Wikimédia-listaszócikk From Wikipedia, the free encyclopedia
Ez a lap az olimpiai érmesek listája szabadfogású birkózásban 1904-től 2020-ig.
Birkózás a nyári olimpiai játékokon | |||||||||||
Sportág | Birkózás | ||||||||||
Sportág szövetsége | FILA | ||||||||||
Versenyszámok | |||||||||||
| |||||||||||
Olimpiai játékok | |||||||||||
| |||||||||||
Olimpia | Arany | Ezüst | Bronz |
1904, St. Louis részletek |
Isidor Niflot Egyesült Államok (USA) |
August Wester Egyesült Államok (USA) |
Louis Strebler Egyesült Államok (USA) |
1908, London részletek |
George Mehnert Egyesült Államok (USA) |
William Press Nagy-Britannia (GBR) |
Aubert Cote Kanada (CAN) |
1912–1920 | Nem szerepelt az olimpiai programban | ||
1924, Párizs részletek |
Kustaa Pihlajamäki Finnország (FIN) |
Kaarlo Mäkinen Finnország (FIN) |
Bryan Hines Egyesült Államok (USA) |
1928, Amszterdam részletek |
Kaarlo Mäkinen Finnország (FIN) |
Edmond Spapen Belgium (BEL) |
James Trifunov Kanada (CAN) |
1932, Los Angeles részletek |
Robert Pearce Egyesült Államok (USA) |
Zombori Ödön Magyarország (HUN) |
Aatos Jaskari Finnország (FIN) |
1936, Berlin részletek |
Zombori Ödön Magyarország (HUN) |
Ross Flood Egyesült Államok (USA) |
Johannes Herbert Németország (GER) |
1948, London részletek |
Nasuh Akar Törökország (TUR) |
Gerald Leeman Egyesült Államok (USA) |
Charles Kouyos Franciaország (FRA) |
1952, Helsinki részletek |
Isii Sóhacsi Japán (JPN) |
Rasid Mamedbekov Szovjetunió (URS) |
Khasaba Dzshadav India (IND) |
1956, Melbourne részletek |
Mustafa Dağıstanlı Törökország (TUR) |
Mohamed Mehdi Yaghoubi Irán (IRI) |
Mihail Sahov Szovjetunió (URS) |
1960, Róma részletek |
Terrence McCann Egyesült Államok (USA) |
Nezsdet Zalev Bulgária (BUL) |
Tadeusz Trojanowski Lengyelország (POL) |
1964, Tokió részletek |
Uetake Jódzsiró Japán (JPN) |
Hüseyin Akbaş Törökország (TUR) |
Aydın İbrahimov Szovjetunió (URS) |
1968, Mexikóváros részletek |
Uetake Jódzsiró Japán (JPN) |
Donald Behm Egyesült Államok (USA) |
Aboutaleb Talebi Irán (IRI) |
1972, München részletek |
Janagida Hideaki Japán (JPN) |
Richard Sanders Egyesült Államok (USA) |
Klinga László Magyarország (HUN) |
1976, Montréal részletek |
Vlagyimir Jumin Szovjetunió (URS) |
Hans-Dieter Brüchert NDK (GDR) |
Arai Maszao Japán (JPN) |
1980, Moszkva részletek |
Szergej Beloglazov Szovjetunió (URS) |
Ri Hophjong ( ) Észak-Korea (PRK) |
Dugarsüreng Ojonbold Mongólia (MGL) |
1984, Los Angeles részletek |
Tomijama Hideaki Japán (JPN) |
Barry Davis Egyesült Államok (USA) |
Kim Igon ( ) Dél-Korea (KOR) |
1988, Szöul részletek |
Szergej Beloglazov Szovjetunió (URS) |
Aszkari Mohammadian Irán (IRI) |
No Gjongszon ( ) Dél-Korea (KOR) |
1992, Barcelona részletek |
Alejandro Puerto Kuba (CUB) |
Szjarhej Szmal Egyesített Csapat (EUN) |
Kim Jongsik ( ) Észak-Korea (PRK) |
1996, Atlanta részletek |
Kendall Cross Egyesült Államok (USA) |
Guivi Sissaouri Kanada (CAN) |
Ri Jongszam ( ) Észak-Korea (PRK) |
2000, Sydney részletek |
Alirezá Dabir Irán (IRI) |
Jevhen Buszlovics Ukrajna (UKR) |
Terry Brands Egyesült Államok (USA) |
2004, Athén részletek |
Mavlet Batirov Oroszország (RUS) |
Stephen Abas Egyesült Államok (USA) |
Tanabe Csikara Japán (JPN) |
2008, Peking részletek |
Henry Cejudo Egyesült Államok (USA) |
Macunaga Tomohiro Japán (JPN) |
Beszik Kuduhov Oroszország (RUS) |
Radoszlav Velikov Bulgária (BUL) | |||
2012, London részletek |
Dzsamal Otarszultanov Oroszország (RUS) |
Vladimer Khinchegashvili Grúzia (GEO) |
Jang Gjongil ( ) Észak-Korea (PRK) |
Jumoto Sinicsi Japán (JPN) | |||
2016, Rio de Janeiro részletek |
Vladimer Khinchegashvili Grúzia (GEO) |
Higucsi Rei Japán (JPN) |
Haji Aliyev Azerbajdzsán (AZE) |
Hassan Rahimi Irán (IRI) | |||
2020, Tokió részletek |
Zaur Ugujev Az Orosz Olimpiai Bizottság versenyzői (ROC) |
Ravi Kumar India (IND) |
Nuriszlam Szanajev Kazahsztán (KAZ) |
Thomas Gilman Egyesült Államok (USA) |
Olimpia | Arany | Ezüst | Bronz |
1904, St. Louis részletek |
Otto Roehm Egyesült Államok (USA) |
Rudolph Tesing Egyesült Államok (USA) |
Albert Zirkel Egyesült Államok (USA) |
1908, London részletek |
George de Relwyskow Nagy-Britannia (GBR) |
William Wood Nagy-Britannia (GBR) |
Albert Gingell Nagy-Britannia (GBR) |
1912 Stockholm | Nem szerepelt az olimpiai programban | ||
1920, Antwerpen részletek |
Kalle Anttila Finnország (FIN) |
Gottfrid Svensson Svédország (SWE) |
Peter Wright Nagy-Britannia (GBR) |
1924, Párizs részletek |
Russell Vis Egyesült Államok (USA) |
Volmar Wikström Finnország (FIN) |
Arvo Haavisto Finnország (FIN) |
1928, Amszterdam részletek |
Osvald Käpp Észtország (EST) |
Charles Pacôme Franciaország (FRA) |
Eino Leino Finnország (FIN) |
1932, Los Angeles részletek |
Charles Pacôme Franciaország (FRA) |
Kárpáti Károly Magyarország (HUN) |
Gustaf Klarén Svédország (SWE) |
1936, Berlin részletek |
Kárpáti Károly Magyarország (HUN) |
Wolfgang Ehrl Németország (GER) |
Hermanni Pihlajamäki Finnország (FIN) |
1948, London részletek |
Celal Atik Törökország (TUR) |
Gösta Frändfors Svédország (SWE) |
Hermann Baumann Svájc (SUI) |
1952, Helsinki részletek |
Olle Anderberg Svédország (SWE) |
Jay Thomas Evans Egyesült Államok (USA) |
Djahanbakte Tovfighe Irán (IRI) |
1956, Melbourne részletek |
Imam-Ali Habibi Irán (IRI) |
Kaszahara Sigeru Japán (JPN) |
Alimbeg Besztajev Szovjetunió (URS) |
1960, Róma részletek |
Shelby Wilson Egyesült Államok (USA) |
Vlagyimir Szinyavszkij Szovjetunió (URS) |
Enyu Valcsev Bulgária (BUL) |
1964, Tokió részletek |
Enyu Valcsev Bulgária (BUL) |
Klaus Rost Egyesült Német Csapat (EUA) |
Horiucsi Ivao Japán (JPN) |
1968, Mexikóváros részletek |
Abdollah Movahed Irán (IRI) |
Enyu Valcsev Bulgária (BUL) |
Danzandarjaa Sereeter Mongólia (MGL) |
1972, München részletek |
Dan Gable Egyesült Államok (USA) |
Vada Kikuo Japán (JPN) |
Ruszlan Asuralijev Szovjetunió (URS) |
1976, Montréal részletek |
Pavel Pinyigin Szovjetunió (URS) |
Lloyd Keaser Egyesült Államok (USA) |
Szugavara Jaszaburó Japán (JPN) |
1980, Moszkva részletek |
Szajpulla Abszaidov Szovjetunió (URS) |
Ivan Jankov Bulgária (BUL) |
Šaban Szejdi Jugoszlávia (YUG) |
1984, Los Angeles részletek |
Ju Inthak ( ) Dél-Korea (KOR) |
Andrew Rein Egyesült Államok (USA) |
Jukka Rauhala Finnország (FIN) |
1988, Szöul részletek |
Arszen Fadzajev Szovjetunió (URS) |
Pak Csangszun ( ) Dél-Korea (KOR) |
Nate Carr Egyesült Államok (USA) |
1992, Barcelona részletek |
Arszen Fadzajev Egyesített Csapat (EUN) |
Valentin Gecov Bulgária (BUL) |
Akaisi Kószei Japán (JPN) |
1996, Atlanta részletek |
Vagyim Bogijev Oroszország (RUS) |
Townsend Saunders Egyesült Államok (USA) |
Zaza Zazirov Ukrajna (UKR) |
2000, Sydney részletek |
Daniel Igali Kanada (CAN) |
Arszen Gityinov Oroszország (RUS) |
Lincoln McIlravy Egyesült Államok (USA) |
2004, Athén részletek |
Elbrusz Tedejev Ukrajna (UKR) |
Jamill Kelly Egyesült Államok (USA) |
Mahacs Murtazalijev Oroszország (RUS) |
2008, Peking részletek |
Ramazan Şahin Törökország (TUR) |
Andrij Sztadnyik Ukrajna (UKR) |
Szusíl Kumár India (IND) |
Otar Tusisvili Grúzia (GEO) | |||
2012, London részletek |
Jonemicu Tacuhiro Japán (JPN) |
Szusíl Kumár India (IND) |
Akzsurek Tanatarov Kazahsztán (KAZ) |
Liván López Kuba (CUB) | |||
2016, Rio de Janeiro részletek |
Szoszlan Ramonov Oroszország (RUS) |
Toğrul Əsgərov Azerbajdzsán (AZE) |
Frank Chamizo Olaszország (ITA) |
Ikhtiyor Navruzov Üzbegisztán (UZB) | |||
2020, Tokió részletek |
Otoguro Takuto Japán (JPN) |
Haji Aliyev Azerbajdzsán (AZE) |
Gadzsimurad Rasidov Az Orosz Olimpiai Bizottság versenyzői (ROC) |
Bajrang Punia India (IND) |
Olimpia | Arany | Ezüst | Bronz |
1904, St. Louis részletek |
Charles Ericksen Egyesült Államok (USA) |
William Beckmann Egyesült Államok (USA) |
Jerry Winholtz Egyesült Államok (USA) |
1908–1920 | Nem szerepelt az olimpiai programban | ||
1924, Párizs részletek |
Hermann Gehri Svájc (SUI) |
Eino Leino Finnország (FIN) |
Otto Müller Svájc (SUI) |
1928, Amszterdam részletek |
Arvo Haavisto Finnország (FIN) |
Lloyd Appleton Egyesült Államok (USA) |
Maurice Letchford Kanada (CAN) |
1932, Los Angeles részletek |
Jack van Bebber Egyesült Államok (USA) |
Daniel MacDonald Kanada (CAN) |
Eino Leino Finnország (FIN) |
1936, Berlin részletek |
Frank Lewis Egyesült Államok (USA) |
Thure Andersson Svédország (SWE) |
Joseph Schleimer Kanada (CAN) |
1948, London részletek |
Yaşar Doğu Törökország (TUR) |
Richard Garrard Ausztrália (AUS) |
Leland Merrill Egyesült Államok (USA) |
1952, Helsinki részletek |
William Smith Egyesült Államok (USA) |
Per Berlin Svédország (SWE) |
Abdullah Mojtabavi Irán (IRI) |
1956, Melbourne részletek |
Ikeda Micuo Japán (JPN) |
İbrahim Zengin Törökország (TUR) |
Vahtang Balavadze Szovjetunió (URS) |
1960, Róma részletek |
Douglas Blubaugh Egyesült Államok (USA) |
İsmail Oğan Törökország (TUR) |
Muhammed Bashir Pakisztán (PAK) |
1964, Tokió részletek |
İsmail Oğan Törökország (TUR) |
Guram Szagaradze Szovjetunió (URS) |
Mohammad Ali Szanatkaran Irán (IRI) |
1968, Mexikóváros részletek |
Mahmut Atalay Törökország (TUR) |
Daniel Robin Franciaország (FRA) |
Tömöriin Artag Mongólia (MGL) |
1972, München részletek |
Wayne Wells Egyesült Államok (USA) |
Jan Karlsson Svédország (SWE) |
Adolf Seger NSZK (FRG) |
1976, Montréal részletek |
Date Dzsiicsiró Japán (JPN) |
Manszur Barzegar Irán (IRI) |
Stanley Dziedzic Egyesült Államok (USA) |
1980, Moszkva részletek |
Valentin Rajcsev Bulgária (BUL) |
Jamszjing Davaazsan Mongólia (MGL) |
Dan Karabin Csehszlovákia (TCH) |
1984, Los Angeles részletek |
David Schultz Egyesült Államok (USA) |
Martin Knosp NSZK (FRG) |
Šaban Szejdi Jugoszlávia (YUG) |
1988, Szöul részletek |
Kenny Monday Egyesült Államok (USA) |
Adlan Varajev Szovjetunió (URS) |
Rahmat Szofiadi Bulgária (BUL) |
1992, Barcelona részletek |
Pak Csangszun ( ) Dél-Korea (KOR) |
Kenny Monday Egyesült Államok (USA) |
Amir Reza Khadem Azgadhi Irán (IRI) |
1996, Atlanta részletek |
Buvajszar Szajtyijev Oroszország (RUS) |
Pak Csangszun ( ) Dél-Korea (KOR) |
Óta Takuja Japán (JPN) |
2000, Sydney részletek |
Brandon Slay Egyesült Államok (USA) |
Mun Idzse ( ) Dél-Korea (KOR) |
Adem Bereket Törökország (TUR) |
2004, Athén részletek |
Buvajszar Szajtyijev Oroszország (RUS) |
Gennagyij Lalijev Kazahsztán (KAZ) |
Iván Fundora Kuba (CUB) |
2008, Peking részletek |
Buvajszar Szajtyijev Oroszország (RUS) |
Soslan Tigiyev Üzbegisztán (UZB) |
Murad Hajdarav Fehéroroszország (BLR) |
Kiril Terziev Bulgária (BUL) | |||
2012, London részletek |
Jordan Burroughs Egyesült Államok (USA) |
Szádeg Gudarzi Irán (IRI) |
Hatos Gábor Magyarország (HUN) |
Gyenyisz Cargus Oroszország (RUS) | |||
2016, Rio de Janeiro részletek |
Hasszán Jazdani Irán (IRI) |
Anyiuar Gedujev Oroszország (RUS) |
Cəbrayıl Həsənov Azerbajdzsán (AZE) |
Soner Demirtaş Törökország (TUR) | |||
2020, Tokió részletek |
Zaurbek Szidakov Az Orosz Olimpiai Bizottság versenyzői (ROC) |
Mahamedhabib Kadzimahamedav Fehéroroszország (BLR) |
Kyle Dake Egyesült Államok (USA) |
Bekzod Abdurakhmonov Üzbegisztán (UZB) |
Olimpia | Arany | Ezüst | Bronz |
1908, London részletek |
Stanley Bacon Nagy-Britannia (GBR) |
George de Relwyskow Nagy-Britannia (GBR) |
Frederick Beck Nagy-Britannia (GBR) |
1912 Stockholm | Nem szerepelt az olimpiai programban | ||
1920, Antwerpen részletek |
Eino Leino Finnország (FIN) |
Väinö Penttala Finnország (FIN) |
Charles Johnson Egyesült Államok (USA) |
1924, Párizs részletek |
Fritz Hagmann Svájc (SUI) |
Pierre Ollivier Belgium (BEL) |
Vilho Pekkala Finnország (FIN) |
1928, Amszterdam részletek |
Ernst Kyburz Svájc (SUI) |
Donald Stockton Kanada (CAN) |
Samuel Rabin Nagy-Britannia (GBR) |
1932, Los Angeles részletek |
Ivar Johansson Svédország (SWE) |
Kyösti Luukko Finnország (FIN) |
Tunyogi József Magyarország (HUN) |
1936, Berlin részletek |
Emile Poilvé Franciaország (FRA) |
Richard Voliva Egyesült Államok (USA) |
Ahmet Kireççi Törökország (TUR) |
1948, London részletek |
Glen Brand Egyesült Államok (USA) |
Adil Candemir Törökország (TUR) |
Erik Lindén Svédország (SWE) |
1952, Helsinki részletek |
David Csimakuridze Szovjetunió (URS) |
Gholamreza Takhti Irán (IRI) |
Gurics György Magyarország (HUN) |
1956, Melbourne részletek |
Nikola Stanchev Bulgária (BUL) |
Danny Hodge Egyesült Államok (USA) |
Georgij Szhirtladze Szovjetunió (URS) |
1960, Róma részletek |
Hasan Güngör Törökország (TUR) |
Georgij Szhirtladze Szovjetunió (URS) |
Hans Antonsson Svédország (SWE) |
1964, Tokió részletek |
Prodan Gardzsev Bulgária (BUL) |
Hasan Güngör Törökország (TUR) |
Daniel Brand Egyesült Államok (USA) |
1968, Mexikóváros részletek |
Borisz Gurevics Szovjetunió (URS) |
Dzsigdzsidijn Mönhbat Mongólia (MGL) |
Prodan Gardzsev Bulgária (BUL) |
1972, München részletek |
Levan Tediasvili Szovjetunió (URS) |
John Peterson Egyesült Államok (USA) |
Vasile Iorga Románia (ROU) |
1976, Montréal részletek |
John Peterson Egyesült Államok (USA) |
Viktor Novozsilov Szovjetunió (URS) |
Adolf Seger NSZK (FRG) |
1980, Moszkva részletek |
Iszmail Abilov Bulgária (BUL) |
Magomedhan Aracilov Szovjetunió (URS) |
Kovács István Magyarország (HUN) |
1984, Los Angeles részletek |
Mark Schultz Egyesült Államok (USA) |
Nagasima Hidejuki Japán (JPN) |
Christopher Rinke Kanada (CAN) |
1988, Szöul részletek |
Han Mjongu ( ) Dél-Korea (KOR) |
Necmi Gençalp Törökország (TUR) |
Jozef Lohyňa Csehszlovákia (TCH) |
1992, Barcelona részletek |
Kevin Jackson Egyesült Államok (USA) |
Elmagyi Zsabrailov Egyesített Csapat (EUN) |
Rasoul Khadem Irán (IRI) |
1996, Atlanta részletek |
Hadzsimurat Magomedov Oroszország (RUS) |
Jang Hjongmo ( ) Dél-Korea (KOR) |
Amir Reza Khadem Irán (IRI) |
2000, Sydney részletek |
Adam Szajtyijev Oroszország (RUS) |
Yoel Romero Kuba (CUB) |
Mogamed Ibragimov Macedónia (MKD) |
2004, Athén részletek |
Cael Sanderson Egyesült Államok (USA) |
Mun Idzse ( ) Dél-Korea (KOR) |
Szazsid Szazsidov Oroszország (RUS) |
2008, Peking részletek |
Revaz Mindorasvili Grúzia (GEO) |
Juszup Abduszalomov Tádzsikisztán (TJK) |
Tarasz Danyko Ukrajna (UKR) |
Georgij Ketojev Oroszország (RUS) | |||
2012, London részletek |
Şərif Şərifov Azerbajdzsán (AZE) |
Jaime Espinal Puerto Rico (PUR) |
Dato Marsagishvili Grúzia (GEO) |
Ehszán Lasgari Irán (IRI) | |||
2016, Rio de Janeiro részletek |
Abdulrasid Szadulajev Oroszország (RUS) |
Selim Yaşar Törökország (TUR) |
Şərif Şərifov Azerbajdzsán (AZE) |
J’Den Cox Egyesült Államok (USA) | |||
2020, Tokió részletek |
David Taylor Egyesült Államok (USA) |
Hassan Yazdani Irán (IRI) |
Artur Najfonov Az Orosz Olimpiai Bizottság versenyzői (ROC) |
Myles Amine San Marino (SMR) |
Olimpia | Arany | Ezüst | Bronz |
1904, St. Louis részletek |
Bernhoff Hansen Egyesült Államok (USA) |
Frank Kugler Egyesült Államok (USA) |
Fred Warmbold Egyesült Államok (USA) |
1908, London részletek |
Con O'Kelly Nagy-Britannia (GBR) |
Jacob Gundersen Norvégia (NOR) |
Edward Barrett Nagy-Britannia (GBR) |
1912 Stockholm | Nem szerepelt az olimpiai programban | ||
1920, Antwerpen részletek |
Robert Roth Svájc (SUI) |
Nathan Pendleton Egyesült Államok (USA) |
Frederick Meyer Egyesült Államok (USA) |
Ernst Nilsson Svédország (SWE) | |||
1924, Párizs részletek |
Harry Steel Egyesült Államok (USA) |
Henri Wernli Svájc (SUI) |
Andrew McDonald Nagy-Britannia (GBR) |
1928, Amszterdam részletek |
Johan Richthoff Svédország (SWE) |
Aukusti Sihvola Finnország (FIN) |
Edmond Dame Franciaország (FRA) |
1932, Los Angeles részletek |
Johan Richthoff Svédország (SWE) |
John Riley Egyesült Államok (USA) |
Nikolaus Hirschl Ausztria (AUT) |
1936, Berlin részletek |
Kristjan Palusalu Észtország (EST) |
Josef Klapuch Csehszlovákia (TCH) |
Hjalmar Nyström Finnország (FIN) |
1948, London részletek |
Bóbis Gyula Magyarország (HUN) |
Bertil Antonsson Svédország (SWE) |
Joseph Armstrong Ausztrália (AUS) |
1952, Helsinki részletek |
Arszen Mekokisvili Szovjetunió (URS) |
Bertil Antonsson Svédország (SWE) |
Kenneth Richmond Nagy-Britannia (GBR) |
1956, Melbourne részletek |
Hamit Kaplan Törökország (TUR) |
Huszein Mehmedov Bulgária (BUL) |
Taisto Kangasniemi Finnország (FIN) |
1960, Róma részletek |
Wilfried Dietrich Egyesült Német Csapat (EUA) |
Hamit Kaplan Törökország (TUR) |
Szavkuz Dzaraszov Szovjetunió (URS) |
1964, Tokió részletek |
Alekszandr Ivanyickij Szovjetunió (URS) |
Ljutvi Ahmedov Bulgária (BUL) |
Hamit Kaplan Törökország (TUR) |
1968, Mexikóváros részletek |
Alekszandr Medvegy Szovjetunió (URS) |
Oszman Duraliev Bulgária (BUL) |
Wilfried Dietrich NSZK (FRG) |
1972, München részletek |
Ivan Jarigin Szovjetunió (URS) |
Khorloogiin Bayanmönkh Mongólia (MGL) |
Csatári József Magyarország (HUN) |
1976, Montréal részletek |
Ivan Jarigin Szovjetunió (URS) |
Russell Hellickson Egyesült Államok (USA) |
Dimo Kosztov Bulgária (BUL) |
1980, Moszkva részletek |
Ilja Mate Szovjetunió (URS) |
Szlavcso Cservenkov Bulgária (BUL) |
Július Strnisko Csehszlovákia (TCH) |
1984, Los Angeles részletek |
Lou Banach Egyesült Államok (USA) |
Joseph Atijeh Szíria (SYR) |
Vasile Puşcaşu Románia (ROU) |
1988, Szöul részletek |
Vasile Puşcaşu Románia (ROU) |
Leri Habelovi Szovjetunió (URS) |
William Scherr Egyesült Államok (USA) |
1992, Barcelona részletek |
Leri Habelov Egyesített Csapat (EUN) |
Heiko Balz Németország (GER) |
Ali Kayalı Törökország (TUR) |
1996, Atlanta részletek |
Kurt Angle Egyesült Államok (USA) |
Abbasz Dzsadidi Irán (IRI) |
Arawat Sabejew Németország (GER) |
2000, Sydney részletek |
Szagid Murtazalijev Oroszország (RUS) |
Iszlam Bajramukov Kazahsztán (KAZ) |
Eldar Kurtanidze Grúzia (GEO) |
2004, Athén részletek |
Hadzsimurat Gacalov Oroszország (RUS) |
Magamed Ibragimov Üzbegisztán (UZB) |
Alirezá Hejdari Irán (IRI) |
2008, Peking részletek |
Sirvanyi Muradov Oroszország (RUS) |
Giorgi Gogselidze Grúzia (GEO) |
Michel Batista Kuba (CUB) |
Xetaq Qazyumov Azerbajdzsán (AZE) | |||
2012, London részletek |
Jake Varner Egyesült Államok (USA) |
Valerij Andrijcev Ukrajna (UKR) |
Giorgi Gogselidze Grúzia (GEO) |
Xetaq Qazyumov Azerbajdzsán (AZE) | |||
2016, Rio de Janeiro részletek |
Kyle Frederick Snyder Egyesült Államok (USA) |
Xetaq Qazyumov Azerbajdzsán (AZE) |
Albert Saritov Románia (ROU) |
Mogamed Ibragimov Üzbegisztán (UZB) | |||
2020, Tokió részletek |
Abdulrasid Szadulajev Az Orosz Olimpiai Bizottság versenyzői (ROC) |
Kyle Frederick Snyder Egyesült Államok (USA) |
Reineris Salas Kuba (CUB) |
Abraham Conyedo Olaszország (ITA) |
Olimpia | Arany | Ezüst | Bronz |
1972, München részletek |
Alekszandr Medvegy Szovjetunió (URS) |
Oszman Duraliev Bulgária (BUL) |
Christopher Taylor Egyesült Államok (USA) |
1976, Montréal részletek |
Szoszlan Angyijev Szovjetunió (URS) |
Balla József Magyarország (HUN) |
Ladislau Şimon Románia (ROU) |
1980, Moszkva részletek |
Szoszlan Angyijev Szovjetunió (URS) |
Balla József Magyarország (HUN) |
Adam Sandurski Lengyelország (POL) |
1984, Los Angeles részletek |
Bruce Baumgartner Egyesült Államok (USA) |
Robert Molle Kanada (CAN) |
Ayhan Taşkın Törökország (TUR) |
1988, Szöul részletek |
Davit Gobedzsisvili Szovjetunió (URS) |
Bruce Baumgartner Egyesült Államok (USA) |
Andreas Schröder NDK (GDR) |
1992, Barcelona részletek |
Bruce Baumgartner Egyesült Államok (USA) |
Jeffrey Thue Kanada (CAN) |
Davit Gobedzsisvili Egyesített Csapat (EUN) |
1996, Atlanta részletek |
Mahmut Demir Törökország (TUR) |
Aljakszej Mjadzvedzev Fehéroroszország (BLR) |
Bruce Baumgartner Egyesült Államok (USA) |
2000, Sydney részletek |
David Muszulbesz Oroszország (RUS) |
Artur Taymazov Üzbegisztán (UZB) |
Alexis Rodríguez Kuba (CUB) |
2004, Athén részletek |
Artur Taymazov Üzbegisztán (UZB) |
Alirezá Rezáji Irán (IRI) |
Aydın Polatçı Törökország (TUR) |
2008, Peking részletek |
Bahtyijar Ahmedov Oroszország (RUS) |
David Musuľbes Szlovákia (SVK) |
Disney Rodríguez Kuba (CUB) |
Marid Mutalimov Kazahsztán (KAZ) | |||
2012, London részletek |
Komeil Gászemi Irán (IRI) |
Nem adták ki | Daulet Sabanbaj Kazahsztán (KAZ) |
Biljal Mahov Oroszország (RUS) |
Tervel Dlagnev Egyesült Államok (USA) | ||
2016, Rio de Janeiro részletek |
Taha Akgül Törökország (TUR) |
Komeil Gászemi Irán (IRI) |
Ibrahim Szaidav Fehéroroszország (BLR) |
Geno Petriasvili Grúzia (GEO) | |||
2020, Tokió részletek |
Gable Steveson Egyesült Államok (USA) |
Geno Petriasvili Grúzia (GEO) |
Amir Hossein Zare Irán (IRI) |
Taha Akgül Törökország (TUR) |
A 2008-ban eredetileg győztes üzbég Artur Taymazov dopping mintájának utólagos ellenőrzése során turinabol használatát mutatták ki. Ezért a NOB 2017-ben megfosztotta aranyérmétől.[1]
A nyári olimpiai játékok férfi éremtáblázata szabadfogású birkózásban | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen | |
1. | Egyesült Államok (USA) | 52 | 37 | 29 | 118 |
2. | Szovjetunió (URS) | 28 | 15 | 13 | 56 |
3. | Japán (JPN) | 18 | 12 | 11 | 41 |
4. | Törökország (TUR) | 18 | 12 | 10 | 40 |
5. | Oroszország (RUS) | 18 | 4 | 5 | 27 |
6. | Svédország (SWE) | 8 | 10 | 8 | 26 |
7. | Finnország (FIN) | 8 | 7 | 10 | 25 |
8. | Bulgária (BUL) | 7 | 16 | 11 | 34 |
9. | Irán (IRI) | 7 | 14 | 17 | 38 |
10. | Dél-Korea (KOR) | 4 | 9 | 7 | 20 |
11. | Svájc (SUI) | 4 | 4 | 5 | 13 |
12. | Nagy-Britannia (GBR) | 3 | 4 | 10 | 17 |
13. | Magyarország (HUN) | 3 | 4 | 8 | 15 |
14. | Azerbajdzsán (AZE) | 3 | 4 | 5 | 12 |
15. | Észak-Korea (PRK) | 3 | 2 | 4 | 9 |
16. | Egyesített Csapat (EUN) | 3 | 2 | 2 | 7 |
17. | Az Orosz Olimpiai Bizottság versenyzői (ROC) | 3 | 0 | 2 | 5 |
18. | Grúzia (GEO) | 2 | 3 | 6 | 11 |
19. | Franciaország (FRA) | 2 | 2 | 3 | 7 |
20. | Kuba (CUB) | 2 | 1 | 8 | 11 |
21. | Észtország (EST) | 2 | 1 | 0 | 3 |
22. | Kanada (CAN) | 1 | 5 | 5 | 11 |
23. | Ukrajna (UKR) | 1 | 3 | 3 | 7 |
Üzbegisztán (UZB) | 1 | 3 | 3 | 7 | |
25. | Jugoszlávia (YUG) | 1 | 1 | 2 | 4 |
26. | Egyesült Német Csapat (EUA) | 1 | 1 | 0 | 2 |
27. | Románia (ROU) | 1 | 0 | 5 | 6 |
28. | Olaszország (ITA) | 1 | 0 | 2 | 3 |
29. | Mongólia (MGL) | 0 | 4 | 4 | 8 |
30. | Belgium (BEL) | 0 | 3 | 0 | 3 |
31. | Kazahsztán (KAZ) | 0 | 2 | 5 | 7 |
32. | India (IND) | 0 | 2 | 5 | 7 |
33. | Németország (GER) | 0 | 2 | 3 | 5 |
34. | Fehéroroszország (BLR) | 0 | 2 | 2 | 4 |
35. | NDK (GDR) | 0 | 2 | 1 | 3 |
33. | Csehszlovákia (TCH) | 0 | 1 | 3 | 4 |
NSZK (FRG) | 0 | 1 | 3 | 4 | |
Lengyelország (POL) | 0 | 1 | 3 | 4 | |
39. | Ausztrália (AUS) | 0 | 1 | 2 | 3 |
39. | Norvégia (NOR) | 0 | 1 | 0 | 1 |
Puerto Rico (PUR) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Örményország (ARM) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Szíria (SYR) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Szlovákia (SVK) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Tádzsikisztán (TJK) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
46. | Görögország (GRE) | 0 | 0 | 2 | 2 |
45. | Ausztria (AUT) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Kirgizisztán (KGZ) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Macedónia (MKD) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Pakisztán (PAK) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
San Marino (SMR) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Összesen | 205 | 203 | 231 | 639 |
Olimpia | Arany | Ezüst | Bronz |
2004, Athén részletek |
Irina Merlenyi Ukrajna (UKR) |
Icsó Csiharu Japán (JPN) |
Patricia Miranda Egyesült Államok (USA) |
2008, Peking részletek |
Carol Huynh Kanada (CAN) |
Icsó Csiharu Japán (JPN) |
Mariya Stadnik Azerbajdzsán (AZE) |
Irina Merlenyi Ukrajna (UKR) | |||
2012, London részletek |
Obara Hitomi Japán (JPN) |
Mariya Stadnik Azerbajdzsán (AZE) |
Clarissa Chun Egyesült Államok (USA) |
Carol Huynh Kanada (CAN) | |||
2016, Rio de Janeiro részletek |
Tószaka Eri Japán (JPN) |
Mariya Stadnik Azerbajdzsán (AZE) |
Szun Ja-nan ( ) Kína (CHN) |
Elica Jankova Bulgária (BUL) | |||
2020, Tokió részletek |
Szuszaki Jui Japán (JPN) |
Szun Ja-nan ( ) Kína (CHN) |
Mariya Stadnik Azerbajdzsán (AZE) |
Sarah Hildebrandt Egyesült Államok (USA) |
Olimpia | Arany | Ezüst | Bronz |
2016, Rio de Janeiro részletek |
Helen Maroulis Egyesült Államok (USA) |
Josida Szaori Japán (JPN) |
Natalja Szinisin Azerbajdzsán (AZE) |
Sofia Mattsson Svédország (SWE) | |||
2020, Tokió részletek |
Mukaida Maju Japán (JPN) |
Pang Csien-jü ( ) Kína (CHN) |
Vanesza Kaladzinszkaja Fehéroroszország (BLR) |
Bat-Ochiryn Bolortuyaa Mongólia (MGL) |
Olimpia | Arany | Ezüst | Bronz |
2016, Rio de Janeiro részletek |
Icsó Kaori Japán (JPN) |
Valerija Koblova Oroszország (RUS) |
Marwa Amri Tunézia (TUN) |
Sakshi Malik India (IND) | |||
2020, Tokió részletek |
Kavai Riszako Japán (JPN) |
Irina Kuracskina Fehéroroszország (BLR) |
Helen Maroulis Egyesült Államok (USA) |
Evelina Nikolova Bulgária (BUL) |
Olimpia | Arany | Ezüst | Bronz |
2004, Athén részletek |
Icsó Kaori Japán (JPN) |
Sara McMann Egyesült Államok (USA) |
Lise Legrand Franciaország (FRA) |
2008, Peking részletek |
Icsó Kaori Japán (JPN) |
Aljona Kartasova Oroszország (RUS) |
Randi Miller Egyesült Államok (USA) |
Jelena Saligina Kazahsztán (KAZ) | |||
2012, London részletek |
Icsó Kaori Japán (JPN) |
Csing Zsuj-hszüe ( ) Kína (CHN) |
Ljubov Voloszova Oroszország (RUS) |
Battszeszeg Soronzonbold Mongólia (MGL) | |||
2016, Rio de Janeiro részletek |
Kavai Riszako Japán (JPN) |
Marija Mamasuk Fehéroroszország (BLR) |
Monika Michalik Lengyelország (POL) |
Jekatyerina Larionova Kazahsztán (KAZ) | |||
2020, Tokió részletek |
Kavai Jukako Japán (JPN) |
Ajszuluu Tinibekova Kirgizisztán (KGZ) |
Irina Koljadenko Ukrajna (UKR) |
Tajbe Juszein Bulgária (BUL) |
Olimpia | Arany | Ezüst | Bronz |
2016, Rio de Janeiro részletek |
Dosó Szara Japán (JPN) |
Natalja Vorobjova Oroszország (RUS) |
Elmira Szizdikova Kazahsztán (KAZ) |
Jenny Fransson Svédország (SWE) | |||
2020, Tokió részletek |
Tamyra Mensah Egyesült Államok (USA) |
Blessing Oborududu Nigéria (NGR) |
Alla Cserkaszova Ukrajna (UKR) |
Meerim Zsumanazarova Kirgizisztán (KGZ) |
Olimpia | Arany | Ezüst | Bronz |
2004, Athén részletek |
Vang Hszü ( ) Kína (CHN) |
Gjuzel Manyurova Oroszország (RUS) |
Hamagucsi Kjóko Japán (JPN) |
2008, Peking részletek |
Vang Csiao ( ) Kína (CHN) |
Sztanka Zlateva Bulgária (BUL) |
Hamagucsi Kjóko Japán (JPN) |
Agnieszka Wieszczek Lengyelország (POL) | |||
2012, London részletek |
Natalja Vorobjova Oroszország (RUS) |
Sztanka Zlateva Bulgária (BUL) |
Gjuzel Manyurova Kazahsztán (KAZ) |
Maider Unda Spanyolország (ESP) | |||
2016, Rio de Janeiro részletek |
Erica Wiebe Kanada (CAN) |
Gjuzel Manyurova Kazahsztán (KAZ) |
Csang Feng-liu ( ) Kína (CHN) |
Jekatyerina Bukina Oroszország (RUS) | |||
2020, Tokió részletek |
Aline Rotter-Focken Németország (GER) |
Adeline Maria Gray Egyesült Államok (USA) |
Yasemin Adar Törökország (TUR) |
Csou Csien ( ) Kína (CHN) |
A nyári olimpiai játékok női éremtáblázata szabadfogású birkózásban | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen | |
1. | Japán (JPN) | 15 | 3 | 2 | 20 |
2. | Kína (CHN) | 2 | 4 | 3 | 9 |
3. | Egyesült Államok (USA) | 2 | 2 | 5 | 9 |
4. | Kanada (CAN) | 2 | 2 | 2 | 6 |
5. | Oroszország (RUS) | 1 | 4 | 2 | 7 |
6. | Ukrajna (UKR) | 1 | 0 | 3 | 4 |
7. | Németország (GER) | 1 | 0 | 0 | 1 |
8. | Azerbajdzsán (AZE) | 0 | 2 | 4 | 6 |
9. | Bulgária (BUL) | 0 | 2 | 3 | 5 |
10. | Fehéroroszország (BLR) | 0 | 2 | 1 | 3 |
11. | Kazahsztán (KAZ) | 0 | 1 | 4 | 5 |
12. | Kirgizisztán (KGZ) | 0 | 1 | 1 | 2 |
13. | Nigéria (NGR) | 0 | 1 | 0 | 0 |
14. | Franciaország (FRA) | 0 | 0 | 2 | 2 |
Kolumbia (COL) | 0 | 0 | 2 | 2 | |
Lengyelország (POL) | 0 | 0 | 2 | 2 | |
Mongólia (MGL) | 0 | 0 | 2 | 2 | |
Svédország (SWE) | 0 | 0 | 2 | 2 | |
19. | India (IND) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Spanyolország (ESP) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Törökország (TUR) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Tunézia (TUN) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Összesen | 24 | 24 | 44 | 92 |
Olimpia | Arany | Ezüst | Bronz |
1904, St. Louis | Robert Curry Egyesült Államok (USA) |
John Hein Egyesült Államok (USA) |
Gustav Thiefenthaler Egyesült Államok (USA) |
1908–1968 | Nem szerepelt az olimpiai programban | ||
1972, München | Roman Dmitrijev Szovjetunió (URS) |
Ognyan Nikolov Bulgária (BUL) |
Ebrahim Javadi Irán (IRI) |
1976, Montréal | Haszan Iszaev Bulgária (BUL) |
Roman Dmitrijev Szovjetunió (URS) |
Kudó Akira Japán (JPN) |
1980, Moszkva | Claudio Pollio Olaszország (ITA) |
Csang Szehong ( ) Észak-Korea (PRK) |
Szergej Kornyilajev Szovjetunió (URS) |
1984, Los Angeles | Bobby Weaver Egyesült Államok (USA) |
Irie Takasi Japán (JPN) |
Szon Gabdo ( ) Dél-Korea (KOR) |
1988, Szöul | Kobajasi Takasi Japán (JPN) |
Ivan Conov Bulgária (BUL) |
Szergej Karamcsakov Szovjetunió (URS) |
1992, Barcelona | Kim Il Észak-Korea (PRK) |
Kim Dzsongsin ( ) Dél-Korea (KOR) |
Vugar Orudzsov Egyesített Csapat (EUN) |
1996, Atlanta | Kim Il Észak-Korea (PRK) |
Armen Mkrtcsjan Örményország (ARM) |
Alexis Vila Kuba (CUB) |
Olimpia | Arany | Ezüst | Bronz |
1904, St. Louis | George Mehnert Egyesült Államok (USA) |
Gustave Bauer Egyesült Államok (USA) |
William Nelson Egyesült Államok (USA) |
1908–1936 | Nem szerepelt az olimpiai programban | ||
1948, London | Lennart Viitala Finnország (FIN) |
Halit Balamir Törökország (TUR) |
Thure Johansson Svédország (SWE) |
1952, Helsinki | Haszan Gemici Törökország (TUR) |
Kitano Júsú Japán (JPN) |
Mahmoud Mollagaszemi Irán (IRI) |
1956, Melbourne | Mirian Tsalkalamanidze Szovjetunió (URS) |
Mohammad Ali Khojastehpour Irán (IRI) |
Hüseyin Akbaş Törökország (TUR) |
1960, Róma | Ahmet Bilek Törökország (TUR) |
Macubara Maszajuki Japán (JPN) |
Ebrahim Szeifpour Irán (IRI) |
1964, Tokió | Josida Josikacu Japán (JPN) |
Csang Cshangszon ( ) Dél-Korea (KOR) |
Said Ali Akbar Heidari Irán (IRI) |
1968, Mexikóváros | Nakata Sigeo Japán (JPN) |
Richard Sanders Egyesült Államok (USA) |
Chimedbazaryn Damdinsharav Mongólia (MGL) |
1972, München | Kató Kijomi Japán (JPN) |
Arszen Alahvergyiev Szovjetunió (URS) |
Kim Gvanghjong ( ) Észak-Korea (PRK) |
1976, Montréal | Takada Júdzsi Japán (JPN) |
Alekszandr Ivanov Szovjetunió (URS) |
Cson Heszop ( ) Dél-Korea (KOR) |
1980, Moszkva | Anatolij Beloglazov Szovjetunió (URS) |
Władysław Stecyk Lengyelország (POL) |
Nermedin Szelimov Bulgária (BUL) |
1984, Los Angeles | Šaban Trstena Jugoszlávia (YUG) |
Kim Dzsonggju ( ) Dél-Korea (KOR) |
Takada Júdzsi Japán (JPN) |
1988, Szöul | Szató Micuru Japán (JPN) |
Šaban Trstena Jugoszlávia (YUG) |
Volodimir Tohuzov Szovjetunió (URS) |
1992, Barcelona | Ri Hakszon ( ) Észak-Korea (PRK) |
Zeke Jones Egyesült Államok (USA) |
Valentin Jordanov Bulgária (BUL) |
1996, Atlanta | Valentin Jordanov Bulgária (BUL) |
Namiq Abdullayev Azerbajdzsán (AZE) |
Maulen Mamirov Kazahsztán (KAZ) |
2000, Sydney | Namiq Abdullayev Azerbajdzsán (AZE) |
Sammie Henson Egyesült Államok (USA) |
Amiran Kardanov Görögország (GRE) |
Olimpia | Arany | Ezüst | Bronz |
1904, St. Louis | Benjamin Bradshaw Egyesült Államok (USA) |
Theodore McLear Egyesült Államok (USA) |
Charles Clapper Egyesült Államok (USA) |
1908, London | George Dole Egyesült Államok (USA) |
James Slim Nagy-Britannia (GBR) |
William McKie Nagy-Britannia (GBR) |
1912 Stockholm | Nem szerepelt az olimpiai programban | ||
1920, Antwerpen | Charles E. Ackerly Egyesült Államok (USA) |
Samuel Gerson Egyesült Államok (USA) |
Philip Bernard Nagy-Britannia (GBR) |
1924, Párizs | Robin Reed Egyesült Államok (USA) |
Chester Newton Egyesült Államok (USA) |
Naitó Kacutosi Japán (JPN) |
1928, Amszterdam | Allie Morrison Egyesült Államok (USA) |
Kustaa Pihlajamäki Finnország (FIN) |
Hans Minder Svájc (SUI) |
1932, Los Angeles | Hermanni Pihlajamäki Finnország (FIN) |
Edgar Nemir Egyesült Államok (USA) |
Einar Karlsson Svédország (SWE) |
1936, Berlin | Kustaa Pihlajamäki Finnország (FIN) |
Francis Millard Egyesült Államok (USA) |
Gösta Frändfors Svédország (SWE) |
1948, London | Gazanfer Bilge Törökország (TUR) |
Ivar Sjölin Svédország (SWE) |
Adolf Muller Svájc (SUI) |
1952, Helsinki | Bayram Şit Törökország (TUR) |
Naszer Gujvehcsi Irán (IRI) |
Josiah Henson Egyesült Államok (USA) |
1956, Melbourne | Szaszahara Sózó Japán (JPN) |
Joseph Mewis Belgium (BEL) |
Erkki Penttilä Finnország (FIN) |
1960, Róma | Mustafa Dağıstanlı Törökország (TUR) |
Sztancso Ivanov Bulgária (BUL) |
Vlagyimir Rubasvili Szovjetunió (URS) |
1964, Tokió | Vatanabe Oszamu Japán (JPN) |
Sztancso Ivanov Bulgária (BUL) |
Nodar Hohasvili Szovjetunió (URS) |
1968, Mexikóváros | Kaneko Maszaaki Japán (JPN) |
Enyu Todorov Bulgária (BUL) |
Samseddin Szajed-Abbaszi Irán (IRI) |
1972, München | Zagalav Abdulbekov Szovjetunió (URS) |
Vehbi Akdağ Törökország (TUR) |
Ivan Krasztev Bulgária (BUL) |
1976, Montréal | Jang Dzsongmo ( ) Dél-Korea (KOR) |
Zeveg Ojdov Mongólia (MGL) |
Gene Davis Egyesült Államok (USA) |
1980, Moszkva | Magomed-Gaszan Abusev Szovjetunió (URS) |
Miho Dukov Bulgária (BUL) |
Jeórjiosz Hadziioanídisz Görögország (GRE) |
1984, Los Angeles | Randall Lewis Egyesült Államok (USA) |
Akaisi Kószei Japán (JPN) |
I Dzsonggun ( ) Dél-Korea (KOR) |
1988, Szöul | John Smith Egyesült Államok (USA) |
Sztepan Szargszjan Szovjetunió (URS) |
Szimeon Sterev Bulgária (BUL) |
1992, Barcelona | John Smith Egyesült Államok (USA) |
Aszkari Mohammadian Irán (IRI) |
Lázaro Reinoso Kuba (CUB) |
1996, Atlanta | Tom Brands Egyesült Államok (USA) |
Csang Dzseszong ( ) Dél-Korea (KOR) |
Elbrusz Tedejev Ukrajna (UKR) |
2000, Sydney | Murad Umahanov Oroszország (RUS) |
Szerafim Barzakov Bulgária (BUL) |
Csang Dzseszong ( ) Dél-Korea (KOR) |
2004, Athén | Yandro Quintana Kuba (CUB) |
Maszud Musztafa Gokár Irán (IRI) |
Inoue Kendzsi Japán (JPN) |
2008, Peking részletek |
Mavlet Batirov Oroszország (RUS) |
Jumoto Kenicsi Japán (JPN) |
Szejed Mohammadi Irán (IRI) |
Bazar Bazargurujev Kirgizisztán (KGZ) | |||
2012, London részletek |
Toğrul Əsgərov Azerbajdzsán (AZE) |
Beszik Kuduhov Oroszország (RUS) |
Coleman Scott Egyesült Államok (USA) |
Jogesvar Datt India (IND) |
A 2008-ban eredetileg második ukrán Vaszil Fedorisin dopping mintájának utólagos ellenőrzése során turinabol használatát mutatták ki. Ezért a NOB 2017-ben megfosztotta ezüstérmétől.[2]
Olimpia | Arany | Ezüst | Bronz |
1920, Antwerpen | Anders Larsson Svédország (SWE) |
Charles Courant Svájc (SUI) |
Walter Maurer Egyesült Államok (USA) |
1924, Párizs | John Spellman Egyesült Államok (USA) |
Rudolf Svensson Svédország (SWE) |
Charles Courant Svájc (SUI) |
1928, Amszterdam | Thure Sjöstedt Svédország (SWE) |
Arnold Bögli Svájc (SUI) |
Henri Lefèbre Franciaország (FRA) |
1932, Los Angeles | Peter Mehringer Egyesült Államok (USA) |
Thure Sjöstedt Svédország (SWE) |
Eddie Scarf Ausztrália (AUS) |
1936, Berlin | Knut Fridell Svédország (SWE) |
Ago Neo Észtország (EST) |
Erich Siebert Németország (GER) |
1948, London | Henry Wittenberg Egyesült Államok (USA) |
Fritz Stöckli Svájc (SUI) |
Bengt Fahlqvist Svédország (SWE) |
1952, Helsinki | Viking Palm Svédország (SWE) |
Henry Wittenberg Egyesült Államok (USA) |
Adil Atan Törökország (TUR) |
1956, Melbourne | Gholamreza Takhti Irán (IRI) |
Borisz Kulajev Szovjetunió (URS) |
Peter Blair Egyesült Államok (USA) |
1960, Róma | İsmet Atlı Törökország (TUR) |
Gholamreza Takhti Irán (IRI) |
Anatolij Albul Szovjetunió (URS) |
1964, Tokió | Alekszandr Medvegy Szovjetunió (URS) |
Ahmet Ayık Törökország (TUR) |
Szaid Musztafov Bulgária (BUL) |
1968, Mexilóváros | Ahmet Ayık Törökország (TUR) |
Sota Lomidze Szovjetunió (URS) |
Csatári József Magyarország (HUN) |
1972, München | Ben Peterson Egyesült Államok (USA) |
Gennagyij Sztrahov Szovjetunió (URS) |
Bajkó Károly Magyarország (HUN) |
1976, Montréal | Levan Tediashvili Szovjetunió (URS) |
Ben Peterson Egyesült Államok (USA) |
Stelian Morcov Románia (ROU) |
1980, Moszkva | Szanaszar Oganeszjan Szovjetunió (URS) |
Uwe Neupert NDK (GDR) |
Aleksander Cichoń Lengyelország (POL) |
1984, Los Angeles | Ed Banach Egyesült Államok (USA) |
Óta Akira Japán (JPN) |
Noel Loban Nagy-Britannia (GBR) |
1988, Szöul | Maharbek Hadarcev Szovjetunió (URS) |
Óta Akira Japán (JPN) |
Kim Theu ( ) Dél-Korea (KOR) |
1992, Barcelona | Maharbek Hadarcev Egyesített Csapat (EUN) |
Kenan Şimşek Törökország (TUR) |
Christopher Campbell Egyesült Államok (USA) |
1996, Atlanta | Rasul Hadem Irán (IRI) |
Maharbek Hadarcev Oroszország (RUS) |
Eldar Kurtanidze Grúzia (GEO) |
Olimpia | Arany | Ezüst | Bronz |
2004, Athén | Josida Szaori Japán (JPN) |
Tonya Verbeek Kanada (CAN) |
Anna Gomis Franciaország (FRA) |
2008, Peking részletek |
Josida Szaori Japán (JPN) |
Hszü Li ( ) Kína (CHN) |
Tonya Verbeek Kanada (CAN) |
Jackeline Rentería Kolumbia (COL) | |||
2012, London részletek |
Josida Szaori Japán (JPN) |
Tonya Verbeek Kanada (CAN) |
Jackeline Rentería Kolumbia (COL) |
Yuliya Ratkeviç Azerbajdzsán (AZE) |
Seamless Wikipedia browsing. On steroids.
Every time you click a link to Wikipedia, Wiktionary or Wikiquote in your browser's search results, it will show the modern Wikiwand interface.
Wikiwand extension is a five stars, simple, with minimum permission required to keep your browsing private, safe and transparent.