Літні Олімпійські ігри 1952 або XV Літні Олімпійські ігри — міжнародне спортивне змагання, яке проходило під егідою Міжнародного олімпійського комітету у місті Гельсінкі, Фінляндія з 19 липня по 3 серпня 1952 року.

Коротка інформація XV Літні Олімпійські ігри, Місто ...
Закрити

Це були рекордні по кількості спортсменів Ігри - 4955 з 69 країн. В іграх вперше взяли участь збірні Китайської Народної Республіки, Гонконгу, Індонезії, Ізраїлю, Таїланду, Саар і Радянського Союзу, до складу якої входили українські спортсмени.

Від України в складі збірної СРСР на Олімпіаді висту­пало 25 спортсменів. Серед них 11 легкоатлетів. Це кияни Євген Буланчик, Петро Денисенко, Ві­ктор Цибуленко, Іван Ярмиш, Володимир Бражник, Георгій Дибенко, Петро Чевгун, дніпропетровці Микола Білокуров та Федір Марулін, одесит Євген Вансович, харків'янин Микола Редькін.

Здобутки українських спортсменів

Українські спортсмени виступали на Олімпіаді в складі збірної СРСР. Олімпійськими медалістами стали:

Визначні результати

Чеський стаєр Еміль Затопек виграв забіги на 5 км, 10 км і марафон, ставши чотириразовим олімпійським чемпіоном. Ще одну золоту медаль він отримав на попередній лондонській Олімпіаді. Хокейна збірна Індії виграла олімпійський турнір п'ятий раз підряд. Маленька Угорська Народна Республіка здобула 42 медалі й у загальному медальному заліку поступилася лише США й СРСР.