Wanted | Title |
59 |
Star Trek Online |
29 |
Howard Berger |
29 |
David Rimawi |
29 |
Federico Viola |
27 |
Katia Sorrentino |
26 |
Shin Ei Animation |
26 |
Louis D'Esposito |
24 |
Alec Gillis |
24 |
Winrich Kolbe |
24 |
Ludovica Bebi |
24 |
Paul Bales |
24 |
Donald A. Wollheim |
24 |
Sean Schemmel |
23 |
Tom Woodruff Jr. |
23 |
Eric Vale |
23 |
Mattia Bressan |
22 |
Popcorn TV |
22 |
Terry Carr |
22 |
Chuck Huber |
21 |
Joseph Mallozzi |
21 |
Roberto Fidecaro |
21 |
Edgar Pangborn |
21 |
Avram Davidson |
21 |
Mimmo Strati |
21 |
Simone Lupinacci |
20 |
Hiroko Emori |
20 |
Christopher R. Sabat |
20 |
Les Landau |
20 |
DAW Books |
20 |
Kōzō Shioya |
20 |
Ponzoni Editore |
20 |
Nick Dudman |
19 |
Federico Bebi |
19 |
Golden Schmoes Awards |
19 |
Stefano Thermes |
19 |
David Livingston (regista) |
19 |
Jōji Nakata |
19 |
Yukitoshi Hori |
19 |
Justin Cook |
19 |
Jeff Dawn |
19 |
Kent Williams |
19 |
Phil Parsons |
19 |
Brian Stableford |
19 |
Bob Ringwood |
19 |
John Burgmeier |
19 |
Star Trek: Generations (videogioco) |
19 |
Kara Edwards |
18 |
Online Film & Television Association |
18 |
Chris Rager |
18 |
Masaharu Satō |
18 |
Pocket Books |
18 |
Howard Waldrop |
18 |
Hirofumi Nojima |
18 |
John Forte |
18 |
Stefano Pozzi (doppiatore) |
18 |
Cliff Bole |
18 |
Seiji Sasaki |
17 |
John Richardson (creatore di effetti speciali) |
17 |
Lorenzo Crisci |
17 |
Ryōichi Tanaka |
17 |
Chris Ridenhour |
17 |
Paul Mullie |
17 |
Ryō Hirohashi |
17 |
Raffaele Palmieri |
17 |
Gordon Eklund |
17 |
Elena Liberati |
17 |
Vittoria Bartolomei |
17 |
Charles L. Harness |
16 |
Radio Times |
16 |
Joe Menosky |
16 |
Alan Fine |
16 |
Shin Aomori |
16 |
Takashi Iizuka |
16 |
Jeremy Inman |
16 |
Alessandro Capra (doppiatore) |
16 |
Sandro Pergameno |
16 |
Mark Goldblatt |
16 |
New Worlds |
16 |
Peter Robb-King |
16 |
Daniela Abbruzzese |
16 |
Brad Turner |
16 |
Domenico Brioschi |
16 |
Sam Liu |
16 |
Jim Ward (doppiatore) |
16 |
Relativity Media |
16 |
GameZone |
15 |
Star Trek: The Next Generation - A Final Unity |
15 |
Tomoaki Maeno |
15 |
Paul Ziller |
15 |
Yasuyuki Kase |
15 |
Gnome Press |
15 |
Paul Kasey |
15 |
Luca Graziani |
15 |
Stefania Romagnoli |
15 |
Takashi Nagasako |
15 |
Tatsuhisa Suzuki |
15 |
Hiroya Ishimaru |
15 |
Costume Designers Guild Awards |
15 |
Andy Mikita |
15 |
Louise Mingenbach |
15 |
Bruce Berman |
15 |
Michael Mills |
15 |
Thomas Tull |
15 |
Art Directors Guild |
15 |
Meredith McCoy |
15 |
Todd Haberkorn |
15 |
Eric Brevig |
14 |
Kazuhiro Yamaji |
14 |
Walter F. Parkes |
14 |
Daniele Valenti |
14 |
Chiara Oliviero |
14 |
Kazuo Inoue |
14 |
Cinzia Villari |
14 |
Richard A. Lupoff |
14 |
Joel Harlow |
14 |
Fabrizio Valezano |
14 |
John Elliot (scrittore) |
14 |
Simone Veltroni |
14 |
Sammy Sheldon |
14 |
Nicholas Briggs |
14 |
Allan Kroeker |
14 |
Linda Young |
14 |
Yukimasa Kishino |
14 |
Arqalyq |
14 |
Titan Books |
14 |
Star Trek: Judgment Rites |
14 |
Alessandro Germano |
14 |
Baen Books |
14 |
Jonathan Tzachor |
14 |
Paul Cornell |
14 |
Paul Engelen |
14 |
Steven Blum |
14 |
Marco Benedetti |
14 |
Brent Maddock |
14 |
Brian George |
14 |
Sylvia Anderson |
14 |
Katsuhito Akiyama |
14 |
Matteo Brusamonti |
13 |
Takahiro Fujimoto |
13 |
John Davis (produttore) |
13 |
James L. Conway |
13 |
Hajime Okayasu |
13 |
David Straiton |
13 |
Wally Wingert |
13 |
Masayuki Kato |
13 |
Steve Blum |
13 |
Nozomu Sasaki |
13 |
Trevor Devall |
13 |
Daniel Haller |
13 |
Gaetano Lizzio |
13 |
Gabriele Marchingiglio |
13 |
Osamu Saka |
13 |
Sadayoshi Tominaga |
13 |
Enrico Chirico |
13 |
David Langford |
13 |
Michael De Luca |
13 |
Dana Goldberg |
13 |
Mike Elizalde |
13 |
Willy Ley |
13 |
World Fantasy Convention |
13 |
Stephanie Nadolny |
12 |
Gabriele Vender |
12 |
Tiziana Martello |
12 |
Niccolò Guidi |
12 |
Charles Platt |
12 |
John Strickland |
12 |
Fabrizio Dolce |
12 |
Phillip J. Roth |
12 |
John Bruno |
12 |
Alan E. Nourse |
12 |
Star Trek: Deep Space Nine - The Fallen |
12 |
Allan Arkush |
12 |
Arturo Valli |
12 |
Yusuke Numata |
12 |
John Shiban |
12 |
John Rosengrant |
12 |
Edward Bryant |
12 |
Michael Westmore |
12 |
Paul Rubell |
12 |
Il costruttore di stelle |
12 |
Star Trek: Legacy |
12 |
David Giler |
12 |
SIAD Edizioni |
12 |
GameTrailers |
12 |
Jack Dann |
12 |
Ralph Winter |
12 |
Kōhei Miyauchi |
12 |
Jimmy Sangster |
12 |
Henry Slesar |
12 |
Kousei Tomita |
12 |
Lost in Space (serie televisiva 1965) |
12 |
Chiara Fabiano |
12 |
Chiaki Imada |
12 |
Rick Robertson |
12 |
Yūsaku Yara |
11 |
BBC America |
11 |
Griff Furst |
11 |
Ib Melchior |
11 |
Stinkers Bad Movie Awards |
11 |
Edouard F. Henriques |
11 |
Ed Verreaux |
11 |
Shinji Kawada |
11 |
Shane Mahan |
11 |
Stefano Billi |
11 |
Leonardo Caneva |
11 |
Yumi Uchiyama |
11 |
Sabine Cerullo |
11 |
Sanja Milkovic Hays |
11 |
Peter Amundson |
11 |
Brian Drummond |
11 |
Alessandro Messina |
11 |
Brina Palencia |
11 |
Isamu Tanonaka |
11 |
Ellen Datlow |
11 |
Andrew Mason |
11 |
Steven Barnes |
11 |
Marco Bolognesi |
11 |
Bruno Slaviero |
11 |
Roger George |
11 |
Richard Yuricich |
11 |
Allen Hall |
11 |
Paul Dobson |
11 |
Toby Whithouse |
11 |
Robert F. Young |
11 |
Tania De Domenico |
11 |
Star Trek Fleet Command |
11 |
Steven L. Fawcette |
11 |
Gary Jones (attore) |
11 |
Luca Tesei |
11 |
Michael Miner |
11 |
Junji Majima |
11 |
Richard Wilson (scrittore) |
11 |
Nao Tōyama |
11 |
Atsuhiro Tomioka |
11 |
Yuji Uekawa |
11 |
H. L. Gold |
11 |
Alan Burnett |
11 |
Unbelievable!!!!! |
11 |
Takahiro Kimura |
11 |
Mayumi Asano |
11 |
Rosemary Brandenburg |
11 |
Alan J. Levi |
11 |
Carol Spier |
11 |
Tōru Nara |
11 |
Dameon Clarke |
11 |
Chihiro Suzuki |
11 |
Kazuyo Aoki |
11 |
Michela Alborghetti |
11 |
Damian Kindler |
11 |
Lex Lang |
11 |
Janek Sirrs |
11 |
Ray Cummings |
11 |
Chiara Francese |
11 |
Yūki Tai |
11 |
Wendy Partridge |
11 |
Russell Earl |
11 |
Jackie Marchand |
11 |
Joe Staton |
11 |
Manuela Scaglione |
10 |
Clay Pinney |
10 |
Gregory L. McMurry |
10 |
Marco Giansante |
10 |
Christopher Yost |
10 |
Atsushi Kisaichi |
10 |
Tom Berry |
10 |
Awards Circuit Community Awards |
10 |
Francesco Ferri |
10 |
Patrizia Burul |
10 |
R. Bruce Elliot |
10 |
Junya Ishigaki |
10 |
Michihiro Ikemizu |
10 |
Ken Yamaguchi |
10 |
Joel Whist |
10 |
John Bloomfield |
10 |
Lesley Vanderwalt |
10 |
Stefania De Peppe |
10 |
Harve Bennett |
10 |
Hiroshi Yanaka |
10 |
Joel Hynek |
10 |
Constantin Film |
10 |
Sam Moskowitz |
10 |
Jim Mitchell |
10 |
Colin Chilvers |
10 |
Gerd Nefzer |
10 |
Koichi Ohata |
10 |
Omid Abtahi |
10 |
Signore dei sogni |
10 |
Yuka Nishigaki |
10 |
Thomas Kopache |
10 |
Miki Itô |
10 |
Hiroshi Koizumi |
10 |
Jôji Yanami |
10 |
Simon Furman |
10 |
Jessica Bologna |
10 |
Osamu Kato |
10 |
John Swasey |
10 |
Toby Emmerich |
10 |
Masane Tsukayama |
10 |
Jack Rabin |
10 |
Leslie Dilley |
10 |
Ian Bryce |
10 |
Robert Holmes (sceneggiatore) |
10 |
Brian Markinson |
10 |
Yuri Lowenthal |
10 |
Brice Armstrong |
10 |
Dynamite Entertainment |
10 |
Alessandra Felletti |
10 |
Bradley Denton |
10 |
Rog Phillips |
10 |
Edoardo Nordio |
10 |
Star Trek (videogioco 2013) |
10 |
Domenico Strati |
10 |
Edoardo Serino |
10 |
Shigekazu Nakamura |
10 |
Bo Welch |
10 |
Michael Flynn (scrittore) |
10 |
Alessandro Lussiana |
10 |
David Whitaker |
10 |
Trilogia dello spazio |
10 |
Toshihide Yamada |
10 |
Narrativa Nord |
10 |
J. Michael Riva |
10 |
Kan Sawada |
10 |
Ben Snow |
10 |
Mitsuo Iwata |
10 |
Toyoo Ashida |
10 |
Varèse Sarabande |
10 |
Valerio Amoruso |
10 |
David Jackson (regista) |
10 |
Yoku Shioya |
10 |
Bill Townsley |
10 |
Michael Taylor (sceneggiatore) |
9 |
Hidenari Ugaki |
9 |
Masaru Ikeda |
9 |
Scott Menville |
9 |
International Film Music Critics Award |
9 |
Takashi Nakamura |
9 |
Nick Allder |
9 |
Herman Stein |
9 |
Isabella Benassi |
9 |
Nick Lyon |
9 |
Scott Stokdyk |
9 |
Shinji Kobayashi |
9 |
Shacknews |
9 |
Sunbow e Tokyo Movie Shinsha |
9 |
Scott Wheeler |
9 |
Ikuya Sawaki |
9 |
Jason Douglas |
9 |
Hiroyuki Obara |
9 |
Robert Reed (scrittore) |
9 |
Jeff Russo |
9 |
Mie Sonozaki |
9 |
Yuriko Yamamoto |
9 |
Rockne S. O'Bannon |
9 |
Science Fiction and Fantasy Hall of Fame |
9 |
Roger Elwood |
9 |
Jeremy Bolt |
9 |
Star Trek 25th Anniversary |
9 |
John Terlesky |
9 |
Hilary J. Bader |
9 |
Sebastiano Fusco |
9 |
Taku Iwasaki |
9 |
Yōsuke Kuroda |
9 |
Tadashi Miyazawa |
9 |
Star Trek: Starfleet Academy |
9 |
Alastair Duncan |
9 |
Naaman Marshall |
9 |
Suzy McKee Charnas |
9 |
Terrance Dicks |
9 |
Kôzô Shioya |
9 |
Museum of Pop Culture |
9 |
Hinako Sasaki |
9 |
Scott Benza |
9 |
Martin Gero |
9 |
Katsumi Horii |
9 |
David Weber |
9 |
Tullia Piredda |
9 |
David G. Hartwell |
9 |
Kazuko Sawada |
9 |
Carlo Pagulayan |
9 |
Maurice Hurley |
9 |
Carl Binder |
9 |
Tri-Ace |
9 |
Richard Cowper |
9 |
David Sobolov |
9 |
Yoshihiro Ike |
9 |
Marco Bassetti |
9 |
Valeriano Corini |
9 |
Total Film |
9 |
Davide Fumagalli |
9 |
Toshiyuki Watanabe |
9 |
Ryōhei Kimura |
9 |
Michael Adamthwaite |
9 |
Masato Hirano |
9 |
Toshihiko Nakajima |
9 |
Ronald Stein |
9 |
Teruyoshi Nakano |
9 |
Tomoya Ohtani |
9 |
David Eick |
9 |
Ryûsei Nakao |
9 |
Sabrina Bonfitto |
9 |
W. Morgan Sheppard |
9 |
Christopher Anvil |
9 |
Christopher Barry |
9 |
Mayes C. Rubeo |
9 |
Coppa dell'Imperatore 2018 |
9 |
Ken Keeler |
9 |
Chiaki |
9 |
Masayuki Yamamoto |
9 |
Megumi Nakajima |
9 |
Charles de Lint |
9 |
Kenneth Biller |
9 |
William Rotsler |
9 |
Vaughn Armstrong |
9 |
Dan Glass |
9 |
Volker Engel |
9 |
Dan Lebental |
9 |
Phyllis Eisenstein |
9 |
Sphere Books |
9 |
Magali Guidasci |
9 |
Charles G. Waugh |
9 |
Raymond Z. Gallun |
9 |
Stephen Rosenbaum |
9 |
Rosalina Da Silva |
9 |
Paul Schrier |
9 |
Don Granger |
9 |
Kirk M. Petruccelli |
9 |
Matthew W. Mungle |
9 |
Erich Kettelhut |
9 |
Ronald Sanders |
9 |
Fabrizio Picconi |
9 |
Paul Corbould |
9 |
Kiyotaka Furushima |
9 |
Paolo Carenzo |
9 |
Matteo Liofredi |
9 |
Rossana Bassani |
9 |
Luca Catanzaro |
9 |
Kumi Ogura |
9 |
Astonishing Stories |
9 |
Kota Hoshino |
9 |
Ari Ozawa |
9 |
Luca Violini |
9 |
Oliver Scholl |
9 |
Gary Lucchesi |
9 |
Michael L. Fink |
9 |
Barry Chusid |
9 |
Barry Letts |
9 |
Tom Rosenberg |
9 |
Bob Baker |
9 |
Michael J. McAlister |
9 |
Jonathan West |
9 |
Greta Bortolotti |
9 |
Yoshio Tsuchiya |
9 |
Eric John Stark |
9 |
Enrique Chediak |
9 |
Kit Pedler |
9 |
Annalisa Usai |
9 |
Eric Allard |
9 |
Maria Grazia Dominici |
9 |
Richard R. Hoover |
9 |
Michael Lange |
8 |
Kenn (doppiatore) |
8 |
Matt Sloan |
8 |
Stefano Starna |
8 |
Stuart Orme |
8 |
Michael Okuda |
8 |
Joseph Ruskin |
8 |
Keiichi Noda |
8 |
Jouji Nakata |
8 |
Max Mittelman |
8 |
Laura Brambilla |
8 |
Jon Jashni |
8 |
Katuyuki Konishi |
8 |
John M. Elliott Jr. |
8 |
Karen Arthur |
8 |
Kimberly Brooks |
8 |
Larry Dias |
8 |
Kirsten Beyer |
8 |
Kōsei Tomita |
8 |
Kathryn Cramer |
8 |
John Stears |
8 |
John Stephenson |
8 |
Stefano Valli |
8 |
Kōji Totani |
8 |
Kazue Ikura |
8 |
Kazumi Tanaka |
8 |
Kirby Morrow |
8 |
Kenny Myers |
8 |
Jun Senoue |
8 |
Michael Kopsa |
8 |
Keaton Yamada |
8 |
Julius Schwartz |
8 |
Abulurd Harkonnen |
8 |
Kyoko Hikami |
8 |
Mark Verheiden |
8 |
Mike Pollock |
8 |
Daiki Nakamura |
8 |
Richard Conway |
8 |
Reginald Bretnor |
8 |
Cary Bates |
8 |
World Soundtrack Awards |
8 |
Charles B. Griffith |
8 |
Randy Oglesby |
8 |
William F. Temple |
8 |
Christian I. Nyby II |
8 |
Mandip Gill |
8 |
Cliff De Young |
8 |
Warner Books |
8 |
Crispin Freeman |
8 |
Soyuz-U |
8 |
Shôzô Îzuka |
8 |
Brian Goldner |
8 |
Dan Green |
8 |
Veronica Benassi |
8 |
Peter Owen |
8 |
Valeria Falcinelli |
8 |
Dave Wolverton |
8 |
David Eggby |
8 |
Ryûzaburô Ôtomo |
8 |
Tsubasa Yonaga |
8 |
Peter Markle |
8 |
Peter Manoogian |
8 |
Peter Kuran |
8 |
Mike Vézina |
8 |
Tosin Cole |
8 |
British Fantasy Award |
8 |
Yoshinori Fujita |
8 |
MT Framework |
8 |
Anna Maria Tulli |
8 |
Adrien Morot |
8 |
Akiko Kimura |
8 |
Alan Bianchi |
8 |
Rod Hardy |
8 |
Alberto Vannini |
8 |
Mark Stetson |
8 |
Alexander Singer |
8 |
Andrea Di Maggio |
8 |
Andrew Chandler |
8 |
Andrew Form |
8 |
Andrew J. Offutt |
8 |
Andrew Neskoromny |
8 |
André Bormanis |
8 |
Anne Kuljian |
8 |
Brandon Choi |
8 |
Anri Katsu |
8 |
Roger Mantovani |
8 |
Yuko Watase |
8 |
Marta Randall |
8 |
Ron Halder |
8 |
April Ferry |
8 |
Arianna Vignoli |
8 |
Athrun Zala |
8 |
Ayumu Murase |
8 |
Yuji Ikeda |
8 |
Berkley Books |
8 |
Richard McKenna |
8 |
Richard Marcus |
8 |
Deena Appel |
8 |
Dean Ing |
8 |
Stan Dragoti |
8 |
Il Libro d'Oro |
8 |
Nina Kiriki Hoffman |
8 |
Hans Beimler |
8 |
Masami Iwasaki |
8 |
Hirohiko Kakegawa |
8 |
Tensai Okamura |
8 |
Hiroshi Negishi |
8 |
Hiroshi Ogawa |
8 |
Hiroshi Ohnogi |
8 |
Star Trek: Deep Space Nine - Harbinger |
8 |
Naren Shankar |
8 |
Hollywood Makeup Artist and Hair Stylist Guild Awards |
8 |
Sayaka Kitahara |
8 |
Lisa M. Hansen |
8 |
Takuma Terashima |
8 |
Insider Inc. |
8 |
Peter Chesney |
8 |
Inti Creates |
8 |
Takashi Ōhara |
8 |
Takanori Hoshino |
8 |
James H. Nicholson |
8 |
Mobile suit |
8 |
James Sloyan |
8 |
Sōichirō Hoshi |
8 |
Jay Lake |
8 |
Jeff Jarvis |
8 |
Minoru Inaba |
8 |
Susumu Takaku |
8 |
Jeffrey Chernov |
8 |
Susumu Kurobe |
8 |
Jim Cheung |
8 |
Hajime Kamegaki |
8 |
Guido De Salvi |
8 |
Game Critics Awards |
8 |
Peter Allan Fields |
8 |
Emilio Mauro Barchiesi |
8 |
Emiri Katō |
8 |
Luna Iansante |
8 |
Eric Durst |
8 |
Tom McBeath |
8 |
Saint Seiya Encyclopedia |
8 |
Erica Edell Phillips |
8 |
Tom Butler |
8 |
Sacha Pilara |
8 |
Gareth Roberts (sceneggiatore) |
8 |
Tito Marteddu |
8 |
Gary Chalk (attore) |
8 |
Elizabeth Wilcox |
8 |
Shinobu Satouchi |
8 |
Orbit (antologie) |
8 |
Official U.S. PlayStation Magazine |
8 |
Simona Biasetti |
8 |
Giulio Bartolomei |
8 |
Don Medford |
8 |
Noriko Tsukase |
8 |
Graeme Harper |
8 |
The Andromeda Breakthrough |
8 |
Ellen Klages |
7 |
Shirley Walker |
7 |
Shinnosuke Tachibana |
7 |
Masaru Sato |
7 |
Martha Hackett |
7 |
Martin Caidin |
7 |
Matt Aitken |
7 |
Mary Parent |
7 |
Sidney Hayers |
7 |
Masako Ikeda |
7 |
Masako Matsubara |
7 |
Masahiro Yokotani |
7 |
Robert H. Justman |
7 |
Matt Holloway |
7 |
Peter Jessop |
7 |
Polygon Pictures |
7 |
Pierre David |
7 |
Piergiorgio Nicolazzini |
7 |
Ryan Kavanaugh |
7 |
Philip Latham |
7 |
Peter Murton |
7 |
Peter F. Woeste |
7 |
Premio British Fantasy |
7 |
Peter Chiang |
7 |
Paul J. Franklin |
7 |
Paul Blaisdell |
7 |
Salome Jens |
7 |
Osamu Ichikawa |
7 |
Olatunde Osunsanmi |
7 |
Premio Andre Norton |
7 |
R-Type (serie) |
7 |
Nova (romanzo) |
7 |
Rikako Aikawa |
7 |
Robert Short |
7 |
Robert Kulzer |
7 |
Robert J. Schiffer |
7 |
Robert Fletcher |
7 |
Rob Pallatina |
7 |
Rob Coleman |
7 |
Rie Takahashi |
7 |
R-Type (serie)) |
7 |
Richard S. Wright |
7 |
Richard Maibaum |
7 |
Richard Hutter |
7 |
Rondo Hatton Classic Horror Awards |
7 |
Reina Ueda |
7 |
Rachel Swirsky |
7 |
Official Xbox Magazine |
7 |
Norma Bailey |
7 |
Matt Tolmach |
7 |
Michael A. Burstein |
7 |
Seven Seas Entertainment |
7 |
Michael Sorich |
7 |
Severn Darden |
7 |
Michael P. Kube-McDowell |
7 |
Michael Dobson |
7 |
Michael Carreras |
7 |
Method Studios |
7 |
Mirta Pepe |
7 |
Megumi Odaka |
7 |
Media Rights Capital |
7 |
Maurizio Carità |
7 |
Shin Yoshida |
7 |
Matthew Wolf |
7 |
Matthew Schmidt |
7 |
Mike Grell |
7 |
Mizuho Yoshida |
7 |
Norihiko Hibino |
7 |
New York Comic Con |
7 |
Samuel Vincent (doppiatore) |
7 |
Nikki Gooley |
7 |
Nick Hurran |
7 |
Nicholas Worth |
7 |
Nicholas Pegg |
7 |
Newtype Ace |
7 |
Nel segno di Titano |
7 |
Monarca (DC Comics) |
7 |
Neal Scanlan |
7 |
Saverio Garbarino |
7 |
Naniti (Stargate) |
7 |
Nagoya Broadcasting Network |
7 |
Murray Gold |
7 |
Scott H. Eddo |
7 |
Novilunio (romanzo) |
7 |
Robert Skotak |
7 |
Mark Vahradian |
7 |
Francesca Bregni |
7 |
George Worthing Yates |
7 |
Timescape Books |
7 |
George Papp |
7 |
Gematsu |
7 |
Gabrielle Beaumont |
7 |
Fuyunori Gobu |
7 |
Furia (Henry Kuttner) |
7 |
Zoltan Elek |
7 |
Fujiko Takimoto |
7 |
Francesca Perilli |
7 |
Ernesto Cellie |
7 |
Thunder Levin |
7 |
Eric Newman |
7 |
Tom Karnowski |
7 |
Eric Laneuville |
7 |
Tom McCraw |
7 |
Emma Porteous |
7 |
Edward Wellen |
7 |
Dwayne McDuffie |
7 |
Douglas Mackinnon |
7 |
Douglas Camfield |
7 |
Doug Abrahams |
7 |
Donald Mowat |
7 |
Tiffany Vollmer |
7 |
Gianfranco Amicucci |
7 |
Toshihiko Kojima |
7 |
Terry D. Frazee |
7 |
Hurricane Ryu |
7 |
Hozumi Gōda |
7 |
Hoyt Yeatman |
7 |
Holly Dale |
7 |
Tales of Tomorrow |
7 |
Tau Zero |
7 |
Ted Field |
7 |
Hiroshi Ōtake |
7 |
Hiroshi Naka |
7 |
Hideo Ohara |
7 |
Hidekazu Orita |
7 |
Gillian Barber |
7 |
Haruko Kitahama |
7 |
Harry Thomas |
7 |
Hallmark Entertainment |
7 |
Teruo Aragaki |
7 |
Tetsuo Imazawa |
7 |
Tetsuo Komura |
7 |
Graham Baker |
7 |
Gordon J. Smith |
7 |
Theodore R. Cogswell |
7 |
Thom Eberhardt |
7 |
Giovanna Martinuzzi |
7 |
Toshiharu Sakurai |
7 |
Dick Dillin |
7 |
Ichirô Nagai |
7 |
Anniversario fatale |
7 |
Brad Linaweaver |
7 |
Bob McCarron |
7 |
Big West |
7 |
Yosuke Niwa |
7 |
You Inoue |
7 |
Barbara March |
7 |
Yuka Komatsu |
7 |
Art Marcum |
7 |
Antonio Bellomi |
7 |
Anthony Mendleson |
7 |
Anne Lockhart |
7 |
Bryan Spicer |
7 |
Andy Duncan (scrittore) |
7 |
Amanda Knight |
7 |
Allan Heinberg |
7 |
Allan Eastman |
7 |
Alexander Enberg |
7 |
Yûko Minaguchi |
7 |
Alec Hammond |
7 |
Albert Whitlock |
7 |
Albert Glasser |
7 |
Alan Edward Bell |
7 |
Yōsuke Naka |
7 |
Brian M. Stableford |
7 |
Carlo Allegrini |
7 |
Toshiyuki Toyonaga |
7 |
Videogame Rating Council |
7 |
Toshiyuki Umeda |
7 |
Dennis McCarthy |
7 |
David Weddle |
7 |
David L. Snyder |
7 |
Tsuyoshi Kotaki |
7 |
Unsyo Ishizuka |
7 |
Darko Suvin |
7 |
Danny Lerner |
7 |
Daniele Barcaroli |
7 |
Dan Zimmerman |
7 |
Dan Oliver |
7 |
Chapman and Hall |
7 |
Daisuke Gôri |
7 |
Cristina Poccardi |
7 |
Wataru Hatano |
7 |
Colleen O'Shaughnessey |
7 |
Clifford Stine |
7 |
Claudio Colombo |
7 |
Chuck Gaspar |
7 |
Chris Ayres |
7 |
Chelsea Quinn Yarbro |
7 |
Chase Masterson |
7 |
Charles Soule |
7 |
Takuya Eguchi |
7 |
Greg Cox |
7 |
Takeshi Kimura |
7 |
Judd Lynn |
7 |
Katherine MacLean |
7 |
Steve Neill |
7 |
Kate Hawley |
7 |
Karl Vollbrecht |
7 |
Karl Figdor |
7 |
Karey Kirkpatrick |
7 |
Jun Konno |
7 |
Julian Clarke |
7 |
Laura Facchin |
7 |
Kazuhiro Nakata |
7 |
Joseph Trapanese |
7 |
Jonathan Strahan |
7 |
Lauren Montgomery |
7 |
Storia Tecnica |
7 |
Le ali della mente |
7 |
Strange Horizons |
7 |
Strange Invaders |
7 |
Le insidie di Tschai |
7 |
Steve Mirkovich |
7 |
Kazuyuki Hoshino |
7 |
Le porte del suo viso, i fuochi della sua bocca |
7 |
Kevin Grevioux |
7 |
Kôji Yada |
7 |
Kumiko Ōsugi |
7 |
Kris Neville |
7 |
Koichi Kawakita |
7 |
Kōsuke Toriumi |
7 |
L'ultimatum |
7 |
Kevin Pike |
7 |
Kevin McNulty |
7 |
La volpe delle stelle |
7 |
Kazuyuki Okitsu |
7 |
Kerry Conran |
7 |
Kenji Akabane |
7 |
Ken Wheat |
7 |
Stephen Surjik |
7 |
Ken Kramer |
7 |
Ken Girotti |
7 |
Ken Chase |
7 |
Lancer Books |
7 |
Keith Silverstein |
7 |
John Levene |
7 |
Joseph Klein |
7 |
John Caglione Jr. |
7 |
Jake Garber |
7 |
Spencer Wilding |
7 |
Joel Swetow |
7 |
Souichiro Hoshi |
7 |
Jason Bourque |
7 |
James McQuaide |
7 |
James E. Price |
7 |
Soichi Bessho |
7 |
J. Francis McComas |
7 |
Susan Shwartz |
7 |
Soichi Besshi |
7 |
Manly Wade Wellman |
7 |
Mao (cantante giapponese) |
7 |
Mao Ichimichi |
7 |
Isaac Florentine |
7 |
Infinity Science Fiction |
7 |
Imagine Software |
7 |
Takaya Hashi |
7 |
Jeff Woolnough |
7 |
Jay Oliva |
7 |
Maestro del passato |
7 |
Lorena Gale |
7 |
Lucrezia Roma |
7 |
Luci Christian |
7 |
Stanton A. Coblentz |
7 |
Jim Wheat |
7 |
Robert Wiemer |
7 |
Stanley Schmidt |
7 |
Jim Meskimen |
7 |
Lilian Caputo |
7 |
Joel Negron |
7 |
Mac Ahlberg |
6 |
Yūki Masuda |
6 |
Shinji Ogawa |
6 |
Rosetta Salata |
6 |
Star Trek: Armada |
6 |
Wilhelm Roellinghoff |
6 |
Will Waring |
6 |
Snapper Carr |
6 |
Starlog |
6 |
Wildside Press |
6 |
William Gereghty |
6 |
Werner Brandes |
6 |
Yoshihisa Kawahara |
6 |
William Sandell |
6 |
Shūhei Sakaguchi |
6 |
Yasunori Masutani |
6 |
Yoshifumi Tajima |
6 |
Shinji Nakae |
6 |
Yasuaki Takumi |
6 |
Wyck Godfrey |
6 |
Worth Keeter |
6 |
Yûji Mitsuya |
6 |
Yûsuke Numata |
6 |
Rod Holcomb |
6 |
Rosanna Norton |
6 |
WonderCon |
6 |
Yumi Nakatani |
6 |
Yukiyo Fujii |
6 |
Ronald Wilkerson |
6 |
Shunsuke Takeuchi |
6 |
Wil McCarthy |
6 |
Triplanetario |
6 |
Royce Johnson |
6 |
Suzanne Todd |
6 |
Thomas Page |
6 |
Studio Emme |
6 |
Sumalee Montano |
6 |
Sumiko Shirakawa |
6 |
Thomas L. Fisher |
6 |
Seizō Katō |
6 |
Sam Mercer |
6 |
The Shape of Things to Come (romanzo) |
6 |
Seiji Morita |
6 |
Simon Boswell |
6 |
Susan Blu |
6 |
Terry Ryan (costumista) |
6 |
Stuart Allan |
6 |
Terry Rawlings |
6 |
Scramble Wars |
6 |
Synthesis International |
6 |
Tenerezza Fattore |
6 |
Santo Verduci |
6 |
Tarusuke Shingaki |
6 |
Satomi Akesaka |
6 |
Satoshi Hirayama |
6 |
Scott Squires |
6 |
Takuzō Nagano |
6 |
Takuya Kirimoto |
6 |
Sergio Antonica |
6 |
Stratelibri |
6 |
Run Sasaki |
6 |
Takayoshi Tanimoto |
6 |
Russ Mayberry |
6 |
Stefano Santerini |
6 |
Warner Premiere |
6 |
Walter Ernsting |
6 |
Ruth Myers |
6 |
Stephane Ceretti |
6 |
Ryal Cosgrove |
6 |
Victor Cook |
6 |
Ryuzo Okamitsu |
6 |
Vic Mignona |
6 |
Troy Denning |
6 |
Tracy Tormé |
6 |
Sally Campbell |
6 |
Steve Johnson (effettista) |
6 |
S. M. Stirling |
6 |
Shiho Kikuchi |
6 |
Toronto Film Critics Association Awards |
6 |
Tomoko Konparu |
6 |
Tomohisa Asō |
6 |
Steven Mackintosh |
6 |
Sheldon Larry |
6 |
Tom Goodman-Hill |
6 |
Tom DeSanto |
6 |
Steven Melching |
6 |
Sumire Morohoshi |
6 |
21 Laps Entertainment |
6 |
Robert Shayne |
6 |
Fuga da Tschai |
6 |
Eric McLeod |
6 |
FOST |
6 |
Fantastic Fest |
6 |
Festa d'inverno a Barrayar |
6 |
Francesco Rizzi (doppiatore) |
6 |
Francis Guinan |
6 |
Gabriele Tacchi |
6 |
Episodi di Ergo Proxy (prima stagione) |
6 |
GameDaily |
6 |
Gary B. Kibbe |
6 |
George Guthridge |
6 |
George Robinson |
6 |
George Zebrowski |
6 |
Gerald W. Page |
6 |
Gerard Jones |
6 |
Eric Flint |
6 |
Episodi de Ergo Proxy (prima stagione) |
6 |
Giovanna Papandrea |
6 |
Diluvio di fuoco |
6 |
David Solomon |
6 |
David Vickery |
6 |
David Wickes |
6 |
Dean McLaughlin |
6 |
Deborah Everton |
6 |
Dennis Spooner |
6 |
Diane Duane |
6 |
Dissolvenza in nero (film) |
6 |
Eiji Kanie |
6 |
Domenico Maugeri |
6 |
Donald F. Glut. |
6 |
Donald M. Grant |
6 |
Donnelly Rhodes |
6 |
Douglas Aarniokoski |
6 |
E. Bennett Walsh |
6 |
Eddie Hamilton |
6 |
Gerry Davis |
6 |
Giulia Catania |
6 |
David R. Palmer |
6 |
Il paradosso del passato |
6 |
Hisaya Ito |
6 |
Hugh Bateup |
6 |
Hutch Parker |
6 |
I tesori di Tschai |
6 |
Il cervello di Donovan (romanzo) |
6 |
Il drago bianco |
6 |
Il volo del drago |
6 |
Hiroyuki Seshita |
6 |
Ippo Yamada |
6 |
Irving Block |
6 |
Irving Gertz |
6 |
J. Michael Tatum |
6 |
Jack Shearer |
6 |
Jake Morrison |
6 |
James Alan Gardner |
6 |
Hisafumi Oda |
6 |
Hiroyuki Morioka |
6 |
Glasshouse (romanzo) |
6 |
Haruo Oshima |
6 |
Gli anni del precursore |
6 |
Gordon Flemyng |
6 |
Grania Davis |
6 |
Greg Ayres |
6 |
Greg Papalia |
6 |
Gwendoline Yeo |
6 |
Hal Hickel |
6 |
Hayden Howard |
6 |
Hiroyuki Miyasako |
6 |
Hidenori Taga |
6 |
Hirohumi Kanbaru |
6 |
Hiroko Sakurai |
6 |
Hiromasa Ogura |
6 |
Hiroyuki Hoshiyama |
6 |
Hiroyuki Kakudou |
6 |
Hiroyuki Kuwahara |
6 |
David Richmond-Peck |
6 |
David Palffy |
6 |
James Strong (regista) |
6 |
Bruce McAllister |
6 |
Barnaby Edwards |
6 |
Barry Kitson |
6 |
Barry Opper |
6 |
Billy Gierhart |
6 |
Brent Fletcher |
6 |
Bronson Canyon |
6 |
Butch Lukic |
6 |
Atsushi Imaruoka |
6 |
C. Courtney Joyner |
6 |
Cameron Waldbauer |
6 |
Campbell Lane |
6 |
Carlo J. Caparas |
6 |
Carolyn Ives Gilman |
6 |
Carter Scholz |
6 |
Catherine Lough Haggquist |
6 |
BBC Books |
6 |
Arthur Roberts |
6 |
Charles Beeson |
6 |
Alessandro Vietti |
6 |
Again, Dangerous Visions |
6 |
Aggie Guerard Rodgers |
6 |
Aileen Seaton |
6 |
Akio Saitō |
6 |
Alan McCullough |
6 |
Alessandra Grado |
6 |
Alessandro Carloni (doppiatore) |
6 |
Alexander Witt |
6 |
Arnold Drake |
6 |
American International Television |
6 |
Andy Goddard |
6 |
Anonymous Content |
6 |
Anthony De Longis |
6 |
Anthony Doublin |
6 |
Anthony Fankhauser |
6 |
Ari Arad |
6 |
Catherine Sutherland |
6 |
Charles Coleman Finlay |
6 |
David Kern |
6 |
Darrell Schweitzer |
6 |
Dan Thorsland |
6 |
Daniel Jeannette |
6 |
Daniele Blandino |
6 |
Danny Bilson |
6 |
Danny Gordon Taylor |
6 |
Darin Morgan |
6 |
Dave Elsey |
6 |
Dan Shea |
6 |
Dave Martin |
6 |
David Bischoff |
6 |
David D. Levine |
6 |
David F. Klassen |
6 |
David G. Compton |
6 |
David Hartwell |
6 |
David Hugh Jones |
6 |
Dan Shor |
6 |
Dan Jolley |
6 |
Charles Henneberg |
6 |
Chris Matheson |
6 |
Charles Newirth |
6 |
Charles S. Dubin |
6 |
Charlie Haskell |
6 |
Chinatsu Akasaki |
6 |
Chip Chalmers |
6 |
Chris Cason |
6 |
Chris Cox |
6 |
Christina Smith |
6 |
DVD Talk |
6 |
Chuck Cirino |
6 |
Conor O'Sullivan |
6 |
Coppa dell'Asia orientale 2022 |
6 |
Coppa dell'Imperatore 2021 |
6 |
Craig Kyle |
6 |
CraveOnline |
6 |
Critics' Choice Award al miglior film d'azione |
6 |
James Bernard |
6 |
James W. Bates |
6 |
Robert Sampson |
6 |
Neil Denis |
6 |
Motore FTL |
6 |
Mu La Flaga |
6 |
NESFA Press |
6 |
Nancy Hower |
6 |
Nao Ota |
6 |
Naomi Kusumi |
6 |
Neil Spisak |
6 |
Monica Rial |
6 |
New Worlds (rivista) |
6 |
Nina Proctor |
6 |
Nisan Takahashi |
6 |
Nobuko Toda |
6 |
Norbert Weisser |
6 |
Norma Hill-Patton |
6 |
Norma Moriceau |
6 |
Monica Rossi |
6 |
Mondo senza tempo |
6 |
Osamu Nabeshima |
6 |
Michael Scott (regista) |
6 |
Matthijs van Heijningen Jr. |
6 |
Max Rosenberg |
6 |
Metamorfosi cosmica |
6 |
Michael Bohnen |
6 |
Michael Germain |
6 |
Michael Neilson |
6 |
Michael Schroeder |
6 |
Michael Shea (scrittore) |
6 |
Mitsuhisa Ishikawa |
6 |
Michael Sussman |
6 |
Miho Hino |
6 |
Mike Sussman |
6 |
Milton Subotsky |
6 |
Milvia Bonacini |
6 |
Mina (doppiatrice) |
6 |
Minoru Watanabe |
6 |
Northwest Smith |
6 |
Otaku USA |
6 |
Matt Winston |
6 |
Richard Lupoff |
6 |
Raccolta Robot |
6 |
Radix |
6 |
Realms of Fantasy |
6 |
Rebecca Toolan |
6 |
Renato Montanari |
6 |
Richard Franklin |
6 |
Richard Saperstein |
6 |
Pyramid Books |
6 |
Rick Stratton |
6 |
Rie Zushi |
6 |
Robert Axelrod |
6 |
Robert Gould |
6 |
Robert Greenberger |
6 |
Fumihiko Shimo |
6 |
R.W. Goodwin |
6 |
Psychic Lover |
6 |
Paul Edwards (regista) |
6 |
Peter Chung |
6 |
Paul Hertzberg |
6 |
Paul M. Leonard |
6 |
Paul Park |
6 |
Paul W. Fairman |
6 |
Paul Zbyszewski |
6 |
Peter Avanzino |
6 |
Peter Bernstein |
6 |
Peter George |
6 |
Principato di Zeon |
6 |
Peter Moffatt |
6 |
Peter Phillips (scrittore) |
6 |
Philip Messina |
6 |
Phyllis Coates |
6 |
Pierre Christin |
6 |
Playmates (azienda) |
6 |
Prime Time Entertainment Network |
6 |
Mattea Serpelloni |
6 |
Masuo Amada |
6 |
Jason Narvy |
6 |
Keita Amemiya |
6 |
Josh McLaglen |
6 |
Kanji Tsuda |
6 |
Kaori Yamagata |
6 |
Katharyn Powers |
6 |
Kathleen Ann Goonan |
6 |
Katsunosuke Hori |
6 |
Ken Pepiot |
6 |
Jonathan Schwartz |
6 |
Kenneth Bulmer |
6 |
Kent McCord |
6 |
Kim Strauss |
6 |
Kit West |
6 |
Kujira |
6 |
Kunihisa Sugishima |
6 |
Kunishige Tanimoto |
6 |
Josh Clark |
6 |
Jonathan Haze |
6 |
Kōki Miyata |
6 |
Jim Rygiel |
6 |
Jay Richardson (attore) |
6 |
Jayne Dancose |
6 |
Jeffrey A. Okun |
6 |
Jerome Chen |
6 |
Jesse Alexander |
6 |
Jesús Salvador Treviño |
6 |
Jim May |
6 |
Jiro Saito |
6 |
Jonathan Brough |
6 |
Joan St. Oegger |
6 |
Jody Lynn Nye |
6 |
Joel B. Michaels |
6 |
John Colicos |
6 |
John M. Dwyer |
6 |
John Winston |
6 |
Jon Cassar |
6 |
Kurt and Bart |
6 |
L'alba delle tenebre |
6 |
Masayuki Kojima |
6 |
Marta Altinier |
6 |
Mami Kingetsu |
6 |
Man of Action (gruppo d'autori) |
6 |
Marco Franca |
6 |
Marilyn Vance |
6 |
Mark Hawker |
6 |
Mark W. Mansbridge |
6 |
Marlene Stewart |
6 |
Martin Jacoby-Boy |
6 |
Malachi Throne |
6 |
Marvin V. Rush |
6 |
Mary Doria Russell |
6 |
Masaaki Tezuka |
6 |
Masaharu Sato |
6 |
Masahiro Imagawa |
6 |
Masaki Yamada |
6 |
Masaya Matsukaze |
6 |
Malcolm Hulke |
6 |
Mai Fuchigami |
6 |
L'imperatrice di Marte |
6 |
Lidia Perrone |
6 |
La criocamera di Vorkosigan |
6 |
La legione del tempo |
6 |
La pista dell'orrore |
6 |
Lachele Carl |
6 |
Larry Shaw |
6 |
Lavinia Paladino |
6 |
Les Bowie |
6 |
Lily Gao |
6 |
Mahito Tsujimura |
6 |
Liz May Brice |
6 |
Lloyd Biggle Jr. |
6 |
Lorenzo D'Agata |
6 |
Lorenzo Senatore |
6 |
Louis Craig |
6 |
Luigi Scribani |
6 |
M2 Pictures |
6 |
Leopold Verch |