From Wikipedia, the free encyclopedia
УЕФА Лига конференције 2022/23. била је друга сезона овог трећег по јачини европског клупског фудбалског такмичења које организује УЕФА.
Детаљи такмичења | |
---|---|
Датум | 5. јул 2022 — 25. август 2022. (квалификације) 8. септембар 2022 — 7. јун 2023. (главни део) |
Екипе | 32+8 (главни део) 136+45 (укупно) |
Коначан пласман | |
Шампиони | Вест Хем јунајтед (1. титула) |
Друго место | Фјорентина |
Статистике турнира | |
Одиграно утакмица | 141 |
Постигнуто голова | 379 (2,69 по мечу) |
Укупно гледалаца | 2.077.952 (14.737 по мечу) |
Најбољи стрелац | Зеки Амдуни Артур Кабрал (7) |
Финале је одиграно на Арени Фортуна у Прагу, главном граду Чешке Републике.[1] Титулу је освојио Вест Хем јунајтед, који је у финалу победио Фјорентину с резултатом 2 : 1 и као првак такмичења се аутоматски квалификовао у групну фазу Лиге Европе наредне сезоне.[2]
Бранилац титуле Рома, која је освајањем такмичења годину дана раније обезбедила учешће у Лиги Европе, није могла да брани титулу пошто је прошла у елиминациону фазу Лиге Европе.
Одлуком УЕФА, фудбалски клубови из Русије суспендовани су из свих њених такмичења за сезону 2022/23. због војне инвазије Русије на Украјину која је почела у фебруару 2022. године.
У Лиги конференције 2022/23. учествује 177 екипа из 54 од 55 националних савеза који припадају УЕФА (изузетак је фудбалски савез из Русије). Поредак националних савеза, који се саставља на основу Уефиних коефицијената, користи се за одређивање броја учесника за сваки појединачни савез у такмичењу:
Савезима су додељена места на Уефиној ранг-листи на основу својих коефицијената за 2021. годину, који узимају у обзир учинак клубова у европским такмичењима од 2016/17. до 2020/21.[3]
Осим расподеле засноване на коефицијентима, савези могу имати додатне учеснике у Лиги конференције, као што је доле наведено:
|
|
|
У следећој табели дат је распоред клубова по фазама такмичења у текућој сезони.[9] Према прописима, актуелни победник Лиге конференције пласира се у групну фазу Лиге Европе.
Због суспензије Фудбалског савеза Русије, чиме је забрањено наступање клубова из те земље у свим европским такмичењима, за сезону 2022/23 и због промене у систему распореда екипа у Лиги Европе услед пласмана прошлогодишњег шампиона Лиге конференције у то такмичење, извршене су промене у систему распореда екипа:
Такође:
Екипе које почињу такмичење од наведене фазе | Екипе које су се квалификовале из претходне фазе | Екипе које су испале из Лиге шампиона или Лиге Европе | ||
---|---|---|---|---|
Прво коло квалификација (60 екипа) |
|
|||
Друго коло квалификација (106 екипа) |
Стаза првака (16 екипа) |
| ||
Главна стаза (90 екипа) |
|
|
||
Треће коло квалификација (64 екипа) |
Стаза првака (10 екипа) |
|
| |
Главна стаза (54 екипе) |
|
|
||
Коло плеј-офа (44 екипа) |
Стаза првака (10 екипа) |
|
| |
Главна стаза (34 екипа) |
|
|
| |
Групна фаза (32 екипе) |
|
| ||
Бараж за елиминациону фазу (16 екипа) |
|
| ||
Елиминациона фаза (16 екипа) |
|
Ознаке у заградама означавају на који начин се свака екипа квалификовала у одређену фазу такмичења:
Друго и треће коло квалификација као и коло плеј-офа подељена су на две „стазе”: стаза првака (СП) и главна стаза (ГС).
Једина екипа која не наступа у првом рангу националног првенства је Вадуц, који игра у Другој лиги Швајцарске.
Напомене
Распоред одигравања утакмица у Лиги конференције 2022/23. наведен је у доњој табели.[13] Утакмице се играју четвртком осим финала које ће се играти у среду.
Сви жребови за кола квалификација одржали су се у 13.00 или 14.00 часова (CEST/CET) у седишту Уефе у Ниону у Швајцарској.[14] Жреб за групну фазу одржаће се у Истанбулу у Турској.[15]
Фаза | Коло | Жреб | Прва утакмица | Друга утакмица |
---|---|---|---|---|
Квалификације | Прво коло квалификација | 14. јун 2022. | 7. јул 2022. | 14. јул 2022. |
Друго коло квалификација | 15. јун 2022. | 21. јул 2022. | 28. јул 2022. | |
Треће коло квалификација | 18. јул 2022. | 4. август 2022. | 11. август 2022. | |
Коло плеј-офа | 2. август 2022. | 18. август 2022. | 25. август 2022. | |
Групна фаза | Прво коло | 26. август 2022. | 8. септембар 2022. | |
Друго коло | 15. септембар 2022. | |||
Треће коло | 6. октобар 2022. | |||
Четврто коло | 13. октобар 2022. | |||
Пето коло | 27. октобар 2022. | |||
Шесто коло | 3. новембар 2022. | |||
Елиминациона фаза | Бараж за елиминациону фазу | 7. новембар 2022. | 16. фебруар 2023. | 23. фебруар 2023. |
Осмина финала | 24. фебруар 2022. | 09. март 2023. | 16. март 2023. | |
Четвртфинале | 17. март 2023. | 13. април 2023. | 20. април 2023. | |
Полуфинале | 11. мај 2023. | 18. мај 2023. | ||
Финале | 7. јун 2023. на Арени Фортуна |
Жреб за прво коло квалификација одржан је 14. јуна 2022. године. Прве утакмице су игране 5, 6, и 7. јула, а реванш мечеви 12. и 14. јула 2022.
Победници двомеча су обезбедили пролаз у главну стазу другог кола квалификација. Поражене екипе су окончале европску сезону.
Тим #1 | рез. | Тим #2 | прва утакмица | друга утакмица |
---|---|---|---|---|
Алашкерт | 2 : 4 | Хамрун | 1 : 0 | 1 : 4 |
Лехија Гдањск | 6 : 2 | Академија Пандев | 4 : 1 | 2 : 1 |
Интер Турку | 1 : 3 | Дрита | 1 : 0 | 0 : 3 |
Динамо Тбилиси | 4 : 4 (5 : 6, пен.) | Паиде | 2 : 3 | 2 : 1 (п. с. н.) |
Паневежис | 0 : 2 | Милсами Орхеј | 0 : 0 | 0 : 2 |
Љачи | 1 : 0 | Искра | 0 : 0 | 1 : 0 |
Гњилане | 2 : 3 | Лијепаја | 1 : 0 | 1 : 3 |
Сфинтул | 2 : 4 | Мура | 1 : 2 | 1 : 2 |
Купс | 2 : 0 | Дила Гори | 2 : 0 | 0 : 0 |
Ружомберок | 2 : 0 | Кауно Жалгирис | 2 : 0 | 0 : 0 |
Будућност Подгорица | 4 : 2 | Љапи | 2 : 0 | 2 : 2 |
Гзира | 2 : 1 | Атлетик Ескалдез | 1 : 1 | 1 : 0 (п. с. н.) |
Борац Бања Лука | 3 : 3 (3 : 4, пен.) | Б36 Торсхавн | 2 : 0 | 1 : 3 (п. с. н.) |
Олимпија Љубљана | 3 : 2 | Диферданж | 1 : 1 | 2 : 1 (п. с. н.) |
Сент Џозефс | 1 : 0 | Ларн | 0 : 0 | 1 : 0 |
Санта Колома | 1 : 5 | Брејдаблик | 0 : 1 | 1 : 4 |
Дунајска Стреда | 5 : 1 | Клифтонвил | 2 : 1 | 3 : 0 |
Викингур Гета | 3 : 1 | Европа | 1 : 0 | 2 : 1 |
Бала таун | 2 : 2 (3 : 4, пен.) | Слајго роверси | 1 : 2 | 1 : 0 (п. с. н.) |
Фола Еш | 1 : 4 | Тре фјори | 0 : 1 | 1 : 3 |
Динамо Минск | 3 : 2 | Дечић | 1 : 1 | 2 : 1 |
Тре пене | 0 : 8 | Тузла сити | 0 : 2 | 0 : 6 |
Сабуртало | 1 : 1 (5 : 4, пен.) | Партизани Тирана | 0 : 1 | 1 : 0 (п. с. н.) |
Шкендија | 4 : 2 | Арарат Јереван | 2 : 0 | 2 : 2 |
Флоријана | 0 : 1 | Петрокуб Хинчешти | 0 : 0 | 0 : 1 |
Погоњ Шчећин | 4 : 2 | КР | 4 : 1 | 0 : 1 |
ХБ | 2 : 2 (2 : 4, пен.) | Њутаун | 1 : 0 | 1 : 2 (п. с. н.) |
Мегпајс | 3 : 4 | Крусајдерс | 2 : 1 | 1 : 3 |
Флора Талин | 3 : 4 | СЈК | 1 :0 | 2 : 4 (п. с. н.) |
Дери сити | 0 : 4 | Рига | 0 : 2 | 0 : 2 |
Прве утакмице су игране 19, 20 и 21. јула, а реванш мечеви 26, 27. и 28. јула 2022.
Победници двомеча су обезбедили пролаз у одговарајућу стазу трећег кола квалификација. Поражене екипе су окончале европску сезону.
Тим #1 | рез. | Тим #2 | прва утакмица | друга утакмица |
---|---|---|---|---|
Шахтјор Солигорск | аутоматски пролаз | Н/Д | — | — |
РФС | аутоматски пролаз | Н/Д | — | — |
Ла Фјорита | 0 : 10 | Балкани | 0 : 4 | 0 : 6 |
Викингир Рејкјавик | 2 : 0 | Њу сејнтс | 2 : 0 | 0 : 0 |
Сутјеска Никшић | 0 : 1 | Клаксвик | 0 : 0 | 0 : 1 |
Хибернијанс | 4 : 3 | Левадија Талин | 3 : 2 | 1 : 1 |
Тирана | 2 : 4 | Зрињски | 0 : 1 | 2 : 3 |
Лех Познањ | 6 : 1 | Динамо Батуми | 5 : 0 | 1 : 1 |
ЧФР Клуж | 4 : 1 | Интер Ескалдес-Енгордани | 3 : 0 | 1 : 1 |
Тобол | 3 : 0 | Линколн ред импс | 2 : 0 | 1 : 0 |
Тим #1 | рез. | Тим #2 | прва утакмица | друга утакмица |
---|---|---|---|---|
Гзира јунајтед | 5 : 5 (3 : 1, пен.) | Раднички Ниш | 2 : 2 | 3 : 3 (п. с. н.) |
Арис Солун | 7 : 2[upper-alpha 1] | Гомељ | 5 : 1 | 2 : 1 |
Ботев Пловдив | 0 : 2 | АПОЕЛ | 0 : 0 | 0 : 2 |
Фехервар | 5 : 3 | Габала | 4 : 1 | 1 : 2 |
Истанбул Башакшехир | 2 : 1 | Макаби Нетања | 1 : 1 | 1 : 0 |
Арис Лимасол | 2 : 3 | Нефчи Баку | 2 : 0 | 0 : 3 |
Вележ Мостар | 0 : 2 | Хамрун | 0 : 1 | 0 : 1 |
Сабуртало Тбилиси | 3 : 4 | ФЦСБ | 1 : 0 | 2 : 4 |
Македонија Ђорче Петров | 0 : 4[upper-alpha 1] | ЦСКА Софија | 0 : 0 | 0 : 4 |
Хапоел Бершева | 3 : 1 | Динамо Минск | 2 : 1 | 1 : 0 |
Зира | 0 : 3 | Макаби Тел Авив | 0 : 3 | 0 : 0 |
Влазнија | 1 : 4 | Универзитатеа Крајова | 1 : 1 | 0 : 3 |
Арарат-Јерменија | 0 : 0 (3 : 5, пен.) | Паиде | 0 : 0 | 0 : 0 (п. с. н.) |
Каират | 0 : 2 | Кишварда | 0 : 1 | 0 : 1 |
БАТЕ Борисов | 0 : 5 | Конијаспор | 0 : 3 | 0 : 2 |
Сепси | 3 : 3 (4 : 2, пен.) | Олимпија Љубљана | 3 : 1 | 0 : 2 (п. с. н.) |
Кизилжар | 3 : 2 | Осијек | 1 : 2 | 2 : 0 |
Лијепаја | 0 : 4 | Јанг бојс | 0 : 1 | 0 : 3 |
Рапид Беч | 2 : 1 | Лехија Гдањск | 0 : 0 | 2 : 1 |
СЈК | 2 : 6 | Лилестрем | 0 : 1 | 2 : 5 |
Брејдаблик | 3 : 2 | Будућност Подгорица | 2 : 0 | 1 : 2 |
Сент Патрикс атлетик | 1 : 1 (6 : 5, пен.) | Мура | 1 : 1 | 0 : 0 (п. с. н.) |
Сент Џозефс | 0 : 11 | Славија Праг | 0 : 4 | 0 : 7 |
Спартак Трнава | 6 : 2 | Њутаун | 4 : 1 | 2 : 1 |
Судува | 0 : 2 | Виборг | 0 : 1 | 0 : 1 |
Викингур Гета | 0 : 4 | ДАК Дунајска Стреда | 0 : 2 | 0 : 2 |
Погоњ Шчећин | 1 : 5 | Брендби | 1 : 1 | 0 : 4 |
АЗ | 5 : 0[upper-alpha 1] | Тузла сити | 1 : 0 | 4 : 0 |
Мадервел | 0 : 3 | Слајго роверси | 0 : 1 | 0 : 2 |
Молде | 6 : 2 | Елфсборг | 4 : 1 | 2 : 1 |
Копар | 1 : 2 | Вадуц | 0 : 1 | 1 : 1 (п. с. н.) |
Б36 Торсхавн | 1 : 0 | Тре фјори | 1 : 0 | 0 : 0 |
Ружомберок | 1 : 5 | Рига | 0 : 3 | 1 : 2 |
Базел | 3 : 1 | Крусејдерс | 2 : 0 | 1 : 1 |
Ројал Антверпен | 2 : 0 | Дрита | 0 : 0 | 2 : 0 |
Петрокуб Хинчешти | 4 : 1 | Лачи | 0 : 0 | 4 : 1 |
Расинг унион | 1 : 8 | Чукарички | 1 : 4 | 0 : 4 |
Левски Софија | 3 : 1 | ПАОК | 2 : 0 | 1 : 1 |
Виторија Гимараис | 3 : 0 | Академија Пушкаш | 3 : 0 | 0 : 0 |
Ријека | 1 : 4 | Јургорден | 1 : 2 | 0 : 2 |
Ворскла Полтава | 3 : 4[upper-alpha 1] | АИК | 3 : 2 | 0 : 2 (п. с. н.) |
Валмијера | 2 : 5 | Шкендија | 1 : 2 | 1 : 3 |
Раков Ченстохова | 6 : 0 | Астана | 5 : 0 | 1 : 0 |
Купс | 6 : 3 | Милсами Орхеј | 2 : 2 | 4 : 1 |
Спарта Праг | 1 : 2 | Викинг | 0 : 0 | 1 : 2 |
Прве утакмице су игране 3. и 4. августа, а реванш мечеви 9, 10. и 11. августа 2022.
Победници двомеча су обезбедили пролаз у одговарајућу стазу кола плеј-офа. Поражене екипе су окончале европску сезону.
Тим #1 | рез. | Тим #2 | прва утакмица | друга утакмица |
---|---|---|---|---|
Викингир Рејкјавик | 2 : 4 | Лех Познањ | 1 : 0 | 1 : 4 (п. с. н.) |
РФС | 4 : 2 | Хибернијанс | 1 : 1 | 3 : 1 |
Балкани | 4 : 4 (4 : 3, пен.) | Клаксвик | 3 : 2 | 1 : 2 (п. с. н.) |
Зрињски | 2 : 1 | Тобол | 1 : 0 | 1 : 1 |
Шахтјор Солигорск | 0 : 1 | ЧФР Клуж | 0 : 0 | 0 : 1 |
Тим #1 | рез. | Тим #2 | прва утакмица | друга утакмица |
---|---|---|---|---|
Спартак Трнава | 0 : 3 | Раков Ченстохова | 0 : 2 | 0 : 1 |
АИК | 2 : 2 (3 : 2, пен.) | Шкендија | 1 : 1 | 1 : 1 (п. с. н.) |
Викинг | 5 : 2 | Слајго роверси | 5 : 1 | 0 : 1 |
Брејдаблик | 1 : 6 | Истанбул Башакшехир | 1 : 3 | 0 : 3 |
Купс | 0 : 5 | Јанг бојс | 0 : 2 | 0 : 3 |
Паиде | 0 : 5 | Андерлехт | 0 : 2 | 0 : 3 |
Виборг | 5 : 1 | Б36 Торсхавн | 3 : 0 | 2 : 1 |
Хајдук Сплит | 3 : 2 | Виторија Гимараис | 3 : 1 | 0 : 1 |
Брендби | 2 : 2 (1 : 3, пен.) | Базел | 1 : 0 | 1 : 2 (п. с. н.) |
Лилестрем | 1 : 5 | Ројал Антверпен | 1 : 3 | 0 : 2 |
ЦСКА Софија | 2 : 1 | Сент Патрикс атлетик | 0 : 1 | 2 : 0 |
Данди јунајтед | 1 : 7 | АЗ | 1 : 0 | 0 : 7 |
АПОЕЛ | 1 : 0 | Кизилжар | 1 : 0 | 0 : 0 |
ДАК Дунајска Стреда | 0 : 2 | ФЦСБ | 0 : 1 | 0 : 1 |
Рига | 1 : 5 | Жил Висенте | 1 : 1 | 0 : 4 |
Волфсбергер | 4 : 0 | Гзира јунајтед | 0 : 0 | 4 : 0 |
Макаби Тел Авив | 3 : 2 | Арис Солун | 2 : 0 | 1 : 2 |
Молде | 4 : 2 | Кишварда | 3 : 0 | 1 : 2 |
Нефчи Баку | 2 : 3 | Рапид Беч | 2 : 1 | 0 : 2 (п. с. н.) |
Лугано | 1 : 5 | Хапоел Бершева | 0 : 2 | 1 : 3 |
Хамрун | 2 : 2 (4 : 1, пен.)[upper-alpha 1] | Левски Софија | 0 : 1 | 2 : 1 (п. с. н.) |
Чукарички | 2 : 7[upper-alpha 1] | Твенте | 1 : 3 | 1 : 4 |
Зорја Луганск | 1 : 3 | Универзитатеа Крајова | 1 : 0 | 0 : 3 |
Вадуц | 5 : 3 | Конијаспор | 1 : 1 | 4 : 2 |
Сфинтул Георге | 2 : 6 | Јургорден | 1 : 3 | 1 : 3 |
Фехервар | 7 : 1 | Петрокуб Хинчешти | 5 : 0 | 2 : 1 |
Славија Праг | 3 : 1 | Панатинаикос | 2 : 0 | 1 : 1 |
Жреб за коло плеј-офа одржан је 2. августа 2022. године. Прве утакмице су игране 18. августа, а реванш мечеви 25. августа.
Победници двомеча су обезбедили пласман у групну фазу Лиге конференције. Поражене екипе су окончале европску сезону.
Тим #1 | рез. | Тим #2 | прва утакмица | друга утакмица |
---|---|---|---|---|
Марибор | 0 : 1 | ЧФР Клуж | 0 : 0 | 0 : 1 |
РФС | 3 : 3 (4 : 2, пен.) | Линфилд | 2 : 2 | 1 : 1 (п. с. н.) |
Лех Познањ | 3 : 1 | Ф91 Диделанж | 2 : 0 | 1 : 1 |
Шкупи | 1 : 3 | Балкани | 1 : 2 | 0 : 1 |
Зрињски | 2 : 2 (5 : 6, пен.) | Слован Братислава | 1 : 0 | 1 : 2 (п. с. н.) |
Тим #1 | рез. | Тим #2 | прва утакмица | друга утакмица |
---|---|---|---|---|
ЦСКА Софија | 1 : 2 | Базел | 1 : 0 | 0 : 2 |
Вадуц | 2 : 1 | Рапид Беч | 1 : 1 | 1 : 0 |
Раков Ченстохова | 2 : 3 | Славија Праг | 2 : 1 | 0 : 2 (п. с. н.) |
АПОЕЛ | 3 : 5 | Јургорден | 0 : 3 | 3 : 2 |
Макаби Тел Авив | 1 : 2 | Ница | 1 : 0 | 0 : 2 (п. с. н.) |
Универзитатеа Крајова | 2 : 2 (3 : 4, пен.) | Хапоел Бершева | 1 : 1 | 1 : 1 (п. с. н.) |
Истанбул Башакшехир | 4 : 2 | Ројал Антверпен | 1 : 1 | 3 : 1 |
ФЦСБ | 4 : 3 | Викинг | 1 : 2 | 3 : 1 |
Партизан | 7 : 4 | Хамрун | 4 : 1 | 3 : 3 |
Фјорентина | 2 : 1 | Твенте | 2 : 1 | 0 : 0 |
Виљареал | 6 : 2 | Хајдук Сплит | 4 : 2 | 2 : 0 |
Келн | 4 : 2 | Фехервар | 1 : 2 | 3 : 0 |
Вест Хем јунајтед | 6 : 1 | Виборг | 3 : 1 | 3 : 0 |
Јанг бојс | 1 : 1 (1 : 3, пен.) | Андерлехт | 0 : 1 | 1 : 0 (п. с. н.) |
Словацко | 4 : 0 | АИК | 3 : 0 | 1 : 0 |
Молде | 4 : 1 | Волфсбергер | 0 : 1 | 4 : 0 |
АЗ | 6 : 1 | Жил Висенте | 4 : 0 | 2 : 1 |
Жреб за групну фазу је био одржан 26. августа 2022. године. Тридесет и две екипе распоређене су у осам група, а свака група се састоји од по четири екипе. Током жребања, екипе су подељене у четири шешира на основу клупског коефицијента за 2022. Екипе из истог савеза (државе) не могу бити у истој групи. Победници сваке групе пласирају се у осмину финала, док другопласирани пролазе у плеј-оф. Трећепласиране и четвртопласиране екипе бивају елиминисане из европских такмичења.
Јургорден, Дњепар-1, Пјуник, РФС, Силкеборг, Словацко, Балкани, Вадуц и Жалгирис ће дебитовати у групној фази такмичења УЕФА.
Први шешир
|
Други шешир
|
Трећи шешир
|
Четврти шешир
|
Легенда: |
---|
Победници групе пролазе у осмину финала Лиге конференције. |
Другопласирани тим наставља такмичење у плеј-офу елиминационе фазе Лиге конференције. |
Трећепласирани и четвртопласирани ће бити елиминисани из даљег такмичења. |
|
|
|
|
У елиминационој фази учествује укупно шеснаест тимова — осам тимова који су се пласирали као победници група и још осам тимова који су били победници у баражу за осмину финала.
У следећој табели, представљени су освајачи група и другопласирани тимови у групној фази.
Група | Победник групе (повлашћени у осмини финала) |
Другопласирани (повлашћени у баражу за осмину финала) |
---|---|---|
А | Истанбул Башакшехир | Фјорентина |
Б | Вест Хем јунајтед | Андерлехт |
Ц | Виљареал | Лех Познањ |
Д | Ница | Партизан |
Е | АЗ | Дњепар-1 |
Ф | Ђургарден | Гент |
Г | Сиваспор | ЧФР Клуж |
Х | Слован Братислава | Базел |
Трећепласирани тимови из групне фазе Лиге Европе представљени су у следећој табели.
Група | Трећепласирани тимови (неповлашћени у баражу за осмину финала) |
---|---|
А | Боде/Глимт |
Б | АЕК Ларнака |
Ц | Лудогорец Разград |
Д | Брага |
Е | Шериф Тираспољ |
Ф | Лацио |
Г | Карабаг |
Х | Трабзонспор |
Жреб је одржан 7. новембра 2022. године. Прве утакмице су игране 16. фебруара, а реванш мечеви 23. фебруара 2023. године.
Тим #1 | рез. | Тим #2 | прва утакмица | друга утакмица |
---|---|---|---|---|
Карабаг | 1 : 1 (3 : 5, пен.) | Гент | 1 : 0 | 0 : 1 (п. с. н.) |
Трабзонспор | 1 : 2 | Базел | 1 : 0 | 0 : 2 |
Лацио | 1 : 0 | ЧФР Клуж | 1 : 0 | 0 : 0 |
Боде/Глимт | 0 : 1 | Лех Познањ | 0 : 0 | 0 : 1 |
Брага | 2 : 7 | Фјорентина | 0 : 4 | 2 : 3 |
АЕК Ларнака | 1 : 0 | Дњепар-1 | 1 : 0 | 0 : 0 |
Шериф Тираспољ | 3 : 2 | Партизан | 0 : 1 | 3 : 1 |
Лудогорец Разград | 2 : 2 (0 : 3, пен.) | Андерлехт | 1 : 0 | 1 : 2 (п. с. н.) |
Жреб је одржан 24. фебруара 2023. године. Прве утакмице су игране 9. марта, а реванш мечеви 16. марта 2023. године.
Тим #1 | рез. | Тим #2 | прва утакмица | друга утакмица |
---|---|---|---|---|
АЕК Ларнака | 0 : 6 | Вест Хем јунајтед | 0 : 2 | 0 : 4 |
Фјорентина | 5 : 1 | Сиваспор | 1 : 0 | 4 : 1 |
Лацио | 2 : 4 | АЗ | 1 : 2 | 1 : 2 |
Лех Познањ | 5 : 0 | Јургорден | 2 : 0 | 3 : 0 |
Базел | 4 : 4 (4 : 1, пен.) | Слован Братислава | 2 : 2 | 2 : 2 |
Шериф Тираспољ | 1 : 4 | Ница | 0 : 1 | 1 : 3 |
Андерлехт | 2 : 1 | Виљареал | 1 : 1 | 1 : 0 |
Гент | 5 : 2 | Истанбул Башакшехир | 1 : 1 | 4 : 1 |
Жреб је одржан 17. марта 2023. године. Прве утакмице су игране 13. априла, а реванш мечеви 20. априла 2023. године.
Тим #1 | рез. | Тим #2 | прва утакмица | друга утакмица |
---|---|---|---|---|
Лех Познањ | 4 : 6 | Фјорентина | 1 : 4 | 3 : 2 |
Гент | 2 : 5 | Вест Хем јунајтед | 1 : 1 | 1 : 4 |
Андерлехт | 2 : 2 (1 : 4, пен.) | АЗ | 2 : 0 | 0 : 2 (п. с. н.) |
Базел | 4 : 3 | Ница | 2 : 2 | 2 : 1 (п. с. н.) |
Жреб је одржан 17. марта 2023. године. Прве утакмице су игране 11. маја, а реванш мечеви 18. маја 2023. године.
Тим #1 | рез. | Тим #2 | прва утакмица | друга утакмица |
---|---|---|---|---|
Фјорентина | 4 : 3 | Базел | 1 : 2 | 3 : 1 (п. с. н.) |
Вест Хем јунајтед | 3 : 1 | АЗ | 2 : 1 | 1 : 0 |
Финални меч је одигран 7. јуна 2023. на Фортуна арени у Прагу.
Фјорентина | 1 : 2 | Вест Хем јунајтед |
---|---|---|
|
Извештај |
|
Seamless Wikipedia browsing. On steroids.
Every time you click a link to Wikipedia, Wiktionary or Wikiquote in your browser's search results, it will show the modern Wikiwand interface.
Wikiwand extension is a five stars, simple, with minimum permission required to keep your browsing private, safe and transparent.