Loading AI tools
Van Wikipedia, de vrije encyclopedie
Tijdens de Olympische Winterspelen van 2010, die in Vancouver (Canada) werden gehouden, nam Polen voor de eenentwintigste keer deel aan de Winterspelen.
Polen op de Olympische Spelen | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Polen | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | POL | |||||||||||||||||||||
NOC | Polish Olympic Committee (pl) externe link | |||||||||||||||||||||
Olympische Winterspelen 2010 in Vancouver | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Polen op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | ||||||||||||||||||||||
Polen op de Winterspelen | ||||||||||||||||||||||
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | ||||||||||||||||||||||
|
Sport | Olympiër | Discipline | Medaille |
---|---|---|---|
Langlaufen | Justyna Kowalczyk | 30 km (v) | |
Schansspringen | Adam Małysz | normale schans | |
grote schans | |||
Langlaufen | Justyna Kowalczyk | sprint individueel klassiek (v) | |
Langlaufen | Justyna Kowalczyk | 15 km achtervolging (v) | |
Schaatsen | Katarzyna Bachleda-Curuś Katarzyna Woźniak Luiza Zlotkowska | ploegachtervolging (v) |
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Agnieszka Gąsienica-Daniel | Afdaling (v) | 32e | 1.55,10 (+10,91) |
Reuzenslalom (v) | DNF | DNF-1 | |
Slalom (v) | 35e | 1.52,19 (+9,30) — 57,06+55,13 | |
Supercombinatie (v) | 25e | 2.16,24 (+7,12) — 1.30,28+45,96 | |
Super G (v) | 23e | 1.24,31 (+4,17) |
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Tomasz Sikora | 10 km sprint (m) | 29e | 26.16,2 (+2.08,4) pen.: 2 (0 + 2) |
12,5 km achtervolging (m) | 18e | 35.14,3 (+1.35,9) pen.: 3 (1 + 1 + 0 + 1) | |
20 km individueel (m) | 7e | 49.43,8 (+1.21,3) pen.: 2 (1 + 1 + 0 + 0) | |
15 km massastart (m) | 11e | 36.13,1 (+0.37,4) pen.: 3 (2 + 1 + 0 + 0) | |
Łukasz Szczurek | 10 km sprint (m) | 85e | 29.02,0 (+4.54,2) pen.: 2 (1 + 1) |
20 km individueel (m) | 59e | 54.36,7 (+6.14,2) pen.: 3 (1 + 0 + 1 + 1) | |
Agnieszk Cyl | 7,5 km sprint (v) | 42e | 21.55,2 (+1.59,6) pen.: 0 (0 + 2) |
10 km achtervolging (v) | 25e | 33.08,4 (+2.52,4) pen.: 1 (1 + 0 + 0 + 0) | |
15 km individueel (v) | 7e | 42.32,5 (+1.39,7) pen.: 1 (0 + 1 + 0 + 0) | |
12,5 km massastart (v) | 23e | 37.54,7 (+2.35,1) pen.: 5 (0 + 1 + 2 + 2) | |
Magdalena Gwizdoń | 7,5 km sprint (v) | 35e | 21.48,9 (+1.53,3) pen.: 0 (0 + 2) |
10 km achtervolging (v) | 31e | 33.45,8 (+3.29,8) pen.: 2 (0 + 1 + 1 + 0) | |
15 km individueel (v) | 59e | 46.46,7 (+5.53,9) pen.: 4 (0 + 3 + 1 + 0) | |
Weronika Nowakowska | 7,5 km sprint (v) | 36e | 21.49,4 (+1.53,8) pen.: 3 (0 + 3) |
10 km achtervolging (v) | 28e | 33.24,2 (+3.08,2) pen.: 2 (0 + 0 + 1 + 1) | |
15 km individueel (v) | 5e | 41.57,5 (+1.04,7) pen.: 1 (0 + 0 + 0 + 1) | |
12,5 km massastart (v) | 21e | 37.34,0 (+2.14,4) pen.: 4 (1 + 2 + 1 + 0) | |
Krystyna Pałka | 7,5 km sprint (v) | 21e | 20.54,3 (+0.58,7) pen.: 0 (0 + 0) |
10 km achtervolging (v) | 24e | 33.07,6 (+2.51,6) pen.: 2 (1 + 0 + 1 + 0) | |
15 km individueel (v) | 15e | 43.09,6 (+2.16,8) pen.: 1 (0 + 1 + 0 + 0) | |
12,5 km massastart (v) | 20e | 37.22,6 (+2.03,0) pen.: 1 (1 + 0 + 0 + 0) | |
Krystyna Palka Magdalena Gwizdoń Weronika Novakowska Agnieszka Cyl | 4×6 km estafette (v) | 12e | 1:12.54,3 (+3.18,0) pen.:1 (0+5 1+7) 18.21,2 (0+2 0+2) 19.10,2 (0+0 0+1) 17.55,7 (0+3 1+3) 17.27,2 (0+0 0+1) |
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Dawid Kupczyk Marcin Piotr Niewia | tweemansbob (m) | 16e | 3.30,50 (52,45 / 52,91 / 52,42 / 52,72) |
Dawid Kupczyk Michal Zblewski Pawel Mroz Marcin Piotr Niewia | viermansbob (m) | 14e | 3.28,53 (51,94 / 51,96 / 51,35 / 51,28) |
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Karolina Riemen | ski cross (v) | 16e | kwalificatie: 26e (1.21,36) achtste finale: 2e kwartfinale: 4e - uitgeschakeld |
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Przemysław Domański | mannen | 28e | 52.14 (korte kür: 52.14, vrije kür: niet bereikt) |
Anna Jurkiewicz | vrouwen | 30e | 36.10 (korte kür: 36.10, vrije kür: niet bereikt) |
Joanna Sulej Mateusz Chruscinski | paren | 18e | 125.82 (korte kür: 39.30, vrije kür: 86.52) |
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Janusz Krężelok | sprint (m) | KF | kwalificatie: 3.41.34 (+6,77) 27e; kwartfinale-2: 3.41,1 (+4,2) 6e |
Maciej Kreczmer | sprint (m) | KF | kwalificatie: 3.41.35 (+6,78) 28e; kwartfinale-5: 3.39,6 (+1,8) 5e |
15 km vrije stijl (m) | 66e | 37.38,0 (+4.01,7) | |
Maciej Kreczmer Janusz Krężelok | teamsprint (m) | HF | halve finale-1: 19.07,2 (6e) |
Sylwia Jaśkowiec | 10 km vrije stijl (v) | 28e | 26.37,2 (+1.38,8) |
15 km achtervolging (v) | 34e | 42.54,8 (+2.56,7) | |
30 km klassiek (v) | 25e | 1:34.59,1 (+4.25,4) | |
Justyna Kowalczyk | sprint (v) | kwalificatie: 3.43,35 (+5,30) 5e; kwartfinale-3: 3.38,8 (1e); halve finale-2: 3.38,9 (1e); finale: 3.40,3 (+1,1) | |
10 km vrije stijl (v) | 5e | 25.20,1 (+21,7) | |
15 km achtervolging (v) | 40.07,0 (+9,3) | ||
30 km klassiek (v) | 1:30.33,7 | ||
Kornelia Marek | 10 km vrije stijl (v) | 39e | 27.12,6 (+2.14,2) |
15 km achtervolging (v) | 35e | 42.56,9 (+2.58,8) | |
30 km klassiek (v) | 11e | 1:33.15,4 (+2.41,7) | |
Paulina Maciuszek | 10 km vrije stijl (v) | 45e | 27.22,1 (+2.23,7) |
15 km achtervolging (v) | 52e | 44.56,6 (+4.58,5) | |
30 km klassiek (v) | 29e | 1:36.31,7 (+5.58,0) | |
Kornelia Marek Sylwia Jaśkowiec | teamsprint (v) | 9e | halve finale-1: 18.44,1 (4e); finale: 18.59,1 (+55,4) |
Team Polen Kornelia Marek Justyna Kowalczyk Paulina Maciuszek Sylwia Jaśkowiec | 4× 5 km (v) | 6e | 56.29,4 (+1.09,9) 15.25,3 14.00,3 13.38,4 13.25,4 |
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Maciej Kurowski | mannen | 23e | 3.17,027 (49,427 / 49,200 / 49,361 / 49,039) |
Ewelina Staszulonek | vrouwen | 9e | 2.47,621 (41,975 / 41,816 / 41,948 / 41,882) |
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Maciej Biega | 500 m (m) | 38e | 74,576 (36,642 + 37,934) |
Maciej Ustynowicz | 500 m (m) | 22e | 71,349 (35,596 + 35,753) |
1000 m (m) | 32e | 1.12,10 | |
Konrad Niedźwiedzki | 500 m (m) | 30e | 72,362 (36,183 + 36,179) |
1000 m (m) | 27e | 1.11,24 | |
1500 m (m) | 17e | 1.48,15 | |
Zbigniew Bródka | 1500 m (m) | 27e | 1.49,45 |
Sławomir Chmura | 5000 m (m) | 16e | 6.33,20 |
Sebastian Druszkiewicz | 10.000 m (m) | 14e | 13.49,31 |
Katarzyna Bachleda-Curuś | 1000 m (v) | 31e | 1.19,00 |
1500 m (v) | 15e | 1.59,53 | |
Luiza Złotkowska | 1500 m (v) | 34e | 2.04,01 |
Natalia Czerwonka | 1500 m (v) | 36e | 2.05,00 |
3000 m (v) | 24e | 4.19,13 | |
Katarzyna Woźniak | 3000 m (v) | 28e | 4.22,35 |
Katarzyna Bachleda-Curuś Katarzyna Woźniak Luiza Złotkowska | ploegenachtervolging (v) | KF: 3.02,90, won van Rusland HF: 3.02,91, verloor van Japan Om brons: 3.03,73, won van Verenigde Staten |
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Stefan Hula | normale schans ind. (m) | 31e | 112,5 p. (95,0 m en dnq) kwalificatie 17e — 125,5 p. (101,5 m) |
grote schans ind. (m) | 19e | 217,2 p. (122,5,0 m en 124,0 m) kwalificatie 14e — 127,6 p. (132,0 m) | |
Adam Małysz | normale schans ind. (m) | 269,5 p. (103,5 m en 105,0 m) gekwalificeerd vanwege top-10 plaats in de actuele wereldbekerstand | |
grote schans ind. (m) | 269,4 p. (137,0 m en 133,5 m) gekwalificeerd vanwege top-10 plaats in de actuele wereldbekerstand | ||
Krzysztof Miętus | normale schans ind. (m) | 36e | 109 p. (94,0 m en dnq) kwalificatie 15e — 126,5 p. (101,5 m) |
grote schans ind. (m) | 36e | 84,7 p. (111,5,0 m en dnq) kwalificatie 16e — 127 p. (132,5,0 m) | |
Kamil Stoch | normale schans ind. (m) | 27e | 232 p. (98,5 m en 95,5 m) kwalificatie 12e — 127,5 p. (103,0 m) |
grote schans ind. (m) | 14e | 224,1 p. (126,0 m en 123,5 m) kwalificatie 17e — 125,3 p. (131,0 m) | |
Team Stefan Hula Łukasz Rutkowski Kamil Stoch Adam Małysz | grote schans team (m) | 6e | 996,7 punten 122,2 p. (129,0 m.) + 118,5 p. (127,5 m.) 108,4 p. (123,0 m.) + 118,5 p. (127,5 m.) 116,2 p. (126,5 m.) + 132,6 p. (134,5 m.) 137,2 p. (136,5 m.) + 143,1 p. (139,5 m.) |
dnq: niet geplaatst voor de tweede ronde
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Jakub Jaworski | 1500 m (m) | 27e | vr5: 2.19,163 (4e) |
Paula Bzura | 1000 m (v) | 14e | vr8: 1.31,338 (2e), kf4: 1.32,662 (4e) |
1500 m (v) | 33e | vr5: gediskwalificeerd | |
Patrycja Maliszewska | 500 m (v) | 29e | vr3: 58,649 (4e) |
1500 m (v) | 29e | vr1: 2.25,586 (6e) |
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Maciej Jodko | cross (m) | 28e | kwalificatie: 27e (1.24,11) achtste finale: 3e - uitgeschakeld |
Mateusz Ligocki | cross (m) | 29e | kwalificatie: 28e (1.24,11) achtste finale: 4e - uitgeschakeld |
Michał Ligocki | halfpipe (m) | 38e | kwalificatie: 19e; 11,1 ptn (10,8 en 11,1) - uitgeschakeld |
Paulina Ligocka | halfpipe (v) | 28e | kwalificatie: 28e; 11,1 ptn (10,9 en 11,1) - uitgeschakeld |
Seamless Wikipedia browsing. On steroids.
Every time you click a link to Wikipedia, Wiktionary or Wikiquote in your browser's search results, it will show the modern Wikiwand interface.
Wikiwand extension is a five stars, simple, with minimum permission required to keep your browsing private, safe and transparent.