Oregon Route 99
oregoni országút / From Wikipedia, the free encyclopedia
Az Oregon Route 99 (OR-99) egy oregoni országút, amely észak–déli irányban az Interstate 5 Ashlandtől délre fekvő csomópontja és Junction City északi határa között halad, ahol kettéválik; keletre az OR 99E, nyugatra pedig az OR 99W fut tovább.
Gyors adatok
Oregon Route 99 | |
Úttípus | út |
Része ennek | Oregon állami országúthálózata |
Útfenntartó | Oregon Department of Transportation |
Tulajdonos | Oregon Department of Transportation |
Építkezés | 1917/1933/1972 |
Hossza | |
elkészült | 329,92 km |
Ország | Amerikai Egyesült Államok |
Tartományok | Oregon |
Az út eleje | (Ashland) |
Az út vége | Junction City |
Időzóna | |
A Wikimédia Commons tartalmaz Oregon Route 99 témájú médiaállományokat. |
Bezárás
Az út kilenc szakaszból (Rogue River Valley Highway No. 60, Rogue Valley Highway No. 63, Gold Hill Spur, Sams Valley Highway No. 271, Myrtle Creek Highway, Dillard Highway, Oakland Shady Highway, Drain Yoncalla Highway és Goshen–Divide Highway No. 226) áll, valamint a Pacific Highway No. 1, a Redwood Highway No. 25, a canyonville-i Fifth Street, a Tiller–Trail Highway No. 230, a Coos Bay–Roseburg Highway No. 35 és az Umpqua Highway No. 45 része.