Loading AI tools
Van Wikipedia, de vrije encyclopedie
Frankrijk nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1912 in Stockholm, Zweden.
Frankrijk op de Olympische Spelen | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Frankrijk | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | FRA | |||||||||||||||||||||
NOC | Comité National Olympique et Sportif Français (fr) externe link | |||||||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 1912 in Stockholm | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Frankrijk op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | ||||||||||||||||||||||
Frankrijk op de Winterspelen | ||||||||||||||||||||||
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | ||||||||||||||||||||||
|
Sport | Olympiër | Discipline | Medaille |
---|---|---|---|
Paardensport | Jean Cariou | springconcours individueel | |
Schietsport | Paul Colas | 600m vrij geweer (m) | |
300m vrij geweer 3 posities (m) | |||
Tennis | André Gobert | enkelspel indoor (m) | |
Marguerite Broquedis | enkelspel indoor (v) | ||
André Gobert Maurice Germot | dubbelspel indoor (m) | ||
Zeilen | Amédée Thubé Gaston Thubé Jacques Thubé | 6m klasse (m) | |
Atletiek | Jean Bouin | 5000m (m) | |
Charles Poulenard Pierre Failliot Charles Lelong Robert Schurrer | 4x400m (m) | ||
Paardensport | Michel Dufourt Jean Cariou Bernard Meyer Albert Seigner | springconcours team | |
Turnen | Louis Segura | individuele meerkamp (m) | |
Paardensport | Jean Cariou | eventing individueel | |
Tennis | Albert Canet Eduard Meny De Marangue | dubbelspel outdoor (m) | |
Marguerite Broquedis Albert Canet | dubbelspel outdoor (g) |
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Julien Boullery | 100m (m) | serie 15: 3de | |
Marius Delaby | serie 10: 3de | ||
Pierre Failliot | serie 3: 3de | ||
Charles Lelong | serie 7: 3de | ||
René Mourlon | serie 11: 2de halve finale 4: 5de | ||
Georges Rolot | serie 9: 4de | ||
Robert Schurrer | serie 6: 4de | ||
Pierre Failliot | 200m (m) | serie 11: 3de | |
Charles Lelong | serie 9: 3de | ||
Georges Malfait | serie 7: 5de | ||
Charles Poulenard | serie 2: 3de | ||
Georges Rolot | serie 1: 2de in 22,7 halve finale 3: 3de | ||
Robert Schurrer | serie 18: 2de halve finale 6: 5de | ||
Charles Lelong | 400m (m) | serie 5: 1ste in 50,2 halve finale 2: 3de | |
Georges Malfait | serie 8: 3de | ||
Charles Poulenard | serie 1: 2de in 50,7 halve finale 1: 5de | ||
Georges Rolot | serie 12: 5de | ||
Robert Schurrer | serie 15: 5de | ||
Joseph Caullé | 800m (m) | serie 1: 5de | |
Charles Poulenard | serie 4: 3de | ||
Henri Arnaud | 1500m (m) | serie 3: 2de in 4.05,4 finale: 9-14de | |
Jean Bouin | 5000m (m) | serie 5: 1ste in 15.05,0 (OR) finale: 2de in 14.36,7 | |
Charles Poulenard | serie 5: niet gefinisht | ||
Gaston Heuet | 10000m (m) | serie 1: 3de in 34.50,0 finale: niet gestart | |
Géo André | 110m horden (m) | serie 3: 2de in 16,8 halve finale 6: 3de | |
Marius Delaby | serie 6: 1ste in 16,0 halve finale 2: 3de in 16,2 | ||
Pierre Failliot Georges Rolot Charles Lelong René Mourlon | 4x100m (m) | serie 6: 2de in 43,8 | |
Charles Lelong Robert Schurrer Pierre Failliot Charles Poulenard | 4x400m (m) | serie 3: 1ste in 3.22,5 finale: 2de in 3.20,7 | |
Ben Allel | marathon (m) | niet gestart | |
Renon Boissière | 2:51.06,6 | ||
Jean Capelle | niet gestart | ||
Paul Coulond | niet gestart | ||
Ahmed Djebelia | niet gestart | ||
Gaston Heuet | niet gestart | ||
Charles Lelong | serie 7: 3de | ||
Jean Lespielle | niet gestart | ||
Henry Lorgnat | niet gestart | ||
Louis Pauteux | niet gefinisht | ||
André Campana | verspringen (m) | kwalificatie: 16de met 6,64m | |
Géo André | hoogspringen (m) | kwalificatie groep C: 7de met 1,70m | |
Marius Delaby | kwalificatie groep A: geen geldige poging | ||
Armand Estang | kwalificatie groep A: geen geldige poging | ||
André Labat | kwalificatie groep C: 4de met 1,75m | ||
Michel Meerz | kwalificatie groep A: 11de met 1,60m | ||
Fernand Gonder | polsstokhoogspringen (m) | kwalificatie groep A: 8ste met 3,50m | |
Géo André | staand verspringen (m) | kwalificatie groep D: 5de met 3,02m | |
Alfred Motté | kwalificatie groep A: 2de met 3,10m | ||
Géo André | staand hoogspringen (m) | kwalificatie groep C: 2de met 1,45m | |
Charles Lagarde | kogelstoten (m) | kwalificatie groep C: 6de met 9,41m | |
Raoul Paoli | kwalificatie groep B: 4de met 11,11m | ||
André Tison | kwalificatie groep C: 3de met 12,41m | ||
Charles Lagarde | discuswerpen (m) | kwalificatie groep E: 8ste met 32,35m | |
André Tison | kwalificatie groep E: 6de met 34,73m | ||
Géo André | vijfkamp (m) | niet gefinisht | |
Pierre Failliot | niet gefinisht | ||
Géo André | tienkamp (m) | niet gefinisht | |
Pierre Failliot | niet gefinisht | ||
Jean Bouin | veldlopen (m) | niet gefinisht |
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Georges Brulé | mannen | 83 punten | |
Jean de Mas Latrie | 73 punten |
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Dressuur | |||
Jacques Cariou | individueel | 94 punten | |
Pierre Dufour d'Astafort | 123 punten | ||
Gaston Seigner | 73 punten | ||
Eventing | |||
Jacques Cariou | individueel | 46,32 punten | |
Pierre Dufour d'Astafort | niet gefinisht | ||
Ernest Meyer | 45,30 punten | ||
Gaston Seigner | 45,15 punten | ||
Jacques Cariou Pierre Dufour d'Astafort Ernest Meyer Gaston Seigner | individueel | 136,77 punten | |
Springconcours | |||
Pierre Dufour d'Astafort | individueel | 179 punten | |
Ernest Meyer | niet gefinisht | ||
Jacques Cariou Pierre Dufour d'Astafort Ernest Meyer Gaston Seigner | individueel | 538 punten |
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
André Mirambeau Louis Thomaturgé René Saintongey Pierre Alibert François Elichagaray | vier-met (m) | serie 2: V van Finland | |
Charles Garnier Alphonse Meignant Auguste Richard Gabriel Poix François Elichagaray | vier-met inriggers (m) | serie 2: V van Noorwegen | |
Gabriel St. Laurent Marius Lejeune Louis Lafitte Jean Elichagaray Joseph Campot Etienne Lesbats Pierre Alvarez François Elichagaray | acht (m) | serie 1: V van Duitsland |
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
André Regaud | 50m geweer liggend (m) | 125 punten | |
Louis Percy Paul Colas Raoul de Boigne Pierre Gentil Léon Johnson Maxime Landin | geweer team (m) | 1515 punten | |
Paul Colas | 300m vrij geweer 3 posities (m) | 987 punten | |
Raoul de Boigne | 806 punten | ||
Pierre Gentil | niet gefinisht | ||
Léon Johnson | 908 punten | ||
Auguste Marion | 868 punten | ||
Louis Percy | 868 punten | ||
Athanase Sartori | 754 punten | ||
Paul Colas | 600m vrij geweer (m) | 94 punten | |
Raoul de Boigne | 73 punten | ||
Pierre Gentil | 65 punten | ||
Auguste Marion | 69 punten | ||
Daniel Mérillon | 69 punten | ||
Louis Percy | 83 punten | ||
Athanase Sartori | 32 punten | ||
Paul Colas Raoul de Boigne Pierre Gentil Léon Johnson Auguste Marion Louis Percy | vrij geweer team (m) | 5471 punten | |
Paul Colas | 300m militair geweer 3 posities (m) | 86 punten | |
Raoul de Boigne | 73 punten | ||
Pierre Gentil | 71 punten | ||
Maxime Landin | 67 punten | ||
Daniel Mérillon | 62 punten | ||
Louis Percy | 85 punten | ||
Athanase Sartori | 38 punten | ||
Pierre Gentil | 25m geweer (m) | 176 punten | |
Léon Johnson | 203 punten | ||
Léon Johnson Pierre Gentil André Regaud Maxime Landin | 50m geweer team (m) | 714 punten | |
Charles de Jaubert | 100m bewegend hert 2 schoten (m) | 60 punten | |
Léon Johnson | 50m pistool (m) | 454 punten | |
André Regaud | 447 punten | ||
Henri de Castex | 30m snelvuurpistool (m) | 140 punten | |
Georges de Crequi-Montfort | 263 punten | ||
Charles de Jaubert | 229 punten | ||
Maurice Fauré | 250 punten | ||
Edmond Sandoz | 272 punten | ||
Edmond Sandoz Charles de Jaubert Georges de Crequi-Montfort Maurice Fauré | 30m militair pistool team (m) | 1041 punten | |
Édoard Creuzé | trap (m) | 14 punten | |
Henri de Castex | 38 punten | ||
Georges de Crequi-Montfort | 36 punten | ||
Charles de Jaubert | 77 punten | ||
André Fleury | 74 punten | ||
Henri le Marié | 12 punten | ||
René Texier | 13 punten | ||
André Fleury Henri de Castex Georges de Crequi-Montfort Charles de Jaubert René Texier Édoard Creuzé | kleiduiven team (m) | 90 punten |
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Jean-Pierre Samazeuilh | enkelspel outdoor (m) | 1ste ronde: vrij 2de ronde: V van SWE Möller: walk-over | |
Jean Montariol | 1ste ronde: vrij 2de ronde: V van GER Schomburgk: walk-over | ||
François Blanchy | 1ste ronde: W van BOH Hyks: 5-7, 6-1, 6-2, 6-1 2de ronde: V van RSA Tapscott: 6-1, 7-5, 3-6, 4-6, 4-6 | ||
Édouard Mény de Marangue | 1ste ronde: vrij 2de ronde: V van GER Heyden: 9-7, 6-4, 2-6, 5-7, 1-6 | ||
Albert Canet | 1ste ronde: W van NOR Langaard: 6-3, 6-0, 6-1 2de ronde: V van USA Pell: 2-6, 3-6, 4-6 | ||
D Lawton | 1ste ronde: vrij 2de ronde: V van NOR Stibolt: walk-over | ||
Jean-Pierre Samazeuilh D Lawton | dubbelspel outdoor (m) | 1ste ronde: V van FRA Canet/de Marangue: walk-over | |
Albert Canet Édouard Mény de Marangue | 1ste ronde: W van FRA Samazeuilh/Lawton: walk-over 2de ronde: W van GER Schomburgk/von Müller: 6-8, 6-3, 6-2, 6-3 kwartfinale: W van RUS Soemarokov/Alenitsyn: 6-3, 6-0, 6-1 halve finale: V van AUT Pipes/Zborzil: 5-7, 6-2, 6-3, 8-10, 8-10 bronzen finale: W van BOH Just/Hyks: 13-11, 6-3, 8-6 | ||
François Blanchy Jean Montariol | 1ste ronde: V van RUS Soemarokov/Alenitsyn: walk-over | ||
Max Degucis | enkelspel indoor (m) | 1ste ronde: V van BOH Just: walk-over | |
Maurice Germot | 1ste ronde: W van GBR Beamish: 4-6, 6-2, 4-6, 6-2, 6-4 2de ronde: V van GBR Lowe: 4-6, 6-3, 1-6, 4-6 | ||
André Gobert | 1ste ronde: W van DEN Larsen: 8-6, 6-1, 5-7, 8-6 2de ronde: W van SWE Kempe: 6-1, 6-2, 7-5 kwartfinale: W van GBR Lowe: 6-1, 6-1, 6-3 halve finale: W van GBR Lowe: 6-4, 10-8, 2-6, 2-6, 6-2 finale: W van GBR Dixon: 8-6, 6-4, 6-4 | ||
Maurice Germot André Gobert | dubbelspel indoor (m) | 1ste ronde: W van BOH Just/Sebek: walk-over kwartfinale: W van GBR A Lowe/G Lowe: 3-6, 6-8, 6-4, 6-2, 6-3 halve finale: W van GBR Beamish/Dixon: 6-3, 6-1, 6-2 finale: W van SWE Kempe/Setterwall: 4-6, 14-12, 6-2, 6-4 | |
Marguerite Broquedis | enkelspel outdoor (v) | 1ste ronde: W van BOH von Lobkowitz: walk-over kwartfinale: W van SWE Cederschiöld: 6-1, 6-4 halve finale: W van NOR Bjurstedt: 6-3, 2-6, 6-4 finale: W van GER Köring: 4-6, 6-3, 6-4 | |
Marie Décugis | enkelspel indoor (v) | 1ste ronde: vrij kwartfinale: V van GBR Parton: walk-over | |
Marguerite Broquedis Alvert Canet | gemengd dubbelspel outdoor (m) | 1ste ronde: W van SWE Arnheim/Nylen: 6-2, 6-4 kwartfinale: W van SWE Cederschiöld/Kempe: walk-over halve finale: V van GER Köring/Schomburgk: 2-6, 3-6 bronzen finale: W van GER Rieck/Kreuzer: walk-over | |
Marie Décugis Max Degucis | gemengd dubbelspel indoor (m) | 1ste ronde: vrij kwartfinale: V van SWE Cederschiöld/Kempe: walk-over |
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Antoine Costa | individuele meerkamp (m) | 124,50 punten | |
Marcel Lalu | 127,00 punten | ||
Louis-Charles Marty | 122,50 punten | ||
Auguste Pompogne | 118,00 punten | ||
Louis Ségura | 132,50 punten | ||
Marco Torrès | 127,00 punten |
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Gustave Prouvost Gaston Vanlaere Georges Rigal Paul Beulque Jean Thorailles Henri Decoin Paul Vasseur Jean Rodier | mannen | 1ste ronde: V van Zweden: 2-7 zilveren kwartfinale: V van België: 1-4 |
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Gaston Alancourt | tijdrit (m) | 14:23.59,3 | |
Louis Bès | niet gefinisht | ||
André Capelle | 11:59.48,4 | ||
Étienne Chéret | 14:15.18,1 | ||
René Gagnet | 12:20.36,2 | ||
André Lepère | 15:03.18,1 | ||
Jacques Marcault | niet gefinisht | ||
Alexis Michiels | 15:15.59,2 | ||
Pierre Peinaud | 14:49.59,4 | ||
Joseph Racine | 11:50.32,7 | ||
René Rillon | niet gefinisht | ||
Georges Valentin | 13:33.59,7 | ||
Joseph Racine André Capelle René Gagnet Georges Valentin | ploegentijdrit (m) | 49:44.35,2 |
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Grieks-Romeins | |||
Jean Bouffechoux | -67,5kg (m) | 1ste ronde: V van FIN Salonen 2de ronde: V van FIN Väre | |
Raymond Cabal | 1ste ronde: V van NOR Lofthus 2de ronde: V van SWE Mathiasson | ||
Eugène Lesieur | 1ste ronde: V van NOR Wikström 2de ronde: V van HUN Orosz | ||
Adrien Barrier | -75kg (m) | 1ste ronde: V van SWE Andersson 2de ronde: V van POR Victal | |
Édouard Martin | -82,5kg (m) | 1ste ronde: V van FIN Böhling 2de ronde: V van SWE Ahlgren | |
Raoul Paoli | +82,5kg (m) | 1ste ronde: V van FIN Olin 2de ronde: V van FIN Viljaama |
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Gaston Thubé Amédée Thubé Jacques Thubé | 6m | 17 punten |
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Gérard Meister | 100m vrije slag (m) | serie 5: 4de in 1.16,6 | |
Georges Rigal | serie 8: 2de in 1.17,8 kwartfinale 1: niet gestart | ||
Auguste Caby | 1500m vrije slag (m) | serie 2: niet gefinisht |
Seamless Wikipedia browsing. On steroids.
Every time you click a link to Wikipedia, Wiktionary or Wikiquote in your browser's search results, it will show the modern Wikiwand interface.
Wikiwand extension is a five stars, simple, with minimum permission required to keep your browsing private, safe and transparent.