De International Dublin Literary Award is een in 1994 ingestelde internationale literatuurprijs. De prijs was een gezamenlijk initiatief van het stadsbestuur van de Ierse hoofdstad Dublin en het Amerikaanse bedrijf IMPAC, en heette aanvankelijk de International IMPAC Dublin Literary Award. Er is een geldprijs van € 100.000 aan verbonden.
De prijs wordt administratief begeleid door de Bibliotheken van Dublin in samenwerking met bibliotheken over de gehele wereld, die nominaties voorstellen. Deze prijs is de grootste en meest internationale prijs in zijn soort voor een roman, verschenen in de Engelse taal. De prijs kan toegekend worden voor elke roman geschreven in eender welke taal en door auteurs van elke nationaliteit met de beperking dat het werk in het Engels geschreven werd of ooit vertaald werd in die taal.
- Winnaar: Katja Oskamp, Marzahn, mon amour (Marzahn, mon amour. Geschichten einer Fußpflegerin, vertaald uit het Duits)
- Winnaar: Alice Zeniter, The Art of Losing (L'Art de Perdre, vertaald uit het Frans)
- Winnaar: Emily Ruskovich, Idaho
- Winnaar: Mike McCormack, Solar Bones
- Winnaar: Akhil Sharma, Family Life
- Winnaar: Jim Crace, Harvest
- Winnaar: Juan Gabriel Vásquez, The Sound of Things Falling (El ruido de las cosas al caer, vertaald uit het Spaans)
- Winnaar: Kevin Barry, City of Bohane
- Winnaar: Jon McGregor, Even the Dogs
- Winnaar: Michael Thomas, Man Gone Down
- Andere schrijvers op de shortlist:
- Junot Diaz, The brief wondrous life of Oscar Wao
- Jean Echenoz, Ravel (vertaald uit het Frans)
- Mohsin Hamid, The Reluctant Fundamentalist
- Travis Holland, The archivist's story
- Roy Jacobsen, The burnt-out town of miracles (vertaald uit het Noors)
- David Leavitt, The Indian clerk
- Indra Sinha, Animal's people
- Michael Thomas, Man gone down
- Winnaar: Rawi Hage, De Niro's Game
- Andere schrijvers op de shortlist:
- Javier Cercas, The speed of light (vertaald uit het Spaans)
- Yasmine Gooneratne, The sweet & simple kind
- Gail Jones, Dreams of speaking
- Sayed Kashua Let it be morning (vertaald uit het Hebreeuws)
- Yasmina Kadra The Attack (vertaald uit het Frans)
- Patrick McCabe Winterwood
- Andreï Makine The woman who waited (Vertaald uit het Frans)
- Andere schrijvers op de shortlist:
Deze 8 finalisten koos men uit 138 romans, geselecteerd door 169 openbare bibliotheken uit 49 landen.
- Andere schrijvers op de shortlist:
- Chris Abani, GraceLand
- Nadeem Aslam, Maps for Lost Lovers
- Ronan Bennett, Havoc in Its Third Year
- Jonathan Coe, The Closed Circle
- Jens Christian Grøndahl, An Altered Light (vertaald uit het Deens door by Anne Born)
- Vyvyane Loh, Breaking the Tongue
- Margaret Mazzantini, Don't Move (vertaald uit het Italiaans door by John Cullen)
- Yasmina Khadra, The Swallows of Kabul (vertaald uit het Frans door by John Cullen)
- Thomas Wharton, The Logogryph
- Winnaar: Edward P. Jones, The Known World
- Andere schrijvers op de shortlist:
- Diane Awerbuck, Gardening at Night
- Lars Saabye Christensen, The Half Brother (vertaald uit het Noors door Kenneth Steven)
- Damon Galgut, The Good Doctor
- Douglas Glover, Elle
- Arnon Grunberg, Phantom Pain (vertaald uit het Nederlands door Sam Garrett)
- Shirley Hazzard, The Great Fire
- Christoph Hein, Willenbrock (vertaald uit het Duits door Philip Boehm)
- Frances Itani, Deafening
- Jonathan Lethem, The Fortress of Solitude
- Winnaar: Tahar Ben Jelloun, This Blinding Absence of Light (vertaald uit het Frans door Linda Coverdale)
- Andere schrijvers op de shortlist:
- Paul Auster, The Book of Illusions
- William Boyd, Any Human Heart
- Sandra Cisneros, Caramelo
- Jeffrey Eugenides, Miiddlesex
- Maggie Gee, The White Family
- Amin Maalouf, Balthasar's Odyssey (vertaald uit het Frans door Barbara Bray)
- Rohinton Mistry, Family Matters
- Atiq Rahimi, Earth and Ashes (vertaald uit het Dari door Erdag M. Göknar)
- Olga Tokarczuk, House of Day, House of Night (vertaald uit het Pools door Antonia Lloyd-Jones)
- Winnaar: Orhan Pamuk, My Name is Red (vertaald uit het Turks door Erdag Göknar)
- Andere schrijvers op de shortlist:
- Andere schrijvers op de shortlist:
- Peter Carey, True History of the Kelly Gang
- Margaret Atwood, The Blind Assassin
- Michael Collins, The Keepers of Truth
- Helen DeWitt, The Last Samurai
- Carlos Fuentes, The Years with Laura Diaz
- Antoni Libera, Madame
- Winnaar: Alistair MacLeod, No Great Mischief
- Andere schrijvers op de shortlist:
- Margaret Cezair-Thompson, The True History of Paradise
- Silvia Molina, The Love You Promised Me
- Andrew O'Hagan, Our Fathers
- Victor Pelevin, Buddha's Little Finger
- Colm Tóibín, The Blackwater Lightship
- Winnaar: Nicola Barker, Wide Open
- Andere schrijvers op de shortlist:
- Winnaar: Andrew Miller, Ingenious Pain
- Andere schrijvers op de shortlist:
- Winnaar: Herta Müller, The Land of Green Plums (vertaald uit het Duits door Michael Hofmann)
- Andere schrijvers op de shortlist:
- Margaret Atwood, Alias Grace
- André Brink, Imaginings of Sand
- David Dabydeen, The Counting House
- David Foster, The Glade within the Grove
- Jamaica Kincaid, Autobiography of my Mother
- Earl Lovelace, Salt
- Lawrence Norfolk, The Pope's Rhinoceros
- Graham Swift, Last Orders
- Guy Vanderhaeghe, The Englishman's Boy
- Andere schrijvers op de shortlist:
- Sherman Alexie, Reservation Blues
- Rohinton Mistry, A Fine Balance
- Duong Thu, Novel Without A Name
- Antonio Tabucchi, Declares Pereira
- Lars Gustafsson, A Tiler's Afternoon
- A. J. Verdelle, The Good Negress
- Alan Warner, Morvern Callar
- Andere schrijvers op de shortlist: