From Wikipedia, the free encyclopedia
Takmičenja u disciplini 100 m delfin za muškarce na Svjetskom prvenstvu u plivanju 2015. održana su 7. i 8. augusta 2015.[1]
SP u plivanju 2015 – 100 m delfin (muškarci) | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Datumi | 7. august (grupe i polufinala) 8. august (finale) | |||||||||
Takmičari | 73 iz 65 država | |||||||||
Pobjedničko vrijeme | 50.56 | |||||||||
Osvajači medalja | ||||||||||
| ||||||||||
SP u vodenim sportovima 2015. Kazanj (Rusija) | |||||
---|---|---|---|---|---|
Skokovi u vodu | |||||
Pojedinačno | |||||
1 m | muškarci | žene | |||
3 m | muškarci | žene | |||
10 m | muškarci | žene | |||
Sinhronizirani | |||||
3 m | muškarci | žene | |||
10 m | muškarci | žene | |||
Mješovito | 3 m | 10 m | |||
Ekipno | |||||
Ekstremni skokovi | |||||
Daljinsko plivanje | |||||
5 km | muškarci | žene | |||
10 km | muškarci | žene | |||
25 km | muškarci | žene | |||
Ekipno | ekipno | ||||
Plivanje | |||||
Slobodno | |||||
50 m | muškarci | žene | |||
100 m | muškarci | žene | |||
200 m | muškarci | žene | |||
400 m | muškarci | žene | |||
800 m | muškarci | žene | |||
1500 m | muškarci | žene | |||
Leđno | |||||
50 m | muškarci | žene | |||
100 m | muškarci | žene | |||
200 m | muškarci | žene | |||
Prsno | |||||
50 m | muškarci | žene | |||
100 m | muškarci | žene | |||
200 m | muškarci | žene | |||
Delfin | |||||
50 m | muškarci | žene | |||
100 m | muškarci | žene | |||
200 m | muškarci | žene | |||
Pojedinačno mješovito | |||||
200 m | muškarci | žene | |||
400 m | muškarci | žene | |||
Štafete slobodno | |||||
4 × 100 m | muškarci | žene | |||
4 × 200 m | muškarci | žene | |||
Štafete mješovito | |||||
4 × 100 m | muškarci | žene | |||
Mješovite (m-ž) | slobodno | mješovito | |||
Sinhronizirano plivanje | |||||
Solo | obavezni | slobodni | |||
Duo | obavezni | slobodni | |||
Ekipno | obavezni | slobodni | |||
kombinacija | |||||
Mješoviti duo | obavezni | slobodni | |||
Vaterpolo | |||||
Aktualni rekordi u ovoj disciplini prije početka takmičenja prikazani su u tabeli.
Rekord | Vrijeme | Plivač | Datum | Mjesto |
---|---|---|---|---|
Svjetski rekord/ Rekord prvenstava |
49.82 | Michael Phelps (SAD) | 1. 8. 2009. | SP 2009, Rim |
Napomena: Sva vremena su po istočnoevropskom vremenu (UTC + 3).
Kvalifikacije su počele 7. augusta u 10:09.[2]
Plasman | Grupa | Staza | Plivač | Država | Vrijeme | Napomena |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | 6 | 6 | László Cseh | Mađarska | 50.91 | K, NR |
2. | 7 | 4 | Tom Shields | SAD | 51.09 | K |
3. | 7 | 7 | Li Zhuhao | Kina | 51.54 | K, SJR |
4. | 6 | 4 | Konrad Czerniak | Poljska | 51.58 | K |
5. | 8 | 6 | Joseph Schooling | Singapur | 51.65 | K, NR |
6. | 7 | 2 | Takuro Fujii | Japan | 51.76 | K |
7. | 7 | 6 | Paweł Korzeniowski | Poljska | 51.79 | K |
8. | 8 | 4 | Chad le Clos | JAR | 51.83 | K |
9. | 7 | 1 | Matteo Rivolta | Italija | 51.88 | K |
10. | 7 | 5 | Tim Phillips | SAD | 51.90 | K |
10. | 8 | 7 | Steffen Deibler | Njemačka | 51.90 | K |
12. | 6 | 3 | Piero Codia | Italija | 51.94 | K |
13. | 8 | 2 | Mehdy Metella | Francuska | 52.07 | K |
14. | 7 | 3 | Jayden Hadler | Australija | 52.17 | K |
15. | 8 | 1 | Tommaso D'Orsogna | Australija | 52.22 | K |
16. | 6 | 5 | Pavel Sankovič | Bjelorusija | 52.29 | K |
17. | 6 | 2 | Adam Barrett | Velika Britanija | 52.33 | |
18. | 5 | 2 | Santiago Grassi | Argentina | 52.36 | |
19. | 6 | 8 | Thomas Laxton | Velika Britanija | 52.37 | |
20. | 8 | 8 | Jevgenij Koptjelov | Rusija | 52.38 | |
21. | 6 | 7 | Takeshi Kawamoto | Japan | 52.45 | |
22. | 8 | 3 | Vjačeslav Prudnjikov | Rusija | 52.47 | |
23. | 7 | 9 | Viktor Bromer | Danska | 52.53 | |
24. | 7 | 8 | Arthur Mendes | Brazil | 52.55 | |
25. | 6 | 9 | Luis Martínez | Gvatemala | 52.72 | |
26. | 8 | 5 | Jevgen Curkin | Bjelorusija | 52.73 | |
27. | 5 | 4 | Alexandru Coci | Rumunija | 52.89 | |
27. | 5 | 5 | Andreas Vazaios | Grčka | 52.89 | |
29. | 5 | 1 | Nico van Duijn | Švicarska | 52.94 | |
30. | 5 | 7 | Ryan Pini | Papua Nova Gvineja | 53.02 | |
31. | 8 | 9 | Ivan Lenđer | Srbija | 53.04 | |
32. | 3 | 6 | Robert Žbogar | Slovenija | 53.10 | |
33. | 5 | 0 | Jan Šefl | Češka | 53.21 | |
34. | 4 | 5 | Simon Sjödin | Švedska | 53.40 | |
35. | 4 | 1 | Omar Eissa | Egipat | 53.68 | |
35. | 6 | 0 | Albert Subirats | Venecuela | 53.68 | |
37. | 3 | 3 | Guy Barnea | Izrael | 53.76 | |
37. | 5 | 9 | Geoffrey Cheah | Hong Kong | 53.76 | |
39. | 4 | 3 | Ben Hockin | Paragvaj | 53.92 | |
40. | 4 | 4 | Mario Todorović | Hrvatska | 54.00 | |
41. | 5 | 6 | Glenn Sutanto | Indonezija | 54.18 | |
42. | 3 | 1 | Zuhayr Pigot | Surinam | 54.20 | |
43. | 4 | 7 | Nuno Quintanilha | Portugal | 54.27 | |
44. | 3 | 5 | Abbas Qali | Kuvajt | 54.35 | |
45. | 4 | 2 | Ralf Tribuntsov | Estonija | 54.38 | |
46. | 3 | 8 | Franco Reyes | Panama | 54.49 | |
47. | 4 | 6 | Bradlee Ashby | Novi Zeland | 54.57 | |
48. | 4 | 9 | Esnaider Reales | Kolumbija | 54.63 | |
49. | 3 | 4 | Tadas Duškinas | Litvanija | 54.76 | |
50. | 7 | 0 | Daniel Ramírez | Meksiko | 55.28 | |
51. | 3 | 9 | Tejmuraz Kobahidze | Gruzija | 55.37 | |
52. | 2 | 4 | Ifa Paea | Tonga | 55.80 | |
53. | 3 | 0 | Ayman Kelzi | Sirija | 55.84 | |
54. | 3 | 7 | Raphaël Stacchiotti | Luksemburg | 55.96 | |
55. | 2 | 5 | Ralph Goveia | Zambija | 56.34 | |
56. | 2 | 1 | Nouamane Batahi | Maroko | 57.11 | |
57. | 2 | 6 | Aldo Castillo | Bolivija | 57.38 | |
58. | 2 | 2 | Winter Heaven | Samoa | 57.47 | |
59. | 2 | 9 | Joshua Daniel | Sveta Lucija | 57.66 | |
60. | 2 | 3 | Cherantha de Silva | Nezavisni takmičari | 57.79 | |
61. | 2 | 0 | Oumar Touré | Mali | 58.00 | |
62. | 2 | 8 | Boško Radulović | Crna Gora | 58.10 | |
63. | 1 | 3 | Ifeakachuku Nmor | Nigerija | 58.48 | |
64. | 2 | 7 | Batsaihan Dulgun | Mongolija | 58.57 | |
65. | 1 | 4 | Sovijja Pou | Kambodža | 58.92 | |
66. | 1 | 5 | Hasan Sadeq | Irak | 59.58 | |
67. | 1 | 6 | Ismaël Kane | Senegal | 1:00.94 | |
68. | 1 | 7 | Hannibal Gaskin | Gvajana | 1:01.47 | |
69. | 1 | 2 | Thint Myat | Mjanmar | 1:02.78 | |
70. | 1 | 1 | Hilal Hemed Hilal | Tanzanija | 1:03.87 | |
71. | 1 | 0 | Mark Hoare | Esvatini | 1:04.76 | |
72. | 1 | 8 | Belly-Cresus Ganira | Burundi | 1:07.16 | |
73. | 1 | 9 | Chaoili Aonzoudine | Komori | 1:21.89 | |
– | 3 | 2 | Hoàng Quý Phước | Vijetnam | NS | |
– | 4 | 0 | Dylan Carter | Trinidad i Tobago | NS | |
– | 4 | 8 | Louis Croenen | Belgija | NS | |
– | 5 | 3 | Rafael Muñoz | Španija | NS | |
– | 5 | 8 | Mauricio Fiol | Peru | NS | |
– | 6 | 1 | Thiago Pereira | Brazil | NS | |
– | 8 | 0 | Mateo González | Meksiko | NS |
Polufinala su održana 7. augusta u 18:35.[3]
Plasman | Staza | Plivač | Država | Vrijeme | Napomena |
---|---|---|---|---|---|
1. | 4 | Tom Shields | SAD | 51.03 | K |
2. | 6 | Chad le Clos | JAR | 51.11 | K |
3. | 5 | Konrad Czerniak | Poljska | 51.29 | K |
4. | 3 | Takuro Fujii | Japan | 51.58 | |
5. | 1 | Jayden Hadler | Australija | 52.09 | |
6. | 2 | Tim Phillips | SAD | 52.14 | |
7. | 7 | Piero Codia | Italija | 52.22 | |
8. | 8 | Pavel Sankovič | Bjelorusija | 52.63 |
Plasman | Staza | Plivač | Država | Vrijeme | Napomena |
---|---|---|---|---|---|
1. | 4 | László Cseh | Mađarska | 51.03 | K |
2. | 5 | Li Zhuhao | Kina | 51.33 | K, SJR |
3. | 1 | Mehdy Metella | Francuska | 51.39 | K |
4. | 3 | Joseph Schooling | Singapur | 51.40 | K, NR |
5. | 6 | Paweł Korzeniowski | Poljska | 51.51 | K |
6. | 2 | Matteo Rivolta | Italija | 51.64 | |
7. | 7 | Steffen Deibler | Njemačka | 52.07 | |
8. | 8 | Tommaso D'Orsogna | Australija | 52.26 |
Održano je 8. augusta u 18:13.[4]