Puchar Świata w biathlonie 2022/2023 – 46. edycja zawodów o Puchar Świata w tej dyscyplinie sportu. Sezon rozpoczął się zawodami w biegu indywidualnym 29 listopada w fińskim Kontiolahti. Starty zakończyły się biegami masowymi 19 marca w Oslo.
Szybkie fakty Data, Miejsce rozpoczęcia ...
Zamknij
8-19 lutego 2023 zostały rozegrane mistrzostwa świata w Oberhofie, których wyniki nie były zaliczane do klasyfikacji Pucharu Świata.
Tytułów sprzed roku bronili Norweżka Marte Olsbu Røiseland oraz Francuz Quentin Fillon Maillet. Tym razem triumfowali Francuzka Julia Simon i Norweg Johannes Thingnes Bø.
W związku z inwazją Rosji na Ukrainę ze startów w Pucharze Świata wykluczeni zostali reprezentacji Rosji i Białorusi.
Mężczyźni
Więcej informacji Lp., Data ...
Lp. |
Data |
Miejscowość |
Szczegóły |
Konkurencja |
1. miejsce |
2. miejsce |
3. miejsce |
1. |
29 listopada–4 grudnia 2022 |
Kontiolahti |
szczegóły |
Bieg indywidualny na 20 km |
Martin Ponsiluoma |
Niklas Hartweg |
David Zobel |
Sztafeta 4 × 7,5 km |
Norwegia
- Vetle Sjåstad Christiansen
Sturla Holm Lægreid Tarjei Bø Johannes Thingnes Bø
|
Niemcy
- Justus Strelow
Johannes Kühn Benedikt Doll Roman Rees
|
Francja
- Éric Perrot
Fabien Claude Émilien Jacquelin Quentin Fillon Maillet
|
Sprint na 10 km |
Johannes Thingnes Bø |
Sturla Holm Lægreid |
Roman Rees |
Bieg pościgowy na 12,5 km |
Johannes Thingnes Bø |
Sturla Holm Lægreid |
Émilien Jacquelin |
2. |
8–11 grudnia 2022 |
Hochfilzen |
szczegóły |
Sprint na 10 km |
Johannes Thingnes Bø |
Émilien Jacquelin |
Sturla Holm Lægreid |
Sztafeta 4 × 7,5 km |
Norwegia
- Sturla Holm Lægreid
Filip Fjeld Andersen Johannes Thingnes Bø Vetle Sjåstad Christiansen
|
Szwecja
- Jesper Nelin
Martin Ponsiluoma Peppe Femling Sebastian Samuelsson
|
Niemcy
- Justus Strelow
Johannes Kühn Roman Rees Benedikt Doll
|
Bieg pościgowy na 12,5 km |
Johannes Thingnes Bø |
Sturla Holm Lægreid |
Émilien Jacquelin |
3. |
15–18 grudnia 2022 |
Le Grand-Bornand |
szczegóły |
Sprint na 10 km |
Johannes Thingnes Bø |
Sturla Holm Lægreid |
Benedikt Doll |
Bieg pościgowy na 12,5 km |
Sturla Holm Lægreid |
Vetle Sjåstad Christiansen |
Johannes Thingnes Bø |
Bieg masowy na 15 km |
Johannes Dale |
Sturla Holm Lægreid |
Johannes Thingnes Bø |
4. |
5–8 stycznia 2023 |
Pokljuka |
szczegóły |
Sprint na 10 km |
Johannes Thingnes Bø |
Tarjei Bø |
Sturla Holm Lægreid |
Bieg pościgowy na 12,5 km |
Johannes Thingnes Bø |
Quentin Fillon Maillet |
Tarjei Bø |
5. |
11–15 stycznia 2023 |
Ruhpolding |
szczegóły |
Bieg indywidualny na 20 km |
Johannes Thingnes Bø |
Vetle Sjåstad Christiansen |
Jakov Fak |
Sztafeta 4 × 7,5 km |
Norwegia
- Sturla Holm Lægreid
Tarjei Bø Vetle Sjåstad Christiansen Johannes Thingnes Bø
|
Niemcy
- David Zobel
Johannes Kühn Benedikt Doll Roman Rees
|
Francja
- Éric Perrot
Fabien Claude Quentin Fillon Maillet Antonin Guigonnat
|
Bieg masowy na 15 km |
Johannes Thingnes Bø |
Vetle Sjåstad Christiansen |
Sturla Holm Lægreid |
6. |
19–22 stycznia 2023 |
Rasen-Antholz |
szczegóły |
Sprint na 10 km |
Johannes Thingnes Bø |
Martin Ponsiluoma |
Sturla Holm Lægreid |
Bieg pościgowy na 12,5 km |
Johannes Thingnes Bø |
Sturla Holm Lægreid |
Martin Ponsiluoma |
Sztafeta 4 × 7,5 km |
Norwegia
- Sturla Holm Lægreid
Tarjei Bø Johannes Thingnes Bø Vetle Sjåstad Christiansen
|
Francja
- Antonin Guigonnat
Fabien Claude Émilien Jacquelin Quentin Fillon Maillet
|
Niemcy
- David Zobel
Johannes Kühn Benedikt Doll Roman Rees
|
7. |
8–19 lutego 2023 |
Oberhof MŚ 2023 |
szczegóły |
Sprint na 10 km |
Johannes Thingnes Bø |
Tarjei Bø |
Sturla Holm Lægreid |
Bieg pościgowy na 12,5 km |
Johannes Thingnes Bø |
Sturla Holm Lægreid |
Sebastian Samuelsson |
Bieg indywidualny na 20 km |
Johannes Thingnes Bø |
Sturla Holm Lægreid |
Sebastian Samuelsson |
Sztafeta 4 × 7,5 km |
Francja
- Antonin Guigonnat
Fabien Claude Émilien Jacquelin Quentin Fillon Maillet
|
Norwegia
- Vetle Sjåstad Christiansen
Tarjei Bø Sturla Holm Lægreid Johannes Thingnes Bø
|
Szwecja
- Peppe Femling
Martin Ponsiluoma Jesper Nelin Sebastian Samuelsson
|
Bieg masowy na 15 km |
Sebastian Samuelsson |
Martin Ponsiluoma |
Johannes Thingnes Bø |
8. |
2–5 marca 2023 |
Nové Město |
szczegóły |
Sprint na 10 km |
Johannes Thingnes Bø |
Tarjei Bø |
Vetle Sjåstad Christiansen |
Bieg pościgowy na 12,5 km |
Johannes Thingnes Bø |
Tarjei Bø |
Martin Ponsiluoma |
9. |
9–12 marca 2023 |
Östersund |
szczegóły |
Bieg indywidualny na 20 km |
Benedikt Doll |
Tommaso Giacomel |
Vetle Sjåstad Christiansen |
Sztafeta 4 × 7,5 km |
Norwegia
- Endre Strømsheim
Vebjørn Sørum Johannes Dale Vetle Sjåstad Christiansen
|
Francja
- Oscar Lombardot
Antonin Guigonnat Éric Perrot Fabien Claude
|
Niemcy
- Roman Rees
Johannes Kühn Philipp Nawrath Benedikt Doll
|
Bieg masowy na 15 km |
Vetle Sjåstad Christiansen |
Johannes Dale |
Éric Perrot |
10. |
16–19 marca 2023 |
Oslo |
szczegóły |
Sprint na 10 km |
Johannes Thingnes Bø |
Martin Ponsiluoma |
Benedikt Doll |
Bieg pościgowy na 12,5 km |
Johannes Thingnes Bø |
Quentin Fillon Maillet |
Sturla Holm Lægreid |
Bieg masowy na 15 km |
Johannes Thingnes Bø |
Niklas Hartweg |
Vetle Sjåstad Christiansen |
Zamknij
Kobiety
Więcej informacji Lp., Data ...
Lp. |
Data |
Miejscowość |
Szczegóły |
Konkurencja |
1. miejsce |
2. miejsce |
3. miejsce |
1. |
29 listopada–4 grudnia 2022 |
Kontiolahti |
szczegóły |
Bieg indywidualny na 15 km |
Hanna Öberg |
Ingrid Landmark Tandrevold |
Lisa Vittozzi |
Sztafeta 4 × 6 km |
Szwecja
- Linn Persson
Anna Magnusson Hanna Öberg Elvira Öberg
|
Niemcy
- Anna Weidel
Sophia Schneider Vanessa Voigt Denise Herrmann-Wick
|
Norwegia
- Karoline Knotten
Ida Lien Ragnhild Femsteinevik Ingrid Landmark Tandrevold
|
Sprint na 7,5 km |
Lisa Hauser |
Lisa Vittozzi |
Linn Persson |
Bieg pościgowy na 10 km |
Julia Simon |
Dorothea Wierer |
Elvira Öberg |
2. |
8–11 grudnia 2022 |
Hochfilzen |
szczegóły |
Sprint na 7,5 km |
Denise Herrmann-Wick |
Markéta Davidová |
Julia Simon |
Sztafeta 4 × 5 km |
Francja
- Lou Jeanmonnot
Anaïs Chevalier-Bouchet Chloé Chevalier Julia Simon
|
Szwecja
- Linn Persson
Anna Magnusson Hanna Öberg Elvira Öberg
|
Włochy
- Rebecca Passler
Dorothea Wierer Samuela Comola Lisa Vittozzi
|
Bieg pościgowy na 10 km |
Julia Simon |
Ingrid Landmark Tandrevold |
Markéta Davidová |
3. |
15–18 grudnia 2022 |
Le Grand-Bornand |
szczegóły |
Sprint na 7,5 km |
Anna Magnusson |
Linn Persson |
Denise Herrmann-Wick |
Bieg pościgowy na 12 km |
Elvira Öberg |
Lisa Vittozzi |
Julia Simon |
Bieg masowy na 12,5 km |
Lisa Hauser |
Julia Simon |
Anaïs Chevalier-Bouchet |
4. |
5–8 stycznia 2023 |
Pokljuka |
szczegóły |
Sprint na 7,5 km |
Elvira Öberg |
Julia Simon |
Dorothea Wierer |
Bieg pościgowy na 10 km |
Elvira Öberg |
Dorothea Wierer |
Julia Simon |
5. |
11–15 stycznia 2023 |
Ruhpolding |
szczegóły |
Bieg indywidualny na 15 km |
Lisa Vittozzi |
Lou Jeanmonnot-Laurent |
Julia Simon |
Sztafeta 4 × 5 km |
Norwegia
- Karoline Knotten
Ragnhild Femsteinevik Marte Olsbu Røiseland Ingrid Landmark Tandrevold
|
Niemcy
- Anna Weidel
Vanessa Voigt Sophia Schneider Denise Herrmann-Wick
|
Włochy
- Samuela Comola
Lisa Vittozzi Rebecca Passler Dorothea Wierer
|
Bieg masowy na 12,5 km |
Julia Simon |
Lisa Vittozzi |
Anaïs Chevalier-Bouchet |
6. |
19–22 stycznia 2023 |
Rasen-Antholz |
szczegóły |
Sprint na 7,5 km |
Dorothea Wierer |
Chloé Chevalier |
Elvira Öberg |
Bieg pościgowy na 10 km |
Denise Herrmann-Wick |
Lisa Vittozzi |
Elvira Öberg |
Sztafeta 4 × 5 km |
Francja
- Lou Jeanmonnot-Laurent
Anaïs Chevalier-Bouchet Chloé Chevalier Julia Simon
|
Szwecja
- Linn Persson
Anna Magnusson Hanna Öberg Elvira Öberg
|
Niemcy
- Vanessa Voigt
Sophia Schneider Janina Hettich Hanna Kebinger
|
7. |
8–19 lutego 2023 |
Oberhof MŚ 2023 |
szczegóły |
Sprint na 7,5 km |
Denise Herrmann-Wick |
Hanna Öberg |
Linn Persson |
Bieg pościgowy na 10 km |
Julia Simon |
Denise Herrmann-Wick |
Marte Olsbu Røiseland |
Bieg indywidualny na 15 km |
Hanna Öberg |
Linn Persson |
Lisa Vittozzi |
Sztafeta 4 × 5 km |
Włochy
- Samuela Comola
Dorothea Wierer Hannah Auchentaller Lisa Vittozzi
|
Niemcy
- Vanessa Voigt
Hanna Kebinger Sophia Schneider Denise Herrmann-Wick
|
Szwecja
- Linn Persson
Anna Magnusson Hanna Öberg Elvira Öberg
|
Bieg masowy na 12,5 km |
Hanna Öberg |
Ingrid Landmark Tandrevold |
Julia Simon |
8. |
2–5 marca 2023 |
Nové Město |
szczegóły |
Sprint na 7,5 km |
Marte Olsbu Røiseland |
Ingrid Landmark Tandrevold |
Anaïs Chevalier-Bouchet |
Bieg pościgowy na 10 km |
Marte Olsbu Røiseland |
Ingrid Landmark Tandrevold |
Anaïs Chevalier-Bouchet |
9. |
9–12 marca 2023 |
Östersund |
szczegóły |
Bieg indywidualny na 15 km |
Dorothea Wierer |
Lisa Vittozzi |
Denise Herrmann-Wick |
Sztafeta 4 × 5 km |
Norwegia
- Juni Arnekleiv
Ida Lien Ingrid Landmark Tandrevold Marte Olsbu Røiseland
|
Francja
- Lou Jeanmonnot-Laurent
Chloé Chevalier Caroline Colombo Anaïs Chevalier-Bouchet
|
Niemcy
- Janina Hettich-Walz
Hanna Kebinger Vanessa Voigt Denise Herrmann-Wick
|
Bieg masowy na 12,5 km |
Dorothea Wierer |
Lou Jeanmonnot-Laurent |
Julia Simon |
10. |
16–19 marca 2023 |
Oslo |
szczegóły |
Sprint na 7,5 km |
Denise Herrmann-Wick |
Hanna Öberg |
Anna Magnusson |
Bieg pościgowy na 10 km |
odwołany |
Bieg masowy na 12,5 km |
Hanna Öberg |
Marte Olsbu Røiseland |
Anaïs Chevalier-Bouchet |
Zamknij
Miksty
Więcej informacji Lp., Data ...
Zamknij
Kobiety
Więcej informacji Miejsce, Zawodniczka ...
Zamknij
Więcej informacji Miejsce, Zawodniczka ...
Klasyfikacja biegu indywidualnego (końcowa) |
Klasyfikacja sprintu (końcowa) |
Klasyfikacja biegu na dochodzenie (końcowa) |
|
|
|
Zamknij
Więcej informacji Miejsce, Zawodniczka ...
Klasyfikacja biegu masowego (końcowa) |
Klasyfikacja sztafet (końcowa) |
Klasyfikacja Pucharu Narodów (końcowa) |
|
|
|
Zamknij
Mężczyźni
Więcej informacji Miejsce, Zawodnik ...
Zamknij
Więcej informacji Miejsce, Zawodnik ...
Klasyfikacja biegu indywidualnego (końcowa) |
Klasyfikacja sprintu (końcowa) |
Klasyfikacja biegu na dochodzenie (końcowa) |
|
|
|
Zamknij
Więcej informacji Miejsce, Zawodnik ...
Klasyfikacja biegu masowego (końcowa) |
Klasyfikacja sztafet (końcowa) |
Klasyfikacja Pucharu Narodów (końcowa) |
|
|
|
Zamknij
Indywidualne
Kobiety
Więcej informacji IN, SP ...
Zamknij
Mężczyźni
Więcej informacji IN, SP ...
Zamknij
Drużynowe
Kobiety
Mężczyźni
Sztafety mieszane
Więcej informacji MR ...
MR |
MR |
8 | 15 |
Zamknij
Pojedyncze sztafety mieszane
Więcej informacji SR ...
SR |
SR |
12 | 17 |
Zamknij
Więcej informacji Legenda oznaczeń, Kolory ...
Legenda oznaczeń |
SP |
Sprint |
PU |
Bieg pościgowy (na dochodzenie) |
IN |
Bieg indywidualny |
MS |
Bieg masowy |
RL |
Sztafeta |
MR |
Sztafeta mieszana |
SR |
Pojedyncza sztafeta mieszana |
DNS |
Zawodnik/czka został/a zgłoszony/a do rywalizacji, ale nie wystartował/a. |
DNF |
Zawodnik/czka nie ukończył/a biegu. |
DSQ |
Zawodnik/czka został/a zdyskwalifikowany/a. |
LPD |
Zawodnik/czka został/a zdublowany/a. |
q |
Zawodnik/czka nie zakwalifikował/a się do biegu pościgowego. |
– |
Zawodnik/czka nie startował/a w konkursie. |
odw. |
Zawody zostały odwołane. |
Kolory |
Złoty |
Pierwsze miejsce |
Srebrny |
Drugie miejsce |
Brązowy |
Trzecie miejsce |
Jasnoniebieski |
miejsca 4 - 40 |
czerwony |
DSQ, DNF, DNS |
Zamknij