106. ročník jednodenního cyklistického závodu Giro dell'Emilia se konal 30. září 2023 v italském regionu Emilia-Romagna. Vítězem se stal Slovinec Primož Roglič z týmu Team Jumbo–Visma. Na druhém a třetím místě se umístili Slovinec Tadej Pogačar (UAE Team Emirates) a Brit Simon Yates (Team Jayco–AlUla).[1] Závod byl součástí UCI ProSeries 2023 na úrovni 1.Pro.[2]

DruhýSlovinsko Tadej Pogačar (SLO)
TřetíSpojené království Simon Yates (GBR)
 2022
2024
Zavřít

Týmy

Závodu se zúčastnilo 16 z 18 UCI WorldTeamů, 6 UCI ProTeamů a 3 UCI Continental týmy. Každý tým přijel na start se sedmi závodníky kromě týmů Alpecin–Deceuninck a Q36.5 Pro Cycling Team s šesti jezdci, na start se tak postavilo 173 jezdců.[3] Do cíle na Madonna di San Luca dojelo 97 z nich.[3]