La XX Lliga Professional d'Escala i Corda del Circuit Bancaixa és el torneig cimera de la pilota valenciana en la modalitat d'Escala i corda celebrada entre els anys 2010 i 2011 i organitzada per ValNet.
Dades ràpides Tipus ...
Tanca
La competició consisteix en 4 fases: En la primera s'enfronten els 10 equips, tots contra tots, quedant-ne eliminats els quatre pitjors. En la segona es repeteix la lligueta, i en queden fora altres dos. Els quatre equips restants són emparellats i juguen les semifinals i la gran final.
Aquesta edició recuperà la fórmula de convinar equips formats per tres jugadors (escalater, mitger i punter) i formats per dos (escalater i mitger) jugadors, fórmula abandona a l'edició 07/08.
La 20a Lliga del Circuit Bancaixa compta amb les següents regles particulars, ja emprades en la temporada anterior:
- Puntuació: L'equip guanyador suma 3 punts en la 1a i 2a fase, excepte si el rival arriba a 50 al marcador, llavors el guanyador rep 2 punts, i el perdedor 1 punt.
- Pilotes parades: La pilota que vaja a l'escala del rest, sense haver botat a terra, és parada.
- Tamborí: La pilota que bote al tamborí i puge a la galeria és quinze de l'equip que l'hi ha llançada.
- Reserves: El jugador reserva que jugue més del 50% de les partides d'una fase, en jugarà la resta. Així mateix, el jugador reserva que jugue meś del 50% de les partides amb un equip en serà membre titular.
1a Fase
Més informació Data, Trinquet ...
Data |
Trinquet |
Equip |
Equip |
Resultat |
14/11/10 | Ciutat de la Pilota de Montcada | Soro III i Javi | Álvaro i Fèlix | 60-40 |
15/11/10 | La Pobla de Vallbona | Colau, Raül II i Héctor | Adrián I, Melchor i Solaz | 60-55 |
16/11/10 | Tio Pena de Massamagrell | Núñez, Tato i Santi | Pedro, Jesús i Herrera | 60-25 |
17/11/10 | Nou Trinquet de Guadassuar | Genovés II i Sarasol II | Miguel i Dani | 60-35 |
19/11/10 | Eusebio de Sueca | Pedro, Jesús i Herrera | Adrián I, Melchor i Solaz | 20-60 |
20/11/10 | Pelayo de València | Miguel i Dani | León, Nacho i Tino | 60-55 |
21/11/10 | Comarcal de Sagunt | Víctor, Salva i Canari | Colau, Raül II i Héctor | 30-60 |
23/11/10 | Tio Pena de Massamagrell | Soro III i Javi | Genovés II i Sarasol II | 60-30 |
24/11/10 | Nou Trinquet de Guadassuar | Álvaro i Fèlix | Pedro, Jesús i Herrera | 60-30 |
24/11/10 | Salvador Sagols de Vila-real | Miguel i Dani | Núñez, Tato i Santi | 40-60 |
26/11/10 | El Genovés | León, Nacho i Tino | Víctor, Salva i Canari | 60-40 |
27/11/10 | Pla de l'Arc de Llíria | Pedro, Jesús i Herrera | Colau, Raül II i Héctor | 40-60 |
27/11/10 | El Rovellet de Dénia | Núñez, Tato i Santi | Adrián I, Melchor i Solaz | 60-30 |
30/11/10 | Alcalde Pérez Devesa de Benidorm | León, Nacho i Tino | Colau, Raül II i Héctor | 50-60 |
01/12/10 | Nou Trinquet de Guadassuar | Soro III i Javi | Núñez, Tato i Santi | 30-60 |
03/12/10 | Salvador Sagols de Vila-real | Genovés II i Sarasol II | Álvaro i Fèlix | 60-45 |
04/12/10 | Pelayo de València | Víctor, Salva i Canari | Adrián I, Melchor i Solaz | 60-40 |
04/12/10 | Pedreguer | Miguel i Dani | Soro III i Javi | 60-50 |
05/12/10 | Benissa | Núñez, Tato i Santi | Colau, Raül II i Héctor | 60-50 |
06/12/10 | Bellreguard | Genovés II i Sarasol II | León, Nacho i Tino | 60-35 |
08/12/10 | El Nel de Murla | Miguel i Dani | Álvaro i Fèlix | 25-60 |
08/12/10 | Nou Trinquet de Guadassuar | Soro III i Javi | Adrián I, Melchor i Solaz | 60-45 |
10/12/10 | El Genovés | Genovés II i Sarasol II | Pedro, Jesús i Herrera | 40-60 |
11/12/10 | Pelayo de València | León, Nacho i Tino | Núñez, Tato i Santi | 50-60 |
11/12/10 | Pedreguer | Álvaro i Fèlix | Víctor, Salva i Canari | 60-45 |
19/12/10 | El Rovellet de Dénia | Víctor, Salva i Canari | Pedro, Jesús i Herrera | 60-30 |
22/12/10 | Salvador Sagols de Vila-real | León, Nacho i Tino | Adrián I, Melchor i Solaz | 60-50 |
23/12/10 | Pelayo de València | Álvaro i Fèlix | Colau, Raül II i Héctor | 60-45 |
26/12/10 | Xàbia | Soro III i Javi | Víctor, Salva i Canari | 35-60 |
27/12/10 | Alginet | Miguel i Dani | Pedro, Jesús i Herrera | 60-45 |
29/12/10 | Nou Trinquet de Guadassuar | Soro III i Javi | Colau, Raül II i Héctor | 60-45 |
30/12/10 | Pelayo de València | Cervera, Tato i Santi | Víctor, Salva i Canari | 40-60 |
02/01/11 | Comarcal de Sagunt | Soro III i Javi | Pedro, Jesús i Herrera | 60-35 |
04/01/11 | Alcalde Pérez Devesa de Benidorm | Miguel i Dani | Adrián I, Melchor i Solaz | 60-30 |
05/01/11 | Salvador Sagols de Vila-real | Álvaro i Fèlix | León, Nacho i Tino | 30-60 |
05/01/11 | Nou Trinquet de Guadassuar | Genovés II i Sarasol II | Víctor, Salva i Canari | 60-50 |
07/01/11 | El Genovés | Miguel i Dani | Colau, Raül II i Héctor | 60-25 |
08/01/11 | Pedreguer | Álvaro i Fèlix | Santi II, Melchor i Solaz | 60-40 |
09/01/11 | Alcàsser | León, Nacho i Tino | Pedro, Jesús i Herrera | 60-30 |
09/01/11 | Benissa | Genovés II i Sarasol II | Núñez, Tato i Santi | 55-60 |
13/01/11 | Bellreguard | Genovés II i Sarasol II | Colau, Raül II i Héctor | 60-55 |
14/01/11 | Eusebio de Sueca | Fageca i Javi | León, Nacho i Tino | 25-60 |
15/01/11 | Pedreguer | Miguel i Dani | Víctor, Salva i Canari | 60-40 |
15/01/11 | Pelayo de València | Álvaro i Fèlix | Núñez, Tato i Santi | 30-60 |
16/01/11 | El Rovellet de Dénia | Carlos i Sarasol II | Santi II, Melchor i Solaz | 40-60 |
Tanca
Notes de la 1a Fase
- El 15, 19 i 27 de novembre, i 4 de desembre; Grau és substituït per Melchor a causa d'una lesió en la zona lumbar de l'esquena. El substitueix definitivament a l'equip a partir del 8 de desembre per a ver disputat més del 50% de les partides de la 1a fase, tal com estableix el reglament.[1]
- El 30 de desembre, Núñez és substituït per Cervera a causa d'una lesió al genoll dret.[2]
- El 8 i el 16 de gener, Adrián I és substituït per Santi II a causa d'una lesió.[3][4]
- El 14 de gener, Soro III és substituït per Fageca a causa d'una lesió.[5]
- El 16 de gener, Genovés II és substituït per Carlos.[4]
- Són eliminats de la 1a fase els equips de:
Classificació de la 1a Fase
Més informació Equip, Punts ...
Tanca
2a Fase
Més informació Data, Trinquet ...
Data |
Trinquet |
Equip |
Equip |
Resultat |
21/01/11 | El Genovés | Álvaro i Fèlix | Núñez, Tato i Santi | 55-60 |
22/01/11 | Pelayo de València | Genovés II i Sarasol II | Miguel i Dani | 40-60 |
23/01/11 | Benissa | León, Nacho i Tino | Soro III i Javi | 60-25 |
25/01/11 | Tio Pena de Massamagrell | Álvaro i Fèlix | Genovés II i Sarasol II | 35-60 |
26/01/11 | Nou Trinquet de Guadassuar | León, Nacho i Tino | Núñez, Tato i Santi | 60-45 |
27/01/11 | Bellreguard | Miguel i Dani | Colau i Javi | 60-45 |
29/01/11 | Pedreguer | Núñez, Tato i Santi | Genovés II i Sarasol II | 60-50 |
30/01/11 | El Rovellet de Dénia | Álvaro i Fèlix | Colau i Javi | 35-60 |
31/01/11 | Nou Trinquet de Guadassuar | Miguel i Dani | León, Nacho i Tino | 60-40 |
04/02/11 | El Nel de Murla | Genovés II i Sarasol II | Colau i Javi | 60-45 |
04/02/11 | Salvador Sagols de Vila-real | Núñez, Tato i Santi | Miguel i Dani | 60-50 |
06/02/11 | Pla de l'Arc de Llíria | Álvaro i Fèlix | León, Nacho i Tino | 35-60 |
11/02/11 | El Genovés | Núñez, Tato i Santi | Cervera i Javi | 60-45 |
13/02/11 | Xàbia | Genovés II i Sarasol II | León, Nacho i Tino | 60-40 |
13/02/11 | Carcaixent | Álvaro i Fèlix | Miguel i Dani | 45-60 |
Tanca
Notes de la 2a Fase
- El 27 de gener, Soro III anuncia la seua retirada del Circuit per problemes en el muscle dret, el substitueix a l'equip Colau, jugador eliminat a la 1a fase.[6]
- L'11 de febrer, Colau és substituït per Cervera.
- Són eliminats a la 2a fase els equips de:
Classificació de la 1a Fase
Més informació Equip, Punts ...
Tanca
Semifinals
Més informació Data, Trinquet ...
Tanca
Notes a les semifinals
- Queden eliminats els equips de:
Final
Més informació Data, Trinquet ...
Tanca