Route 66
historisk rute i USA / From Wikipedia, the free encyclopedia
Route 66, også kjent som U.S. Route 66, US 66, «The Mother Road» eller Will Rogers' Highway, var en hovedvei i USA. Veien var en del av U.S. Highway System. Den ble grunnlagt i 1926, og skilt ble satt opp i 1927. Veien begynte i Chicago, Illinois, gikk gjennom Missouri, Kansas, Oklahoma, Texas, New Mexico, Arizona og California frem til Los Angeles, hvor den sluttet. Veien hadde opprinnelig en samlet lengde på 3.939 km.
Quick Facts U.S. Route 66, Land ...
U.S. Route 66 | |||
---|---|---|---|
Strekning | |||
Chicago–Santa Monica | |||
Land | USA | ||
Data | |||
Lengde | 3 940 km | ||
Status | erstattet av Interstate Highway | ||
Close