From Wikipedia, the free encyclopedia
Els Campionats d'Europa de ciclisme en pista sub-23 són els Campionats d'Europa de ciclisme en pista en categoria sub-23 (menors de 23 anys), organitzats per la Unió Europea de Ciclisme.
Detalls de la cursa | |
---|---|
Data | juliol |
Disciplina | ciclisme en pista |
Organitzador | Unió Europea de Ciclisme |
Història | |
Primera edició | 2001 |
Es van crear el 2001, malgrat que ja s'havien disputat algunes edicions amb anterioritat però no eren fetes per la UEC. Des del 2002 es diputen conjuntament amb els Campionats d'Europa de ciclisme en pista júnior.
Any | Guanyador | Segon | Tercer |
---|---|---|---|
1997 | Jan van Eijden | Jérôme Payraudeau | Bruno Bohigues |
1998 | Bruno Bohigues | Jan van Eijden | René Wolff |
1999 | René Wolff | José Antonio Villanueva | Matthias John |
2001 | Andriy Vynokurov | José Antonio Villanueva | Łukasz Kwiatkowski |
2002 | Łukasz Kwiatkowski | Theo Bos | Teun Mulder |
2003 | Theo Bos | Łukasz Kwiatkowski | Damian Zieliński |
2004 | Ross Edgar | Michael Seidenbecher | Łukasz Kwiatkowski |
2005 | Michael Seidenbecher | Ross Edgar | Grégory Baugé |
2006 | Maximilian Levy | Grégory Baugé | Michael Seidenbecher |
2007 | Grégory Baugé | Kévin Sireau | Jason Kenny |
2008 | Kévin Sireau | Michaël D'Almeida | Matthew Crampton |
2009 | Kévin Sireau | Jason Kenny | Tobias Wächter |
2010 | Tobias Wächter | Philipp Thiele | Peter Mitchell |
2011 | Stefan Bötticher | Charlie Conord | Callum Skinner |
2012 | Stefan Bötticher | Charlie Conord | Juan Peralta |
2013 | Pavel Kelemen | Erik Balzer | Hugo Haak |
2014 | Nikita Shurshin | Jeffrey Hoogland | Eoin Mullen |
2015 | Jeffrey Hoogland | Max Niederlag | Nikita Shurshin |
2016 | Mateusz Rudik | Sébastien Vigier | Vasilijus Lendelis |
2017 | Sébastien Vigier | Harrie Lavreysen | Joseph Truman |
Any | Guanyador | Segon | Tercer |
---|---|---|---|
2001 | Devid Garbelli | Stanislav Kozubek | Szymon Kurdynowski |
2002 | Jure Zrimšek | Ioánnis Tamourídis | Nicolas Rousseau |
2003 | Nikita Eskov | Kanstantsin Siutsou | Matteo Montaguti |
2004 | Rafał Ratajczyk | Stefan Löffler | Grégory Devaud |
2005 | Mark Cavendish | Matthieu Ladagnous | Robert Bengsch |
2006 | Ivan Rovni | Niki Terpstra | Michael Mørkøv |
2007 | Kenny De Ketele | Pim Ligthart | Nikolai Trussov |
2008 | Ivan Kovaliov | Ralf Matzka | Jiří Hochmann |
2009 | Artur Ierxov | Alexandr Pliuschin | Mark Christian |
2010 | Artur Ierxov | Jan Keller | Omar Bertazzo |
2011 | Elia Viviani | Nick Stöpler | Jonathan Mould |
2012 | Wojciech Pszczolarski | Bryan Coquard | Ivan Savitskiy |
2013 | Thomas Boudat | Théry Schir | Raman Ramanau |
2014 | Andrey Sazanov | Thomas Boudat | Jasper De Buyst |
2015 | Raman Ramanau | Andrey Sazanov | Julio Amores |
2016 | Jonathan Dibben | Mark Downey | Raman Ramanau |
2017 | Niklas Larsen | Ethan Hayter | Mark Downey |
Any | Guanyador | Segon | Tercer |
---|---|---|---|
1996 | Arnaud Tournant | Jan van Eijden | Dimitrios Georgalis |
1997 | Stefan Nimke | Damien Gerard | Vincent Le Quellec |
1998 | Linas Balciunas | Andreas Schutze | Diego Ortega |
1999 | Stefan Nimke | Damien Duble | Carsten Bergemann |
2001 | Hervé Gané | Jérôme Hubschwerlin | Teun Mulder |
2002 | Mathieu Mandard | Theo Bos | Teun Mulder |
2003 | Theo Bos | Alois Kaňkovský | Mathieu Mandard |
2004 | François Pervis | Alois Kaňkovský | Michael Seidenbecher |
2005 | Michael Seidenbecher | Alois Kaňkovský | Tim Veldt |
2006 | Tim Veldt | François Pervis | Maximilian Levy |
2007 | Didier Henriette | Michaël D'Almeida | Maximilian Levy |
2008 | Michaël D'Almeida | David Daniell | Tomas Babek |
2009 | Michaël D'Almeida | Maximilian Levy | Thomas Bonafos |
2010 | Quentin Lafargue | Joachim Eilers | Nikolay Zhurkin |
2011 | Quentin Lafargue | Joachim Eilers | Erik Engler |
2012 | Quentin Lafargue | Hugo Haak | Krzysztof Maksel |
2013 | Robin Wagner | Eric Engler | Krzysztof Maksel |
2014 | Robin Wagner | Alexander Dubchenko Matthijs Büchli |
|
2015 | Maximilian Dörnbach | Robin Wagner | Thomas Copponi |
2016 | Maximilian Dörnbach | Jiri Janosek | Joseph Truman |
2017 | Alexandr Vasyukhno | Joseph Truman | Sam Ligtlee |
Any | Guanyador | Segon | Tercer |
---|---|---|---|
1995 | Països Baixos Robert Slippens Dirk-Jan Van Hameren Rene Vink | França Antoine Breton Damien Gerard Vincent Le Quellec | Alemanya Eyk Pokorny Christian Schenk Michael Scheurer |
1996 | França Damien Gerard Vincent Le Quellec Arnaud Tournant | Grècia Dimitrios Georgalis Georges Himonetos Labros Vasilopoulos | Alemanya Michael Scheurer Matthias Schulze Jan van Eijden |
1997 | Alemanya Jens Fiedler Stefan Nimke Eyk Pokorny | França Damien Gerard John Giletto Vincent Le Quellec | Grècia Dimitrios Georgalis Georges Himonetos Labros Vasilopoulos |
1998 | Polònia Grzegorz Krejner Marcin Mientki Grzegroz Trebski | Txèquia Pavel Buráň Martin Polak Ivan Vrba | Regne Unit Chris Hoy Craig McLean Jason Queally |
1999 | Regne Unit Chris Hoy Craig McLean Jason Queally | Alemanya Carsten Bergemann Matthias John Stefan Nimke | Txèquia Pavel Buráň Martin Polak Ivan Vrba |
2001 | Alemanya Carsten Bergemann Matthias John Stefan Nimke | Polònia Grzegorz Krejner Łukasz Kwiatkowski Marcin Mientki | Grècia Kleanthis Bargkas Dimitrios Georgalis Labros Vasilopoulos |
2002 | Alemanya Carsten Bergemann Matthias John Sören Lausberg | Polònia Grzegorz Krejner Łukasz Kwiatkowski Damian Zieliński | Txèquia Pavel Buráň Arnost Drcmanek Ivan Vrba |
2003 | França Grégory Baugé Matthieu Mandard François Pervis | Rússia Sergey Borisov Vladimir Kiriltsev Denis Terenine | Grècia Kleanthis Bargkas Dimitrios Georgalis Labros Vasilopoulos |
2004 | França Grégory Baugé Matthieu Mandard François Pervis | Polònia Grzegorz Krejner Łukasz Kwiatkowski Damian Zieliński | Alemanya Michael Seidenbecher Michael Spiess |
2005 | Polònia Kamil Kuczynski Łukasz Kwiatkowski Damian Zieliński | Alemanya Robert Förstemann Daniel Giese Marco Jäger | Txèquia Alois Kaňkovský Adam Ptacnik Ivan Vrba |
2006 | Alemanya Michael Seidenbecher Maximilian Levy René Enders | França Grégory Baugé Didier Henriette François Pervis | Rússia Denís Dmítriev Mikhail Shikhalev Stoian Vasev |
2007 | França Grégory Baugé Michaël D'Almeida Didier Henriette | Polònia Kamil Kuczynski Tomasz Schmidt Maciej Bielecki | Regne Unit Matthew Crampton Jason Kenny Christian Lyte |
2008 | Rússia Pavel Yakushevskiy Stoian Vasev Denís Dmítriev | Regne Unit Matthew Crampton David Daniell Christian Lyte | Polònia Maciej Bielecki Adrian Teklinski Krzysztof Szymanek |
2009 | França Michaël D'Almeida Thierry Jollet Kévin Sireau | Regne Unit Peter Mitchell Jason Kenny David Daniell | Polònia Maciej Bielecki Adrian Teklinski Krzysztof Szymanek |
2010 | Alemanya Joachim Eilers Philipp Thiele Tobias Wächter |
Rússia Kirill Filatov Vladimir Khozov Denis Shurshin |
Polònia Grzegorz Drejgier Rafal Sarnecki Adrian Tekliński |
2011 | Alemanya Erik Balzer Stefan Bötticher Joachim Eilers |
Regne Unit Philip Hindes Peter Mitchell Callum Skinner |
Rússia Aleksey Tkachev Vadim Berbenyuk Denis Shurshin |
2012 | Alemanya Erik Balzer Eric Engler Stefan Bötticher |
França Charlie Conord Julien Palma Quentin Lafargue |
Polònia Rafał Sarnecki Grzegorz Drejgier Krzysztof Maksel |
2013 | Alemanya Erik Balzer Eric Engler Max Niederlag |
Txèquia Pavel Kelemen Robin Wagner Jakub Vyvoda |
Països Baixos Matthijs Büchli Jeffrey Hoogland Hugo Haak |
2014 | Països Baixos Matthijs Büchli Jeffrey Hoogland Nils van't Hoenderdaal |
Polònia Patryk Rajkowski Mateusz Rudyk Mateusz Lipa |
Alemanya Robert Kanter Richard Assmus Maximilian Dornbach |
2015 | Alemanya Max Niederlag Richard Assmus Maximilian Dornbach |
Polònia Patryk Rajkowski Mateusz Rudyk Mateusz Lipa |
Rússia Aleksandr Dubchenko Alexander Sharapov Nikita Shurshin |
2016 | Regne Unit Jack Carlin Ryan Owens Joseph Truman |
Txèquia Jiri Fanta David Sojka Jiri Janosek |
Alemanya Richard Aßmus Jan May Maximilian Dornbach |
2017 | Regne Unit Jack Carlin Ryan Owens Joseph Truman |
Rússia Mikhail Dmitriev Alexander Dubchenko Alexey Nosov |
Polònia Michał Lewandowski Mateusz Miłek Patryk Rajkowski Marcin Czyszczewski (q) |
Any | Guanyador | Segon | Tercer |
---|---|---|---|
2002 | Jos Pronk | Aleksei Schmidt | Rafał Ratajczyk |
2003 | Samuele Marzoli | Dimitri De Fauw | Alex Rasmussen |
2004 | Alex Rasmussen | Rafał Ratajczyk | Matthieu Ladagnous |
2005 | Alex Rasmussen | Marc Hester | Wim Stroetinga |
2006 | Wim Stroetinga | Geraint Thomas | Ivan Kovaliov |
2007 | Jonathan Bellis | Roger Kluge | Ivan Kovaliov |
2008 | Elia Viviani | Pim Ligthart | Jiří Hochmann |
2009 | Elia Viviani | Luke Rowe | Albert Torres |
2010 | Sebastián Mora | Ralf Matzka | Sergey Shilov |
2011 | Davide Cimolai | Luke Rowe | Viktor Shmalko |
2012 | Jan Kudach | Théry Schir | Barry Markus |
2013 | Anton Muzychkin | Bryan Coquard | Ryan Mullen |
2014 | Benjamin Thomas | Oliver Wood | Raman Ramanau |
2015 | Matthew Gibson | Marcel Franz | Ondrej Rybin |
2016 | Michal Rzeznicki | Mark Stewart | Nico Selenati |
2017 | Yauheni Karaliok | Niklas Larsen | Maxim Piskunov |
Any | Guanyador | Segon | Tercer |
---|---|---|---|
2001 | Andriy Vynokurov | José Antonio Villanueva | Teun Mulder |
2002 | Theo Bos | Vladimir Kiritsev | Łukasz Kwiatkowski |
2003 | Teun Mulder | Theo Bos | Damian Zieliński |
2004 | Andriy Vynokurov | Franck Durivaux | Michael Seidenbecher |
2005 | Michael Seidenbecher | Didier Henriette | Adam Ptacnik |
2006 | Mikhail Shikhalev | Maximilian Levy | Michael Seidenbecher |
2007 | Kévin Sireau | Matthew Crampton | Grégory Baugé |
2008 | Matthew Crampton | Michaël D'Almeida | Denis Spicka |
2009 | Maximilian Levy | Jason Kenny | Christos Volikakis |
2010 | Joachim Eilers | Quentin Lafargue | Denis Spicka |
2011 | Stefan Bötticher | Joachim Eilers | Marc Schroder |
2012 | Stefan Bötticher | Krzysztof Maksel | Marc Schröder |
2013 | Pavel Kelemen | Benjamin Edelin | Erik Balzer |
2014 | Nikita Shurshin | Matthijs Büchli | Mateusz Lipa |
2015 | Max Niederlag | Nikita Shurshin | Jonathan Mitchell |
2016 | Thomas Copponi | Marc Jurczyk | Michal Lewandowski |
2017 | Harrie Lavreysen | Jiri Fanta | Jack Carlin |
Any | Guanyador | Segon | Tercer |
---|---|---|---|
2010 | Jan Dostál | Gijs Van Hoecke | Grzegorz Stępniak |
2011 | Elia Viviani | Roy Eefting | Moreno De Pauw |
2012 | Viktor Manakov | Bryan Coquard | Lucas Liss |
2013 | Jasper De Buyst | Casper Michael Folsach | Thomas Boudat |
2014 | Lucas Liss | Viktor Manakov | Gaël Suter |
2015 | Théry Schir | Oliver Wood | Thomas Boudat |
2016 | Thomas Boudat | Szymon Sajnok | Ivo Oliveira |
2017 | Mark Stewart | Niklas Larsen | Adrien Garel |
Any | Guanyador | Segon | Tercer |
---|---|---|---|
2017 | Rui Oliveira | Damian Sławek | Maxim Piskunov |
Any | Guanyadora | Segona | Tercera |
---|---|---|---|
2003 | Tamilla Abassova | Christin Muche | Yulia Aroustamova |
2004 | Clara Sanchez | Christin Muche | Ekaterina Merzlikina |
2005 | Christin Muche | Clara Sanchez | Anastassia Txulkova |
2006 | Jane Gerisch | Annalisa Cucinotta | Magdalena Sara |
2007 | Anna Blyth | Jane Gerisch | Lyubov Shulika |
2008 | Miriam Welte | Sandie Clair | Lyubov Shulika |
2009 | Lyubov Shulika | Renata Dabrowska | Olga Streltsova |
2010 | Sandie Clair | Virginie Cueff | Charlene Delev |
2011 | Victoria Baranova | Olivia Montauban | Iekaterina Gnidenko |
2012 | Victoria Baranova | Elena Brezhniva | Rebecca James |
2013 | Shanne Braspennincx | Olivia Montauban | Yesna Rijkhoff |
2014 | Elis Ligtlee | Mélissandre Pain | Katy Marchant |
2015 | Katy Marchant | Mélissandre Pain | Elis Ligtlee |
2016 | Elis Ligtlee | Nicky Degrendele | Migle Marozaitė |
2017 | Hetty van de Wouw | Tatiana Kiseleva | Mélissandre Pain |
Any | Guanyadora | Segona | Tercera |
---|---|---|---|
2002 | Mathilde Doutreluingne | Lisa Gatto | Vera Koedooder |
2003 | Yulia Aroustamova | Sofiya Pryshchepa | Giorgia Bronzini |
2004 | Eleonora Soldo | Yulia Aroustamova | Kyriaki Konstantinidou |
2005 | Pascale Schnider | Svitlana Semchuk | Eleonora Soldo |
2006 | Monia Baccaille | Alena Prudnikova | Tatsiana Sharakova |
2007 | Elizabeth Armitstead | Annalisa Cucinotta | Jarmila Machačová |
2008 | Elizabeth Armitstead Ellen van Dijk | Ievguénia Romaniuta | |
2009 | Anna Blyth | Malgorzata Wojtyra | Ievguénia Romaniuta |
2010 | Renata Dabrowska | Kelly Druyts | Ievguénia Romaniuta |
2011 | Laura Trott | Malgorzata Wojtyra | Shannon McCurley |
2012 | Natalia Rutkowska | Laurie Berthon | Katsiaryna Barazna |
2013 | Maria Giulia Confalonieri | Laurie Berthon | Lucie Zaleska |
2014 | Tamara Balabolina | Alexandra Goncharova | Elena Cecchini |
2015 | Soline Lamboley | Natalia Mozharova | Marina Shmayankova |
2016 | Rachele Barbieri | Soline Lamboley | Dannielle Khan |
2017 | Rachele Barbieri | Eleanor Dickinson | Amalie Dideriksen |
Any | Guanyadora | Segona | Tercera |
---|---|---|---|
2010 | Jolien D'Hoore | Malgorzata Wojtyra | Aksana Papko |
2011 | Malgorzata Wojtyra | Danielle King | Laura van der Kamp |
2012 | Tamara Balabolina | Laurie Berthon | Lucie Zaleska |
2013 | Laura Trott | Laurie Berthon | Lucie Zaleska |
2014 | Tamara Balabolina | Ina Savenka | Tetyana Klimchenko |
2015 | Amalie Dideriksen | Tamara Balabolina | Anna Knauer |
2016 | Lotte Kopecky | Ina Savenka | Emily Kay |
2017 | Elisa Balsamo | Eleanor Dickinson | Amalie Dideriksen |
Any | Guanyadores | Segones | Terceres |
---|---|---|---|
2017 | Regne Unit Eleanor Dickinson Manon Lloyd |
Rússia Diana Klímova Maria Petukhova |
Itàlia Elisa Balsamo Rachele Barbieri |
Any | Guanyadora | Segona | Tercera |
---|---|---|---|
2017 | Emily Nelson | Olivija Baleišytė | Ziortza Isasi |