A pécsi 14-es jelzésű autóbusz a Főpályaudvar és Petőfi-akna között közlekedik. A járat Somogyot és Vasast keresztülszelve közlekedik, éppen ezért ez a legforgalmasabb járat, amely erre jár. 46 perc alatt ér vissza a Budai Állomásra a 22,4 km-es úton.
Gyors adatok
14-es jelzésű autóbuszvonal |
|
|
14-es busz a Főpályaudvarnál |
Történeti adatok |
Státusz: | aktív |
Üzemi adatok |
Jellege: | alapjárat |
Település: | Pécs |
Üzemeltető: | Tüke Busz Zrt. |
Járművek: | szóló és csuklós buszok |
Végállomások |
Induló állomás: | Főpályaudvar |
Érkező állomás: | Petőfi-akna |
Útvonaladatok |
| I→É | É→I | Vonalhossz (km): | 15,5 | 15,2 | Megállóhelyek (db): | 25 | 25 | Menetidő (perc): | 36 | 34 |
|
Járatadatok |
Üzemidő: | tanévben | tanszünetben | hétfő: | 4.45–22.59 | 4.35–22.59 | kedd: | 4.45–22.59 | 4.35–22.59 | szerda: | 4.45–22.59 | 4.35–22.59 | csütörtök: | 4.45–22.59 | 4.35–22.59 | péntek: | 4.45–22.59 | 4.35–22.59 | szombat: | 4.35–22.59 | 4.35–22.59 | vasárnap: | 4.35–22.59 | 4.35–22.59 |
|
|
Menetszám: | tanévben | tanszünetben | hétfő: | 14+13 | 30+33 | kedd: | 14+13 | 30+33 | szerda: | 14+13 | 30+33 | csütörtök: | 14+13 | 30+33 | péntek: | 14+13 | 30+33 | szombat: | 17+16 | 17+16 | vasárnap: | 17+16 | 17+16 |
|
Kapcsolódó vonalak |
Vonalcsalád: | 13, 13Y, 14Y, 15, 15A |
Hálózat: | Pécs tömegközlekedése |
menetrendi tájékoztató |
Bezárás
Gyors adatok
Útvonaldiagram |
|
|
Főpályaudvar vá. |
|
|
Zsolnay-szobor |
|
|
Árkád |
|
|
48-as tér |
|
|
Zsolnay-negyed |
|
|
Mohácsi út |
|
|
Gyárvárosi templom |
|
|
Budai Állomás |
|
|
Andrássy út |
|
|
Eperfás út |
|
|
Pécs |
|
|
Danitz puszta |
|
|
Ördögárok |
|
|
Murom |
|
|
Őrmezei út, Szödrös |
|
|
Somogyi temető |
|
|
Pécs-Somogy |
|
|
Somogyi templom |
|
|
Máladó utca |
|
|
Pécs-Somogy – Pécs-Vasas |
|
|
Gabona utca |
|
|
Vashíd |
|
|
Vasasi temető |
|
|
Pécs-Vasas |
|
|
Bethlen Gábor utca |
|
|
Vasasi iskola |
|
|
Bencze József utca |
|
|
M. utca |
|
|
Petőfi-akna vá. |
|
Bezárás