Loading AI tools
Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
I liga polska w rugby (2008/2009) – pięćdziesiąty trzeci sezon najwyższej klasy rozgrywek klubowych rugby union drużyn piętnastoosobowych mężczyzn w Polsce. Tytuł mistrza Polski zdobyli Budowlani Łódź, którzy w finale pokonali Arkę Gdynia. Trzecie miejsce zajęły Lechia Gdańsk i Juvenia Krakow.
| |||
Szczegóły turnieju | |||
Termin |
24 sierpnia 2008 – 21 czerwca 2009 | ||
---|---|---|---|
Liczba drużyn |
10 | ||
I miejsce |
Budowlani Łódź (4. tytuł) | ||
II miejsce | |||
III miejsce | |||
II liga | |||
Strona internetowa |
Sezon 2008/2009 rozegrano w dwóch fazach. W pierwszej wszystkie dziesięć drużyn rozgrywało spotkania systemem ligowym, każdy z każdym, mecz i rewanż. W drugiej fazie cztery najlepsze zespoły rozegrały mecze półfinałowe, których zwycięzcy spotkali się w finale. Trzy najsłabsze drużyny ligi (z uwagi na ograniczenie liczby zespołów w kolejnym sezonie do ośmiu) spadały do I ligi. Sezon trwał od 24 sierpnia 2008 do 21 czerwca 2009[1].
Do rozgrywek w sezonie 2008/2009 przystąpiło 10 drużyn:
Wyniki spotkań sezonu zasadniczego[1]:
24 sierpnia 2008 |
Folc AZS Warszawa | 27 - 10 | WMPD-PUDiZ Olsztyn | Sędzia: Tomasz Jarowicz, Karol Czyż, Mirosław Janeczko |
Punkty: Gabunia 15 (3P), Janeczko 7 (P pd), Szeląg 25 (5P) |
(17 - 5) |
Punkty: Pawłowski 5 (P), Fijałkowski 5 (P) |
24 sierpnia 2008 |
Budowlani Łódź | 40 - 5 | Ogniwo Sopot | Sędzia: Marcin Zeszutek, Janusz Wilk, Kacper Michałkiewicz |
Punkty: Milczak 15 (3P), Dułka 10 (2P), Grodecki 10 (5pd), Szyburski 5 (P) |
(14 - 0) |
Punkty: Plich 5 (P) |
24 sierpnia 2008 |
RC Arka Gdynia | 20 - 12 | Posnania Poznań | Sędzia: Wiesław Piotrowicz, Grzegorz Szostek, Leszek Kościelniak |
Punkty: Jeliński 10 (2P), Ruszkiewicz 5 (P), Wójcik 5 (pd dg) Kamil Simionkowski, Konrad Chromiński |
(17 - 3) |
Punkty: Buchało 12 (4K) Dariusz Działek |
24 sierpnia 2008 |
RC Lechia Gdańsk | 44 - 9 | Juvenia Kraków | Sędzia: Leszek Kościelniak, Grzegorz Szostek, Wiesław Piotrowicz |
Punkty: Zwiadadze 14 (4pd 2K), Michalak 10 (2P), Płonka 5 (P), Jurkowski 5 (P), Sienkiewicz 5 (P) Łukasz Doroszkiewicz |
(15 - 6) |
Punkty: Tomčík 9 (3K) Konrad Jarosz |
24 sierpnia 2008 |
MACH Czarni Pruszcz Gdański | 23 - 8 | Pogoń Siedlce | Sędzia: Grzegorz Michalik, Dariusz Reks, Mirosław Szczepański |
Punkty: Narwojsz 13 (2pd 3K), Krakowski 10 (2P) Robert Krakowski |
(6 - 8) |
Punkty: Cibadze 5 (P), Plichta 3 (K) |
Mecze zostały rozegrane 30 i 31 sierpnia 2008 roku.
Ogniwo Sopot | 7 - 28 | Folc AZS Warszawa | Sędzia: Leszek Kościelniak, Wiesław Piotrowicz, Andrzej Pantoł | |
Punkty: Bekov 5 (P), Kurdelski 2 (pd) Michał Plich |
(0 - 11) |
Punkty: Janeczko 13 (2pd 3K), Bartoszewicz 5 (P), Gabunia 5 (P), Kwernadze 5 (P) Tomasz Gołąb |
Posnania Poznań | 25 - 17 | Budowlani Łódź | Sędzia: Tomasz Jarowicz, Grzegorz Michalik, Dariusz Reks | |
Punkty: Buchało 20 (pd dg 5K), Dudkowski 5 (P) |
(9 - 12) |
Punkty: Pabiańczyk 5 (P), Kozakiewicz 5 (P), Niedźwiecki 5 (P), Grodecki 2 (pd) |
Juvenia Kraków | 29 - 12 | RC Arka Gdynia | Sędzia: Grzegorz Michalik, Dariusz Reks, Mirosław Szczepański | |
Punkty: Tomčík 14 (pd 4K), Odoliński 5 (P), Falk 5 (P), Jarosz 5 (P) Marek Odoliński, Maciej Mączka |
(15 - 0) |
Punkty: Wojaczek 5 (P), Motyl 5 (P), Korbolewski 4 (2pd) |
RC Lechia Gdańsk | 82 - 5 | MACH Czarni Pruszcz Gdański | Sędzia: Wiesław Piotrowicz, Leszek Kościelniak, Andrzej Pantoł | |
Punkty: Michalak 15 (3P), Rokicki 15 (3P), Hedesz 10 (2P), Płonka 10 (2P), Kuźmiński 10 (2P), Zwiadadze 10 (5pd), Więciorek 5 (P), Czubinidze 5 (P), Piszczek 4 (2pd) |
(36 - 0) |
Punkty: Dębski 5 (P) |
WMPD Rugby Olsztyn | 43 - 3 | Pogoń Siedlce | Sędzia: Grzegorz Szostek, Janusz Wilk, Jarosła Malara | |
Punkty: Buczek 23 (2P 5pd K), Strechis 5 (P), Kwiatkowski 5 (P), Petronius 5 (P), Bieliauskas 5 (P) |
(10 - 3) |
Punkty: Plichta 9 (3K) |
Folc AZS Warszawa | 17 - 28 | Posnania Poznań | Sędzia: Marcin Zeszutek, Grzegorz Szostek, Karol Czyż | |
Punkty: Janeczko 7 (2pd K), Kwernadze 5 (P), Miśkiewicz 5 (P) Maciej Miśkiewicz, Marcin Danieluk |
(17 - 15) |
Punkty: Buchało 13 (2pd 3K), Zając 10 (2P), Kujawski 5 (P) Bartosz Szumiński, Krzysztof Zając, Paweł Najdek |
Budowlani Łódź | 18 - 22 | Salwator Juvenia Kraków | Sędzia: Leszek Kościelniak, Hubert Bedyński, Andrzej Pantoł | |
Punkty: Grodecki 18 (2P pd 2K) Michał Królikowski |
(11 - 15) |
Punkty: Tomčík 7 (2pd K), Jarosz 5 (P), Sokołowski 5 (P), Maciej Sokołowski 5 (P) Tomasz Świadek, Tomasz Nowak |
RC Arka Gdynia | 13 - 22 | RC Lechia Gdańsk | Sędzia: Grzegorz Michalik, Dariusz Reks, Kacper Michałkiewicz | |
Punkty: Simionkowski 5 (P), Rogowski 5 (P), Wójcik 3 (K) |
(8 - 12) |
Punkty: Zwiadadze 7 (P pd), Czubinidze 5 (P), Jurkowski 5 (P), Kuźmiński 5 (P) Zurabi Zwiadadze |
MACH Czarni Pruszcz Gdański | 18 - 17 | WMPD-PUDiZ Olsztyn | Sędzia: Tomasz Jarowicz, Grzegorz Szostek, Marcin Zeszutek | |
Punkty: Narwojsz 8 (pd 2K), Latopolski 5 (P), Lechmyc 5 (P) |
(10 - 12) |
Punkty: Streckis 10 (2P), Silwanowicz 5 (P), Buczek 2 (pd) |
MKS Pogoń Siedlce | 26 - 25 | Ogniwo Sopot | Sędzia: Wiesław Piotrowicz, Mirosław Janeczko, Jarosław Malara | |
Punkty: Żelazowski 10 (2P), Pliszka 5 (P), Ilczuk 5 (P), Plichta 2 (pd), Rzewuski 2 (pd), Mirosz 2 (pd) Paweł Rzewuski |
(12 - 13) |
Punkty: Rogowski 10 (2pd 2dg), Malochwy 5 (P), Podolski 5 (P), Pietryk 5 (P) Paweł Noelle-Schulte |
Mecze zostały rozegrane 13 i 14 września 2008 roku.
Salwator Juvenia Kraków | 30 - 22 | KS Folc AZS-AWF Warszawa | Sędzia: Wiesław Piotrowicz, Mirosław Szczepański, Andrzej Pantoł | |
Punkty: Tomčík 10 (2pd 2K), Falk 5 (P), Mączka 5 (P), Jasiński 5 (P), Nowak 5 (P) Grzegorz Falk |
(13 - 17) |
Punkty: Dobrowolski 5 (P), Kwernadze 5 (P), Pisarek 5 (P), Janeczko 4 (2pd), Pałyska 3 (dg) |
RC Lechia Gdańsk | 3 - 23 | Budowlani Łódź | Sędzia: Tomasz Jarowicz, Grzegorz Michalik, Dariusz Reks | |
Punkty: Czubinidze 3 (K) Rafał Witoszyński Krzysztof Zieliński |
(3 - 15) |
Punkty: Gomulak 10 (2P), Stępień 8 (pd 2K), Kozakiewicz 5 (P) Maciej Pabjańczyk |
RC Arka Gdynia | 53 - 9 | MACH Czarni Pruszcz Gdański | Sędzia: Leszek Kościelniak, Grzegorz Michałkiewicz, Marcin Zeszutek | |
Punkty: Nowak 10 (2P), Macoń 8 (4pd), Ruszkiewicz 5 (P), Wojaczek 5 (P), Jeliński 5 (P), Raszpunda 5 (P), Motyl 5 (P), Skindel 5 (P), Korbolewski 5 (P) |
(31 - 3) |
Punkty: Narwojsz 9 (3K) |
Posnania Posnania | 71 - 0 | MKS Pogoń Siedlce | Sędzia: Grzegorz Szostek, Karol Czyż, Jarosław Malara | |
Punkty: Buchało 21 (P 8pd), Najdek 15 (3P), Gruszczyński 10 (2P), Pauc 5 (P), Dudkowski 5 (P), Machlik 5 (P), Stręk 5 (P), Sieńczak 5 (P) |
(31 - 0) |
Ogniwo Sopot | 11 - 5 | WMPD-PUDiZ Olsztyn | Sędzia: Grzegorz Michalik, Dariusz Reks, Tomasz Jarowicz | |
Punkty: Malochwy 5 (P), Rogowski 3 (K), Pogorzelski 3 (dg) Marcin Malochwy |
(11 - 0) |
Punkty: Streckis 5 (P) Łukasz Chlebowski, Jakub Czaprowski, Marcin Pawłowski, Tomasz Silwanowicz Donatas Streckis |
Mecze zostały rozegrane 28 września 2008 roku.
KS Folc AZS-AWF Warszawa | 17 - 13 | RC Lechia Gdańsk | Sędzia: Leszek Kościelniak, Kacper Michałkiewicz, Janusz Wilk | |
(6 - 6) |
Tomasz Rokicki Maciej Brażuk |
Budowlani Łódź | 14 - 34 | RC Arka Gdynia | Sędzia: Grzegorz Michalik, Dariusz Reks, Jarosław Malara | |
Punkty: Milczak 5 (P), Grodecki 5 (P), Stępień 4 (2pd) |
(0 - 19) |
Punkty: Nowak 10 (2P), Macoń 9 (3pd K), Raszpunda 5 (P), Szostek 5 (P), Chromiński 5 (P) |
MKS Pogoń Siedlce | 5 - 30 | Salwator Juvenia Kraków | Sędzia: Wiesław Piotrowicz, Hubert Bedyński | |
Punkty: Olek 5 (P) |
(0 - 23) |
Punkty: Tomčík 10 (2pd 2K), Kiraga 5 (P), Jasiński 5 (P), Sokołowski 5 (P), Sokołowski 5 (P) |
WMPD-PUDiZ Olsztyn | 29 - 26 | Posnania Poznań | Sędzia: Grzegorz Szostek, Karol Czyż, Andrzej Pantoł | |
Punkty: Silwanowicz 15 (3P), Buczek 9 (3pd K), Karłowicz 5 (P) Tomas Bielauskas |
(15 - 14) |
Punkty: Buchało 21 (P 2pd 4K), Zając 5 (P) Jurij Buchało, Tomasz Gruszczyński |
MACH Czarni Pruszcz Gdański | 8 - 12 | Ogniwo Sopot | Sędzia: Janeczko, Jarowicz, Zeszutek | |
Punkty: Krakowski 5 (P), Narwojsz 3 (K) Wojciech Dębski |
Punkty: Plich 5 (P), Rogowski 5 (P), Kurdelski 4 (2pd) Robert Rogowski, Filip Karaś, Marcin Malochwy |
Mecze rozegrano 11 i 12 listopada 2008 roku.
KS Folc AZS-AWF Warszawa | 67 - 23 | MACH Czarni Pruszcz Gdański | Sędzia: Grzegorz Szostek, Karol Czyż, Jarosław Malara | |
Punkty: Grygułło 12 (6pd), Jędral 10 (2P), Miśkiewicz 10 (2P), Bartoszewicz 5 (P), Jędral 5 (P), Dobrowolski 5 (P), Gabunia 5 (P), Pisarek 5 (P), Praszek 5 (P), Osiadacz 5 (P) |
(42 - 9) |
Punkty: Narwojsz 13 (2pd 3K), Krakowski 5 (P), Bałachowski 5 (P) |
Budowlani Łódź | 59 - 0 | MKS Pogoń Siedlce | Sędzia: Marcin Zeszutek, Janusz Wilk, Hubert Bedyński | |
Punkty: Grodecki 19 (P 7pd), Milczak 15 (3P), Maciejewski 10 (2P), Andrzejczak 5 (P), Gomulak 5 (P), O’Connor 5 (P) |
(31 - 0) |
RC Arka Gdynia | 34 - 0 | WMPD-PUDiZ Olsztyn | Sędzia: Leszek Kościelniak, Tomasz Jarowicz, Andrzej Pantoł | |
Punkty: Wojaczek 5 (P), Nowak 5 (P), Raszpunda 5 (P), Chromiński 5 (P), Motyl 5 (P), Zembroń 5 (P), Macoń 4 (2pd) |
(29 - 0) |
Błażej Jermak |
11 listopada 2008 |
RC Lechia Gdańsk | 32 - 5 | Ogniwo Sopot | Sędzia: Tomasz Jarowicz, Grzegorz Szostek, Andrzej Pantoł |
Punkty: Michalak 20 (4P), Kowalewski 5 (P), Rokicki 5 (P), Zwiadadze 2 (pd) |
(5 - 5) |
Punkty: Mikołajczak 5 (P) |
Salwator Juvenia Kraków | 14 - 13 | Posnania Poznań | Sędzia: Grzegorz Michalik, Wiesław Piotrowicz, Dariusz Reks | |
Punkty: Tomčík 7 (P pd), Jasiński 5 (P), Smoleń 2 (pd) Maciej Sokołowski, Rafał Budka, Jaroslav Tomčík |
(7 - 6) |
Punkty: Buchało 8 (pd 2K), Najdek 5 (P) Paweł Najdek, Krzysztof Zając |
Mecze siódmej kolejki zostały zaplanowane na 18 i 19 października 2008 roku.
Salwator Juvenia Kraków | 36 - 6 | MACH Czarni Pruszcz Gdański | Sędzia: Mirosław Szczepański, Hubert Bedyński, Jarosław Malara | |
Punkty: Jasiński 10 (2P), Jarosz 6 (3pd), Falk 5 (P), Budka 5 (P), Zagórowski 5 (P), Nowak 5 (P) |
(24 - 0) |
Punkty: Narwojsz 6 (2K) |
WMPD-PUDiZ Olsztyn | 0 - 25 | Budowlani Łódź | Sędzia: Tomasz Jarowicz, Grzegorz Szostek, Leszek Kościelniak | |
(0 - 12) |
Punkty: Grodecki 10 (2pd dg K), Pabjańczyk 10 (2P), Ławski 5 (P) Piotr Gomulak |
31 października 2008 |
Ogniwo Sopot | 0 - 27 | RC Arka Gdynia | Sędzia: Leszek Kościelniak, Grzegorz Szostek, Marcin Zeszutek |
(0 - 12) |
Punkty: Motyl 10 (2P), Macoń 7 (2pd dg), Denisiuk 5 (P), Korbolewski 5 (P) |
Posnania Poznań | 16:13 | RC Lechia Gdańsk | Sędzia: Grzegorz Michalik, Dariusz Reks, Hubert Bedyński | |
Punkty: Buchało 6 (dg K), Adamczyk 5 (P), Najdek 5 (P) Michalczyk |
(8:0) |
Punkty: Zviadadze 8 (pd dg K), Kwiatkowski 5 (P) Zviadadze |
MKS Pogoń Siedlce | 14 - 38 | KS Folc AZS-AWF Warszawa | Sędzia: Marcin Zeszutek, Karol Cżyż, Andrzej Pantoł | |
Punkty: Dądolewski 5 (P), Żelazowski 5 (P), Nasiłowski 4 (2pd) |
(14 - 22) |
Punkty: Gabunia 15 (3P), Pisarek 10 (2P), Grygułło 8 (4pd), Kisiel 5 (P) |
Mecze odbyły się 25 i 26 października 2008 roku.
RC Arka Gdynia | 24 - 5 | KS Folc AZS-AWF Warszawa | Sędzia: Wiesław Piotrowicz, Mirosław Janeczko, Dariusz Reks | |
Punkty: Macoń 9 (3pd K), Motyl 5 (P), Szostek 5 (P), Zembroń 0 () Sławomir Jeliński |
(10 - 0) |
Punkty: Jędral 5 (P) Jarosław Jędral |
Budowlani Łódź | 92 - 0 | MACH Czarni Pruszcz Gdański | Sędzia: Janusz Wilk, Hubert Bedyński, Jarosław Malara | |
Punkty: Grodecki 22 (11pd), Maros 15 (3P), Pabjańczyk 10 (2P), Dułka 10 (2P), Maciejewski 10 (2P), Ławski 5 (P), Gomulak 5 (P), Szyburski 5 (P), Skwarciak 5 (P), Kaniowski 5 (P) Artur Maros |
(38 - 0) |
Patryk Narwojsz |
RC Lechia Gdańsk | 62 - 12 | Pogoń Siedlce | Sędzia: Mirosław Janeczko, Wiesław Piotrowicz, Dariusz Reks | |
Punkty: Rokicki 15 (3P), Zwiadadze 12 (6pd), Piszczek 10 (2P), Kuźmiński 5 (P), Śliwiński 5 (P), Michalak 5 (P), Kowalewski 5 (P), Lenartowicz 5 (P) |
(43 - 5) |
Punkty: Rosołek 5 (P), Szczepaniak 5 (P), Nasiłowski 2 (pd) |
Salwator Juvenia Kraków | 32 - 7 | WMPD-PUDiZ Olsztyn | Sędzia: Tomasz Jarowicz, Marcin Zeszutek, Andrzej Pantoł | |
Punkty: Jarosz 9 (P 2pd), Mączka 5 (P), Jasiński 5 (P), Bielawski 5 (P), Sokołowski 5 (P), Tomčík 3 (K) Grzegorz Falk |
(20 - 0) |
Punkty: Bekier 5 (P), Nowacki 2 (pd) |
Posnania Poznań | 36 - 5 | Ogniwo Sopot | Sędzia: Leszek Kościelniak, Mirosław Szczepański, Grzegorz Szostek | |
Punkty: Buchało 6 (3pd), Nowak 5 (P), Dudkowski 5 (P), Najdek 5 (P), Gruszczyński 5 (P), Zając 5 (P), Bosiacki 5 (P) |
(24 - 0) |
Punkty: Podolski 5 (P) |
Mecze zostały rozegrane 8 i 9 listopada 2009 roku.
KS Folc AZS-AWF Warszawa | 5 - 15 | Budowlani Łódź | Sędzia: Grzegorz Szostek, Janusz Wilk, Wiesław Piotrowicz | |
Punkty: Jędral 5 (P) Sergo Kwernadze |
(5 - 5) |
Punkty: Milczak 5 (P), Kaniowski 5 (P), Grodecki 3 (K), Żórawski 2 (pd) |
MKS Pogoń Siedlce | 0 - 63 | RC Arka Gdynia | Sędzia: Kacper Michałkiewicz, Jarosław Malara | |
(0 - 30) |
Punkty: Motyl 15 (3P), Wojaczek 10 (2P), Szostek 10 (2P), Cygan 7 (P pd), Ruszkiewicz 5 (P), Skindel 5 (P), Rogowski 5 (P), Chromiński 4 (2pd), Denisiuk 2 (pd) |
WMPD-PUDiZ Olsztyn | 13 - 41 | Lechia Gdańsk | Sędzia: Tomasz Jarowicz, Dariusz Reks, Hubert Bedyński | |
Punkty: Nowacki 8 (pd 2K), Andrzejewski 5 (P) |
(10 - 26) |
Punkty: Jurkowski 5 (P), Kaszuba 5 (P), Jastrząb 5 (P), Więciorek 5 (P), Lenartowicz 5 (P), Rokicki 5 (P), Czubinidze 4 (2pd), Zwiadadze 2 (pd) |
Ogniwo Sopot | 13 - 26 | Salwator Juvenia Kraków | Sędzia: Grzegorz Michalik, Leszek Kościelniak | |
Punkty: Elend 5 (P), Podolski 5 (pd dg), Nazwisko 5 (P) Kamil Węgierski |
(6 - 5) |
Punkty: Wojciechowski 14 (2P 2pd), Budka 10 (2P), Tomčík 2 (pd) |
MACH Czarni Pruszcz Gdański | 6 - 32 | Posnania Poznań | Sędzia: Mirosław Szczepański, Andrzej Pantoł | |
Punkty: Narwojsz 6 (2K) Mariusz Kiereński, Arkadiusz Bistram |
(6 - 13) |
Punkty: Buchało 17 (P 3pd 2K), Zając 5 (P), Adamczyk 5 (P), Borowczak 5 (P) Maciej Michalczyk |
Mecze dziesiątej kolejki odbyły się 22 i 23 listopada 2008 roku.
MACH Czarni Pruszcz Gdański | 0 - 24 | KS Folc AZS-AWF Warszawa | Sędzia: Karol Czyż, Grzegorz Szostek, Tomasz Jarowicz | |
(0 - 10) |
Punkty: Łukasiewicz 10 (2P), Kwernadze 5 (P), Cal 5 (P), Janeczko 4 (2pd) |
MKS Pogoń Siedlce | 0 - 84 | Budowlani Łódź | Sędzia: Andrzej Pantoł, Wiesław Piotrowicz, Mirosław Janeczko | |
Daniel Paczóski |
(0 - 46) |
Punkty: Dułka 15 (3P), Stępień 14 (7pd), Niedźwiecki 10 (2P), Pabjańczyk 10 (2P), Gomulak 10 (2P), Szyburski 5 (P), Żórawski 5 (P), Maciejewski 5 (P), Skwarciak 5 (P), Łuczak 5 (P) |
WMPD-PUDiZ Olsztyn | 14 - 45 | RC Arka Gdynia | Sędzia: Marcin Zeszutek, Janusz Wilk, Jarosław Malara | |
Punkty: Petronius 5 (P), Fijałkowski 5 (P), Nowacki 4 (2pd) Przemysław Bekier |
(7 - 19) |
Punkty: Raszpunda 10 (2P), Głuszek 10 (2P), Macoń 6 (3pd), Wojaczek 5 (P), Madejewski 5 (P), Moroz 5 (P), Korbolewski 4 (2pd) Łukasz Szostek |
23 listopada 2008 13:30 |
Ogniwo Sopot | 10 - 17 | Lechia Gdańsk | Sędzia: Reks, Michalik, Bedyński |
Punkty: Nazwisko 5 (P), Nazwisko 5 (P) Marcin Pogorzelski, Daniel Kowalski |
(3 - 10) |
Punkty: Urbanowicz 5 (P), Michalak 5 (P), Jurkowski 5 (P), Zwiadadze 2 (pd) Janusz Urbanowicz Janusz Urbanowicz |
Posnania Poznań | 21 - 14 | Salwator Juvenia Kraków | Sędzia: Leszek Kościelniak, Kacper Michałkiewicz, Mirosław Szczepański | |
Punkty: Buchało 11 (pd 3K), Nowak 5 (P), Dudkowski 5 (P) Tomasz Gruszczyński, Tomasz Nowak, Patryk Borowczak |
(12 - 0) |
Punkty: Wojciechowski 9 (P 2pd), Jarosz 5 (P) Dariusz Smoleń, Grzegorz Zawojski, Rafał Budka |
Mecze rozegrano 21 i 22 marca 2009 roku.
MACH Czarni Pruszcz Gdański | 0 - 26 | Salwator Juvenia Kraków | Sędzia: Kacper Michałkiewicz, Wiesław Piotrowicz, Grzegorz Szostek | |
(0 - 7) |
Punkty: Tomčík 11 (P 3pd), Jarosz 10 (2P), Świadek 5 (P) |
Blachy Pruszyński Budowlani Łódź | 57 - 0 | WMPD-PUDiZ Olsztyn | Sędzia: Tomasz Jarowicz, Jarosław Malara, Dariusz Reks | |
Punkty: Gabunia 15 (3P), Stępień 12 (6pd), Królikowski 5 (P), Fortuna 5 (P), Niedźwiedzki 5 (P), Maciejewski 5 (P), Zych 5 (P), Kaniowski 5 (P) Łukasz Wieczorek |
(31 - 0) |
Egidijus Petronis |
Arka Gdynia | 44 - 3 | Ogniwo Sopot | Sędzia: Grzegorz Michalik, Leszek Kościelniak, Hubert Bedyński | |
Punkty: Banaszek 29 (2P 5pd dg 2K), Ruszkiewicz 5 (P), Dąbrowski 5 (P), Głuszek 5 (P) |
(20 - 3) |
Punkty: Podolski 3 (K) |
Lechia Gdańsk | 36 - 18 | Posnania Poznań | Sędzia: Mirosław Janeczko, Wiesław Piotrowicz, Grzegorz Szostek | |
Punkty: Zwiadadze 16 (2pd 4K), Kaszuba 5 (P), Wojcieszak 5 (P) Rokicki 5 (P), Kwiatkowski 5 (P) |
(19 - 0) |
Punkty: Buchało 8 (pd 2K), Nowak 5 (P), Korek 5 (P) Tomasz Nowak |
AZS AWF Warszawa | 39 - 15 | Pogoń Siedlce | Sędzia: Marcin Zeszutek, Janusz Wilk, Mirosław Szczepański | |
Punkty: Kwernadze 10 (2P), Janeczko 9 (P 2pd), Jędral 5 (P), Psuj 5 (P), Łukasiewicz 5 (P), Nowakowski 5 (pd dg) Maciej Miśkiewicz, Łukasz Miśkiewicz |
(12 - 15) |
Punkty: Maisuradze 5 (P), Wierzejski 5 (P), Cercwadze 5 (P) |
WMPD-PUDiZ Olsztyn | 3 - 17 | AZS AWF Warszawa | Sędzia: Grzegorz Szostek, Marcin Zeszutek, Karol Czyż | |
Punkty: Janeczko 7 (2pd K), Liedel 5 (P), Gołąb 5 (P) |
(3 - 7) |
Punkty: Buczek 8 (P K) Piotr Psuj |
Ogniwo Sopot | 3 - 64 | Blachy Pruszyński Budowlani Łódź | Sędzia: Leszek Kościelniak, Tomasz Jarowicz, Andrzej Pantoł | |
Punkty: Wieczorek 20 (4P), Stępień 14 (7pd), Szulc 5 (P), Gabunia 5 (P), Pabjańczyk 5 (P) Gomulak 5 (P), Milczak 5 (P), Łuczak 5 (P) |
(3 - 19) |
Punkty: Podolski 3 (K) Dariusz Wantoch-Rekowski |
Posnania Poznań | 22 - 27 | Arka Gdynia | Sędzia: Grzegorz Michalik, Dariusz Reks, Kacper Michałkiewicz | |
Punkty: Buchało 17 (pd 2dg 3K), Suchich 5 (P) |
(12 - 6) |
Punkty: Ciklauri 22 (2P 3pd 2K), Korbolewski 5 (P) Marcin Malochwy |
Salwator Juvenia Kraków | 3 - 6 | Lechia Gdańsk | Sędzia: Wiesław Piotrowicz, Dariusz Reks, Hubert Bedyński | |
Punkty: Tomčík 3 (K) Jarosz, Piwnicki, Odoliński |
(0 - 0) |
Punkty: Zwiadadze 6 (2K) Piszczek, Sienkiewicz, Czubinidze Marek Odoliński |
Pogoń Siedlce | 10 - 5 | MACH Czarni Pruszcz Gdański | Sędzia: Mirosław Szczepański, Janusz Wilk, Jarosław Malara | |
Punkty: Mirosz 5 (P), Ilczuk 5 (P) Daniel Paczóski |
(5 - 5) |
Punkty: Zajkowski 5 (P) Tomasz Gendek Tomasz Gendek |
Mecze rozegrano 4 i 5 kwietnia 2009 roku. Mecz Arki Gdynia z Salwatorem Juvenia Kraków zakończył się wynikiem 30:10, jednak rezultat zwerifikowano jako walkower, ze względu na występ w barwach Arki Marcina Malochwego - zawodnika nieuprawnionego do gry.
AZS AWF Warszawa | 14 - 17 | Ogniwo Sopot | Sędzia: Janusz Wilk, Mirosław Szczepański, Jarosław Malara | |
Punkty: Jędral 5 (P), Łukasiewicz 5 (P), Janeczko 4 (2pd) |
(7 - 7) |
Punkty: Janiec 5 (P), Wilczuk 5 (P), Pogorzelski 5 (P), Podolski 2 (pd) Dariusz Wantoch-Rekowski |
Blachy Pruszyński Budowlani Łódź | 26 - 26 | Posnania Poznań | Sędzia: Marcin Zeszutek, Grzegorz Szostek, Tomasz Jarowicz | |
Punkty: Stępień 11 (P 3pd), Sachrajda 5 (P), Pabjańczyk 5 (P), Wieczorek 5 (P) Przemysław Kata |
(19 - 16) |
Punkty: Buchało 16 (2pd 4K), Gruszczyński 5 (P), Najdek 5 (P) |
Arka Gdynia | 0 - 25 | Salwator Juvenia Kraków | Uwagi: w. o. | |
MACH Czarni Pruszcz Gdański | 9 - 38 | Lechia Gdańsk | Sędzia: Tomasz Jarowicz, Marcin Zeszutek, Grzegorz Szostek | |
Punkty: Narwojsz 6 (2K), Zajkowski 3 (dg) Mariusz Kiereński |
(3 - 24) |
Punkty: Zwiadadze 13 (P 4pd), Rokicki 10 (2P), Jurkowski 5 (P), Witoszyński 5 (P), Kwiatkowski 5 (P) |
Pogoń Siedlce | 18 - 3 | WMPD-PUDiZ Olsztyn | Sędzia: Mirosław Janeczko, Wiesław Piotrowicz, Andrzej Pantoł | |
Punkty: Kotasa 7 (2pd K), Kargol 5 (P), Cercwadze 5 (P) Przemysław Ilczuk |
(3 - 0) |
Punkty: Buczek 3 (dg) |
Mecze zostały rozegrane 11 kwietnia 2009 roku.
Posnania Poznań | 52 - 0 | AZS AWF Warszawa | Sędzia: Grzegorz Szostek, Tomasz Jarowicz, Andrzej Pantoł | |
Punkty: Buchało 17 (P 6pd), Korek 10 (2P), Suchich 5 (P) Najdek 5 (P) Szumiński 5 (P) Gruszczyński 5 (P) Zając 5 (P) |
(12 - 0) |
Salwator Juvenia Kraków | 0 - 36 | Blachy Pruszyński Budowlani Łódź | Sędzia: Grzegorz Michalik, Hubert Bedyński, Dariusz Reks | |
(0 - 10) |
Punkty: Maciejewski 10 (2P), Stępień 6 (3pd), Niedźwiecki 5 (P), Gomulak 5 (P), Milczak 5 (P), Gabunia 5 (P) Dominik Fortuna |
Lechia Gdańsk | 10 - 11 | Arka Gdynia | Sędzia: Leszek Kościelniak, Wiesław Piotrowicz, Kacper Michałkiewicz | |
Punkty: Rokicki 5 (P), Popławski 5 (pd K) Piotr Piszczek |
(3 - 8) |
Punkty: Ciklauri 5 (P), Kavtidze 3 (dg), Banaszek 3 (K) Dawid Kałduński |
WMPD-PUDiZ Olsztyn | 15 - 10 | MACH Czarni Pruszcz Gdański | Sędzia: Marcin Zeszutek, Janusz Wilk, Jarosław Malara | |
Punkty: Buczek 10 (P pd K), Silwanowicz 5 (P) (karne przyłożenie) Marcin Pawłowski |
(5 - 5) |
Punkty: Luboszczyk 10 (2P) Arkadiusz Wenta |
Ogniwo Sopot | 22 - 3 | Pogoń Siedlce | Sędzia: Piotrowicz, Kościelniak, Michałkiewicz | |
Punkty: Podolski 12 (P 2pd K), Wilczuk 5 (P), Pogorzelski 5 (P) |
(10 - 3) |
Punkty: Kotasa 3 (K) Siergej Reguła |
Mecze odbyły się 18 i 19 kwietnia 2009 roku.
AZS AWF Warszawa | 27 - 9 | Salwator Juvenia Kraków | Sędzia: Tomasz Jarowicz, Andrzej Pantoł, Miroslaw Janeczko | |
Punkty: Łukasiewicz 10 (2P), Janeczko 7 (2pd K), Miśkiewicz 5 (P), Psuj 5 (P) |
(13 - 6) |
Punkty: Tomčík 9 (3K) |
Blachy Pruszyński Budowlani Łódź | 24 - 27 | Lechia Gdańsk | Sędzia: Grzegorz Michalik, Karol Czyż, Dariusz Reks | |
Punkty: Królikowski 5 (P), Pabjańczyk 5 (P), Milczak 5 (P) Serafin 5 (P), Stępień 4 (2pd) |
(7 - 17) |
Punkty: Popławski 17 (P 3pd 2K), Kaszuba 5 (P), Michalak 5 (P) Rafał Witoszyński, Sławomir Kaszuba |
MACH Czarni Pruszcz Gdański | 8 - 47 | Arka Gdynia | Sędzia: Marcin Zeszutek, Grzegorz Szostek, Leszek Kościelniak | |
Punkty: Zajkowski 8 (P dg) |
(3 - 19) |
Punkty: Ciklauri 12 (6pd), Szostek 10 (2P), Wojaczek 5 (P), Raszpunda 5 (P), Głuszek 5 (P), Denisiuk 5 (P), Kavtidze 5 (P) |
Pogoń Siedlce | 9 - 48 | Posnania Posnania | Sędzia: Mirosław Szczepański, Janusz Wilk, Jarosław Malara | |
Punkty: Kotasa 9 (3K) |
(3 - 19) |
Punkty: Buchało 13 (5pd K), Gruszczyński 10 (2P), Krzesiński 10 (2P), Korek 5 (P), Suchich 5 (P), Bosiacki 5 (P) Patryk Borowczak |
WMPD-PUDiZ Olsztyn | 23 - 5 | Ogniwo Sopot | Sędzia: Mirosław Janeczko, Grzegorz Michalik, Andrzej Pantoł | |
Punkty: Buczek 8 (pd 2K), Silwanowicz 5 (P), Matjaszek 5 (P), Kukulskis 5 (P) Tomasz Siwanowicz |
(0 - 0) |
Punkty: Bekow 5 (P) Daniel Podolski, Marcin Pogorzelski |
Mecze rozegrano 25 i 26 kwietnia 2009 roku.
Lechia Gdańsk | 39 - 14 | AZS AWF Warszawa | Sędzia: Wiesław Piotrowicz, Grzegorz Michalik, Leszek Kościelniak | |
Punkty: Zwiadadze 12 (3pd dg K), Wojcieszak 10 (2P), Czubinidze 7 (P pd), Kaszuba 5 (P), Pisarek 5 (P) |
(22 - 0) |
Punkty: Gołąb 5 (P), Kwernadze 5 (P), Janeczko 4 (2pd) |
Arka Gdynia | 16 - 15 | Blachy Pruszyński Budowlani Łódź | Sędzia: Grzegorz Michalik, Wiesław Piotrowicz, Leszek Kościelniak | |
Punkty: Banaszek 16 (P pd 3K) |
(3 - 9) |
Punkty: Stępień 12 (4K), Żórawski 3 (dg) Dominik Fortuna |
Salwator Juvenia Kraków | 67 - 7 | Pogoń Siedlce | Sędzia: Tomasz Jarowicz, Dariusz Reks, Andrzej Pantoł | |
Punkty: Tomčík 12 (6pd), Jarosz 10 (2P), Madry 10 (2P), Zawojski 5 (P), Wojciechowski 5 (P), Smoleń 5 (P), Nowak 5 (P), Nawrot 5 (P), Leroch 5 (P), Bielawski 5 (P) |
(24 - 0) |
Punkty: Olek 5 (P), Lorentowicz 2 (pd) |
Posnania Poznań | 47 - 0 | WMPD-PUDiZ Olsztyn | Sędzia: Grzegorz Szostek, Karol Czyż, Mirosław Szczepański | |
Punkty: Buchało 12 (6pd), Suchich 5 (P), Krasilnik 5 (P), Dudkowski 5 (P), J. Gruszczyński 5 (P), T. Gruszczyński 5 (P), Działek 5 (P), Bosiacki 5 (P) |
(28 - 0) |
Ogniwo Sopot | 31 - 0 | MACH Czarni Pruszcz Gdański | Sędzia: Leszek Kościelniak, Grzegorz Michalik, Wiesław Piotrowicz | |
Punkty: Podolski 16 (2P 3pd), Rycewicz 10 (2P), Baraniak 5 (P) |
(17 - 0) |
Mecze zostały rozegrane 9 maja 2009 roku.
AZS AWF Warszawa | 11 - 30 | Arka Gdynia | Sędzia: Wiesław Piotrowicz, Marcin Zeszutek | |
Punkty: Janeczko 6 (2K), Kwernadze 5 (P) |
(5 - 12) |
Punkty: Banaszek 20 (2P 2pd 2K), Raszpunda 5 (P), Ciklauri 5 (P) |
MACH Czarni Pruszcz Gdański | 3 - 87 | Blachy Pruszyński Budowlani Łódź | Sędzia: Kacper Michałkiewicz, Leszek Kościelniak, Dariusz Reks | |
Punkty: Narwojsz 3 (K) |
(3 - 46) |
Punkty: Maciejewski 20 (4P), Grodecki 17 (P 6pd), Szulc 5 (P), Królikowski 5 (P), Zych 5 (P), Szyburski 5 (P), Hotowski 5 (P), Kozakiewicz 5 (P), Kata 5 (P), Andrzejczak 5 (P), Kaniowski 5 (P), Fortuna 5 (P) |
Pogoń Siedlce | 5 - 123 | Lechia Gdańsk | Sędzia: Janusz Wilk, Grzegorz Michalik, Jarosław Malara | |
Chróściel 5 (P) |
(5 - 57) |
Punkty: Zwidadze 26 (13pd), Śliwiński 17 (3P pd), Piszczek 10 (2P), Jasiński 10 (2P), Kwiatkowski 10 (2P), Jurkowski 10 (2P), Rokicki 10 (2P), Michalak 10 (2P), Wojtkuński 5 (P), Lenkiewicz 5 (P), Korkotadze 5 (P), Czubnidze 5 (P) |
WMPD-PUDiZ Olsztyn | 5 - 34 | Salwator Juvenia Kraków | Sędzia: Karol Czyż, Grzegorz Szostek, Andrzej Pantoł | |
Punkty: Kukulskis 5 (P) |
(5 - 10) |
Punkty: Tomčík 14 (4pd 2K), Madry 5 (P), Leroch 5 (P), Sokołowski 5 (P), Jarosz 5 (P) (karne przyłożenie) |
Ogniwo Sopot | 20 - 12 | Posnania Poznań | Sędzia: Mirosław Szczepański, Leszek Kościelniak, Dariusz Reks | |
Punkty: Podolski 10 (P pd K) (karne przyłożenie), Janiec 5 (P), Krużycki 5 (P) Marcin Baraniak |
(10 - 9) |
Punkty: Buchało 12 (4K) Łukasz Tietz, Tomasz Nowak, Bartosz Szumiński |
Mecze rozegrane 23 i 24 maja 2009 roku.
Blachy Pruszyński Budowlani Łódź | 35 - 0 | AZS AWF Warszawa | Sędzia: Grzegorz Szostek, Karol Czyż, Wiesław Piotrowicz | |
Punkty: Stępień 10 (5pd), Królikowski 5 (P), Szyburski 5 (P), Hotowski 5 (P), Maros 5 (P), Maciejewski 5 (P) |
(14 - 0) |
Arka Gdynia | 25 - 0 | Pogoń Siedlce | Uwagi: w. o. | |
Lechia Gdańsk | 76 - 0 | WMPD-PUDiZ Olsztyn | Sędzia: Leszek Kościelniak, Grzegorz Szostek, Karol Czyż | |
Punkty: Śliwiński 21 (P 8pd), Jurkowski 20 (4P), Rokicki 10 (2P), Czubinidze 10 (2P), Jasiński 5 (P), Doroszkiewicz 5 (P), Hałasiewicz 5 (P) |
(54 - 0) |
Salwator Juvenia Kraków | 25 - 0 | Ogniwo Sopot | Uwagi: w. o. | |
Posnania Poznań | 46-0 | MACH Czarni Pruszcz Gdański | Sędzia: Janusz Wilk, Jarosław Malara | |
Punkty: Bosiacki 15 (3P), Tietz 10 (2P), Buchało 6 (3pd), Kirsanow 5 (P), Zdun 5 (P), Korek 5 (P) |
(7-0) |
Tabela ligi po zakończeniu sezonu zasadniczego (w kolorze zielonym wiersze z drużynami, które awansowały do półfinałów)[1]:
Pozycja | Drużyna | Punkty razem | Mecze | Bilans punktów | Punkty bonusowe |
---|---|---|---|---|---|
1. | Lechia Gdańsk | 70 | 18 | 684:206 | 14 |
2. | Arka Gdynia | 69 | 18 | 525:199 | 10 |
3. | Juvenia Kraków | 64 | 18 | 431:242 | 12 |
4. | Budowlani Łódź | 63 | 18 | 731:169 | 13 |
5. | Posnania Poznań | 56 | 18 | 551:253 | 9 |
6. | Folc AZS AWF Warszawa | 43 | 18 | 372:364 | 7 |
7. | Ogniwo Sopot | 26 | 18 | 194:430 | 3 |
8. | WMPD-PUDiZ Olsztyn | 20 | 18 | 187:526 | 4 |
9. | Pogoń Siedlce | 12 | 18 | 135:830 | 1 |
10. | Czarni Pruszcz Gdański | 11 | 18 | 133:723 | 3 |
Wynik półfinałów[1]:
13 czerwca 2009 20:00 |
Arka Gdynia | 15-6 | Salwator Juvenia Kraków | Sędzia: Marcin Zeszutek, Wiesław Piotrowicz, Grzegorz Michalik |
Punkty: Banaszek 15 (dg 4K) Sławomir Jeliński |
(12-6) |
Punkty: Tomčík 6 (2K) Marek Odoliński, Maciej Sokołowski, Marcin Sokołowski, Konrad Jarosz |
14 czerwca 2009 13:00 |
R.C. Lechia Gdańsk | 7-20 | Blachy Pruszyński Budowlani Łódź | Sędzia: Grzegorz Michalik, Wiesław Piotrowicz, Leszek Kościelniak |
Punkty: Korkotadze 5 (P), Popławski 2 (pd) |
(7-3) |
Punkty: Stępień 10 (P pd K), Kaniowski 5 (P), Gabunia 5 (P) |
Wynik finału[1]:
21 czerwca 2009 |
Arka Gdynia | 23-28 | Blachy Pruszyński Budowlani Łódź | Widzów: 3000 Sędzia: Salem Attalah, Wiesław Piotrowicz, Grzegorz Michalik |
Punkty: Banaszek 13 (2pd 3K), Raszpunda 5 (P), Szostek 5 (P) |
(13-16) |
Punkty: Stępień 13 (P pd 2K), Gabunia 5 (P), Milczak 5 (P), Serafin 5 (P) |
Klasyfikacja końcowa ligi (na czerwono wiersze z drużynami, która spadły do II ligi)[1]:
Pozycja | Drużyna |
---|---|
1. | KS Budowlani Łódź |
2. | Arka Gdynia |
3. | Lechia Gdańsk |
Juvenia Kraków | |
5. | Posnania Poznań |
6. | Folc AZS AWF Warszawa |
7. | Ogniwo Sopot |
8. | WMPD-PUDiZ Olsztyn |
9. | Pogoń Siedlce |
10. | Czarni Pruszcz Gdański |
Równolegle z rozgrywkami Ekstraligi rywalizowały drużyny w II lidze.
Końcowa klasyfikacja II ligi (na zielono wiersz z drużyną, która awansowała do Ekstraligi)[2]:
Poz. | Drużyna |
---|---|
1 | Orkan Sochaczew |
2 | Budowlani Lublin |
3 | Skra Warszawa |
4 | Kosmaz Koszalin |
Ponadto rozgrywano zawody w ramach lig regionalnych[3].
W finale rozgrywanego w tym sezonie Pucharu Polski Budowlani Łódź pokonali Lechię Gdańsk 43:24[4]. W zakończonych w 2009 rozgrywkach w kategoriach młodzieżowych mistrzostwo Polski zarówno juniorów, jak i kadetów zdobyły drużyny Orkana Sochaczew[5][6].
Seamless Wikipedia browsing. On steroids.
Every time you click a link to Wikipedia, Wiktionary or Wikiquote in your browser's search results, it will show the modern Wikiwand interface.
Wikiwand extension is a five stars, simple, with minimum permission required to keep your browsing private, safe and transparent.