Велик магистър на Суверенния военен орден на хоспиталиерите на Свети Йоан, от Йерусалим, Родос и Малта е ненаследствена титла, с която се удостоява избраният за предводител на Малтийския духовно-военен орден , от 1099 г. до наши дни.
Герб на Великия магистър на Малтийския орден.
Жерар Том (The Blessed Gerard ) (1099 – 1120 )
Реймон дю Пюи (Raymond du Puy de Provence ) (1120 – 1160 )
Оже дьо Балбен (Auger de Balben ) (1160 – 1163 )
Арно дьо Компс (Arnaud de Comps ) (1162 – 1163)
Жилбер д'Есаи (Gilbert d'Aissailly ) (1163 – 1170 )
Гастон дьо Мюрол (Gastone de Murols ) (1170 – 1172 )
Жобер дьо Сири (Gilbert of Syria ) (1172 – 1177 )
Роже дьо Мулен (Roger de Moulins ) (1177 – 1187 )
Ермонгард д'Асп (Hermangard d'Asp ) (1187 – 1190 )
Гарние дьо Наблус (Garnier de Naplous ) (1190 – 1192 )
Жофроа дьо Донжон (Geoffroy de Donjon ) (1193 – 1202 )
Алфонс Португалски (Alfonse of Portugal ) (1203 – 1206 )
Жофроа льо Рат (Geoffrey le Rat ) (1206 – 1207 )
Герин дьо Монтаг (Guerin de Montaigu ) (1207 – 1228 )
Бертран дьо Теси (Bertrand de Thessy ) (1228 – 1231 )
Гуерин дьо Монтаг (Guerin de Montaigu ) (1231 – 1236 )
Бертран дьо Комп (Bertrand de Comps ) (1236 – 1240 )
Пиер дьо Виел-Брид (Pierre de Vielle-Bride ) (1240 – 1242 )
Гийом дьо Шатоньоф (Guillaume de Chateauneuf ) (1242 – 1258 )
Юг дьо Ревел (Hugues de Revel ) (1258 – 1277 )
Никола Лорн (Nicolas Lorgne ) (1277 – 1284 )
Жан дьо Вилие (Jean de Villiers ) (1284 – 1294 )
Одон дьо Пин (Odon de Pins ) (1294 – 1296 )
Жилом дьо Вилар (Guillaume de Villaret ) (1296 – 1305 )
Фулк дьо Вилар (Foulques de Villaret ) (1305 – 1319 )
Елион дьо Вилньов (Helion de Villeneuve ) (1319 – 1346 )
Диедоне дьо Гозо (Dieudonné de Gozon ) (1346 – 1353 )
Пиер дьо Корнейан (Pierre de Corneillan ) (1353 – 1355 )
Роже дьо Пин (Roger de Pins ) (1355 – 1365 )
Рамон Беренже (Raymond Berenger ) (1365 – 1374 )
Робер Жюлиак (Robert de Juliac ) (1374 – 1376 )
Хуан Фернандес де Ередия (Juan Fernández de Heredia ) (1376 – 1396 )
Рикардо Карачиоло (Riccardo Caracciolo ) (1383 – 1395 ) конкурентен велик магистър
Филибер дьо Наяк (Philibert de Naillac )(1396 – 1421 )
Антонио Флувиан де Ривие (Antonio Fluvian de Riviere ) (1421 – 1437 )
Жан дьо Ластик (Jean de Lastic ) (1437 – 1454 )
Жак дьо Мили (Jacques de Milly ) (1454 – 1461 )
Пиеро Раймондо Цакоста (Piero Raimondo Zacosta ) (1461 – 1467 )
Джовани Батиста Орсини (Giovanni Battista Orsini ) (1467 – 1476 )
Пиер Добисон (Pierre d'Aubusson ) (1476 – 1503 )
Емери Дамбоаз (Emery d'Amboise ) (1503 – 1512 )
Ги дьо Бланшфор (Guy de Blanchefort ) (1512 – 1513 )
Фабрицио дел Карето (Fabrizio del Carretto ) (1513 – 1521 )
Филип Вилиер дьо Лил-Адам (Philippe Villiers de L'Isle-Adam ) (1521 – 1534 )
Пиеро де Понте (Piero de Ponte ) (1534 – 1535 )
Дидие дьо Сен-Жел (Didier de Saint-Jaille ) (1535 – 1536 )
Хуан де Омедес и Коскон (Juan de Homedes y Coscon ) (1536 – 1553 )
Клод дьо ла Сенгле (Claude de la Sengle ) 1553 – 1557 )
Жан дьо ла Валет (Jean de la Vallette ) (1557 – 1568 )
Пиер дьо Мон (Pierre de Monte ) (1568 – 1572 )
Жан де ла Касие (Jean de la Cassiere ) (1572 – 1581 )
Иги Лубен де Вердал (Hugues Loubenx de Verdalle ) (1581 – 1595 )
Мартин Гарзе (Martin Garzez ) (1595 – 1601 )
Алоф дьо Винякур (Alof de Wignacourt ) (1601 – 1622 )
Луис Мендес де Васконсельос (Luís Mendes de Vasconcellos ) (1622 – 1623 )
Антоан дьо Пол (Antoine de Paule ) (1623 – 1636 )
Хуан де Ласкарис-Кастелар (Juan de Lascaris-Castellar ) (1636 – 1657 )
Антоан дьо Редин (Antoine de Redin ) (1657 – 1660 )
Анет дьо Клермон-Жесан (Annet de Clermont-Gessant ) (1660)
Рафаел Котоне (Raphael Cotoner ) (1660 – 1663 )
Никола Котоне (Nicolas Cotoner ) (1663 – 1680 )
Грегорио Карафа (Gregorio Carafa ) (1680 – 1690 )
Адриен дьо Винякур (Adrien de Wignacourt ) (1690 – 1697 )
Рамон Перелос и Рокафул (Ramon Perellos y Roccaful ) (1697 – 1720 )
Марк Антонио Цондадари (Marc'Antonio Zondadari ) (1720 – 1722 )
Антонио Маноел де Вилена (Antonio Manoel de Vilhena ) (1722 – 1736 )
Ремон Деспуй (Raymond Despuig ) (1736 – 1741 )
Мануел Пинто де Фонсека (Manuel Pinto de Fonseca ) (1741 – 1773 )
Франсиско Ксименес де Тексада (Francisco Ximenes de Texada ) (1773 – 1775 )
Емануел де Роан-Полдик (Emmanuel de Rohan-Polduc ) (1775 – 1797 )
Фердинанд фон Хомпеш цу Болхайм (Ferdinand von Hompesch zu Bolheim ) (1797 – 1799 )
Павел I Петрович (1798 – 1801 ) де факто
Николай Салтиков (1801 – 1803 ) де факто
Джовани Батиста Томази (Giovanni Battista Tommasi ) (1803 – 1805 )
Инико Мария Гевара-Суардо (Innico Maria Guevara-Suardo ) (1805 – 1814 ) заместник
Андре ди Джовани (André Di Giovanni ) (1814 – 1821 ) заместник
Антоан Буска (Antoine Busca ) (1821 – 1834 ) заместник
Карло Кандида (Carlo Candida ) (1834 – 1845 ) заместник
Филипе ди Колоредо-Мелс (Philippe di Colloredo-Mels ) (1845 – 1864 ) заместник
Алесандро Борджия (Alessandro Borgia ) (1865 – 1871 ) заместник
Джовани Батиста Чески а Санта Кроче (Giovanni Battista Ceschi a Santa Croce ) (1871 – 1879 ) заместник
Джовани Батиста Чески а Санта Кроче (Giovanni Battista Ceschi a Santa Croce ) (1879 – 1905 )
Галеацо фон Тун унд Хоенщайн (Galeazzo von Thun und Hohenstein ) (1905 – 1931 )
Людовико Чиги Албани дела Ровере (Ludovico Chigi Albani della Rovere ) (1931 – 1951 )
Анджело ди Колоня (Angelo de Mojana di Cologna ) (1962 – 1988 )
Андрю Берти ({Andrew Bertie ) (1988 – 2008 )
Матю Фестинг (Matthew Festing ) (2008-днес)
Louis François: Monumens des grands-maîtres de l’Ordre de Saint-Jean de Jérusalem . J-J Blaise, Paris, 1829.
Eugène Harot: Essai d’armorial des Grands-Maîtres de l’Ordre de Saint Jean de Jérusalem. Collegio Araldico, Roma, 1911
Bertrand Galimard Flavigny: Histoire de l'ordre de Malte , Perrin, Paris, 2006