Sąrašas:1959 m. Kauno rajono gyvenvietės
From Wikipedia, the free encyclopedia
1959 metais Kauno rajonas buvo suskirstytas į 28 apylinkes. Apylinkės ir jų gyvenvietės 1959 m. vasario 1 d. duomenimis buvo aprašytos suskirstymo žinyno dviejose dalyse – I dalyje pagal administracinę priklausomybę (taip pat nurodant atstumą iki administracinio centro), II dalyje – pagal abėcėlę.[1] Didžioji dauguma gyvenviečių buvo nurodytos kilmininko linksniu, mažuma (daugiausia miesto vietovės) – vardininko.
Miestas | Miesto tipo gyvenvietė | Apylinkė | Centras | Atstumas iki rajono centro, km | Plotas, km² | Ūkiai |
Garliava | 10 | 3,05 | ||||
Ežerėlis | 22 | 4 | ||||
Kačerginė | 20 | 1 | ||||
Kulautuva | 22 | 4,4 | ||||
Linksmakalnis | 12 | 1,66 | ||||
Palemonas | 14 | 2 | ||||
Altoniškių apylinkė | Jadagoniai | 36 | 80 | „Raudonojo partizano“ kolūkis | ||
Babtų apylinkė | Babtai | 25 | 35,6 | „Nevėžio“ kolūkis, Poginės tarybinio ūkio Gailiušių skyrius | ||
Bernatonių apylinkė | Bernatoniai | 17 | 33,3 | „Aušros“ kolūkis, „Šviesiojo kelio“ kolūkis | ||
Drąseikių apylinkė | Didžiosios Lapės | 22 | 46,4 | Dimitrovo vardo kolūkis, „Vienybės“ kolūkis | ||
Geranonių apylinkė | Didieji Ibėnai | 23 | 39,55 | Lenino vardo kolūkis | ||
Girininkų apylinkė | Girininkai | 9 | 30,34 | „Nemuno“ kolūkis | ||
Ilgakiemio apylinkė | Ilgakiemis | 16 | 36 | „Ilgakiemio“ kolūkis, „Pajėsio“ kolūkis | ||
Jurginiškių apylinkė | Juragiai | 16,5 | 35 | „Pažangos“ kolūkis | ||
Karmėlavos apylinkė | Karmėlava | 15 | 40,9 | K. Požėlos vardo kolūkis, „Dainavos“ kolūkis | ||
Lapių apylinkė | Lapės | 15 | 60,11 | Stalino vardo kolūkis | ||
Margininkų apylinkė | Margininkai | 16 | 34 | „Gegužės Pirmosios“ kolūkis, „Pirmūno“ kolūkis | ||
Muniškių apylinkė | Sitkūnai | 18 | 31,6 | „Raudonosios pašvaistės“ kolūkis | ||
Palemono apylinkė | Palemonas | 14 | 54,8 | S. Nėries vardo kolūkis | ||
Pažėrų apylinkė | Pažėrai | 10 | 62 | „Švyturio“ kolūkis | ||
Poderiškių apylinkė | Girininkai II | 12 | 24,04 | „Artojo“ kolūkis | ||
Raudondvario apylinkė | Salomenka | 12 | 36,6 | „Ąžuolo“ kolūkis | ||
Ringaudų apylinkė | Ringaudai | 12 | 44,57 | „Lenino keliu“ kolūkis | ||
Rinkūnų apylinkė | Zagrada | 7 | 25,38 | „Aušros“ kolūkis | ||
Rokelių apylinkė | Armališkiai | 11 | 46 | Mičiurino vardo kolūkis, „Gintaro“ kolūkis | ||
Rožių apylinkė | Domeikava | 12 | 41,36 | „Naujo gyvenimo“ kolūkis | ||
Samylų apylinkė | Samylai | 21 | 53 | J. Biliūno vardo kolūkis | ||
Taurakiemio apylinkė | Piliuona | 26 | 47 | „Taikos“ kolūkis, „Dobilo“ kolūkis | ||
Užliedžių apylinkė | Romainiai | 10 | 36,7 | „Pergalės“ kolūkis, „Bolševiko“ kolūkis | ||
Vandžiogalos apylinkė | Vandžiogala | 30 | 64,4 | „Raudonojo artojo“ kolūkis, „Naujosios statybos“ kolūkis, Poginės tarybinio ūkio Skrebiniškių, Preišiogalos ir Boniškių skyriai | ||
Vilkėnų apylinkė | Užumiškiai | 34 | 48,3 | „Raudonojo Spalio“ kolūkis, Poginės tarybinio ūkio Užumiškių ir Labūnavos skyriai | ||
Virbališkių apylinkė | Virbališkiai | 13 | 30 | „Tarybų Lietuvos“ kolūkis | ||
Viršužiglio apylinkė | Viršužiglis | 27 | 16 | „Viršužiglio“ kolūkis | ||
Zapyškio apylinkė | Kluoniškiai | 24 | 51 | P. Cvirkos vardo kolūkis |