جاده ۶۱ ایالات متحده آمریکا
From Wikipedia, the free encyclopedia
بزرگراه ۶۱ (به انگلیسی: Highway 61) با نام رسمی یو. اس. روت ۶۱ (انگلیسی: U.S. Route 61) بزرگراهی شمالی-جنوبی در آمریکا به طول ۱۴۰۶ مایل (۲٬۲۶۴ کیلومتر) است که از نیواورلئان، لوئیزیانا تا وایومینگ، مینهسوتا امتداد دارد. این بزرگراه عمدتاً مسیر رود میسیسیپی را دنبال میکند و با گذر از سنت پال، سنت لوئیس و ممفیس به دلتای میسیسیپی و از آنجا به نیوارلئان میرسد. از این رو به بزرگراه بلوز مشهور است.
اطلاعات اجمالی U.S. Route ۶۱, اطلاعات مسیر ...
U.S. Route ۶۱ | |
---|---|
اطلاعات مسیر | |
طول | ۱٬۴۰۶٫۸۶ مایل[1] (۲٬۲۶۴٫۱۲ کیلومتر) |
موجودیت | ۱۹۲۶[1]–اکنون |
تقاطعهای بزرگ | |
انتهای جنوبی | US ۹۰ در نیواورلئان، لوئیزیانا |
| |
انتهای شمالی | آی-۳۵ در وایوومینگ، مینهسوتا |
موقعیت | |
ایالتها | لوئیزیانا، میسیسیپی، تنسی، آرکانزاس، میزوری، آیووا، ویسکانسین، مینهسوتا |
سامانه بزرگراهی | |
|
بستن
از بزرگراه ۶۱ در آثار موسیقایی چندی یاد شدهاست که مهمترینِ آن آلبوم باب دیلن با نام «دیدار دوباره با بزرگراه ۶۱» و ترانهٔ او به همین نام است.