versenyszám a XXVIII. nyári olimpiai játékokon From Wikipedia, the free encyclopedia
A 2004. évi nyári olimpiai játékokon az úszás női 200 méteres mellúszás versenyszámát augusztus 18. és 19. között tartották a Vízi Központban.
Női 200 méteres mellúszás a XXVIII. nyári olimpián | ||||||||||
Adatok | ||||||||||
Helyszín | Vízi Központ, Athén | |||||||||
Dátum | augusztus 18–19. | |||||||||
Versenyzők | 31 résztvevő 28 nemzetből | |||||||||
Érmesek | ||||||||||
| ||||||||||
|
A versenyt megelőzően a következő rekord voltak érvényben:
Világrekord | Amanda Beard (USA) | 2:22,44 | Long Beach, USA | 2004. július 12. |
Olimpiai rekord | Kovács Ágnes (HUN) | 2:24,03 | Sydney, Ausztrália | 2000. szeptember 20. |
A versenyen új rekord született:
Olimpiai rekord | Döntő | Amanda Beard (USA) | 2:23,37 | Athén, Görögország | augusztus 19. |
Az időeredmények másodpercben értendők. A rövidítések jelentése a következő:
|
|
Az előfutamokból a legjobb 16 eredményt elérő versenyző jutott az elődöntőbe.
H | P | Név | Nemzet | E | Mj |
---|---|---|---|---|---|
1. futam | |||||
1. | 3 | Jaclyn Pangilinan | Fülöp-szigetek (PHI) | 2:33,38 | |
2. | 5 | Eeva Saarinen | Finnország (FIN) | 2:34,17 | |
3. | 4 | Nicolette Teo | Szingapúr (SIN) | 2:38,17 | |
2. futam | |||||
1. | 3 | Marina Kuč | Szerbia és Montenegró (SCG) | 2:30,39 | Q |
2. | 5 | İlkay Dikmen | Törökország (TUR) | 2:32,69 | |
3. | 7 | Majken Thorup | Dánia (DEN) | 2:35,29 | |
4. | 6 | Agustina De Giovanni | Argentína (ARG) | 2:35,94 | |
5. | 4 | Adriana Marmolejo | Mexikó (MEX) | 2:36,10 | |
6. | 2 | Imaday Núñez | Kuba (CUB) | 2:36,40 | |
3. futam | |||||
1. | 3 | Anne Poleska | Németország (GER) | 2:26,48 | Q |
2. | 5 | Birte Steven | Németország (GER) | 2:27,42 | Q |
3. | 4 | Mirna Jukić | Ausztria (AUT) | 2:28,28 | Q |
4. | 2 | Chiara Boggiatto | Olaszország (ITA) | 2:30,32 | Q |
5. | 7 | Diana Gomes | Portugália (POR) | 2:34,23 | |
6. | 8 | Irina Majsztruk | Ukrajna (UKR) | 2:37,42 | |
7. | 1 | Athiná Cavéla | Görögország (GRE) | 2:40,18 | |
6 | Reményi Diána | Magyarország (HUN) | DNS | ||
4. futam | |||||
1. | 4 | Leisel Jones | Ausztrália (AUS) | 2:26,02 | Q |
2. | 3 | Tanaka Maszami | Japán (JPN) | 2:26,91 | Q |
3. | 5 | Brooke Hanson | Ausztrália (AUS) | 2:27,38 | Q |
4. | 6 | Kirsty Balfour | Nagy-Britannia (GBR) | 2:29,78 | Q |
5. | 2 | Lauren Van Oosten | Kanada (CAN) | 2:30,44 | Q |
6. | 8 | Ina Kapisina | Fehéroroszország (BLR) | 2:31,26 | Q |
7. | 1 | Smiljana Marinović | Horvátország (CRO) | 2:32,52 | |
8. | 7 | Alenka Kejžar | Szlovénia (SLO) | 2:32,64 | |
5. futam | |||||
1. | 4 | Amanda Beard | Egyesült Államok (USA) | 2:26,61 | Q |
2. | 2 | Kovács Ágnes | Magyarország (HUN) | 2:26,90 | Q |
3. | 6 | Caroline Bruce | Egyesült Államok (USA) | 2:27,82 | Q |
4. | 5 | Csi Huj ( ) | Kína (CHN) | 2:28,66 | Q |
5. | 7 | Jelena Bogomazova | Oroszország (RUS) | 2:31,49 | Q |
6. | 8 | Siow Yi Ting | Malajzia (MAS) | 2:33,79 | |
7. | 1 | I Dzsijong | Dél-Korea (KOR) | 2:34,55 | |
3 | Lo Hszüe-csüan ( ) | Kína (CHN) | DNS |
H | F | Név | Nemzet | E | Mj |
---|---|---|---|---|---|
Előfutam végredménye | |||||
1. | 4 | Leisel Jones | Ausztrália (AUS) | 2:26,02 | Q |
2. | 3 | Anne Poleska | Németország (GER) | 2:26,48 | Q |
3. | 5 | Amanda Beard | Egyesült Államok (USA) | 2:26,61 | Q |
4. | 5 | Kovács Ágnes | Magyarország (HUN) | 2:26,90 | Q |
5. | 4 | Tanaka Maszami | Japán (JPN) | 2:26,91 | Q |
6. | 4 | Brooke Hanson | Ausztrália (AUS) | 2:27,38 | Q |
7. | 3 | Birte Steven | Németország (GER) | 2:27,42 | Q |
8. | 5 | Caroline Bruce | Egyesült Államok (USA) | 2:27,82 | Q |
9. | 3 | Mirna Jukić | Ausztria (AUT) | 2:28,28 | Q |
10. | 5 | Csi Huj ( ) | Kína (CHN) | 2:28,66 | Q |
11. | 4 | Kirsty Balfour | Nagy-Britannia (GBR) | 2:29,78 | Q |
12. | 3 | Chiara Boggiatto | Olaszország (ITA) | 2:30,32 | Q |
13. | 2 | Marina Kuč | Szerbia és Montenegró (SCG) | 2:30,39 | Q |
14. | 4 | Lauren Van Oosten | Kanada (CAN) | 2:30,44 | Q |
15. | 4 | Ina Kapisina | Fehéroroszország (BLR) | 2:31,26 | Q |
16. | 5 | Jelena Bogomazova | Oroszország (RUS) | 2:31,49 | Q |
17. | 4 | Smiljana Marinović | Horvátország (CRO) | 2:32,52 | |
18. | 4 | Alenka Kejžar | Szlovénia (SLO) | 2:32,64 | |
19. | 2 | İlkay Dikmen | Törökország (TUR) | 2:32,69 | |
20. | 1 | Jaclyn Pangilinan | Fülöp-szigetek (PHI) | 2:33,38 | |
21. | 5 | Siow Yi Ting | Malajzia (MAS) | 2:33,79 | |
22. | 1 | Eeva Saarinen | Finnország (FIN) | 2:34,17 | |
23. | 3 | Diana Gomes | Portugália (POR) | 2:34,23 | |
24. | 5 | I Dzsijong | Dél-Korea (KOR) | 2:34,55 | |
25. | 2 | Majken Thorup | Dánia (DEN) | 2:35,29 | |
26. | 2 | Agustina De Giovanni | Argentína (ARG) | 2:35,94 | |
27. | 2 | Adriana Marmolejo | Mexikó (MEX) | 2:36,10 | |
28. | 2 | Imaday Núñez | Kuba (CUB) | 2:36,40 | |
29. | 3 | Irina Majsztruk | Ukrajna (UKR) | 2:37,42 | |
30. | 1 | Nicolette Teo | Szingapúr (SIN) | 2:38,17 | |
31. | 3 | Athiná Cavéla | Görögország (GRE) | 2:40,18 | |
3 | Reményi Diána | Magyarország (HUN) | DNS | ||
5 | Lo Hszüe-csüan ( ) | Kína (CHN) | DNS |
Az elődöntőből a legjobb 8 eredményt elérő versenyző jutott a döntőbe.
H | P | Név | Nemzet | E | Mj |
---|---|---|---|---|---|
1. futam | |||||
1. | 3 | Brooke Hanson | Ausztrália (AUS) | 2:26,43 | Q |
2. | 4 | Anne Poleska | Németország (GER) | 2:26,59 | Q |
3. | 5 | Kovács Ágnes | Magyarország (HUN) | 2:26,63 | Q |
4. | 2 | Csi Huj ( ) | Kína (CHN) | 2:26,75 | Q |
5. | 6 | Caroline Bruce | Egyesült Államok (USA) | 2:27,60 | |
6. | 8 | Jelena Bogomazova | Oroszország (RUS) | 2:30,35 | |
7. | 1 | Lauren Van Oosten | Kanada (CAN) | 2:30,39 | |
8. | 7 | Chiara Boggiatto | Olaszország (ITA) | 2:30,76 | |
2. futam | |||||
1. | 5 | Amanda Beard | Egyesült Államok (USA) | 2:25,62 | Q |
2. | 3 | Tanaka Maszami | Japán (JPN) | 2:26,38 | Q |
3. | 4 | Leisel Jones | Ausztrália (AUS) | 2:26,71 | Q |
4. | 2 | Mirna Jukić | Ausztria (AUT) | 2:26,95 | Q |
5. | 7 | Kirsty Balfour | Nagy-Britannia (GBR) | 2:28,92 | |
6. | 6 | Birte Steven | Németország (GER) | 2:29,22 | |
7. | 1 | Marina Kuč | Szerbia és Montenegró (SCG) | 2:31,77 | |
8 | Ina Kapisina | Fehéroroszország (BLR) | DQ |
H | F | Név | Nemzet | E | Mj |
---|---|---|---|---|---|
Elődöntő végredménye | |||||
1. | 2 | Amanda Beard | Egyesült Államok (USA) | 2:25,62 | Q |
2. | 2 | Tanaka Maszami | Japán (JPN) | 2:26,38 | Q |
3. | 1 | Brooke Hanson | Ausztrália (AUS) | 2:26,43 | Q |
4. | 1 | Anne Poleska | Németország (GER) | 2:26,59 | Q |
5. | 1 | Kovács Ágnes | Magyarország (HUN) | 2:26,63 | Q |
6. | 2 | Leisel Jones | Ausztrália (AUS) | 2:26,71 | Q |
7. | 1 | Csi Huj ( ) | Kína (CHN) | 2:26,75 | Q |
8. | 2 | Mirna Jukić | Ausztria (AUT) | 2:26,95 | Q |
9. | 1 | Caroline Bruce | Egyesült Államok (USA) | 2:27,60 | |
10. | 2 | Kirsty Balfour | Nagy-Britannia (GBR) | 2:28,92 | |
11. | 2 | Birte Steven | Németország (GER) | 2:29,22 | |
12. | 1 | Jelena Bogomazova | Oroszország (RUS) | 2:30,35 | |
13. | 1 | Lauren Van Oosten | Kanada (CAN) | 2:30,39 | |
14. | 1 | Chiara Boggiatto | Olaszország (ITA) | 2:30,76 | |
15. | 2 | Marina Kuč | Szerbia és Montenegró (SCG) | 2:31,77 | |
2 | Ina Kapisina | Fehéroroszország (BLR) | DQ |
H | P | Név | Nemzet | E | Mj |
---|---|---|---|---|---|
Arany | 4 | Amanda Beard | Egyesült Államok (USA) | 2:23,37 | OR |
Ezüst | 7 | Leisel Jones | Ausztrália (AUS) | 2:23,60 | |
Bronz | 6 | Anne Poleska | Németország (GER) | 2:25,82 | |
4. | 5 | Tanaka Maszami | Japán (JPN) | 2:25,87 | |
5. | 2 | Kovács Ágnes | Magyarország (HUN) | 2:26,12 | |
6. | 1 | Csi Huj ( ) | Kína (CHN) | 2:26,35 | |
7. | 8 | Mirna Jukić | Ausztria (AUT) | 2:26,36 | |
8. | 3 | Brooke Hanson | Ausztrália (AUS) | 2:26,39 |
Seamless Wikipedia browsing. On steroids.
Every time you click a link to Wikipedia, Wiktionary or Wikiquote in your browser's search results, it will show the modern Wikiwand interface.
Wikiwand extension is a five stars, simple, with minimum permission required to keep your browsing private, safe and transparent.