nemzeti eredmények a XXIV. nyári olimpiai játékokon From Wikipedia, the free encyclopedia
Svédország a dél-koreai Szöulban megrendezett 1988. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 23 sportágban 185 sportoló képviselte, akik összesen 11 érmet szereztek.
Svédország az olimpiai játékokon | |||||
Svédország zászlaja | |||||
NOB-országkód: SWE | |||||
OOB | Svéd Olimpiai Bizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
1988. évi nyári olimpiai játékok Szöul | |||||
Versenyzők | 185 fő 23 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Agneta Andersson | ||||
Érmek 32. helyezés |
| ||||
Svédország az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Nem hivatalos olimpiai játékok:
|
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
Ezüst | George Cramne | Ökölvívás | Könnyűsúly |
Ezüst | Ragnar Skanåker | Sportlövészet | Férfi szabadpisztoly |
Ezüst | Anders Holmertz | Úszás | Férfi 200 m gyors |
Ezüst | Birgitta Bengtsson Marit Söderström | Vitorlázás | 470-es osztály |
Bronz | Erik Lindh | Asztalitenisz | Férfi egyes |
Bronz | Patrik Sjöberg | Atlétika | Férfi magasugrás |
Bronz | Tomas Johansson | Birkózás | Kötöttfogás, 130 kg |
Bronz | Björn Johansson Jan Karlsson Michel Lafis Anders Jarl | Kerékpározás | Férfi csapat időfutam |
Bronz | Lars Myrberg | Ökölvívás | Kisváltósúly |
Bronz | Stefan Edberg | Tenisz | Férfi egyes |
Bronz | Stefan Edberg Anders Järryd | Tenisz | Férfi páros |
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény |
Hely. | Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény | |||
Erik Lindh | Egyes | F csoport Raymundo Fermín (DOM) |
1. | Ono Szeidzsi (JPN) 24–22, 21–17, 21–16 |
Csiang Csia-liang ( ) (CHN) 16–21, 21–12, 21–13, 22–20 |
Ju Namgju ( ) (KOR) 10–21, 22–24, 9–21 |
Bronzmérkőzés Klampár Tibor (HUN) 14–21, 21–17, 21–17, 21–16 |
|
Jörgen Persson | E csoport Jorge Gambra (CHI) |
2. | Andrzej Grubba (POL) 21–18, 21–10, 19–21, 21–19 |
Ju Namgju ( ) (KOR) 21–19, 16–21, 15–21, 9–21 |
Az 5–8. helyért Csiang Csia-liang ( ) (CHN) 21–6, 11–21, 11–21, 15–21 |
A 7. helyért Jan-Ove Waldner (SWE) 21–15, 21–16, 21–17 |
7. | |
Jan-Ove Waldner | B csoport Gilany Hosnani (MRI) |
1. | Leszek Kucharski (POL) 21–23, 22–20, 17–21, 21–17, 21–14 |
Kim Van ( ) (KOR) 21–17, 17–21, 22–20, 17–21, 18–21 |
Az 5–8. helyért Csen Lung-can ( ) (CHN) 11–21, 21–23, 8–21 |
A 7. helyért Erik Lindh (SWE) 15–21, 16–21, 17–21 |
8. | |
Erik Lindh Jörgen Persson |
Páros | A csoport Hongkong (HKG) |
2. | Dél-Korea (KOR) An Dzsehjong ( ) Ju Namgju ( ) 13–21, 11–21 |
Az 5–8. helyért Lengyelország (POL) Andrzej Grubba Leszek Kucharski 13–21, 16–21 |
A 7. helyért Svédország (SWE) Jan-Ove Waldner Mikael Appelgren 21–10, 21–14 |
7. | |
Jan-Ove Waldner Mikael Appelgren |
B csoport Új-Zéland (NZL) |
1. | Jugoszlávia (YUG) Ilija Lupulesku Zoran Primorac 19–21, 21–19, 19–21 |
Az 5–8. helyért Kína (CHN) Csiang Csia-liang ( ) Hszü Ceng-caj ( ) 21–10, 20–22, 17–21 |
A 7. helyért Svédország (SWE) Erik Lindh Jörgen Persson 10–21, 14–21 |
8. |
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Jonny Danielson | 5000 m | 13:43,54 | 8. | 8. | 13:25,25 | 8. | 15. | 13:30,44 | 10. |
Stefan Johansson | 50 km gyaloglás | 3:53:34 | 20. | ||||||
20 km gyaloglás | 1:23:51 | 25. | |||||||
Jan Staaf | 1:24:59 | 30. | |||||||
50 km gyaloglás | nem ért célba | ||||||||
Bo Gustafsson | 3:44:49 | 7. |
Versenyző | Versenyszám | 100 m | Távolugrás | Súlylökés | Magasugrás | 400 m | 110 m gát | Diszkoszvetés | Rúdugrás | Gerelyhajítás | 1500 m | Végeredmény | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Mikael Olander | Tízpróba | 11,46 | 761 | 675 cm | 755 | 16,07 m | 856 | 200 cm | 803 | 51,28 | 757 | 16,06 | 726 | 50,66 m | 884 | 480 cm | 849 | 72,80 m | 932 | 5:02,42 | 546 | 7869 | 17. |
Versenyző | Versenyszám | Eredmény | Helyezés |
---|---|---|---|
Evy Palm | Maraton | 2:34:41 | 24. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Versenyző | Versenyszám | Vigaszágas kiesés | Helyosztók | Bronz- mérkőzés |
Döntő | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7. helyért | 5. helyért | |||||||
Ellenfél Eredmény |
Hely. | Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény | |||
Peter Stjernberg | 52 kg | B csoport José Marques (POR) |
4. | Hriszto Filcsev (BUL) 3–9 |
8. | |||
Benni Ljungbeck | 57 kg | A csoport Keijo Pehkonen (FIN) |
9. | kiesett | helyezetlen | |||
Lars Lagerborg | 68 kg | B csoport Abdel Latif Abdel Latif (EGY) |
8. | kiesett | helyezetlen | |||
Roger Tallroth | 74 kg | B csoport Jouko Salomäki (FIN) |
4. | Itó Hiromicsi (JPN) 5–1 |
7. | |||
Magnus Fredriksson | 82 kg | A csoport Stig Kleven (NOR) |
3. | Goran Kasum (YUG) passzivitás |
6. | |||
Christer Gulldén | 90 kg | A csoport Jean-François Court (FRA) |
2. | Vlagyimir Popov (URS) kétvállas |
4. | |||
Sören Claeson | 100 kg | B csoport Gerhard Himmel (FRG) |
6. | kiesett | helyezetlen | |||
Tomas Johansson | 130 kg | A csoport Alekszandr Karelin (URS) |
2. | Hassan El-Haddad (EGY) passzivitás |
Versenyző | Versenyszám | Vigaszágas kiesés | Helyosztók | Bronz- mérkőzés |
Döntő | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7. helyért | 5. helyért | |||||||
Ellenfél Eredmény |
Hely. | Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény | |||
Theodore Dikanda | 62 kg | A csoport Vicente Cáceres (ESP) |
9. | kiesett | helyezetlen | |||
Lars Gustafsson | 74 kg | A csoport |
12. | kiesett | helyezetlen |
Versenyző | Versenyszám | Csoport | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág nyolcaddöntő |
Vigaszág negyeddöntő |
Vigaszág elődöntő |
Bronz- mérkőzés |
Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény | ||||
Anders Dahlin | Könnyűsúly | A | erőnyerő | Henry Núñez (CRC) 0001–0000 |
Hugo d'Assunção (POR) 0001–0000 |
Kerrith Brown (GBR) 0000–0000 (bírói) |
kiesett | 11. | |||||
Lars Adolfsson | Váltósúly | A | erőnyerő | Frank Wieneke (FRG) 0000–0011 |
Peter Reiter (AUT) 0100–0000 |
Vítorino González (ESP) 0000–1000 |
kiesett | 9. |
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Fredrik Hultén | Egypárevezős | 7:12,98 | 1. | erőnyerő | 7:04,36 | 4. | B | 7:40,07 | 3. | 9. | |
Folke Brundin Per-Olof Claesson Anders Larson David Svensson |
Kormányos nélküli négyes | 6:19,12 | 4. | 6:14,52 | 1. | 6:16,28 | 5. | B | 6:16,41 | 4. | 10. |
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Annelie Larsson | Egypárevezős | 8:29,70 | 5. | 8:20,20 | 3. | 8:11,21 | 6. | B | 8:11,69 | 5. | 11. |
Maria Brandin Carina Gustavsson |
Kétpárevezős | 7:38,14 | 3. | 7:30,23 | 3. | B | 8:09,35 | 2. | 8. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Göran Bjerendal | Egyéni | 1280 | 8. | 315 | 8. | 316 | 15. | kiesett | |||
Mats Nordlander | 1243 | 30. | kiesett | ||||||||
Gert Bjerendal | 1236 | 35. | kiesett | ||||||||
Gert Bjerendal Göran Bjerendal Mats Nordlander |
Csapat | 3759 | 6. | 964 | 5. | 925 | 8. |
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Karl Sundqvist | Kajak egyes 500 m | 1:46,32 | 4. | 9. | 1:46,77 | 2. | 2. | 1:44,45 | 2. | 8. | 1:46,76 | 5. |
Gunnar Olsson | Kajak egyes 1000 m | 3:41,60 | 1. | 1. | erőnyerő | 3:38,82 | 1. | 1. | 3:56,84 | 5. | ||
Per-Inge Bengtsson Karl Sundqvist |
Kajak kettes 500 m | kizárták | kiesett | |||||||||
Anders Ohlsén Hans Olsson |
Kajak kettes 1000 m | 3:26,43 | 4. | 8. | 3:26,75 | 1. | 1. | 3:28,31 | 3. | 9. | 3:36,13 | 7. |
Per-Inge Bengtsson Lars-Erik Moberg Karl Sundqvist Bengt Andersson |
Kajak négyes 1000 m | 3:04,98 | 3. | 7. | erőnyerő | 3:10,11 | 2. | 6. | 3:06,03 | 8. |
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Agneta Andersson | Kajak egyes 500 m | 2:00,27 | 3. | 9. | 1:59,30 | 2. | 7. | 2:01,00 | 8. | |||
Anna Olsson Agneta Andersson |
Kajak kettes 500 m | 1:52,82 | 5. | 9. | 1:53,17 | 1. | 2. | 1:51,41 | 1. | 5. | 1:48,39 | 6. |
Agneta Andersson Anna Olsson Liselotte Ohlson Susanne Wiberg-Gunnarsson |
Kajak négyes 500 m | 1:41,40 | 3. | 7. | erőnyerő | 1:45,67 | 6. |
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Marie Höljer | Mezőnyverseny | 2:00:52 (+0:00) | 7. |
Paula Westher | 2:00:52 (+0:00) | 26. | |
Marianne Berglund | 2:00:52 (+0:00) | 44. |
Svéd férfi kézilabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Bejutott a döntőbe | |
Helyosztó a 3. helyért | |
További helyosztókért |
1988. szeptember 20. 14:00 |
Svédország (SWE) | 21–18 | Algéria (ALG) | |
(14– 9) | ||||
1988. szeptember 22. 14:00 |
Svédország (SWE) | 18–22 | Szovjetunió (URS) | |
(7–11) | ||||
1988. szeptember 24. 14:00 |
Svédország (SWE) | 20–14 | Izland (ISL) | |
(12–6) | ||||
1988. szeptember 26. 14:00 |
Svédország (SWE) | 26–12 | Egyesült Államok (USA) | |
(11– 6) | ||||
1988. szeptember 28. 18:00 |
Jugoszlávia (YUG) | 25–21 | Svédország (SWE) | |
(14–10) | ||||
1988. szeptember 30. 15:30 |
Svédország (SWE) | 27–18 | Csehszlovákia (TCH) | |
(14–8) | ||||
Csapat | Helyezés |
---|---|
Svédország (SWE) | 5. |
Svéd férfi labdarúgócsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
Svédország (SWE) | 2–2 | Tunézia (TUN) |
---|---|---|
Thern 44' Hellstrom 45' |
(2–2) Jegyzőkönyv |
Dhiab 16' Maaloul 43' (11-esből) |
Svédország (SWE) | 2–0 | Kína (CHN) |
---|---|---|
Lonn 19' Hellstrom 42' |
(2–0) Jegyzőkönyv |
Svédország (SWE) | 2–1 | NSZK (FRG) |
---|---|---|
Engqvist 64' Lonn 85' |
(0–0) Jegyzőkönyv |
Walter 60' |
Svédország (SWE) | 1–2 (h. u.) | Olaszország (ITA) |
---|---|---|
Hellstrom 84' | (0–0, 1–1, 1–2) Jegyzőkönyv |
Virdis 50' Crippa 98' |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Svédország (SWE) | 5. |
Versenyző | Ló | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Helyezés | |||
Ulla Håkansson | Cesam | Egyéni | 1271 | 25. | kiesett | |
Louise Nathhorst | Cirac | 1251 | 30. | kiesett | ||
Lars Andersson | Herkules | 1249 | 31.* | kiesett | ||
Eva Lindsten | Cello | 1167 | 47. | kiesett | ||
Ulla Håkansson Louise Nathhorst Lars Andersson Eva Lindsten |
lásd fentebb | Csapat | 3771 | 11. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Joakim Andersson | Egyéni műugrás | 549,99 | 14. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Anita Rossing-Brown | Egyéni műugrás | 414,63 | 13. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény | |||
Jimmy Mayanja | Harmatsúly | Mohamed Achik (MAR) 4:1 |
José de Jesús García (MEX) 4:1 |
Alekszandar Hrisztov (BUL) 0:5 |
kiesett | 9. | ||
George Cramne | Könnyűsúly | erőnyerő | John Elson Mkangala (MAW) 5:0 |
Michael Carruth (IRL) KO |
Charlie Kane (GBR) 4:1 |
Nergüin Enkhbat (MGL) 3:2 |
Andreas Zülow (GDR) 0:5 |
|
Lars Myrberg | Kisváltósúly | Handhal Mohamed Al-Harithy (OMA) RSC |
Ahmad Mayez Khanji (SYR) 4:1 |
Howard Grant (CAN) 4:1 |
Humberto Rodríguez (MEX) KO |
Grahame Cheney (AUS) 0:5 |
kiesett | |
Sören Antman | Váltósúly | Isimeli Lesivakarua (FIJ) RSC |
Joni Nyman (FIN) 0:5 |
kiesett | 17. | |||
Martin Kitel | Nagyváltósúly | erőnyerő | Ncholu Monontsi (LES) 5:0 |
Laurensio Mercado (ECU) 3:2 |
Ray Downey (CAN) 0:5 |
kiesett | 5. | |
Lotfi Ayed | Középsúly | erőnyerő | John Tobin (GRN) 5:0 |
Michele Mastrodonato (ITA) 0:5 |
kiesett | 9. |
RSC – a mérkőzésvezető megállította a mérkőzést
Versenyző | Versenyszám | Lovaglás | Vívás | Úszás | Lövészet | Futás | Összesen | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Hely. | Pontszám | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Eredmény | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Összes pont | Helyezés | ||
Svante Rasmuson | Egyéni | 1:44,59 | 916 | 40. | 35–29 | 830 | 24. | 3:25,00 | 1232 | 29. | 191 | 934 | 22. | 13:50,41 | 1075 | 28. | 4987 | 22. |
Jan-Erik Danielsson | 1:40,34 | 890 | 44. | 37–27 | 864 | 15. | 3:36,90 | 1140 | 46. | 196 | 1044 | 4. | 14:09,16 | 1018 | 44. | 4956 | 25. | |
Roderick Martin | EL | EL | 60. | 40–24 | 915 | 8. | 3:19,97 | 1276 | 11. | 196 | 1044 | 4. | 14:06,94 | 1027 | 43. | 4262 | 56. | |
Svante Rasmuson Jan-Erik Danielsson Roderick Martin |
Csapat | 1806 | 17. | 2609 | 4. | 3648 | 10. | 3022 | 2. | 3120 | 13. | 14205 | 11. |
Svéd férfi röplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Bejutott az elődöntőbe | |
Helyosztó az 5–8. helyért | |
Helyosztó a 9–12. helyért |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Svédország (SWE) | 7. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Cris Kajd | Légpisztoly | 379 | 9. | kiesett | |
Kerstin Bodin | 376 | 19. | kiesett | ||
Kristina Fries | Sportpisztoly | 586 | 4. | 685 | 6. |
Britt-Marie Ellis | 581 | 12. | kiesett | ||
Carina Jansson | Légpuska | 387 | 22. | kiesett | |
Sportpuska, összetett | 564 | 33. | kiesett | ||
Anita Karlsson | 583 | 6. | 676,4 | 8. | |
Légpuska | 383 | 33. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Johnny Påhlsson | Trap | 142 | 25. | kiesett | |
Björn Thorwaldsson | Skeet | 195 | 13. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Mats Lindqvist | 75 kg | 140,0 | 13. | 175,0 | 12. | 315,0 | 14. |
Tom Söderholm | 100 kg | 150,0 | 15. | nem indult | 150,0 | helyezetlen | |
Rickard Nilsson | 110 kg | 175,0 | 8. | 200,0 | 11. | 375,0 | 9. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Technikai gyakorlat | Zenés gyakorlat | Összesítés | Zenés gyakorlat | Összesítés | |||||
Pont | Hely. | Pont | Pont | Hely. | Pont | Pont | Helyezés | ||
Marie Jacobsson | Egyéni | 84,800 | 20. | 88,00 | 172,800 | 9. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény | |||
Stefan Edberg | Egyes | Horst Skoff (AUT) 7–6, 6–2, 6–1 |
Agustín Moreno (MEX) 6–2, 7–6, 6–0 |
Jakob Hlasek (SUI) 6–2, 6–4, 7–6 |
Paolo Canè (ITA) 6–1, 7–5, 6–4 |
Miloslav Mečíř (TCH) 6–3, 0–6, 6–1, 4–6, 2–6 |
kiesett | |
Anders Järryd | Martin Laurendeau (CAN) 7–6, 4–6, 7–5, 7–5 |
Andrew Castle (GBR) 6–0, 6–3, 6–1 |
Carl-Uwe Steeb (FRG) 6–2, 5–7, 3–6, 5–7 |
kiesett | 9. | |||
Stefan Edberg Anders Järryd |
Páros | NSZK (FRG) Carl-Uwe Steeb Eric Jelen 6–4, 4–6, 6–4, 6–2 |
Zimbabwe (ZIM) Phillip Tuckniss Mark Gurr 6–0, 6–1, 6–4 |
Ausztrália (AUS) Darren Cahill John Fitzgerald 6–3, 6–4, 6–3 |
Spanyolország (ESP) Emilio Sánchez Vicario Sergio Casal 4–6, 6–1, 3–6, 2–6 |
kiesett |
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény | |||
Catarina Lindqvist | Egyes | Okamoto Kumiko (JPN) 7–6, 7–5 |
Nathalie Tauziat (FRA) 2–6, 6–3, 6–4 |
Manuela Maleeva (BUL) 1–6, 0–6 |
kiesett | 9. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Johan Jonasson | Talaj | 19,25 | 48. | kiesett | |
Ugrás | 19,00 | 60. | kiesett | ||
Korlát | 18,80 | 77. | kiesett | ||
Nyújtó | 19,25 | 38. | kiesett | ||
Gyűrű | 19,05 | 62. | kiesett | ||
Lólengés | 19,25 | 40. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 114,60 | 56. | 115,950 | 30. |
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Hely. | |||
Helena Åberg | 50 m gyors | 26,67 | 7. | 23. | kiesett | |||
Karin Furuhed | 26,85 | 8. | 24. | kiesett | ||||
100 m gyors | 57,97 | 4. | 27. | kiesett | ||||
Eva Nyberg | 57,57 | 2. | 21. | kiesett | ||||
Suzanne Nilsson | 200 m gyors | 2:03,32 | 5.* | 18.* | kiesett | |||
Johanna Larsson | 100 m hát | 1:05,10 | 7. | 22. | kiesett | |||
200 m hát | 2:18,01 | 3. | 14. | B | kizárták | 16. | ||
Agneta Eriksson | 100 m pillangó | 1:03,45 | 8. | 22. | kiesett | |||
Anette Philipsson | 200 m vegyes | 2:18,86 | 5. | 11. | B | 2:19,35 | 4. | 12. |
400 m vegyes | 4:53,58 | 6. | 15. | B | 4:52,77 | 5. | 13. | |
Agneta Eriksson Karin Furuhed Suzanne Nilsson Eva Nyberg |
4 × 100 m gyorsváltó | 3:50,50 | 4. | 9. | kiesett | |||
Johanna Larsson Anna-Karin Persson Agneta Eriksson Eva Nyberg |
4 × 100 m vegyes váltó | 4:17,72 | 4. | 11. | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ||||
Magnus Torell | Divízió II | 24,0 | 16,0 | 23,0 | (26,0) | 20,0 | 23,0 | 26,0 | 132,0 | 20. |
Mats Caap | Finn dingi | 16,0 | (30,0) | 18,0 | 28,0 | 17,0 | 20,0 | 23,0 | 122,0 | 16. |
Anders Liljeblad Jonas Häggbom |
470-es osztály | 18,0 | 22,0 | 22,0 | (29,0) | 16,0 | 22,0 | 20,0 | 120,0 | 14. |
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ||||
Mats Hansson Mats Johansson |
Csillaghajó | (18,0) | 10,0 | 15,0 | 0,0 | 10,0 | 16,0 | 5,7 | 56,7 | 4. |
Göran Marström Karl Strandman |
Tornádó | 10,0 | 23,0 | 15,0 | 17,0 | 17,0 | 16,0 | (30,0) | 98,0 | 12. |
Eje Öberg Lennart Persson Tony Wallin |
Soling | 13,0 | 16,0 | 5,7 | 8,0 | (27,0) | 18,0 | 17,0 | 77,7 | 8. |
Mats Nyberg Peter Eriksson |
Repülő hollandi | 15,0 | 21,0 | 23,0 | 23,0 | 19,0 | (29,0) | 24,0 | 125,0 | 18. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Főtábla | Vigaszág | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 3. kör | 1. kör | 2. kör | 3. kör | 1. kör | 2. kör | 3. kör | 4. kör | |||||||||
Ellenfél Eredmény |
Hely. | Ellenfél Eredmény |
Hely. | Ellenfél Eredmény |
Hely. | Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény | |||
Ola Kajbjer | Tőr, egyéni | 7. csoport Khaled Al-Awadhi (KUW) |
2. | 7. csoport Peter Lewison (USA) |
4. | 5. csoport Benoît Giasson (CAN) |
5. | kiesett | 33. | |||||||||
Eric Strand | 1. csoport Douglas Fonseca (BRA) |
3. | 8. csoport Ahmed Mohamed (EGY) |
2. | 6. csoport Kim Szungphjo ( ) (KOR) |
5. | kiesett | 38. | ||||||||||
Thomas Åkerberg | 4. csoport Umezava Kenicsi (JPN) |
5. | kiesett | 60. | ||||||||||||||
Jerri Bergström | Párbajtőr, egyéni | 7. csoport Manuel Pereira (ESP) |
2. | 11. csoport Chan Khaj-száng ( ) (HKG) |
2. | 1. csoport Cezary Siess (POL) |
1. | Stéphane Ganeff (NED) 10–8 |
Kolczonay Ernő (HUN) 10–6 |
Philippe Riboud (FRA) 10–8 |
Arnd Schmitt (FRG) 7–10 |
kiesett | 6. | |||||
Péter Vánky | 8. csoport Tu Csen-cseng ( ) (CHN) |
2. | 9. csoport Lars Winter (FIN) |
3. | 3. csoport Roberto Lazzarini (BRA) |
2. | Alexander Pusch (FRG) 5–10 |
Jean-Michel Henry (FRA) 4–10 |
kiesett | 29. | ||||||||
Otto Drakenberg | 4. csoport Antônio Machado (BRA) |
1. | 10. csoport Mohamed Al-Hamar (KUW) |
5. | kiesett | 54. | ||||||||||||
Peter Åkerberg Thomas Åkerberg Ola Kajbjer Eric Strand Per Täckenström |
Tőr, csapat | 3. csoport Franciaország (FRA) |
3. | kiesett | 12. | |||||||||||||
Johan Bergdahl Jerri Bergström Otto Drakenberg Ulf Sandegren Péter Vánky |
Párbajtőr, csapat | 6. csoport Magyarország (HUN) |
2. | Lengyelország (POL) 9–6 |
Szovjetunió (URS) 5–9 |
Az 5–8. helyért Magyarország (HUN) 5–8 |
A 7. helyért Dél-Korea (KOR) 8 (60)–8 (64) |
8. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Főtábla | Vigaszág | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 3. kör | 1. kör | 2. kör | 1. kör | 2. kör | |||||||||
Ellenfél Eredmény |
Hely. | Ellenfél Eredmény |
Hely. | Ellenfél Eredmény |
Hely. | Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény | |||
Kerstin Palm | Tőr, egyéni | 8. csoport Fabiana López (MEX) |
3. | 1. csoport Mary O’Neill (USA) |
5. | kiesett | 29. |
Seamless Wikipedia browsing. On steroids.
Every time you click a link to Wikipedia, Wiktionary or Wikiquote in your browser's search results, it will show the modern Wikiwand interface.
Wikiwand extension is a five stars, simple, with minimum permission required to keep your browsing private, safe and transparent.