From Wikipedia, the free encyclopedia
Mexikó az olaszországi Rómában megrendezett 1960. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 14 sportágban 69 sportoló képviselte, akik összesen 1 érmet szereztek.
Mexikó az olimpiai játékokon | |||||
Mexikó zászlaja | |||||
NOB-országkód: MEX | |||||
OOB | Mexikói Olimpiai Bizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
1960. évi nyári olimpiai játékok Róma | |||||
Versenyzők | 69 fő 14 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Pilar Roldán | ||||
Érmek 41. helyezés |
| ||||
Mexikó az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: |
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
Bronz | Juan Botella | Műugrás | Férfi egyéni műugrás |
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Santiago Plaza | 100 m | 10,8 | 3. | 10,8 | 7. | kiesett | |||
200 m | 22,0 | 4. | kiesett | ||||||
Jorge Terán | 400 m | 49,6 | 6. | kiesett | |||||
Alfredo Tinoco | 3000 m akadály | 9:38,0 | 10. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Roberto Procel | Távolugrás | 723 cm | 24. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | 100 m | Távolugrás | Súlylökés | Magasugrás | 400 m | 110 m gát | Diszkoszvetés | Rúdugrás | Gerelyhajítás | 1500 m | Végeredmény | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Rodolfo Mijares | Tízpróba | 11,3 | 800 | 620 cm | 562 | 10,59 m | 467 | 165 cm | 605 | 50,5 | 807 | 17,3 | 385 | 37,55 m | 561 | 340 cm | 476 | 43,36 m | 411 | 4:49,3 | 339 | 5413 | 21. |
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | 5. forduló | 6. forduló | Döntő | Helyezés | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény |
Pont | Hely. | Ellenfél Eredmény |
Pont | Hely. | Ellenfél Eredmény |
Pont | Hely. | Ellenfél Eredmény |
Pont | Hely. | Ellenfél Eredmény |
Pont | Hely. | Ellenfél Eredmény |
Pont | Hely. | Ellenfél Eredmény |
Pont | Hely. | |||
Jorge Rosado | 52 kg | Lesław Kropp (POL) kétvállas | 4 | =12. | Faiz Khakshar (AFG) kétvállas | 4 | =10. | Gray Simons (USA) kétvállas | 8 | =11. | kiesett | 12. | |||||||||||
Roberto Vallejo | 62 kg | Kasim Ahmed Sayed (IRQ) 2-2 | 2 | =13. | Muhammad Ibrahim Khedri (AFG) 1-3 | 3 | =6. | Tamiji Sato (JPN) kétvállas | 7 | =12. | kiesett | 12. | |||||||||||
Mario Tovar | 67 kg | Tony Ries Jr. (RSA) 3-1 | 3 | =13. | Rafael Durán (VEN) kétvállas | 3 | =9. | Bong Uk-Won (KOR) 3-1 | 6 | =12. | kiesett | kiesett | 12. | ||||||||||
Juan Flores | 73 kg | Gaetano De Vescovi (ITA) 3-1 | 3 | =13. | Coenraad de Villiers (RSA) kétvállas | 7 | =19. | kiesett | kiesett | 19. |
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | |||
Arcadio Padilla Roberto Retolaza | Kormányos nélküli kettes | 7:25,63 | 3. | 7:21,46 | 1. | 7:45,55 | 4. | kiesett | helyezetlen |
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Jacinto Brito | Mezőnyverseny | 4:31:12 (+10:35) | 68. |
Mauricio Mata | nem ért célba | ||
Filiberto Mercado | nem ért célba | ||
Luis Zárate | 4:26:05 (+5:28) | 61. | |
Armando Martínez Filiberto Mercado Luis Zárate | Csapat időfutam | 2:31:69,24 | 24. |
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | Vigaszág selejtező | Vigaszág döntő | Nyolcaddöntő | Vigaszág selejtező | Vigaszág döntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfelek Győztes idő |
Hely. | Ellenfél Győztes idő |
Hely. | Ellenfelek Győztes idő |
Hely. | Ellenfelek Győztes idő |
Hely. | Ellenfelek Győztes idő |
Hely. | Ellenfél Győztes idő |
Hely. | Ellenfél Győztes idő |
Ellenfél Győztes idő |
Ellenfél Győztes idő | |||
Luis Muciño | Férfi egyéni | Kurt Rechsteiner (SUI) Abdul Razzaq Baloch (PAK) 11,7 | 2. | Muhammad Ashiq (PAK) 12,8 | 1. | Imants Bodnieks (URS) Anésio Argenton (BRA) 12,5 | 3. | kiesett | helyezetlen | ||||||||
Cenobio Ruiz | Günter Kaslowski (EUA) Gilbert De Rieck (BEL) 12,0 | 3. | Martin McKay (IRL) 12,4 | 1. | Arie de Graaf (NED) Gilbert De Rieck (BEL) 11,8 | 3. | kiesett | helyezetlen |
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Mauricio Mata | Férfi egyéni | 1:11,61 | 15. |
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | Vigaszág selejtező | Vigaszág döntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Győztes idő |
Ellenfél Győztes idő |
Ellenfél Győztes idő |
Ellenfél Győztes idő |
Ellenfél Győztes idő |
Ellenfél Győztes idő | |||
Luis Muciño José Luis Tellez | Férfi kétüléses | Nagy-Britannia (GBR) David Handley Eric Thompson 10,9 | Ausztrália (AUS) Joey Browne Geoff Smith 11,2 | kiesett | helyezetlen |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Idő |
Saját idő | Hely. | Ellenfél Idő |
Saját idő | Hely. | Ellenfél Idő |
Saját idő | Hely. | Ellenfél Idő |
Saját idő | |||
Jacinto Brito Mauricio Mata Miguel Pérez Javier Taboada | Férfi csapat | Ausztria (AUT) Peter Deimböck Kurt Garschal Günther Kriz Kurt Schein 4:47,70 | 4:52,55 | 2. | kiesett | helyezetlen |
Mexikói férfi kosárlabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Bejutott a középdöntőbe | |
Helyosztó a 9–15. helyért |
Csapat | M | Gy | V | P+ | P– | Pk |
---|---|---|---|---|---|---|
Brazília (BRA) | 3 | 3 | 0 | 213 | 198 | +15 |
Szovjetunió (URS) | 3 | 2 | 1 | 220 | 170 | +50 |
Mexikó (MEX) | 3 | 1 | 2 | 189 | 210 | –21 |
Puerto Rico (PUR) | 3 | 0 | 3 | 199 | 243 | –44 |
1960. augusztus 26. 10:30 |
Szovjetunió (URS) | 66 – 49 | Mexikó (MEX) | |
(28 – 17) |
1960. augusztus 27. 14:30 |
Mexikó (MEX) | 68 – 64 | Puerto Rico (PUR) | |
(34 – 26) |
1960. augusztus 29. 21:30 |
Brazília (BRA) | 80 – 72 | Mexikó (MEX) | |
(28 – 32) |
Helyosztó a 9–12. helyért | |
Helyosztó a 13–15. helyért |
Csapat | M | Gy | V | P+ | P– | Pk |
---|---|---|---|---|---|---|
Franciaország (FRA) | 3 | 3 | 0 | 270 | 173 | +97 |
Mexikó (MEX) | 3 | 2 | 1 | 218 | 214 | +4 |
Spanyolország (ESP) | 3 | 1 | 2 | 180 | 222 | –42 |
Japán (JPN) | 3 | 0 | 3 | 184 | 243 | –59 |
1960. szeptember 1. 9:00 |
Mexikó (MEX) | 80 – 66 | Spanyolország (ESP) | |
(31 – 32) |
1960. szeptember 2. 14:30 |
Mexikó (MEX) | 76 – 57 | Japán (JPN) | |
(34 – 30) |
1960. szeptember 3. 10:00 |
Franciaország (FRA) | 91 – 62 | Mexikó (MEX) | |
(41 – 33) |
1960. szeptember 8. 10:00 |
Mexikó (MEX) | 69 – 57 | Magyarország (HUN) | |
(39 – 28) |
1960. szeptember 10. 10:00 |
Fülöp-szigetek (PHI) | 65 – 64 | Mexikó (MEX) | |
(37 – 31) |
A táblázat tartalmazza a 9–15. helyért lejátszott Franciaország – Mexikó 91–62-es eredményt.
Csapat | M | Gy | V | P+ | P– | Pk |
---|---|---|---|---|---|---|
Magyarország (HUN) | 3 | 2 | 1 | 212 | 209 | +3 |
Franciaország (FRA) | 3 | 2 | 1 | 283 | 211 | +72 |
Fülöp-szigetek (PHI) | 3 | 1 | 2 | 210 | 267 | –57 |
Mexikó (MEX) | 3 | 1 | 2 | 195 | 213 | –18 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Mexikó (MEX) | 12. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Össz. | Helyezés | Pont | Össz. | Helyezés | ||||
María Teresa Adames | Egyéni műugrás | 42,00 | 17. | kiesett | |||||||
Egyéni toronyugrás | 49,54 | 13. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény | |||
Vicente Saldívar | Pehelysúly | Ernst Chervet (SUI) 2-3 | kiesett | 17. | ||||
Adalberto Hernández | Könnyűsúly | erőnyerő | Ghulam Sarwar (PAK) 4-1 | Salah Shokweir (RAU) 2-3 | kiesett | 9. | ||
Rogelio Reyes | Kisváltósúly | erőnyerő | Luis Aranda (ARG) 1-4 | kiesett | 17. |
Versenyző | Versenyszám | Lovaglás | Vívás | Lövészet | Úszás | Futás | Összesen | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Bünt. | Pont | Hely. | Eredmény | Pont | Hely. | Pontszám | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Összes pont | Helyezés | ||
Antonio Almada | Egyéni | 8:17,0 | 0 | 1129 | 8. | 40–17 | 931 | 4. | 187 | 840 | 17. | 4:05,3 | 975 | 8. | 16:43,0 | 691 | 52. | 4566 | 17. |
Sergio Escobedo | 7:41,0 | 0 | 1237 | 1. | 34–23 | 793 | 12. | 195 | 1000 | 1. | 5:02,0 | 690 | 49. | 16:26,0 | 742 | 48. | 4462 | 22. | |
José Pérez | 8:31,0 | 60 | 1027 | 26. | 22–35 | 517 | 43. | 180 | 700 | 39. | 4:08,0 | 960 | 12. | 16:50,0 | 670 | 53. | 3874 | 43. | |
Antonio Almada Sergio Escobedo José Pérez | Csapat | 3393 | 1. | 2184 | 6. | 2540 | 4. | 2625 | 9. | 2103 | 16. | 12845 | 8. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Csoport | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Héctor Elizondo | Gyorstüzelő pisztoly | 570 | 28. | |||
Luis Jiménez | 576 | 19. | ||||
Raúl Ibarra | Szabadpisztoly | A | 334 | 25. | 522 | 38. |
Ignacio Mendoza | B | 340 | 21. | 520 | 41. | |
Paulino Díaz | Sportpuska, fekvő | B | 380 | 27. | 570 | 45. |
Ernesto Montemayor, Jr. | A | 377 | 33. | kiesett | =64. |
Versenyző | Versenyszám | Nyomás | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Mauro Alanís | 60 kg | 85,0 | 23. | 90,0 | =17. | 122,5 | 13. | 297,5 | 15. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Armando Valles | Talaj | 16,10 | 120. | kiesett | |
Ugrás | 15,55 | 121. | kiesett | ||
Korlát | 15,05 | 119. | kiesett | ||
Nyújtó | 11,80 | 121. | kiesett | ||
Gyűrű | 16,80 | =107. | kiesett | ||
Lólengés | 16,75 | =92. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 92,05 | 118. |
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Jorge Escalante | 100 m gyors | 57,6 | 4. | 17. | 59,0 | 8. | 24. | kiesett | |
Raúl Guzmán | 400 m gyors | 4:42,2 | 6. | 26. | kiesett | ||||
Mauricio Ocampo | 4:35,3 | 2. | 13. | kiesett | |||||
1500 m gyors | 18:29,0 | 5. | 13. | kiesett | |||||
Alfredo Guzmán | 19:11,1 | 5. | 21. | kiesett | |||||
Alejandro Gaxiola | 100 m hát | 1:05,9 | 5. | 20.** | kiesett | ||||
Enrique Rabell | 1:08,0 | 6. | 29. | kiesett | |||||
Eulalio Ríos Alemán | 200 m pillangó | 2:22,0 | 3. | 9. | 2:24,2 | 5. | 10. | kiesett | |
Raúl Guzmán Alfredo Guzmán Jorge Escalante Mauricio Ocampo | 4 × 200 m gyorsváltó | 8:50,4 | 8. | 14. | kiesett | ||||
Alejandro Gaxiola Enrique Rabell Mauricio Ocampo Jorge Escalante | 4 × 100 m vegyes váltó | 4:23,1 | 4. | 12. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Blanca Barrón | 100 m gyors | 1:07,9 | 6. | 26. | kiesett | ||||
400 m gyors | 5:26,4 | 7. | 20. | kiesett | |||||
María Luisa Souza | 5:21,3 | 6. | 17. | kiesett | |||||
100 m gyors | 1:08,4 | 6. | 28. | kiesett | |||||
Silvia Belmar | 100 m pillangó | 1:16,5 | 5. | 17. | kiesett | ||||
Eulalia Martínez | 1:17,9 | 5. | 19. | kiesett | |||||
Eulalia Martínez Silvia Belmar Blanca Barrón María Luisa Souza | 4 × 100 m gyorsváltó | 4:43,1 | 6. | 11. | kiesett |
* - két másik versenyzővel azonos időt ért el
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ||||
Carlos Braniff Mauricio de la Lama | Csillaghajó | 237 | 286 | 237 | (174) | 286 | 437 | 402 | 1885 | 16. |
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Helyezés | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | ||||||||
Ellenfél Eredmény |
Hely. | Ellenfél Eredmény |
Hely. | Ellenfél Eredmény |
Hely. | Ellenfél Eredmény |
Hely. | Ellenfél Eredmény |
Hely. | |||
Raúl Cicero | Tőr, egyéni | 11. csoport Manuel Borrego (POR) 5-4 Mohamed Gamil El-Kalyoubi (RAU) 5-2 Tabucsi Kazuhiko (JPN) 5-3 Jean-Claude Magnan (FRA) 2-5 Jurij Sziszikin (URS) nem vívtak Ivan Lund (AUS) nem vívtak | 3. | 3. csoport Eberhard Mehl (EUA) 0-5 Viktor Zsdanovics (URS) 1-5 Fülöp Mihály (HUN) 3-5 André Verhalle (BEL) 2-5 Joseph Paletta Jr. (USA) nem vívtak | 6. | kiesett | helyezetlen | |||||
William Fajardo | 6. csoport Henri Bini (MON) 5-3 Bill Hoskyns (GBR) 3-5 Fülöp Mihály (HUN) 1-5 Joaquín Moya (ESP) 4-5 Hans Lagerwall (SWE) 0-5 Raoul Barouch (TUN) 3-5 | 5. | kiesett | helyezetlen | ||||||||
Kard, egyéni | 5. csoport Juan Larrea (ARG) 5-2 Jaime Duque (COL) 5-0 Jakov Rilszkij (URS) 0-5 Ladislau Rohony (ROU) 0-5 Alexander Leckie (GBR) 2-5 | 5. | kiesett | helyezetlen | ||||||||
Benito Ramos | 4. csoport Josef Wanetschek (AUT) 5-3 Luis García (VEN) 5-2 Jerzy Pawłowski (POL) 2-5 José Van Baelen (BEL) 2-5 César de Diego (ESP) 4-5 Rájátszás: Josef Wanetschek (AUT) 3-5 César de Diego (ESP) nem vívtak | 4. Rájátszás: =2. | kiesett | helyezetlen | ||||||||
Párbajtőr, egyéni | 4. csoport Manuel Martínez (ESP) 5-3 Kausz István (HUN) 2-5 Giovanni Battista Breda (ITA) 0-5 John Pelling (GBR) 2-5 Michel Saykali (LIB) nem vívtak | 5. | kiesett | helyezetlen | ||||||||
Antonio Almada | 12. csoport Gábor Tamás (HUN) 5-2 Keith Hackshall (AUS) 5-4 Thomas Kearney (IRL) 5-1 Armand Mouyal (FRA) 5-6 Göran Abrahamsson (SWE) 4-5 René Van Den Driessche (BEL) 2-5 Rájátszás: Göran Abrahamsson (SWE) 3-5 | 4. | kiesett | helyezetlen | ||||||||
Ángel Roldán | 9. csoport Jesús Díez (ESP) 5-4 Alberto Balestrini (ARG) 4-5 Guram Kosztava (URS) 2-5 Rolf Wiik (FIN) 3-5 Andreas Soeratman (INA) 2-5 Mohamed Ramadan (LIB) nem vívtak | 5. | kiesett | helyezetlen | ||||||||
Antonio Almada Sergio Escobedo José Pérez Benito Ramos Ángel Roldán | Párbajtőr, csapat | 2. csoport Magyarország (HUN) 2-14 Japán (JPN) 7-9 | 3. | kiesett | kiesett | kiesett | kiesett | helyezetlen |
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
Ellenfél Eredmény |
Hely. | Ellenfél Eredmény |
Hely. | Ellenfél Eredmény |
Hely. | Ellenfél Eredmény |
Hely. | |||
Pilar Roldán | Tőr, egyéni | 5. csoport Ecaterina Orb-Lazăr (ROU) 4-2 Shirley Armstrong (IRL) 4-0 Pilar Tosat (ESP) 4-2 Valentyina Rasztvorova (URS) 2-4 Evelyn Terhune (USA) 3-4 Rájátszás: Evelyn Terhune (USA) 4-1 Ecaterina Orb-Lazăr (ROU) 2-4 | 3. Rájátszás: 2. | 2. csoport Helga Mees (EUA) 4-2 Maria Grötzer (AUT) 4-0 Bruna Colombetti (ITA) 4-2 Monique Leroux (FRA) 4-2 Szabó Orbán Olga (ROU) 0-4 Galina Gorohova (URS) 2-4 | 2. | 2. csoport Traudl Ebert (AUT) 4-2 Maria Vicol (ROU) 4-1 Catherine Delbarre (FRA) 4-3 Rejtő Ildikó (HUN) 4-2 Galina Gorohova (URS) 0-4 | 2. | Döntő csoport Szabó Orbán Olga (ROU) 4-2 Traudl Ebert (AUT) 4-3 Heidi Schmid (EUA) 1-4 Valentyina Rasztvorova (URS) 0-4 Maria Vicol (ROU) 2-4 Galina Gorohova (URS) 2-4 Elżbieta Pawlas (POL) 0-4 | 7. | 7. |
Seamless Wikipedia browsing. On steroids.
Every time you click a link to Wikipedia, Wiktionary or Wikiquote in your browser's search results, it will show the modern Wikiwand interface.
Wikiwand extension is a five stars, simple, with minimum permission required to keep your browsing private, safe and transparent.