Běh na 100 m mužů na Mistrovství světa v atletice 2017 se uskutečnil 4. a 5. srpna. Ve finálovém běhu zvítězil reprezentant Spojených států amerických Justin Gatlin. Světový a olympijský rekordman, 8násobný olympijský vítěz a 11násobný mistr světa Usain Bolt v něm skončil až na třetím místě s časem 9,95.
Další informace Mistrovství světa v atletice 2017, Sprinty ...
Zavřít
Závod se skládal z předkol, rozběhů, semifinále a finále.
Z každého běhu postupovali 3 závodníci přímo (Q) a další 2 nejlepší na čas (q).
1. předkolo
Pořadí |
Závodník |
Čas |
Postup |
1 |
Emmanuel Matadi |
10,27 |
Q |
2 |
Brendon Rodney |
10,37 |
Q |
3 |
Mark Otieno Odhiambo |
10,40 |
Q |
4 |
Phearat Nget |
10,99 SB |
|
5 |
Masbah Ahmmed |
11,08 |
|
6 |
Mohamed Lamine Dansoko |
11,41 SB |
|
7 |
Dysard Dageago |
11,60 |
|
2. předkolo
Pořadí |
Závodník |
Čas |
Postup |
1 |
Emre Zafer Barnes |
10,22 |
Q |
2 |
Chavaugn Walsh |
10,44 |
Q |
3 |
Hassan Saaid |
10,45 |
Q |
4 |
Dyland Sicobo |
11,01 |
|
5 |
Jeki Lanki |
11,91 PB |
|
6 |
Mobera Tonana |
11,91 SB |
|
7 |
Ielu Tamoa |
12,12 PB |
|
3. předkolo
Pořadí |
Závodník |
Čas |
Postup |
1 |
Ján Volko |
10,15 NR |
Q |
2 |
Mario Burke |
10,22 |
Q |
3 |
Adbullah Akbar Mohamed |
10,23 SB |
Q |
4 |
Rolando Palacios |
10,73 |
|
5 |
Bui Ba Hanh |
10,76 SB |
|
6 |
Said Gilani |
11,13 PB |
|
7 |
Paul Ma'unikeni |
11,31 PB |
|
4. předkolo
Pořadí |
Závodník |
Čas |
Postup |
1 |
Emre Zafer Barnes |
10,25 |
Q |
2 |
Chavaugn Walsh |
10,29 |
Q |
3 |
Hassan Saaid |
10,30 |
Q |
4 |
Dyland Sicobo |
10,59 |
q |
5 |
Jeki Lanki |
10,71 PB |
q |
6 |
Mobera Tonana |
11,23 PB |
|
7 |
Ielu Tamoa |
11,47 SB |
|
Z každého běhu postupovali 3 závodníci přímo (Q) a dalších 6 nejlepších na čas (q).
1. rozběh
Pořadí |
Závodník |
Čas |
Postup |
1 |
Christian Coleman |
10,01 |
Q |
2 |
Jak Ali Harvey |
10,13 |
Q |
3 |
Cejhae Green |
10,21 |
Q |
4 |
Emmanuel Matadi |
10,24 |
q |
5 |
Ramon Gittens |
10,24 |
|
6 |
Julian Reus |
10,25 |
|
7 |
Senoj-Jay Givans |
10,30 |
|
8 |
Jean Tarcicius Batambok |
10,75 |
|
2. rozběh
Pořadí |
Závodník |
Čas |
Postup |
1 |
Abdul Hakim Sani Brown |
10,05 PB |
Q |
2 |
Yohan Blake |
10,13 |
Q |
3 |
Xie Zhenye |
10,13 |
Q |
4 |
Emre Zafer Barnes |
10,22 |
q |
5 |
Emmanuel Callender |
10,25 PB |
|
6 |
Ján Volko |
10,25 SB |
|
7 |
David Lima |
10,41 PB |
|
8 |
Ambdoul Karim Riffayn |
10,72 |
|
3. rozběh
Pořadí |
Závodník |
Čas |
Postup |
1 |
Julian Forte |
9,99 |
Q |
2 |
Ben Yousef Meité |
10,02 |
Q |
3 |
Reece Prescod |
10,03 PB |
Q |
4 |
Akani Simbine |
10,15 |
q |
5 |
Alex Wilson |
10,24 |
q |
6 |
Mario Burke |
10,42 |
|
7 |
Hassan Saaid |
10,45 |
|
8 |
Andre De Grasse |
DNS |
|
4. rozběh
Pořadí |
Závodník |
Čas |
Postup |
1 |
Su Bingtian |
10,03 SB |
Q |
2 |
Chijindu Ujah |
10,07 |
Q |
3 |
Christopher Belcher |
10,13 |
Q |
4 |
Aska Cambridge |
10,21 |
q |
5 |
Joseph Millar |
10,31 |
|
6 |
Mark Otieno Odhiambo |
10,37 |
|
7 |
Jeremy Dodson |
10,52 |
|
8 |
Mosito Lehata |
DQ |
|
5. rozběh
Pořadí |
Závodník |
Čas |
Postup |
1 |
Justin Gatlin |
10,05 |
Q |
2 |
Andrew Fisher |
10,19 |
Q |
3 |
Kim Kukyoung |
10,24 |
Q |
4 |
Keston Bledman |
10,26 |
|
5 |
Gavin Smellie |
10,29 |
|
6 |
Abdullah Akbar Mohamed |
10,31 |
|
7 |
Thando Roto |
DQ |
|
8 |
Chavaughn Walsh |
DNS |
|
6. rozběh
Pořadí |
Závodník |
Čas |
Postup |
1 |
Usain Bolt |
10,07 |
Q |
2 |
James Dasaolu |
10,13 |
Q |
3 |
Jimmy Vicaut |
10,15 |
Q |
4 |
Shuhei Tada |
10,19 |
q |
5 |
Hassan Taftian |
10,34 |
|
6 |
Brendon Rodney |
10,36 |
|
7 |
Warren Fraser |
10,42 |
|
8 |
Diego Palomeque |
10,51 |
|
Z každého běhu postupovali 2 závodníci přímo a další 2 nejlepší na čas.
1. semifinále
Pořadí |
Závodník |
Čas |
Postup |
1 |
Akani Simbine |
10,05 |
Q |
2 |
Justin Gatlin |
10,09 |
Q |
3 |
Ben Youssef Meité |
10,12 |
|
4 |
Julian Forte |
10,13 |
|
5 |
James Dasaolu |
10,22 |
|
6 |
Aska Cambridge |
10,25 |
|
7 |
Xie Zhenye |
10,28 |
|
8 |
Kim Kukyoung |
10,40 |
|
2. semifinále
Pořadí |
Závodník |
Čas |
Postup |
1 |
Yohan Blake |
10,04 |
Q |
2 |
Reece Prescod |
10,05 |
Q |
3 |
Su Bingtian |
10,10 |
q |
4 |
Jak Ali Harvey |
10,16 |
|
5 |
Christopher Belcher |
10,20 |
|
6 |
Emmanuel Matadi |
10,20 |
|
7 |
Abdul Hakim Sani Brown |
10,28 |
|
8 |
Alex Wilson |
10,30 |
|
3. semifinále
Pořadí |
Závodník |
Čas |
Postup |
1 |
Christian Coleman |
9,97 |
Q |
2 |
Usain Bolt |
9,98 |
Q |
3 |
Jimmy Vicaut |
10,09 |
q |
4 |
Chijindu Ujah |
10,12 |
|
5 |
Shuhei Tada |
10,26 |
|
6 |
Emre Zafer Barnes |
10,27 |
|
7 |
Andrew Fisher |
10,36 |
|
8 |
Cejhae Greene |
10,64 |
|