seznam na projektech Wikimedia From Wikipedia, the free encyclopedia
Krasobruslení se objevilo poprvé už na letních olympijských hrách v Londýně v roce 1908, v krasobruslení tehdy soutěžili jednotlivě muži i ženy a také sportovní dvojice. Muži navíc k závodu jednotlivců měli i soutěž ve speciálních figurách, která se na OH objevila poprvé a naposled. Podruhé bylo krasobruslení také na letních olympijských hrách a to v roce 1920 v Antverpách. Prvně na zimních olympijských hrách se krasobruslení objevilo už v roce 1924 v Chamonix. V roce 1976 v Innsbrucku se do programu ZOH dostala další disciplína – tanec na ledě párů.
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
LOH 1908 Londýn |
Nikolaj Panin Rusko (RUS) |
Arthur Cumming Velká Británie (GBR) |
Geoffrey Hall-Say Velká Británie (GBR) |
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
LOH 1908 Londýn |
Německo (GER) Anna Hüblerová Heinrich Burger |
Velká Británie (GBR) Phyllis Johnsonová James H. Johnson |
Velká Británie (GBR) Madge Syersová Edgar Syers |
LOH 1920 Antverpy |
Finsko (FIN) Ludowika Jakobssonová Walter Jakobsson |
Norsko (NOR) Alexia Brynová Yngvar Bryn |
Velká Británie (GBR) Phyllis Johnsonová Basil Williams |
ZOH 1924 Chamonix |
Rakousko (AUT) Helene Engelmannová Alfred Berger |
Finsko (FIN) Ludowika Jakobssonová Walter Jakobsson |
Francie (FRA) Andrée Joly-Brunetová Pierre Brunet |
ZOH 1928 Svatý Mořic |
Francie (FRA) Andrée Joly-Brunetová Pierre Brunet |
Rakousko (AUT) Lilly Scholzová Otto Kaiser |
Rakousko (AUT) Melitta Brunnerová Ludwig Wrede |
ZOH 1932 Lake Placid |
Francie (FRA) Andrée Joly-Brunetová Pierre Brunet |
Spojené státy americké (USA) Beatrix Loughranová Sherwin Badger |
Maďarsko (HUN) Emilie Rotterová László Szollás |
ZOH 1936 Garmisch-Partenkirchen |
Německo (GER) Maxi Herberová Ernst Baier |
Rakousko (AUT) Ilse Pausinová Erik Pausin |
Maďarsko (HUN) Emilie Rotterová László Szollás |
ZOH 1948 Svatý Mořic |
Belgie (BEL) Micheline Lannoyová Pierre Baugniet |
Maďarsko (HUN) Andrea Kékesyová Ede Király |
Kanada (CAN) Suzanne Morrowová Wallace Diestelmeyer |
ZOH 1952 Oslo |
Německo (GER) Ria Falková Paul Falk |
Spojené státy americké (USA) Karol Kennedyová Peter Kennedy |
Maďarsko (HUN) Marianna Nagyová László Nagy |
ZOH 1956 Cortina d'Ampezzo |
Rakousko (AUT) Sissy Schwarzová Kurt Oppelt |
Kanada (CAN) Frances Dafoeová Norris Bowden |
Maďarsko (HUN) Marianna Nagyová László Nagy |
ZOH 1960 Squaw Valley |
Kanada (CAN) Barbara Wagnerová Robert Paul |
Tým sjednoceného Německa (EUA) Marika Kiliusová Hans-Jürgen Bäumler |
Spojené státy americké (USA) Nancy Ludingtonová Ronald Ludington |
ZOH 1964 Innsbruck |
Sovětský svaz (URS) Ljudmila Bělousovová Oleg Protopopov |
Tým sjednoceného Německa (EUA) Marika Kiliusová Hans-Jürgen Bäumler |
Kanada (CAN) Debbi Wilkesová Guy Revell |
ZOH 1968 Grenoble |
Sovětský svaz (URS) Ljudmila Bělousovová Oleg Protopopov |
Sovětský svaz (URS) Tatjana Žukovová Alexandr Gorelik |
Západní Německo (FRG) Margot Glockshuberová Wolfgang Danne |
ZOH 1972 Sapporo |
Sovětský svaz (URS) Irina Rodninová Alexej Uljanov |
Sovětský svaz (URS) Ljudmila Smirnovová Andrej Surajkin |
Německá demokratická republika (GDR) Manuela Großová Uwe Kagelmann |
ZOH 1976 Innsbruck |
Sovětský svaz (URS) Irina Rodninová Alexandr Zajcev |
Německá demokratická republika (GDR) Romy Kermerová Rolf Österreich |
Německá demokratická republika (GDR) Manuela Großová Uwe Kagelmann |
ZOH 1980 Lake Placid |
Sovětský svaz (URS) Irina Rodninová Alexandr Zajcev |
Sovětský svaz (URS) Marina Čerkasovová Sergej Šachraj |
Německá demokratická republika (GDR) Manuela Magerová Uwe Bewersdorf |
ZOH 1984 Sarajevo |
Sovětský svaz (URS) Jelena Valovová Oleg Vasiljev |
Spojené státy americké (USA) Kitty Carruthersová Peter Carruthers |
Sovětský svaz (URS) Larisa Selezněvová Oleg Makarov |
ZOH 1988 Calgary |
Sovětský svaz (URS) Jekatěrina Gordějevová Sergej Griňkov |
Sovětský svaz (URS) Jelena Valovová Oleg Vasiljev |
Spojené státy americké (USA) Jill Watsonová Peter Oppegard |
ZOH 1992 Albertville |
Sjednocený tým (EUN) Natalja Miškutenoková Artur Dmitrijev |
Sjednocený tým (EUN) Jelena Bechkeová Denis Petrov |
Kanada (CAN) Isabelle Brasseurová Lloyd Eisler |
ZOH 1994 Lillehammer |
Rusko (RUS) Jekatěrina Gordějevová Sergej Griňkov |
Rusko (RUS) Natalja Miškutenoková Artur Dmitrijev |
Kanada (CAN) Isabelle Brasseurová Lloyd Eisler |
ZOH 1998 Nagano |
Rusko (RUS) Oksana Kazakovová Artur Dmitrijev |
Rusko (RUS) Jelena Běrežná Anton Sicharulidze |
Německo (GER) Mandy Wötzelová Ingo Steuer |
ZOH 2002 Salt Lake City |
Rusko (RUS) Jelena Běrežná Anton Sicharulidze Kanada (CAN) Jamie Saléová David Pelletier |
medaile neudělena | Čína (CHN) Šen Süe Čao Chung-po |
ZOH 2006 Turín |
Rusko (RUS) Taťjana Totmjaninová Maxim Marinin |
Čína (CHN) Tan Čang Chao Čang |
Čína (CHN) Šen Süe Čao Chung-po |
ZOH 2010 Vancouver |
Čína (CHN) Šen Süe Čao Chung-po |
Čína (CHN) Čching Pchang Ťian Tchung |
Německo (GER) Aljona Savčenková Robin Szolkowy |
ZOH 2014 Soči |
Rusko (RUS) Taťjana Volosožarová Maxim Traňkov |
Rusko (RUS) Ksenia Stolbovová Fjodor Klimov |
Německo (GER) Aljona Savčenková Robin Szolkowy |
ZOH 2018 Pchjongčchang |
Německo (GER) Aljona Savčenková Bruno Massot |
Čína (CHN) Suej Wen-ťing Chan Cchung |
Kanada (CAN) Meagan Duhamelová Eric Radford |
ZOH 2022 Peking |
Čína (CHN) Suej Wen-ťing Chan Cchung |
Sportovci ROV (ROC) Jevgenie Tarasova Vladimir Morozov |
Sportovci ROV (ROC) Anastasie Mishina Aleksandr Galliamov |
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
ZOH 1976 Innsbruck |
Sovětský svaz (URS) Ljudmila Pachomovová Alexandr Gorškov |
Sovětský svaz (URS) Irina Mojsejevová Andrej Miněnkov |
Spojené státy americké (USA) Colleen O'Connorová James Millns |
ZOH 1980 Lake Placid |
Sovětský svaz (URS) Natalja Liničuková Gennadij Karponosov |
Maďarsko (HUN) Krisztina Regöczyová Andras Sallay |
Sovětský svaz (URS) Irina Mojsejevová Andrej Miněnkov |
ZOH 1984 Sarajevo |
Velká Británie (GBR) Jayne Torvillová Christopher Dean |
Sovětský svaz (URS) Natalja Bestěmjanovová Andrej Bukin |
Sovětský svaz (URS) Marina Klimovová Sergej Ponomarenko |
ZOH 1988 Calgary |
Sovětský svaz (URS) Natalja Bestěmjanovová Andrej Bukin |
Sovětský svaz (URS) Marina Klimovová Sergej Ponomarenko |
Kanada (CAN) Tracy Wilsonová Robert McCall |
ZOH 1992 Albertville |
Sjednocený tým (EUN) Marina Klimovová Sergej Ponomarenko |
Francie (FRA) Isabelle Duchesnayová Paul Duchesnay |
Sjednocený tým (EUN) Maja Usovová Alexander Žulin |
ZOH 1994 Lillehammer |
Rusko (RUS) Oksana Griščuková Jevgenij Platov |
Rusko (RUS) Maja Usovová Alexandr Žulin |
Velká Británie (GBR) Jayne Torvillová Christopher Dean |
ZOH 1998 Nagano |
Rusko (RUS) Oksana Griščuková Jevgenij Platov |
Rusko (RUS) Anjelika Krylovová Oleg Ovsjanikov |
Francie (FRA) Marina Anissinová Gwendal Peizerat |
ZOH 2002 Salt Lake City |
Francie (FRA) Marina Anissinová Gwendal Peizerat |
Rusko (RUS) Irina Lobačevová Ilja Averbuch |
Itálie (ITA) Barbara Fusar-Poliová Maurizio Margaglio |
ZOH 2006 Turín |
Rusko (RUS) Taťjana Navková Roman Kostomarov |
Spojené státy americké (USA) Tanith Belbinová Benjamin Agosto |
Ukrajina (UKR) Jelena Grušinová Ruslan Gončarov |
ZOH 2010 Vancouver |
Kanada (CAN) Tessa Virtueová Scott Moir |
Spojené státy americké (USA) Meryl Davisová Charlie White |
Rusko (RUS) Oksana Domninová Maxim Šabalin |
ZOH 2014 Soči |
Spojené státy americké (USA) Meryl Davisová Charlie White |
Kanada (CAN) Tessa Virtueová Scott Moir |
Rusko (RUS) Jelena Ilinychová Nikita Kacalapov |
ZOH 2018 Pchjongčchang |
Kanada (CAN) Tessa Virtueová Scott Moir |
Francie (FRA) Gabriella Papadakisová Guillaume Cizeron |
Spojené státy americké (USA) Maia Shibutaniová Alex Shibutani |
ZOH 2022 Peking |
Francie (FRA) Gabriella Papadakisová Guillaume Cizeron |
Sportovci ROV (ROC) Victoria Sinitsina Nikita Katsalapov |
Spojené státy americké (USA) Madison Hubbellová Zachary Donahue |
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
ZOH 2014 Soči |
Rusko (RUS) Jevgenij Pljuščenko Julia Lipnická Xenija Stolbovová / Fjodor Klimov Jelena Ilinychová / Nikita Kacalapov Taťjana Volosožarová / Maxim Traňkov Jekatěrina Bobrovová / Dmitrij Solovjov |
Kanada (CAN) Patrick Chan Kevin Reynolds Kaetlyn Osmondová Kirsten Towersová / Dylan Moscovitch Tessa Virtueová / Scott Moir Meagan Duhamelová / Eric Radford |
Spojené státy americké (USA) Jason Brown Gracie Goldová Marissa Castelliová / Simon Shnapir Meryl Davisová / Charlie White Jeremy Abbott / Ashley Wagnerová |
ZOH 2018 Pchjongčchang |
Kanada (CAN) Patrick Chan Kaetlyn Osmond Gabrielle Daleman Meagan Duhamel / Eric Radford Tessa Virtueová / Scott Moir |
Olympijští sportovci z Ruska (OAR) Mikhail Kolyada Jevgenija Medveděvová Alina Zagitovová Evgenia Tarasova / Vladimir Morozov Natalia Zabiiako / Alexander Enbert Ekaterina Bobrova / Dmitri Soloviev |
Spojené státy americké (USA) Nathan Chen Adam Rippon Bradie Tennell Mirai Nagasu Alexa Scimeca Knierim / Chris Knierim Maia Shibutani / Alex Shibutani |
ZOH 2022 Peking |
Sportovci ROV (ROC) Mark Kondratiuk Kamila Valijevová Anastasia Mišinová Aleksandr Galljamov Victoria Sinitsinaová Nikita Katsalapov |
Spojené státy americké (USA) Nathan Chen† Vincent Zhou‡ Karen Chenová Alexa Knierimová Brandon Frazier Madison HubbellovᆠZachary Donohue† Madison ChockovᇠEvan Bates‡ |
Japonsko (JPN) Shoma Uno† Yuma Kagiyama‡ Wakaba HiguchiovᆠKaori SakamotovᇠRiku Miuraová Ryuichi Kihara Misato Komatsubaraová Tim Koleto |
Seamless Wikipedia browsing. On steroids.
Every time you click a link to Wikipedia, Wiktionary or Wikiquote in your browser's search results, it will show the modern Wikiwand interface.
Wikiwand extension is a five stars, simple, with minimum permission required to keep your browsing private, safe and transparent.