Loading AI tools
sportseizoen van een schermencompetitie Van Wikipedia, de vrije encyclopedie
De 58ste wereldkampioenschappen schermen werden gehouden in Parijs, Frankrijk in 2010. De organisatie lag in de handen van de FIE.
Wereldkampioenschappen schermen 2010 | ||
---|---|---|
Editie | 58 | |
Jaar | 2010 | |
Plaats | Parijs | |
Begin | 4 november | |
Einde | 13 november | |
Evenementen | 12, 6 voor mannen, 6 voor vrouwen | |
Vorige | 2009 Antalya | |
Volgende | 2011 Catania |
november | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | Totaal | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ceremonies | ● | ● | ||||||||||
Degen individueel | Uitsch. | Uitsch. | Vrouwen/ Mannen | 2 | ||||||||
Degen in ploegen | Vrouwen | Mannen | 2 | |||||||||
Floret individueel | Uitsch. | Uitsch. | Vrouwen/ Mannen | 2 | ||||||||
Floret in ploegen | Vrouwen | Mannen | 2 | |||||||||
Sabel individueel | Uitsch. | Uitsch. | Vrouwen/ Mannen | 2 | ||||||||
Sabel in ploegen | Vrouwen/ Mannen | 2 | ||||||||||
Totaal aantal uitgereikte titels | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 12 |
Legende | |
Openingsceremonie | |
Sluitingsceremonie | |
Uitschakelingsronde | |
Finale |
Discipline | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Floret individueel | Peter Joppich | GER | Lei Sheng | CHN | Gerek Meinhardt Yuki Ota | USA JPN |
Degen individueel | Nikolai Novosjolov | EST | Gauthier Grumier | FRA | Gábor Boczkó Jean-Michel Lucenay | HUN FRA |
Sabel individueel | Won Woo-young | KOR | Nicolas Limbach | GER | Cosmin Hănceanu Veniamin Resjetnikov | ROU RUS |
Floret ploegen | Zhu Jun Huang Liangcai Zhang Liangliang Lei Sheng | CHN | Andrea Baldini Stefano Barrera Andrea Cassarà Valerio Aspromonte | ITA | Yuki Ota Kenta Chida Suguru Awagi Ryo Miyake | JPN |
Degen ploegen | Gauthier Grumier Ulrich Robeiri Jean-Michel Lucenay Jérôme Jeannet | FRA | Benjamin Ungar Benjamin Bratton Cody Mattern Weston Kelsey | USA | András Rédli Géza Imre Péter Somfai Gábor Boczkó | HUN |
Sabel ploegen | Aleksej Jakimenko Nikolaj Kovaljov Artjom Zanin Veniamin Resjetnikov | RUS | Luigi Samele Diego Occhiuzzi Luigi Tarantino Aldo Montano | ITA | Tiberiu Dolniceanu Rareș Dumitrescu Cosmin Hănceanu Gelu Florin Zalomir | ROU |
Discipline | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Floret individueel | Elisa Di Francisca | ITA | Arianna Errigo | ITA | Nam Hyun-hee Valentina Vezzali | KOR ITA |
Degen individueel | Maureen Nisima | FRA | Emese Szász | HUN | Tatjana Logoenova Nathalie Moellhausen | RUS ITA |
Sabel individueel | Mariel Zagunis | USA | Olga Charlan | UKR | Olena Chomrova Sofja Velikaja | UKR RUS |
Floret ploegen | Elisa Di Francisca Arianna Errigo Valentina Vezzali Ilaria Salvatori | ITA | Katarzyna Kryczało Karolina Chlewińska Anna Rybicka Sylwia Gruchała | POL | Oh Ha-na Jeon Hee-sook Seo Mi-jung Nam Hyun-hee | KOR |
Degen ploegen | Loredana Iordachioiu Anca Maroiu Simona Alexandru Ana Branza | ROU | Ricarda Multerer Britta Heidemann Monika Sozanska Imke Duplitzer | GER | Park Se-ra Shin A-lam Jung Hyo-jung Oh Yun-hee | KOR |
Sabel ploegen | Svetlana Kormilitsyna Dina Galiakbarova Sofja Velikaja Joelia Gavrilova | RUS | Olga Zjovnir Halvna Poendyk Olena Chomrova Olga Charlan | UKR | Cécilia Berder Léonore Perrus Solenne Mary Carole Vergne | FRA |
Plaats | Land | Namen |
---|---|---|
1. | China | Zhu Jun Huang Liangcai Zhang Liangliang Lei Sheng |
2. | Italië | Andrea Baldini Stefano Barrera Andrea Cassarà Valerio Aspromonte |
3. | Japan | Yuki Ota Kenta Chida Suguru Awagi Ryo Miyake |
4. | Rusland | Alexandre Stoukaline Artjom Sedov Renal Ganeev Alexey Khovansky |
5. | Zuid-Korea | Jun Heo Byung Chui-chui Kwon Young-ho Ha Tae-kuy |
6. | Duitsland | Peter Joppich Benjamin Kleibrink Andre Wessels Sebastian Bachmann |
7. | Frankrijk | Marcel Marcilloux Erwan Le Péchoux Victor Sintès Jérémy Cadot |
8. | Verenigd Koninkrijk | Laurence Halsted Edward Jefferies Jamie Kenber Marcus Mepstead |
Kwartfinale | Halve finale | Finale | ||||||||
Italië | 45 | |||||||||
Zuid-Korea | 40 | |||||||||
Italië | 45 | |||||||||
Japan | 30 | |||||||||
Duitsland | 38 | |||||||||
Japan | 45 | |||||||||
Italië | 43 | |||||||||
China | 45 | |||||||||
Rusland | 45 | |||||||||
Frankrijk | 30 | |||||||||
Rusland | 38 | Derde plaats | ||||||||
China | 45 | |||||||||
Verenigd Koninkrijk | 29 | |||||||||
Japan | 45 | |||||||||
China | 45 | |||||||||
Rusland | 42 | |||||||||
Plaats | Land | Namen |
---|---|---|
1. | Frankrijk | Jérôme Jeannet Ulrich Robeiri Jean-Michel Lucenay Gauthier Grumier |
2. | Verenigde Staten | Benjamin Ungar Benjamin Bratton Cody Mattern Weston Kelsey |
3. | Hongarije | Peter Somfai Andres Redli Géza Imre Gábor Boczkó |
4. | Rusland | Sergeï Khodos Alekseï Tikhomirov Anton Avdejev Pavel Soechov |
5. | Polen | Krzysztof Mikolajczak Tomasz Motyka Radosław Zawrotniak Adam Wiercioch |
6. | Oekraïne | Igor Reyzlin Bogdan Nikishin Dmitryi Karuchenko Maksym Chvorost |
7. | Duitsland | Jeorg Fiedler Christoph Kneip Martin Schmitt Sven Schmid |
8. | Zuid-Korea | Jin Sun Jung Seung Hwa Jung Kim Won-Jin Kyoung Dong Park |
Kwartfinale | Halve finale | Finale | ||||||||
Hongarije | 45 | |||||||||
Duitsland | 37 | |||||||||
Hongarije | 38 | |||||||||
Verenigde Staten | 45 | |||||||||
Verenigde Staten | 39 | |||||||||
Zuid-Korea | 35 | |||||||||
Verenigde Staten | 36 | |||||||||
Frankrijk | 45 | |||||||||
Polen | 43 | |||||||||
Rusland | 45 | |||||||||
Rusland | 38 | Derde plaats | ||||||||
Frankrijk | 45 | |||||||||
Oekraïne | 38 | |||||||||
Hongarije | 36 | |||||||||
Frankrijk | 45 | |||||||||
Rusland | 34 | |||||||||
Plaats | Land | Namen |
---|---|---|
1. | Italië | Aldo Montano Luigi Tarantino Diego Occhiuzzi Luigi Samele |
2. | Rusland | Aleksej Jakimenko Nikolaj Kovaljov Artjom Zanin Veniamin Resjetnikov |
3. | Roemenië | Rareș Dumitrescu Gelu Florin Zalomir Tiberiu Dolniceanu Cosmin Hănceanu |
4. | Wit-Rusland | Dmitri Lapkes Aliaksei Likhacheuski Aliaksandr Buikevich Valery Pryiemka |
5. | Duitsland | Benedikt Beisheim Nicolas Limbach Max Hartung Johannes Klebes |
6. | China | Wang Jingzhi Ke Lu Jiang Liu Xiao Zhong Man |
7. | Zuid-Korea | Gu Bon-gil Oh Eun-seok Won Woo-young Kim Jung-hwan |
8. | Oekraïne | Andriy Yagodka Dmytro Boyko Oleg Shturbabin Dmytro Pundyk |
Kwartfinale | Halve finale | Finale | ||||||||
Italië | 45 | |||||||||
Oekraïne | 29 | |||||||||
Italië | 45 | |||||||||
Wit-Rusland | 25 | |||||||||
Wit-Rusland | 45 | |||||||||
China | 37 | |||||||||
Italië | 41 | |||||||||
Rusland | 45 | |||||||||
Zuid-Korea | 32 | |||||||||
Rusland | 45 | |||||||||
Rusland | 45 | Derde plaats | ||||||||
Roemenië | 32 | |||||||||
Duitsland | 42 | |||||||||
Wit-Rusland | 41 | |||||||||
Roemenië | 45 | |||||||||
Roemenië | 45 | |||||||||
Plaats | Land | Namen |
---|---|---|
1. | Italië | Valentina Vezzali Ilaria Salvatori Arianna Errigo Elisa Di Francisca |
2. | Frankrijk | Gaëlle Gebet Virginie Ujlaki Corinne Maîtrejean Astrid Guyart |
3. | Zuid-Korea | Jeon Hee-sook Oh Ha-na Nam Hyun-hee Mi Jung Seo |
4. | Duitsland | Martina Zacke Carolin Golubitskyi Sandra Bingenheimer Katja Wächter |
5. | Oekraïne | Kateryna Chentsova Olena Khismatulina Olga Leleyko Anastasiya Moskovska |
6. | Rusland | Aida Sjanajeva Jevgenia Lamonova Julia Birioukova Inna Deriglazova |
7. | Polen | Katarzyna Kryczało Karolina Chlewińska Anna Rybicka Sylwia Gruchała |
8. | Verenigde Staten | Nicole Ross Lee Kiefer Nzingha Prescod Doris Willette |
Kwartfinale | Halve finale | Finale | ||||||||
Italië | 45 | |||||||||
Frankrijk | 24 | |||||||||
Italië | 45 | |||||||||
Duitsland | 30 | |||||||||
Oekraïne | 31 | |||||||||
Duitsland | 39 | |||||||||
Italië | 45 | |||||||||
Polen | 37 | |||||||||
Zuid-Korea | 41 | |||||||||
Verenigde Staten | 23 | |||||||||
Zuid-Korea | 37 | Derde plaats | ||||||||
Polen | 41 | |||||||||
Polen | 45 | |||||||||
Duitsland | 41 | |||||||||
Rusland | 29 | |||||||||
Zuid-Korea | 45 | |||||||||
Plaats | Land | Namen |
---|---|---|
1. | Roemenië | Simona Alexandru Ana Branza Anca Maroiu Loredana Iordachioiu |
2. | Duitsland | Imke Duplitzer Britta Heidemann Ricarda Multerer Monika Sozanska |
3. | Zuid-Korea | Park Se-ra Shin A-lam Jung Hyo-jung Oh Yun-hee |
4. | China | Yin Mingfang Sun Yujie Luo Xiaojuan Anqi Xu |
5. | Frankrijk | Laura Flessel-Colovic Maureen Nisima Hajnalka Kiraly Picot Nathalie Alibert |
6. | Estland | Kristina Kuusk Julia Zuikova Julia Beljajeva Irina Embrich |
7. | Polen | Danuta Dmowska-Andrzejuk Malgorzata Bereza Magdalena Piekarska Ewa Nelip |
8. | Rusland | Tatiana Andrushina Tatiana Logounova Violetta Kolobova Olga Kochneva |
Kwartfinale | Halve finale | Finale | ||||||||
Polen | 28 | |||||||||
Zuid-Korea | 45 | |||||||||
Zuid-Korea | 31 | |||||||||
Roemenië | 35 | |||||||||
Frankrijk | 40 | |||||||||
Roemenië | 45 | |||||||||
Roemenië | 35 | |||||||||
Duitsland | 26 | |||||||||
Duitsland | 28 | |||||||||
Rusland | 27 | |||||||||
Duitsland | 34 | Derde plaats | ||||||||
China | 28 | |||||||||
China | 45 | |||||||||
Zuid-Korea | 45 | |||||||||
Estland | 32 | |||||||||
China | 37 | |||||||||
Plaats | Land | Namen |
---|---|---|
1. | Rusland | Svetlana Kormilitsyna Sofja Velikaja Dina Galiakbarova Joelia Gavrilova |
2. | Oekraïne | Olga Charlan Olena Chomrova Olga Zjovnir Halvna Poendyk |
3. | Frankrijk | Cécilia Berder Léonore Perrus Carole Vergne Mary Solenne |
4. | Verenigde Staten | Daria Schneider Ibtihaj Muhammad Dagmara Wozniak Mariel Zagunis |
5. | China | Bao Yingying Xue Tan Min Zhu Ni Hong |
6. | Italië | Ilaria Bianco Alessandra Lucchino Gioia Marzocca Irene Vecchi |
7. | Hongarije | Anna Várhelyi Orsolya Nagy Réka Benkó Réka Pető |
8. | Polen | Bogna Jozwiak Małgorzata Kozaczuk Aleksandra Socha Irena Wieckowska |
Kwartfinale | Halve finale | Finale | ||||||||
Rusland | 45 | |||||||||
Hongarije | 37 | |||||||||
Rusland | 45 | |||||||||
Verenigde Staten | 32 | |||||||||
China | 42 | |||||||||
Verenigde Staten | 45 | |||||||||
Rusland | 45 | |||||||||
Oekraïne | 33 | |||||||||
Frankrijk | 45 | |||||||||
Polen | 36 | |||||||||
Frankrijk | 34 | Derde plaats | ||||||||
Oekraïne | 45 | |||||||||
Italië | 38 | |||||||||
Verenigde Staten | 35 | |||||||||
Oekraïne | 45 | |||||||||
Frankrijk | 45 | |||||||||
Seamless Wikipedia browsing. On steroids.
Every time you click a link to Wikipedia, Wiktionary or Wikiquote in your browser's search results, it will show the modern Wikiwand interface.
Wikiwand extension is a five stars, simple, with minimum permission required to keep your browsing private, safe and transparent.