2023–Olaszország AC Milan0(0)
Válogatottság2
2015Nigéria Nigéria U177(3)
2018–Nigéria Nigéria28(4)
1 A felnőtt klubokban játszott mérkőzések és gólok csak a bajnoki mérkőzések adatait tartalmazzák. Utolsó elszámolt mérkőzés dátuma:
2023. június 4.
2 Utolsó elszámolt válogatott mérkőzés dátuma:
2023. június 23.
A Wikimédia Commons tartalmaz Samuel Chukwueze témájú médiaállományokat.
Sablon Wikidata Segítség
Bezárás
Bezárás

Pályafutása

Klubcsapatokban

A Future Hope, a New Generation Akadémia és a Diamond Football Akadémia csapataiban nevelkedett, majd 2017-ben a spanyol Villarreal akadémiájára került.[1][2] 2018. április 15-én mutatkozott be a Villarreal B csapatában a Sabadell elleni harmadosztályú bajnoki mérkőzésen Sergio Lozano cseréjeként.[3] Május 20-án megszerezte első gólját az Bilbao Athletic ellen 3–1-re megnyert találkozón.[4] Szeptember 20-án mutatkozott be az első csapatban az Európa-ligában a skót Rangers csapata ellen.[5] November 5-én az élvonalban is bemutatkozott a Levante csapata ellen.[6] A következő fordulóban első bajnoki gólját is megszerezte a Rayo Vallecano ellen 2–2-re végződő bajnoki mérkőzésen.[7] 2023. július 27-én az AC Milan öt évre szerződtette.[8][9]

A válogatottban

Részt vett a 2015-ös U17-es Afrika-kupáján és a 2015-ös U17-es labdarúgó-világbajnokságon, utóbbin aranyérmes lett. 2018. november 17-én kispadon kapott lehetőséget a felnőtt válogatottban a Dél-afrikai Köztársaság elleni 2019-es afrikai nemzetek kupája selejtező selejtezőjében.[10] Három nappal később Uganda ellen bemutatkozott és egy félidőt kapott a pályán.[11][12] 2019-ben meghívást kapott a 2019-es afrikai nemzetek kupájára és a 2019-es U20-as labdarúgó-világbajnokságra, de a Villarreal csapata csak az egyik tornára engedte el.[13] A felnőtt válogatottal vett részt az Afrikai nemzetek kupáján és a Dél-afrikai Köztársaság elleni negyeddöntő mérkőzésen a 27. percben megszerezte első válogatott gólját.[14][15]