 0 | 33 | 13 | +20 | 9 |
Egyesült Államok | 5 | 3 | 0 | 2 | 18 | 15 | +3 | 6 |
Csehszlovákia | 5 | 3 | 0 | 2 | 26 | 13 | +13 | 6 |
Svédország | 5 | 2 | 1 | 2 | 17 | 13 | +4 | 5 |
Finnország | 5 | 2 | 0 | 3 | 14 | 24 | –10 | 4 |
Lengyelország | 5 | 0 | 0 | 5 | 9 | 39 | –30 | 0 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Szovjetunió |
Versenyző | Versenyszám | Kötelező elemek | Kűr | Összesítés | |||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Helyezési pontszámok bírónként | Több. hely. száma | Több. hely. össz. | Hely. össz. | Pont | Helyezés | ||||||||||||||
Több. hely. száma | Hely. | Több. hely. száma | Hely. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | |||||||
Szergej Csetveruhin | Férfi egyéni | 8×3+ | 3. | 6×3+ | 1. | 3,0 | 2,0 | 3,0 | 2,0 | 2,0 | 2,0 | 2,0 | 2,0 | 2,0 | 7×2+ | 14,0 | 20,0 | 2672,4 | |
Vlagyimir Kovaljov | 6×7+ | 7. | 5×11+ | 11. | 10,0 | 11,0 | 10,0 | 9,0 | 10,0 | 8,0 | 8,0 | 8,0 | 6,0 | 5×9+ | 39,0 | 80,0 | 2521,6 | 8. | |
Jurij Ovcsinnyikov | 7×15+ | 15. | 5×7+ | 6. | 11,0 | 12,0 | 12,0 | 12,0 | 13,0 | 12,0 | 12,0 | 11,0 | 9,5 | 8×12+ | 91,5 | 104,5 | 2477,5 | 12. | |
Marina Szanaja | Női egyéni | 9×19+ | 19. | 5×17+ | 18. | 18,0 | 17,0 | 18,0 | 18,0 | 18,0 | 18,0 | 18,0 | 17,0 | 18,0 | 9×18+ | 160,0 | 160,0 | 2198,6 | 18. |
Irina Rodnyina Alekszej Ulanov |
Páros | 5×1+ | 1. | 5×1+ | 1. | 1,0 | 1,0 | 1,0 | 1,0 | 1,0 | 2,0 | 1,0 | 2,0 | 2,0 | 6×1+ | 6,0 | 12,0 | 420,4 | |
Ljudmila Szmirnova Andrej Szurajkin |
9×2+ | 2. | 8×2+ | 2. | 2,0 | 2,0 | 2,0 | 2,0 | 2,0 | 1,0 | 2,0 | 1,0 | 1,0 | 9×2+ | 15,5 | 15,0 | 419,4 | ||
Irina Csernyajeva Vaszilij Blagov |
5×6+ | 6. | 7×6+ | 5. | 6,0 | 6,0 | 7,0 | 5,0 | 7,0 | 5,0 | 6,0 | 5,0 | 5,0 | 7×6+ | 38,0 | 52,0 | 399,1 | 6. |
Versenyző | Versenyszám | Eredmény | Helyezés |
---|---|---|---|
Vlagyimir Dolganov | 30 km | 1:40:48,85 | 16. |
Ivan Garanyin | 50 km | 2:50:00,78 | 17. |
Ivan Pronyin | 50 km | 2:49:45,59 | 15. |
Jurij Szkobov | 15 km | 46:04,59 | 5. |
30 km | 1:40:18,70 | 15. | |
Fjodor Szimasev | 15 km | 46:00,84 | |
30 km | 1:38:22,50 | 6. | |
50 km | 2:45:08,93 | 8. | |
Valerij Tarakanov | 15 km | 46:48,32 | 16. |
Vjacseszlav Vegyenyin | 30 km | 1:36:31,15 | |
50 km | 2:44:00,19 | ||
Vlagyimir Voronkov | 15 km | 46:33,43 | 12. |
Vlagyimir Voronkov Jurij Szkobov Fjodor Szimasev Vjacseszlav Vegyenyin |
4 × 10 km váltó | 2:04:47,94 |
Versenyző | Versenyszám | Eredmény | Helyezés |
---|---|---|---|
Nyina Fjodorova | 5 km | 17:25,62 | 10. |
Galina Kulakova | 5 km | 17:00,50 | |
10 km | 34:17,82 | ||
Ljubov Muhacsova | 5 km | 17:12,08 | 6. |
10 km | 34:58,56 | 4. | |
Alevtyina Oljunyina | 5 km | 17:07,40 | 4. |
10 km | 34:54,11 | ||
Nyina Sebalina | 10 km | 35:54,59 | 10. |
Ljubov Muhacsova Alevtyina Oljunyina Galina Kulakova |
3 × 5 km váltó | 48:16,15 |
Versenyző | Versenyszám | 1. ugrás | 2. ugrás | Összesítés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Távolság | Pont | Hely. | Távolság | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Jurij Kalinyin | Normálsánc | 78,5 | 111,8 | 15. | 73,5 | 99,8 | 28. | 211,6 | 20. |
Garij Napalkov | Normálsánc | 79,5 | 112,4 | 11.* | 76,0 | 107,8 | 7. | 220,2 | 7.* |
Nagysánc | 99,5 | 111,3 | 4. | 92,0 | 98,8 | 7. | 210,1 | 6. | |
Koba Cakadze | Normálsánc | 77,5 | 109,7 | 17. | 77,5 | 110,2 | 5.* | 219,9 | 9. |
Nagysánc | 93,0 | 69,7 | 46. | 90,0 | 95,5 | 13. | 165,2 | 35. | |
Szergej Janyin | Nagysánc | 89,0 | 93,1 | 25. | 87,0 | 88,3 | 24. | 181,4 | 21. |
Anatolij Zseglanov | Normálsánc | 73,5 | 102,3 | 31. | 75,0 | 107,7 | 8. | 210,0 | 21. |
Nagysánc | 80,5 | 73,7 | 45. | 90,0 | 97,0 | 11. | 170,7 | 32.* |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | 3. futam | 4. futam | Összesítés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Viktor Iljin | Férfi egyes | 56,12 | 39. | 55,50 | 37. | 55,21 | 41. | 55,25 | 39. | 3:42,08 | 37. |
Szergej Oszipov | 55,48 | 35. | 55,27 | 36. | 54,06 | 29. | 54,18 | 34. | 3:38,99 | 33. | |
Jurij Szvetyikov | 1:00,82 | 44. | 55,01 | 29. | 54,08 | 30. | 53,78 | 31. | 3:43,69 | 41. | |
Jurij Jegorov | 55,08 | 28. | 54,58 | 26. | 54,64 | 35. | 53,70 | 28. | 3:38,00 | 29. | |
Nyina Ignatyjeva | Női egyes | 46,82 | 15. | 46,84 | 17. | 46,70 | 17. | 46,09 | 16. | 3:06,45 | 17. |
Natalja Omseva | 47,18 | 18. | 47,39 | 20. | 46,85 | 20. | 46,85 | 20. | 3:08,27 | 20. | |
Nyina Saskova | 46,18 | 13. | 46,38 | 12. | 46,36 | 16. | 45,46 | 11. | 3:04,38 | 12. | |
Jurij Szvetyikov Szergej Oszipov |
Kettes | 45,64 | 12. | 45,48 | 12. | 1:31,12 | 12. | ||||
Jurij Jegorov Viktor Iljin |
45,66 | 13. | 45,53 | 13. | 1:31,19 | 13. |
Seamless Wikipedia browsing. On steroids.
Every time you click a link to Wikipedia, Wiktionary or Wikiquote in your browser's search results, it will show the modern Wikiwand interface.
Wikiwand extension is a five stars, simple, with minimum permission required to keep your browsing private, safe and transparent.