De Ve Paralympische Spelen werden in 1976 gehouden in Toronto, Canada.
Snelle feiten Ve Paralympische Zomerspelen, Locatie ...
Sluiten
Het IPC stelt officieel geen medaillespiegel op, maar geeft desondanks een medailletabel ter informatie. In de spiegel wordt eerst gekeken naar het aantal gouden medailles, vervolgens de zilveren medailles en tot slot de bronzen medailles.
De onderstaande tabel geeft de top-10, aangevuld met België. In de tabel heeft het gastland een blauwe achtergrond.
Goud
- Marijke Ruiter (7 keer) - Zwemmen
- L. Ter Beek (6 keer) - Zwemmen
- Lia Baat-Duine (5 keer) - Zwemmen
- J. Evertsen (5 keer) - Zwemmen
- Frits Hildebrandt (4 keer) - Zwemmen
- H. Hilberink (3 keer) - Zwemmen
- A. Broeckhuysen (2 keer) - Atletiek
- Th. Engelbertink (2 keer) - Atletiek
- R. Adelerhof (2 keer) - Zwemmen
- J.P.M. Backx-de-Backer (2 keer) - Zwemmen
- J.T.M. Bakx (2 keer) - Zwemmen
- J. Fokkinga-de-Zeeuw (2 keer) - Zwemmen
- K.W. Hanse (2 keer) - Zwemmen
- M.J. Kers (2 keer) - Zwemmen
- M. Kortekaas (2 keer) - Zwemmen
- L. Mol (2 keer) - Zwemmen
- I.S. Schmidt (2 keer) - Tafeltennis
- H. Pimmelaar - Boogschieten
- J.F.G. Weyers - Atletiek
- H.J.M. Legebeke - Zwemmen
- G. Becker - Tafeltennis
Zilver
- A. Broeckhuysen (2 keer) - Atletiek
- J.T.M. Bakx (2 keer) - Zwemmen
- Lia de Baat-Duine (2 keer) - Zwemmen
- K.W. Hanse (2 keer) - Zwemmen
- H.G. Heynen (2 keer) - Zwemmen
- M.J. Kers (2 keer) - Zwemmen
- Harry Lamberts (2 keer) - Zwemmen
- H.J.M. Legebeke (2 keer) - Zwemmen
- Th. Engelbertink - Atletiek
- J. Stam - Atletiek
- C. van der Vis-Morel - Atletiek
- R. Adelerhof - Zwemmen
- J. Fokkinga-de-Zeeuv - Zwemmen
- L. Her Beek - Zwemmen
- M. Kortekaas - Zwemmen
- J. Levestone - Zwemmen
- Gerrit Pomp - Zwemmen
- B. Tenniglo - Zwemmen
- G. Becker - Tafeltennis
Brons
- Harry Lamberts (3 keer) - Zwemmen
- Piet Blanker (2 keer) - Boogschieten & Dartschieten
- Willem van den Bosch - Boogschieten
- Popke Popkema (2 keer) - Boogschieten & Dartschieten
- Gerrit Pomp (2 keer) - Zwemmen
- M. Senders - Boogschieten
- E.H. Roek - Atletiek
- J. Stam - Atletiek
- P.H. van der Vis - Atletiek
- R. Adelerhof - Zwemmen
- J.P.M. Backx-de-Backer - Zwemmen
- H.G. Heynen - Zwemmen
- H.J.M. Legebeke - Zwemmen
- J. Oosterbroek - Zwemmen
- E. Plevier - Zwemmen
- J. Meursing - Tafeltennis
Goud
- Achiel Braet (3 keer) - Atletiek
- Guy Grun - Boogschieten
- Annie Cornil - Atletiek
- Remi Ophem - Atletiek
- Philip Wouters - Atletiek
Zilver
- Eddy de Vos (2 keer) - Zwemmen
- Aime Desal - Boogschieten
- Guy Grun - Boogschieten
- Jozef Meysen - Boogschieten
- Filip Bardoel - Atletiek
- Annie Cornil - Atletiek
- Remi Ophem - Atletiek
- Alice Verhee - Rolstoelschermen
Brons
- Robert Fraeyman - Atletiek
- Martin Sallaert - Atletiek
- Aime Desal - Dartschieten
- Alice Verhee - Dartschieten
- Pascal Cornelis - Zwemmen
- Eddy de Vos - Zwemmen
- Jozef Devriese - Tafeltennis
- Richard de Zutter - Tafeltennis
- Frank Jespers - Rolstoelschermen
De volgende 40 Nationaal Paralympisch Comités werden tijdens de Spelen door een of meerdere sporters vertegenwoordigd:
Argentinië ·
Australië ·
Bahama's ·
België ·
Birma ·
Bondsrepubliek Duitsland ·
Brazilië ·
Canada ·
Colombia ·
Denemarken ·
Ecuador ·
Egypte ·
Ethiopië ·
Fiji ·
Finland ·
Frankrijk ·
Griekenland ·
Groot-Brittannië ·
Guatemala ·
Hong Kong ·
Ierland ·
Indonesië ·
Israel ·
Italië ·
Japan ·
Korea ·
Luxemburg ·
Mexico ·
Nederland ·
Nieuw-Zeeland ·
Noorwegen ·
Oeganda ·
Oostenrijk ·
Peru ·
Polen ·
Spanje ·
Verenigde Staten ·
Zuid-Afrika ·
Zweden ·
Zwitserland