200 meter bryst menn var en svømmeøvelse som ble arrangert i VM i svømming 2013 i Palau Sant Jordi i Barcelona i Spania den 1. og 2. august.[1][2]
VM i svømmesport 2013 Barcelona, Spania | |||
---|---|---|---|
Stuping | |||
Individuelt | |||
1 m | menn | kvinner | |
3 m | menn | kvinner | |
10 m | menn | kvinner | |
Synkron | |||
3 m | menn | kvinner | |
10 m | menn | kvinner | |
Høydestuping | |||
| |||
Maratonsvømming | |||
5 km | menn | kvinner | |
10 km | menn | kvinner | |
25 km | menn | kvinner | |
Lag | lag | ||
Svømming | |||
Fristil | |||
50 m | menn | kvinner | |
100 m | menn | kvinner | |
200 m | menn | kvinner | |
400 m | menn | kvinner | |
800 m | menn | kvinner | |
1500 m | menn | kvinner | |
Ryggsvømming | |||
50 m | menn | kvinner | |
100 m | menn | kvinner | |
200 m | menn | kvinner | |
Brystsvømming | |||
50 m | menn | kvinner | |
100 m | menn | kvinner | |
200 m | menn | kvinner | |
Butterfly | |||
50 m | menn | kvinner | |
100 m | menn | kvinner | |
200 m | menn | kvinner | |
Individuell medley | |||
200 m | menn | kvinner | |
400 m | menn | kvinner | |
Fristafett | |||
4×100 m | menn | kvinner | |
4×200 m | menn | kvinner | |
Medleystafett | |||
4×100 m | menn | kvinner | |
Synkronsvømming | |||
Solo | teknisk | fri | |
Duett | teknisk | fri | |
Lag | teknisk | fri | |
kombinasjon | |||
Vannpolo | |||
|
|||
Medaljevinnere
Gull | Sølv | Bronse |
Dániel Gyurta Ungarn |
Marco Koch Tyskland |
Matti Mattsson Finland |
Rekorder
Før konkurransene var gjeldende verdens- og mesterskapsrekorder som følger:
Resultater
Forsøksheat
Forsøksheatene ble avholdt fra 10.54.[5]
Plass | Heat | Bane | Name | Nasjonalitet | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 5 | 2 | Marco Koch | Tyskland | 2:09.39 | Q |
2 | 3 | 5 | Andrew Willis | Storbritannia | 2:09.91 | Q |
3 | 5 | 4 | Dániel Gyurta | Ungarn | 2:09.94 | Q |
4 | 3 | 7 | Matti Mattsson | Finland | 2:10.16 | Q |
5 | 3 | 4 | Akihiro Yamaguchi | Japan | 2:10.17 | Q |
6 | 5 | 5 | Ryo Tateishi | Japan | 2:10.41 | Q |
7 | 3 | 3 | Giedrius Titenis | Litauen | 2:10.70 | Q |
8 | 5 | 3 | Vjatsjeslav Sinkevitsj | Russland | 2:10.82 | Q |
9 | 3 | 6 | Laurent Carnol | Luxembourg | 2:10.94 | Q |
10 | 4 | 8 | Tomáš Klobučník | Slovakia | 2:11.00 | Q |
11 | 4 | 5 | Kevin Cordes | USA | 2:11.40 | Q |
12 | 3 | 2 | Marat Amaltdinov | Russland | 2:11.41 | Q |
13 | 4 | 3 | Christian vom Lehn | Tyskland | 2:11.45 | Q |
14 | 4 | 4 | Michael Jamieson | Storbritannia | 2:11.47 | Q |
15 | 5 | 6 | B.J. Johnson | USA | 2:11.64 | Q |
16 | 5 | 7 | Panagiotis Samilidis | Hellas | 2:11.71 | Q |
17 | 4 | 2 | Mao Feilian | Kina | 2:11.81 | |
18 | 4 | 7 | Luca Pizzini | Italia | 2:11.93 | |
19 | 5 | 1 | Mikolaj Machnik | Polen | 2:11.98 | |
20 | 3 | 1 | Sławomir Kuczko | Polen | 2:12.21 | |
21 | 4 | 6 | Glenn Snyders | New Zealand | 2:13.10 | |
22 | 2 | 3 | Carlos Almeida | Portugal | 2:13.21 | |
23 | 3 | 0 | Ashton Baumann | Canada | 2:13.46 | |
24 | 2 | 8 | Dmitriy Balandin | Kasakhstan | 2:13.53 | |
25 | 5 | 0 | Jorge Murillo | Colombia | 2:14.06 | |
26 | 3 | 8 | Ju Jang-Hun | Sør-Korea | 2:14.79 | |
27 | 5 | 8 | Dimitrios Koulouris | Hellas | 2:12.87 | |
28 | 2 | 6 | Gal Nevo | Israel | 2:14.94 | |
29 | 2 | 1 | Anton Sveinn McKee | Island | 2:15.12 | |
30 | 2 | 5 | Carlos Claverie | Venezuela | 2:15.76 | |
31 | 4 | 1 | Ihor Borysyk | Ukraina | 2:15.84 | |
32 | 2 | 4 | Sandeep Sejwal | India | 2:16.05 | |
33 | 2 | 2 | Jakub Maly | Østerrike | 2:16.12 | |
34 | 4 | 9 | Pavel Kapylou | Belarus | 2:16.68 | |
35 | 4 | 0 | Christian Schurr Voight | Mexico | 2:17.62 | |
36 | 2 | 7 | Eladio Carrion | Puerto Rico | 2:17.82 | |
37 | 3 | 9 | Irakli Bolkvadze | Georgia | 2:18.23 | |
38 | 2 | 0 | Joshua Hall | Filippinene | 2:19.16 | |
39 | 5 | 9 | Nuttapong Ketin | Thailand | 2:19.71 | |
40 | 2 | 9 | Damir Davletbaev | Kirgisistan | 2:25.73 | |
41 | 1 | 4 | Eli Ebenezer Wong | Nord-Marianene | 2:23.75 | |
42 | 1 | 5 | Alexandros Axiotis | Zambia | 2:34.43 | |
43 | 1 | 3 | Ashraf Hassan | Maldivene | 2:55.19 |
Semifinaler
Semifinalene ble avholdt kl 18.54.[6]
Semifinale 1
Plass | Bane | Navn | Nasjonallitet | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|
1 | 4 | Andrew Willis | Storbritannia | 2:09.11 | Q |
2 | 6 | Vjatsjeslav Sinkevitsj | Russland | 2:09.47 | Q |
3 | 1 | Michael Jamieson | Storbritannia | 2:09.62 | Q |
4 | 5 | Matti Mattsson | Finland | 2:09.96 | Q, NR |
5 | 3 | Ryo Tateishi | Japan | 2:10.01 | Q |
6 | 8 | Panagiotis Samilidis | Hellas | 2:11.21 | |
7 | 2 | Tomáš Klobučník | Slovakia | 2:11.56 | |
8 | 7 | Marat Amaltdinov | Russland | 2:13.06 |
Semifinale 2
Plass | Bane | Navn | Nasjonallitet | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|
1 | 5 | Dániel Gyurta | Ungarn | 2:08.50 | Q |
2 | 4 | Marco Koch | Tyskland | 2:08.61 | Q |
3 | 3 | Akihiro Yamaguchi | Japan | 2:10.00 | Q |
4 | 7 | Kevin Cordes | USA | 2:10.03 | |
5 | 1 | Christian vom Lehn | Tyskland | 2:10.12 | |
6 | 6 | Giedrius Titenis | Litauen | 2:10.17 | |
7 | 8 | B.J. Johnson | USA | 2:10.79 | |
8 | 2 | Laurent Carnol | Luxembourg | 2:11.73 |
Finale
Finalen ble avholdt kl 19.32.[7]
Plass | Bane | Navn | Nasjonallitet | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|
4 | Dániel Gyurta | Ungarn | 2:07.23 | MR, ER | |
5 | Marco Koch | Tyskland | 2:08.54 | ||
7 | Matti Mattsson | Finland | 2:08.95 | Nordisk rekord | |
4 | 3 | Andrew Willis | Storbritannia | 2:09.13 | |
5 | 2 | Michael Jamieson | Storbritannia | 2:09.14 | |
6 | 6 | Vjatsjeslav Sinkevitsj | Russland | 2:09.34 | |
7 | 1 | Akihiro Yamaguchi | Japan | 2:09.57 | |
8 | 8 | Ryo Tateishi | Japan | 2:10.28 |
Referanser
Eksterne lenker
Wikiwand in your browser!
Seamless Wikipedia browsing. On steroids.
Every time you click a link to Wikipedia, Wiktionary or Wikiquote in your browser's search results, it will show the modern Wikiwand interface.
Wikiwand extension is a five stars, simple, with minimum permission required to keep your browsing private, safe and transparent.